majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • nikitheone
    Mr. Puujalg
    • Aug 2009
    • 6446

    #346
    Re: majanduse offtopic

    selline küsimus - 20ndate alguses noor - mis pensionisammast ning mis panka soovitate võtta? ei jaga asjadest väga palju, ei viitsi ise midagi teha ka :(
    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

    Comment

    • valustyng
      Õpihimuline Mängur
      • Apr 2009
      • 450

      #347
      Re: majanduse offtopic

      ennastki huvitaks, koguaeg helistatakse ja pakutakse midagi, aga kunagi ei viitsi süveneda ja chattida nendega

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #348
        Re: majanduse offtopic

        LHV ja Sampo on kõige stabiilsemad kasvajad siiani old..

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #349
          Re: majanduse offtopic

          Kui II sammast vaatad, siis alates algusest on top3 LHV, ERGO ja Sampo, selles järjestuses. Mis ei garanteeri muidugi tulevikuks midagi. LHV ja ERGO on oma lähenemises üsna agressiivsed, Sampo on olnud väga konservatiivne. Kriisiaastatel on konservatiivsus hea, muul ajal on agressiivsus hea. LHV kasuks räägib veel seni parim tootlus ja väga aktiivne positsioonide vahetamine, samas nende kahjuks räägib kõige kõrgem valitsemistasu. See viimane on ainus garanteeritud komponent ka tulevikuks. Üldjoontes soovitatakse noortel võtta võimalikult riskantne fond ja vanematel võimalikult konservatiivne fond.

          Comment

          • nikitheone
            Mr. Puujalg
            • Aug 2009
            • 6446

            #350
            Re: majanduse offtopic

            oks, siis võtan LHV
            &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

            Comment

            • privador
              Pokkerihai
              • Oct 2008
              • 3951

              #351
              Re: majanduse offtopic

              Kui II sammast vaatad, siis alates algusest on top3 LHV, ERGO ja Sampo, selles järjestuses. Mis ei garanteeri muidugi tulevikuks midagi. LHV ja ERGO on oma lähenemises üsna agressiivsed, Sampo on olnud väga konservatiivne. Kriisiaastatel on konservatiivsus hea, muul ajal on agressiivsus hea. LHV kasuks räägib veel seni parim tootlus ja väga aktiivne positsioonide vahetamine, samas nende kahjuks räägib kõige kõrgem valitsemistasu. See viimane on ainus garanteeritud komponent ka tulevikuks. Üldjoontes soovitatakse noortel võtta võimalikult riskantne fond ja vanematel võimalikult konservatiivne fond.
              Mis mõtet fonde nuumata, nende valitsemistasusi, office fancy care üleval pidada. Kui mõnel fondil on portfellis mingi SPY sugused indeksid jne

              Ainuke point on fondidel ehk see, et riik kontrollib, et ka lollil elanikkonnast säiliks midagi pensioniks, mitte ei kulutaks ära-olgu ta kasvõi 0 tootlusega võetuna inflatsiooniga




              Mul on küsimus hoopis teisest nurgast, kas võtta laenu max 30 aastaks või nt 10 aastaks. Loogiliselt peaks ju 30 olema, et võimalikult kaua " odavat" raha kasutada

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #352
                Re: majanduse offtopic

                Privador - Sa oled sedasama juttu käinud igal võimalusel igal pool juba ajamas. On midagi uut ka ütelda? Kui keegi peab kohustuslikus korras samba valima, siis teda sinu jutt eriti edasi ei aita.

                Ja vabandan otsekohesuse eest, aga sinu teine küsimus on pehmelt üteldes...veider, arvestades, et oled ise mingil määral turgudega kokku puutunud. Kas pigem osta luukpäraga auto või sedaan? Kas pigem misjonär või doggy? Kas juua õlut või veini?

                Comment

                • Rage
                  Klubi Liige
                  • Nov 2008
                  • 6853

                  #353
                  Re: majanduse offtopic



                  arvestades, et asi läheb peeti ja mustima tsenaariumi järgi eurotsoon laguneb, majanduslangus ja katk jms tuleb.. on siis kasulikum omada kinnisvara laenu 30 aasta peale või omada säästusid pangas.. või käia kaks kätt taskus ja vaadata kuidas hakkama saab?

                  Comment

                  • ranka
                    Miljon Põhjust Kodus Olla
                    • Sep 2008
                    • 36444

                    #354
                    Re: majanduse offtopic

                    Küsimus: 80,000 EUR-i on Teil pangakontol, kinnisvarasse ei soovi seda panna. Üleüldse ei ole praegusel hetkel mingit "ajude nussi" sellega teha (ala aktiivselt börsil kaubitseda, businessit teha vms) aga samas soovite, et see raha ei kaotaks väärtust ning vajadusel oleks see raha kogu aeg olemas. Mida soovitate teha, võib võtta ka suuremaid ning agressiivsemaid riske.

                    Näiteks: raha on Teil arvel, soovite reisida järgmised X aastat ja samas kui kopp kunagi reismisest ees siis sooviksite, et see raha oleks Teil olemas ilma, et väärtus oleks tänu inflatsioonile kadunud.

                    Comment

                    • privador
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3951

                      #355
                      Re: majanduse offtopic

                      hea kys...

                      minu arust imho kv ostuga on juba hiljaks jäädud,euroga on mõttetute urgaste hind ylesse läinud
                      aktsiad selline riskantne teema
                      Samas rahaväärtus odavneb

                      Ainuke võimalus-ärisse investeerida....

                      Comment

                      • Cash87
                        Vana Tegija
                        • Feb 2009
                        • 1402

                        #356
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas ranka Vaata postitust
                        Küsimus: 80,000 EUR-i on Teil pangakontol, kinnisvarasse ei soovi seda panna. Üleüldse ei ole praegusel hetkel mingit "ajude nussi" sellega teha (ala aktiivselt börsil kaubitseda, businessit teha vms) aga samas soovite, et see raha ei kaotaks väärtust ning vajadusel oleks see raha kogu aeg olemas. Mida soovitate teha, võib võtta ka suuremaid ning agressiivsemaid riske.

                        Näiteks: raha on Teil arvel, soovite reisida järgmised X aastat ja samas kui kopp kunagi reismisest ees siis sooviksite, et see raha oleks Teil olemas ilma, et väärtus oleks tänu inflatsioonile kadunud.
                        Praegu pakuvad pangad hoiuse intresse u 2,5% aastas kui paned 3 aastaks. Inflatsioon on 3% ringis. See suht safe bet, et 3% asemel kaotad vaid 0,5% ning risk puudub aga raha ka kätte ennem ei saa.

                        Comment

                        • privador
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3951

                          #357
                          Re: majanduse offtopic

                          inflatsioon 3%, oleks kyll tunne nagu toiduhinna doleks küll 50% tõusnud.
                          Aga kui midagi poel teha, siis deposiit on ok

                          Comment

                          • masterpuppet
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 2094

                            #358
                            Re: majanduse offtopic

                            3% inflatsioon on hetkel ikka küll väga optimistlik. Eriti veel praegust pilti vaadates.

                            Comment

                            • Platinum
                              FPP Pro
                              • Jan 2010
                              • 248

                              #359
                              Re: majanduse offtopic

                              Vabatahtlik pensionisammas ja mingid fondid on nii pahad variandid:( Töökaaslane täna kurtis, et iga kuu paneb 100 eur fondi, kokku on 3000 eur pannud ja praeguse seisuga on 2000 eur kontol. kaotanud 33% oma varast + inflat. Isaga juhtus sama asi, 18k eeki oli pannud ja 12k oli alles, lõpetas ära ja siis võeti mingid tasud veel maha, hea kui alla 10k kätte sai.
                              Ei räägi praegu ranka pakutud 80k eur asjast vaid just sellised kes tahavad koguda 100 eur vms kuus.
                              Ostke väärismetallist münte, alustage kasvõi Eesti omadest. http://www.eestipank.info/pub/et/yld...myyk.html?ok=1
                              Alles on neid küll nii vähe praegu aga alustuseks piisab.
                              2002 a. 100 krooni, 95 eur maksis. päevaga müüdi 2000 tiraaž läbi ja järgmine päev oli osta.ee-s 300 euriga müügis. Midagi 2000 euri lähedale on suurim hind millega on müüdud. siin praegune trend http://www.osta.ee/22061537
                              Siin kõik mündid.

                              Hõbedast purjekaga münt 50 eur maksis, praegu 400+ eur.
                              Saab hoida kodus, füüsiliselt on ta olemas mitte nagu aktsiad vms. Risk on ulme minimaalne, metalli hind mõjutab aga siiski mitte eriti. See on + lihtsalt kulla ostmise ees. Mündid saab realiseerida rahaks 3-5 päevaga osta.ee kaudu.
                              Kui eesti müntidest väheks jääb, siis leedu omad saavad väga kiiresti otsa kuna alati nad teevad nii vähe neid meenemünte. 5000 u. aga maa on suur, nõudlus on kordi suurem ja sealt see tõus tuleb.
                              Edulugu elust enesest. 1,5 aastat tagasi oli raha vaja ja andsin 1100 euro eest 5 kuldmünti panti. Diil oli, et maksan tagasi siis kui saan, intressiks annan ühe väikese kuldmündi mille olin ostnud u. 60 euro eest. 2 nädalat tagasi otsustasin lõpuks, et ostan tagasi, inimesega polnud 6+ kuud sõnagi rääkinud. Helistasin ja ütlesin, et raha koos ja ostaks tagasi, see oli kurb päev talle kindlasti kuna mu 5 münti olid hinnas u. kahekordistunud. Minu õnneks pidas sõna ja ostsin 2100 euri eest kulda tagasi 1100 euriga + andsin selle 60 eurise mündi, btw see maksab praegusel hetkel 130 eur.
                              pilt mündist mis on kasvatanud oma väärtust minu käes olles 2x, ostsin 6000 eekiga, u 380 eur ja praegu 764 eur http://www.tavid.ee/index.php?main=16&productID=1111
                              Ostke väikese tiraažiga kuldmünte kui tahate et raha kasvaks!

                              Comment

                              • Codecci
                                Luuramas Naisteturniire
                                • Nov 2008
                                • 7574

                                #360
                                Re: majanduse offtopic

                                Miks aktsiad halb variant on?

                                Comment

                                Working...