majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Madis Very
    Bännitud
    • Aug 2009
    • 2951

    #586
    Re: majanduse offtopic

    Ei mäleta, et seda mõtet oleks üheski seminaris nii maha tehtud.
    Kuid häguselt on meeles selline võimalus kui kiirelt upswingib ehk asi mida selle fondi puhul suht never ei ootaks ja järgmise milleeniumi passib BE siis võtta osa välja ja uude kohta süstida. Tasud on anyway välja võtmisega, mida see muudab millal ma cashoudin selle fondi puhul võtab kindla % no matter the €. Kokkuvõtteks minu silmis on mõlemad mõtted head.

    Mõtlen väga viltu ?

    Comment

    • VisaHing
      mees nagu orkester
      • Dec 2009
      • 6718

      #587
      Re: majanduse offtopic

      Keegi oskab kommenteerida, kui suur summa võis olla 5,000 EEK aastal 1998 ? Noh ntx mis summaga see võiks võrduda praegu.

      Küsin seda sellepärast, et meenutan aegajalt vanu aegu ja koguaeg tuleb meelde see, kui sai see see 5,000EEK leitud porilombist kilekoti seest :D.
      99% oli see kellegi tasu töö eest, kuna käis mingisugune teedeehitus seal.

      Comment

      • muruntau
        • Jan 2009
        • 4325

        #588
        Re: majanduse offtopic

        Paarikuulised tehingud fondidega on by definition out ja 15% tõusu pole tegelikult mingi eriline tõus, kui fond on oma all time high'st all mitukümmend protsenti. Põhja ja tippu ei taba ka kõige teravamad investorid kunagi ära. Ainus põhjus reaalne põhjus kasumi lukku panemiseks fondist (kui just endal seda raha vaja ei ole), on see, kui fondis olevad aktsiad on hinnatasemetelt mullis (nt PE @ 15-25, sõltuvalt sektorist ja E @ all time not sustainable high)

        Comment

        • muruntau
          • Jan 2009
          • 4325

          #589
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas backdoorsex Vaata postitust
          Keegi oskab kommenteerida, kui suur summa võis olla 5,000 EEK aastal 1998 ? Noh ntx mis summaga see võiks võrduda praegu.

          Küsin seda sellepärast, et meenutan aegajalt vanu aegu ja koguaeg tuleb meelde see, kui sai see see 5,000EEK leitud porilombist kilekoti seest :D.
          99% oli see kellegi tasu töö eest, kuna käis mingisugune teedeehitus seal.
          Sõltub, mida selle 5k'ga tehtud on. Kui võtta lihtsalt siinse inflatsiooniga korrigeeritult, siis 5KEEK tol ajal on küllaltki puusalt tulistades võrdväärne veidi alla €1k'ga praegu. Kui kinnisvarasse, aktsiatesse või kulda paigutatult, siis sõltuvalt investeeringust rohkemgi, deposiidis jälle mõnevõrra vähem, tarbimisse lastuna mitte midagi :D

          Comment

          • ranka
            Miljon Põhjust Kodus Olla
            • Sep 2008
            • 36444

            #590
            Re: majanduse offtopic

            Tekkis küsimus. Näiteks Austraalias on nädalapalk standard. Kas võrreldes kuupalgaga on sellel ka miski efekt majandusele? Pean siis silmas, et kuna rahavoog on ühtlasem siis seisvat raha on vähem ning rohkem raha ringluses.

            Comment

            • Dzuu
              Õpihimuline Mängur
              • Oct 2008
              • 445

              #591
              Re: majanduse offtopic

              Meelelahutusasutustel käive suurem.

              Comment

              • Maxi
                Pokkerihai
                • Nov 2010
                • 1849

                #592
                Re: majanduse offtopic

                üür ka seal vist nädalapõhine?

                Comment

                • rahvavaenlane
                  Klubi Liige
                  • Dec 2009
                  • 3040

                  #593
                  Re: majanduse offtopic

                  jep. meelelahutuste peale suurem kulu samas elektroonika ja kodutarvete peale väiksem. sama ka usas.

                  Comment

                  • peete82
                    Vana Tegija
                    • Jan 2010
                    • 1310

                    #594
                    Re: majanduse offtopic

                    Ettevõtete puhaskasum kasvas mullu üle nelja korra.



                    "Tööjõule kulutasid ettevõtted 4,409 miljardit eurot ehk ligi neli protsenti vähem võrreldes 2009. aastaga."

                    Comment

                    • Maxi
                      Pokkerihai
                      • Nov 2010
                      • 1849

                      #595
                      Re: majanduse offtopic

                      Hea uudis minu meelest, näitab et ettevõtted vaatasid üle oma tööjõukulud ja tegid vastavad muudatused ning suudavad kasutada tööjõudu senisest effektiivsemalt.

                      Comment

                      • peete82
                        Vana Tegija
                        • Jan 2010
                        • 1310

                        #596
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Maxi Vaata postitust
                        Hea uudis minu meelest, näitab et ettevõtted vaatasid üle oma tööjõukulud ja tegid vastavad muudatused ning suudavad kasutada tööjõudu senisest effektiivsemalt.
                        Mis sa nüüd, ettevõtete kasum on kaugelt liiga väike kui ta olla võiks. Samas on nad oma heast tahtest töötajatega solidaarsed.

                        Comment

                        • Potsataja
                          õilishing
                          • Oct 2008
                          • 5270

                          #597
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas peete82 Vaata postitust
                          Mis sa nüüd, ettevõtete kasum on kaugelt liiga väike kui ta olla võiks. Samas on nad oma heast tahtest töötajatega solidaarsed.
                          Müügitulu 38,172 miljardit eurot
                          Tööjõukulu 4,409 miljardit eurot
                          Puhaskasum 2,045 miljardit eurot

                          Ausalt öelda nende numbrite põhjal ma küll ei näe erilist võimalust palkade tõusuks. Eks seda oskavad targemad öelda, kas seda on palju või vähe, kui puhaskasum moodustab müügitulust 5,4%.

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #598
                            Re: majanduse offtopic

                            1) Naljakas on see, et uudis avaldatakse 30.12.2011 ja see käib 2010. aasta kohta, võrdluses 2009. aastaga.
                            2) 2010. aasta ettevõtete kogukasum oli ca. 32 miljardit EEKi.
                            3) 2007. aasta ettevõtete kogukasum oli ca. 51 miljardit EEKi
                            4) Tööjõukulu vähenes 4%, aga sama töö tehti ära ligi 10% vähema arvu inimestega. S.t. keskmine makstav tasu kasvas.
                            5) Tööandjad ei hakka kunagi maksma töötajatele rohkem kui parasjagu hädavajalik, et töö tehtud saaks. Hetkel, kui keegi üritab seda teha, eemaldavad omanikud juhtkonna nende tööpostilt, sest nad ei saa ettevõtte efektiivse juhtimisega hakkama. Ettevõtte jaoks on tööjõukulu samasugune kulu, nagu elekter, vesi, toormaterjal. Märksõnaks on KULU ja seda tuleb hoida võimalikult madalana, ilma et see äritegevuse jätkusuutlikust samas ohustaks.

                            Üldiselt on märkimisväärne, et töötasu tundub ebaõiglane just neile, kel pole endal piisavalt oskusi, teadmisi ega ettevõtlikust sellega seoses midagi muuta. Natuke, nagu fish, kes kaotab 50bb/100 micros, aga võtab enda missiooniks protestida liiga madala rakebacki üle. Tahaks ütelda, et vale puu all haugub, aga ega keegi otseselt keelata ka ei saa.

                            Comment

                            • privador
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3951

                              #599
                              Re: majanduse offtopic

                              nu eks se eole ajh kulu nagu iga teinegi.
                              Kui töövestlusel küsitakse , et mis on mõistlik palgasoov, siis loogiline oleks et võetakse tööle inimene, kes nõus siis kõige madalama palga eest olema. Kas see on õiglane palk on iseküsimus.

                              Comment

                              • alaska
                                forever
                                • Oct 2008
                                • 6599

                                #600
                                Re: majanduse offtopic

                                Tööandjad ei näe kunagi võimalust palga tõusuks, aga siis teevad ametiühingud väikese streigi, natuke vingutakse ja kusagilt ilmub jälle lisaresurss. Muidugi mitte eestis.
                                Mul üks sõber töötab soomes juba pikka aega, tagasi tulla ei kavatse, pere läks kah sinna ja minu sõnavõtud on suuresti temalt kuuldud info põhjal tehtud. Rääkisime ükspäev ülemuse ja alluva suhetest, ta rääkis, et ülemus ei tule never kisama ta peale, kuidas ta saakski, töölistel mingit hirmu pole, jäädki töötuks, saad väga pikalt pea sama suurt raha edasi + sada erinevat toetust. Samas ei vähenda see eriti kellegi töötahet, pigem suurendab.
                                Teinekord tuleb ülemus, ütleb, et me saime ühe suure tellimuse ja viskab kõigile preemiat. Eesti kohta loed kuidas Balti laevaremonditehas jätab aastaid kasumi jaotamata ja ostab väikeaktsionäridelt aktsiaid kokku.

                                Algselt postitas Maheaatom Vaata postitust
                                On paratamatus, et 90% inimestest ei saa kunagi tõelisi ettevõtjaid ("ettevõtjate" all ei pea ma silmas passiivseid investoreid ega karjeriste, kes sageli mõne ettevõtte juhatuses või nõukogus figureerivad). Mina julgen väita, et see eeldab lausa teatud "geeni" olemasolu ega ole seotud ainult isikuomaduste (n. energilisus) ega isegi mitte haridusega. On 6-klassiga suurfirmade omanikke ja majandusdoktoreid, kes ei suudaks isegi burksiputkat püsti panna nii, et see ka kasumit hakkaks tootma. Enamik inimesi on aga loodud palgatöötajateks ning nende rahulolematuse põhjused võivad olla vägagi erinevaid ning kaugeltki mitte alusetud.

                                Aga ma lausa vihkan mõne poliitiku või ametniku kutseid kõiki ettevõtjateks hakkama ning programme, mis jagavad selleks pahatihti valimatult toetusi. See on sama teema, mis reisisaatjate värbamine tööhõive suurendamise eesmärgil - pahatihti (mõistagi mitte alati) toodetakse kunstlikult elujõuetut rämpsettevõtlust või "projektikirjutajatest skeemitajaid". Töötukassa kohta olen btw. kuulnud, et vähemalt viimasel aastal nad enam igasugust p...ka kindlasti läbi ei lase.

                                Seepärast müts maha nende väheste ees, kellel on tõesti häid ideid ning tahtmis/oskusi neid ellu viia.
                                See on väga hästi öeldud.

                                Comment

                                Working...