majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #286
    Re: majanduse offtopic

    See eeldatav referendum mõjutab juba praegu majandusinimesi:

    Comment

    • tolmuahv
      Klubi Liige
      • Feb 2009
      • 2502

      #287
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
      Vabandan ette allika pärast, aga kas keegi oskab seletada, mida eeldatav referendumi tulemus meie jaoks tähendaks?

      http://www.ohtuleht.ee/450129
      1. Jätkuv shitstorm turgudel. Sinu aktsiaportfell ja pensionifond kannatavad.
      2. EFSF-st ei anta Kreekale raha. Nad on täna kokku 350 miljardit eurot võlgu (üle poole miljoni krooni inimese kohta). Erinevate võlakirjade maksed tulevad peale ja neid peavad nad refinantseerima EFSF-i rahaga, muidu on pankrot majas. S.t. Kreeka läheb pankrotti kõige täiega, ka formaalselt (mitteametlikult oli praegu pakutud lahendus ka osaline pankrot).
      3. Otsest kahju kannatavad eelkõige Kreeka võlakirju hoidvad investorid. Eestis on neid väga vähe. Side-efektna crashavad Itaalia, Hispaania, Iirimaa võlakirjade hinnad ja nende investorid kannavad kahju. Neid on Eestis päris palju, kasvõi läbi pensionifondide.
      4. Peale 2-12 nädalast täielikku paanikat turgudel koondub kogu tähelepanu Itaaliale. EFSF-i raha läheb pigem sinna. Ehk edaspidi võime kõik uhkelt seletada, et aitame itaaallasi, mitte kreeklasi.
      5. Ette ennustatava side-efektina peab kogu Lääne-Euroopa drastililselt oma kulusid kokku tõmbama või jätkub see bordell veel aastaid. See tähendab Eurotsooni majanduse allakäiku, mis muuhulgas tirib Eesti ka kaasa suuremal või vähemal määral.
      6. Ennustamatute tagajärgede hulgas võib olla fuckup on a legendary scale, s.h. ei pruugi me mõne aja pärast saada enam poes kaardiga maksta või oma raha pangast kätte saada.
      7. Kreeklaste enda jaoks tähendab referendumi "ei" kohest ja kiiret vaesumist, väga suuri rahutusi ja potentsiaalselt kodusõda. Juba 1-2 kuud peale "Ei" otsust ei maksta riigiametnikele palka ja inimestele pensione välja.

      Aktsiaturud on täna 6-7% all, mis on väga drastiline kukkumine. Võlakirjaturud indikeerivad täna halvimat seisu alates euro loomisest. Itaalia võlakiri on aegade põhjas ja Euroopa Keskpank teeb agressiivselt tugioste, et asi päris käest ei läheks. Does not look good.

      Comment

      • MM
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 129

        #288
        Re: majanduse offtopic

        Huvi pärast küsin, et kummale poole kalduvad siinsete sõnavõtjate hääled USA kontekstis.
        Kas ollakse vabariiklaste või demokraatide pooldaja (või äkki leidub ka tea-party meelseid)?
        Võib ka põhjendada.
        Mina hoian pöialt demokraatidele.

        Comment

        • rasmer
          Vana Tegija
          • Oct 2009
          • 1306

          #289
          Re: majanduse offtopic

          Mida kuradit Kreeka peaminister mõtleb ? Ma saan aru, et referendumi tegemine ei ole kohustuslik ? Sel juhul on paar päeva peale esimeste lootuskiirte paistmist selline otsus küll väga vastutustundetu.

          Comment

          • tolmuahv
            Klubi Liige
            • Feb 2009
            • 2502

            #290
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas MM Vaata postitust
            Huvi pärast küsin, et kummale poole kalduvad siinsete sõnavõtjate hääled USA kontekstis.
            Kas ollakse vabariiklaste või demokraatide pooldaja (või äkki leidub ka tea-party meelseid)?
            Võib ka põhjendada.
            Mina hoian pöialt demokraatidele.
            Mingit vahet pole. Kõik on tsentrisse koondunud viimasel ajal. Üldiselt arvatakse, et demokraadid keeravad majanduse perse ja vabariiklased lasevad rikastel rikkamaks saada ja vaestel vaesemaks. Samas Clinton sai majandusega hakkama, Bushi ajal läks potist alla. Obama ajal vajus torustikust ka läbi. Aga poliitikuil endil on selle üle üha vähem mõju.

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #291
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas rasmer Vaata postitust
              Mida kuradit Kreeka peaminister mõtleb ? Ma saan aru, et referendumi tegemine ei ole kohustuslik ? Sel juhul on paar päeva peale esimeste lootuskiirte paistmist selline otsus küll väga vastutustundetu.
              1. Ei näinud ette, et sellise shit stormi põhjustab. Muidu poleks teinud.
              2. Sick and tired sellest, et kõik teda ainuisikuliselt süüdistavad. Nii rahvas kui opositsioon. Lisaks Euroopa vingub, et ta ei tee piisavalt. Lõpuks viskas härral üle ja pakkus, et "OK, teeme kuidas ise tahate".

              Ma imetlen härrat, et ta niikaua on valule vastu pidanud. Kõik otsused saavad igalt poolt ainult kriitikat ja mitte keegi ei toeta tüüpi, kes üritab üldjoontes väga õiget asja ajada. 99% inimesi oleks ammu pikalt saatnud ja ameti maha pannud.

              Comment

              • KristjanLaas
                Pokkeritark
                • Oct 2009
                • 6450

                #292
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                1. Jätkuv shitstorm turgudel. Sinu aktsiaportfell ja pensionifond kannatavad.
                2. EFSF-st ei anta Kreekale raha. Nad on täna kokku 350 miljardit eurot võlgu (üle poole miljoni krooni inimese kohta). Erinevate võlakirjade maksed tulevad peale ja neid peavad nad refinantseerima EFSF-i rahaga, muidu on pankrot majas. S.t. Kreeka läheb pankrotti kõige täiega, ka formaalselt (mitteametlikult oli praegu pakutud lahendus ka osaline pankrot).
                3. Otsest kahju kannatavad eelkõige Kreeka võlakirju hoidvad investorid. Eestis on neid väga vähe. Side-efektna crashavad Itaalia, Hispaania, Iirimaa võlakirjade hinnad ja nende investorid kannavad kahju. Neid on Eestis päris palju, kasvõi läbi pensionifondide.
                4. Peale 2-12 nädalast täielikku paanikat turgudel koondub kogu tähelepanu Itaaliale. EFSF-i raha läheb pigem sinna. Ehk edaspidi võime kõik uhkelt seletada, et aitame itaaallasi, mitte kreeklasi.
                5. Ette ennustatava side-efektina peab kogu Lääne-Euroopa drastililselt oma kulusid kokku tõmbama või jätkub see bordell veel aastaid. See tähendab Eurotsooni majanduse allakäiku, mis muuhulgas tirib Eesti ka kaasa suuremal või vähemal määral.
                6. Ennustamatute tagajärgede hulgas võib olla fuckup on a legendary scale, s.h. ei pruugi me mõne aja pärast saada enam poes kaardiga maksta või oma raha pangast kätte saada.
                7. Kreeklaste enda jaoks tähendab referendumi "ei" kohest ja kiiret vaesumist, väga suuri rahutusi ja potentsiaalselt kodusõda. Juba 1-2 kuud peale "Ei" otsust ei maksta riigiametnikele palka ja inimestele pensione välja.

                Aktsiaturud on täna 6-7% all, mis on väga drastiline kukkumine. Võlakirjaturud indikeerivad täna halvimat seisu alates euro loomisest. Itaalia võlakiri on aegade põhjas ja Euroopa Keskpank teeb agressiivselt tugioste, et asi päris käest ei läheks. Does not look good.
                Tänud põhjaliku vastuse eest.

                Tõsine küsimus.
                Kas on reaalne, et potentsiaalne Kreeka kodusõda võib levida laiemaks kui vaid Kreeka enda siseasjaks ja olla aluseks üleilmsele (suur)riikide vahelisele ebakõladele?
                Last edited by KristjanLaas; 01.11.11, 13:55.

                Comment

                • alaska
                  forever
                  • Oct 2008
                  • 6599

                  #293
                  Re: majanduse offtopic

                  Kas praegu tegeletakse ka aktiivselt muude perses riikidega, nagu needsamad Itaalia ja Hispaania? Pannakse mingeid piiranguid või midagi seesugust?

                  Comment

                  • ropka11
                    Vana Tegija
                    • Oct 2008
                    • 1008

                    #294
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
                    Vabandan ette allika pärast, aga kas keegi oskab seletada, mida eeldatav referendumi tulemus meie jaoks tähendaks?

                    http://www.ohtuleht.ee/450129
                    Kui viimased päevad-nädalad euro tõusis stabiilselt daala suhtes siis täna kurssi vaadates oli ikka euro langus päris suur.Omaette mõtlesin, et lähen vaatan Postimehest järgi mis pommuudis seal euro kohta on.
                    Pakun, et langus jätkub veel mõnda aega kasulik $ oma sääste hoida.

                    Comment

                    • tolmuahv
                      Klubi Liige
                      • Feb 2009
                      • 2502

                      #295
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
                      Tänud põhjaliku vastuse eest.

                      Tõsine küsimus.
                      Kas on reaalne, et potentsiaalne Kreeka kodusõda võib levida laiemaks kui vaid Kreeka enda siseasjaks ja olla aluseks üleilmsele (suur)riikide vahelisele ebakõladele?
                      Ajalugu vaadates tundub see loogiline. Aga alati kõik loodavad, et "this time its different". Ainus põhjus, miks suurriikide vaheline konflikt on ebatõenäolisem, on nende vastastikkuse hävitamise võime (tuumarelv). Kõik saavad aru, et võitjaid on väga vähe. Üks põnev ilukirjandusliku artikli link ka. 1933-1934 aastal oleks WW2 peale vaadatud sama naljakalt kui sellele artiklile praegu.

                      Comment

                      • KristjanLaas
                        Pokkeritark
                        • Oct 2009
                        • 6450

                        #296
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                        Ajalugu vaadates tundub see loogiline. Aga alati kõik loodavad, et "this time its different". Ainus põhjus, miks suurriikide vaheline konflikt on ebatõenäolisem, on nende vastastikkuse hävitamise võime (tuumarelv). Kõik saavad aru, et võitjaid on väga vähe. Üks põnev ilukirjandusliku artikli link ka. 1933-1934 aastal oleks WW2 peale vaadatud sama naljakalt kui sellele artiklile praegu.

                        http://www.dailymail.co.uk/news/arti...l?t=1320044368
                        Jah, lugesin ka selle läbi mõned päevad tagasi ja enda mõtted on väga sarnased.
                        Long runis tahtsin jõuda selleni, et kui turvaline paik lähitulevikus Euroopa (Eesti) on ja kas tasuks hakata hetkel basically ahju koguma, just in case.

                        edit: ei ole üldiselt suur paanitseja ja ei paanitse ka praegu, aga murettekitav on hetke olukord küll to say the least.
                        Last edited by KristjanLaas; 01.11.11, 14:28.

                        Comment

                        • privador
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3951

                          #297
                          Re: majanduse offtopic

                          Kui endal raha pole(sulli arvetel või väärtpaberei) siis tavainimisele on suht poogen, mis juhtub Kreekas v selle tagajärgedest

                          Mina pigem ootan, et käiks suur krahh-siis on võimalik odavalt väärtpabered osta ja see puhastaks finantsmaastikku.
                          Samas ilmselt minumoodi mõtlejaid on palju, kes rahapakk käes krahhi ootavad. Seega palju volatiilsust võib turgudel tulla.

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #298
                            Re: majanduse offtopic

                            Minu jaoks on ainult üks asi kindel - Euroopas peab elatustase drastiliselt langema. Praegu elab Lääne-Euroopa hästi suurelt osalt seetõttu, et Arenevad Turud tarnivad neile asju võlgu. Ühel hetkel enam ei tarni. Ja selleks ajaks on Euroopa täis inimesi, kes on harjunud töötuna leboma ja abirahast elama ja kes võtavad kivi või molotovi kokteili kätte kui üteldakse, et nüüd tuleb tööle minna. Või et tööd tuleb teha võrreldavatel alustel vaesemate riikidega, sest tootlikkuses enam eriti vahet pole ja globaliseerumise tõttu on odavamate kaupade ringi vedamine lihtsam kui kunagi varem.

                            Kui maailmavaadet valida saaks, siis kindlasti soovitaks võimalikult avatud lähenemist ja enda mitte sunnismaiseks tegemist. Nii WW2 kui teiste suurte sõjaliste ja majanduskriiside ajal kannatasid kõige vähem need, kes õigel ajal suutsid kriisikoldest jalga lasta.

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #299
                              Re: majanduse offtopic

                              Kreeka maksevõimalustest. Tundub, et nad valivad viimase variandi.

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #300
                                Re: majanduse offtopic

                                Kas Eesti joks muudaks kuidagi olukorda see, kui kroon endiselt käibel oleks ja selle kurss eurost lahti seotaks ?

                                Comment

                                Working...