majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kaardimaja
    FPP Pro
    • May 2010
    • 281

    #826
    Re: majanduse offtopic

    Kuigi otsisin jah lühidat seletust, siis olen selle lingiga ka väga rahul. Kui suvel on rohkem aega ja tahtmist siis hea koht, kust alustada.

    Nägin oma fb's reklaami sellisest kohast nagu Plus500. Kellegil on kokkupuudet? Tundub olemuselt nagu mingi netikasiino - depod peale, saad mingit boonust ja siis seal ostad ja müüd aktsiaid, andes muidugi mingi protsendi neile.

    Comment

    • neeme
      Grinder
      • Nov 2008
      • 540

      #827
      Re: majanduse offtopic

      Kas keegi on kursis, et kuidas USD-EUR kursid võiksid tulevikus muutuda. Mida teemast arvatakse üldse ?
      Praegu huvipärast vaatasin et EUR on oluliselt nõrgenenud USD vastu ja praegu saab 1 USD eest juba 0.8EUR. Kas lagi hakkab kätte jõudma ?
      Viimase kuuga on 5%+ kasvu USD ja viimase aastaga 17.6%.

      Pokkerimängijatel tihtipeale arvestatad summad taalades.

      Comment

      • alaska
        forever
        • Oct 2008
        • 6599

        #828
        Re: majanduse offtopic

        Siin keegi kunagi soovis palgatöötajana oma ühemehefirma luua ja tööandjale hoopis teenust pakkuma hakata, võites nii maksude arvelt. Vastuseks tuli, et maksuamet tahab, et maksaksid ikka endale turu keskmist palka. IT sektoris. Keegi oskab viidata või teab täpsemalt, millist seadust rakendatakse sellisel juhul?
        Last edited by alaska; 18.06.12, 10:21. Põhjus: typo

        Comment

        • privador
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3951

          #829
          Re: majanduse offtopic

          See endale palga maksmine on soso teema. Teoorias peaks jah maksma, aga vähemalt niipalju kui tuttavaid on olnud, kes miinimumi maksnud pole MA tülitanud. Tundub, et 1-mehe väikefirmasi eriti ei peedistata.
          Lihtsalt MA peab tõestama, mis on su turukõlbulik "palk" ja see pole üldse kerge ülesanne. Ka IT-mehed võivad saada miinimumi laadset palka teatud tingimustel Teiseks alustaval ettevõttel on raha panna miljon muude kohta kui palgafondi.

          Samas kui on suurem ettevõte, kus miinimumi makstakse, siis sinna võib juba MA küll sisse minna.

          Comment

          • alaska
            forever
            • Oct 2008
            • 6599

            #830
            Re: majanduse offtopic

            Kõlab mõistlikult, aga kas MA-l on mingid seadused, millele ta viitab sellisel juhul? Turukõlbulik palk jne.

            Comment

            • Pumper
              Klubi Liige
              • Mar 2009
              • 2359

              #831
              Re: majanduse offtopic

              Seotud isikud tulumaksumõistes äkki, et firma omanikuna maksad endale palka. Seotud isikute vahel peavad olema teenused, palgad, laenud jne vastama turuväärtusele. Vaata tulumaksuseadus paragrahv 8 seal on kirjas seotud isikud ja 14. lg (7) Kui füüsilisest isikust ettevõtja ja temaga seotud isiku vahel ettevõtluse käigus tehtud tehingu hind on erinev nimetatud tehingu turuväärtusest, maksustatakse tulumaksuga summa, mille maksumaksja oleks tuluna saanud, või summa, mille maksumaksja oleks kuluna kandmata jätnud, kui siirdehind oleks vastanud turuväärtusele.
              Tehinguks on siis palgamakse.

              Comment

              • Codecci
                Luuramas Naisteturniire
                • Nov 2008
                • 7574

                #832
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Pumper Vaata postitust
                Seotud isikud tulumaksumõistes äkki, et firma omanikuna maksad endale palka. Seotud isikute vahel peavad olema teenused, palgad, laenud jne vastama turuväärtusele. Vaata tulumaksuseadus paragrahv 8 seal on kirjas seotud isikud ja 14. lg (7) Kui füüsilisest isikust ettevõtja ja temaga seotud isiku vahel ettevõtluse käigus tehtud tehingu hind on erinev nimetatud tehingu turuväärtusest, maksustatakse tulumaksuga summa, mille maksumaksja oleks tuluna saanud, või summa, mille maksumaksja oleks kuluna kandmata jätnud, kui siirdehind oleks vastanud turuväärtusele.
                Tehinguks on siis palgamakse.
                See tähendab pmst siis, et saab freerollida? Kui jääd vahele maksad anyway summa mille oleks pidanud maksma ja no more, kui ei jää siis pääsed oma min. palga maksudega?

                Comment

                • Pumper
                  Klubi Liige
                  • Mar 2009
                  • 2359

                  #833
                  Re: majanduse offtopic

                  Mina andsin alused millejärgi peaksid maksma ikkagi turu keskmist (Alaska palus). Aga kui oled väike tegija siis pm sa maksuameti huviorbiiti ei satu ja võid maksta oma miinimumi rahulikult edasi. Kui vahele jääd peab 1 pool lihtsalt maksmata jäänud maksude vahe ära plekkima (keskmise hinna järgi), palka otseselt maksma ei pea.
                  Last edited by Pumper; 18.06.12, 12:51.

                  Comment

                  • Maxi
                    Pokkerihai
                    • Nov 2010
                    • 1849

                    #834
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas kaardimaja Vaata postitust
                    Nägin oma fb's reklaami sellisest kohast nagu Plus500. Kellegil on kokkupuudet? Tundub olemuselt nagu mingi netikasiino - depod peale, saad mingit boonust ja siis seal ostad ja müüd aktsiaid, andes muidugi mingi protsendi neile.
                    Suht mänguasi on aga natuke annab aimu, neil oli vanasti mingi free $$$kampaania ka võid midagi taolist kus sai mingi pisikese stardikapitali. Tõmbasin mõne päevaga suht bustoks kui kuskile aserite naftasse panin ja too paari päevaga kõvasti kukkus.

                    Comment

                    • alaska
                      forever
                      • Oct 2008
                      • 6599

                      #835
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas Pumper Vaata postitust
                      Seotud isikud tulumaksumõistes äkki, et firma omanikuna maksad endale palka. Seotud isikute vahel peavad olema teenused, palgad, laenud jne vastama turuväärtusele. Vaata tulumaksuseadus paragrahv 8 seal on kirjas seotud isikud ja 14. lg (7) Kui füüsilisest isikust ettevõtja ja temaga seotud isiku vahel ettevõtluse käigus tehtud tehingu hind on erinev nimetatud tehingu turuväärtusest, maksustatakse tulumaksuga summa, mille maksumaksja oleks tuluna saanud, või summa, mille maksumaksja oleks kuluna kandmata jätnud, kui siirdehind oleks vastanud turuväärtusele.
                      Tehinguks on siis palgamakse.
                      Tänud, leidsin...

                      Comment

                      • inward
                        Klubi Liige
                        • Sep 2009
                        • 6275

                        #836
                        Re: majanduse offtopic

                        EL teemal ja Kreeka valimistest.

                        Ei ole tihti valimisi, milles võitjaid üldse ei ole. Kreekas eile aset leidnud kordusvalimised on suure tõenäosusega midagi, mille tulemusena kokkuvõttes kaotavad kõik: Kreeka rahvas, Kreeka uued juhid, Euroopa. Tegemist on klassikalise kreeka tragöödiaga: ristuvad jõud, mis ei allu inimeste (vähemalt üksikute) kontrollile.

                        Comment

                        • Lowry
                          FPP Pro
                          • Apr 2010
                          • 268

                          #837
                          Re: majanduse offtopic

                          Üks Rootsi ajaleht jagab investeerimistarkust.
                          Kes ostis kolm aastat tagasi 100 000 krooni eest Ericssoni aktsiaid, sellel on need nüüdseks väärt umbes 4600 krooni.
                          Kes ostis mõne telekomi, näiteks Song Networksi aktsiaid, sellel on 100 000st kroonist alles 791 krooni.
                          Kes oli kolm aastat tagasi nii tark, et ostis 100 000 krooni eest õlut, sellel oli kindlasti tükk aega päris lõbus. Ja kui ta pudelid nüüd taarapunkti ära viib, saab tagasi 6741 krooni.

                          Comment

                          • eddi
                            Vana Tegija
                            • Oct 2009
                            • 1200

                            #838
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas Lowry Vaata postitust
                            Üks Rootsi ajaleht jagab investeerimistarkust.
                            Kes ostis kolm aastat tagasi 100 000 krooni eest Ericssoni aktsiaid, sellel on need nüüdseks väärt umbes 4600 krooni.
                            Kes ostis mõne telekomi, näiteks Song Networksi aktsiaid, sellel on 100 000st kroonist alles 791 krooni.
                            Kes oli kolm aastat tagasi nii tark, et ostis 100 000 krooni eest õlut, sellel oli kindlasti tükk aega päris lõbus. Ja kui ta pudelid nüüd taarapunkti ära viib, saab tagasi 6741 krooni.
                            Hahaa!! :D :D Väga hea

                            Comment

                            • privador
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3951

                              #839
                              Re: majanduse offtopic

                              See tähendab pmst siis, et saab freerollida? Kui jääd vahele maksad anyway summa mille oleks pidanud maksma ja no more, kui ei jää siis pääsed oma min. palga maksudega?
                              üldiselt freerollid jh
                              kui nad just intresse kaela ei pane. Aga eks see oleneb vist kuidas MA suhtled

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #840
                                Re: majanduse offtopic

                                No see tõestamine läheb maksuametil nii kalliks, et ei tasu ära vist ühelgi juhul.

                                Comment

                                Working...