Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ropka11
    Vana Tegija
    • Oct 2008
    • 1008

    #2101
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    See ongi ehe näide kuidas nn sallija vihkab kõiki,kes on temast erineva arvamuse ja vaadetega.Ma nimetaksin seda isegi vihakõneks.Mind isiklikult temasugused inimesed ei häiri,tema aga vihkab minusuguseid,kellel on teistsugune arvamus.
    Väga suur osa eestlastest kuulub kuhugi väljatoodud gruppi.Kuidas saab rääkida sallivusest,kui ise nii paljusid vihkad?Mulle ka paljud inimesed ei meeldi aga üritan kõigiga normaalselt läbi saada.
    Väga head postid viki.
    Ja niimõnigi siinne postitaja peaks nende sõnade üle tõsiselt järele mõtlema.

    Comment

    • erplander
      ekrelander
      • Oct 2008
      • 1029

      #2102
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
      word

      Viimaste aastate jooksul on üha kiiremini vähenenud mu soov siduda ennast rahvustunnusega. See tähendab: eestlaseks olemisega. Osalt on see soov vähenenud kuidagi iseenesest, loomulikul teel, aga väga suures osas on seda vähendanud ka mitmed vastikud ja mulle täiesti talumatud tendentsid, mis Eesti ühiskonnas on rahvusluse ja eestlaseks olemise sildi all viimastel aegadel tekkinud. Mulle ei ole eales olnud meele järgi mingisugune Eesti Vabariigi elanike lahterdamine keele alusel eestlasteks ja mitteinimesteks. Või omadeks ja okupantideks.


      miskipärast vastasleerist ei tule selliseid sisukaid arvamuslugusi intelligentsetelt tegelastelt...
      +1

      Sellest lausa õhkub kõrget intelligentsi ja sofistikeeritud analüüsivõimet, inimlikku soojust, ligimesearmastust ja empaatiat, aga ka imeteldavat huumorimeelt ja maitsekat keelekasutust.

      Mul on siiralt hea meel, et pastilaa ja küllap nii mõnedki veel siit foorumist oskavad kõike seda vääriliselt hinnata. Loodame ka, et väärteestlane Jaak sulge põõsasse ei viska ja kirjutab veel selliseid kirgastavaid ning rämpseestlaste maailmapilti avardavaid lugusid.

      NB! Ärge Postimehe artikli alt kommentaare lugege, need kubisevad vahkvihast ja sallimatusest. Õnneks kolme päeva pärast need sealt kaovad.
      Last edited by erplander; 13.09.15, 15:36.

      Comment

      • alaska
        forever
        • Oct 2008
        • 6599

        #2103
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Tolereerimima-taluma, sallima, välja kannatama.

        Ei tähenda, et ei või olla negatiivselt meelestatud mingi inimgrupi vastu, aga tähendab, et ei lähe seda neile näkku ütlema või nende vastu vägivallale õhutama. Tolerantidest on tehtud mingid pühakud, kes peaksid ainult positiivseid emotsioone omama. Ei, nad on tavalised inimesed, ainult natukene laiema silmaringiga, mis takistab neid nägemast maailma mustvalgelt ja suudavad näha erinevate käitumiste mõju tulevikule, sealhulgas vihakõne.

        Rahva kõige suuremaks ühendajaks on alati olnud ühine vaenlane, meil jääb ainult aru saada, kui selline olukord on tekkinud, kas põhjuseks oli ühine vaenlane või mingi huvigrupi soov rahvast ühendada. Ajalugu on näiteid täis, kuidas panna terve rahvas kedagi vihkama ja seejärel õigustada tehtavaid kuritegusid.

        Comment

        • CheekyMullet
          FPP Pro
          • Feb 2010
          • 232

          #2104
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Algselt postitas viki Vaata postitust
          Kirjanikuhärra tõi oma kirjutises ära suure grupi eesti inimesi,kellega ta ei taha koos elada.Lõik artiklist:mis peale keele saab mind siduda sarikihutajate, roolijoodikute, liiklusmõrtsukate, EKRE poliitikute, natsihakatiste, genotsiidiihalejate, harimatute sõimajate, varaste, pättide, vandaalide, petiste, pendlikõigutajate, lollakate jõmmide, ajulagedate tibide ja oi kui paljude eri liiki tegelastega kõik veel? Ajalugu, kultuur? Enam kui veider on neid nähtusi üldse selliste inimgruppide puhul jutuks võtta. Varaste ja sõimajatega rääkida Tuglasest? Demagoogide ja paranoikutega Eesti ajaloost? Tänan, ei soovi. Kas meid seob riik, kodumaa? Jah, kahjuks küll. Aga võiks mitte siduda. Ma ei soovi nendega oma eluruumi jagada.
          Väga suur osa eestlastest kuulub kuhugi väljatoodud gruppi.Kuidas saab rääkida sallivusest,kui ise nii paljusid vihkad?Mulle ka paljud inimesed ei meeldi aga üritan kõigiga normaalselt läbi saada.
          Sul on ikka kõik segi nagu puder ja kapsad. Millisesse gruppi ise kuulud? Milline on nende gruppide arvamus ja vaade? Kas kriminaale peab austama ja nendega "normaalselt läbi saama"?

          Comment

          • viki
            Grinder
            • Apr 2010
            • 893

            #2105
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Algselt postitas CheekyMullet Vaata postitust
            Sul on ikka kõik segi nagu puder ja kapsad. Millisesse gruppi ise kuulud? Milline on nende gruppide arvamus ja vaade? Kas kriminaale peab austama ja nendega "normaalselt läbi saama"?
            Kahjuks kuulun antud valikutest roolijoodikute gruppi.Juhtus küll aastaid tagasi aga asja olematuks ei tee.Nooruses sai ka autoga kihutatud.Demagoogide hulka saab paigutada suure osa poliitikutest.Arvad tõesti,et mõni inimene on ilma ühegi patuta?
            Last edited by viki; 13.09.15, 16:22.

            Comment

            • viki
              Grinder
              • Apr 2010
              • 893

              #2106
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Mind tegelikult tõeliste pagulaste sissetoomine ei häiri.Suur osa on siiski toetuste peal väljas.Täna öösel olin üleval ja telekas oli sees.Eesti pealt oli mingi raadiosaade(vist vikerraadio)Seal räägiti,et Saksamaa tahaks pagulastele antavad toetused ühtlustada,kuna muidu tahavad kõik saksamaale.Kas kujutate ette,kuidas eesti rahvas sellesse suhtuks,kui pagulasele antakse tasuta elamispind ja nt 400€ toetust.Samal ajal saab eesti töötu alla 100€ toetust ja elamispinda ja arstiabi ei maksa keegi kinni.

              Comment

              • atsetoon
                Joomas õlut Atsetooniga
                • May 2009
                • 1105

                #2107
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Algselt postitas viki Vaata postitust
                Mind tegelikult tõeliste pagulaste sissetoomine ei häiri.Suur osa on siiski toetuste peal väljas.Täna öösel olin üleval ja telekas oli sees.Eesti pealt oli mingi raadiosaade(vist vikerraadio)Seal räägiti,et Saksamaa tahaks pagulastele antavad toetused ühtlustada,kuna muidu tahavad kõik saksamaale.Kas kujutate ette,kuidas eesti rahvas sellesse suhtuks,kui pagulasele antakse tasuta elamispind ja nt 400€ toetust.Samal ajal saab eesti töötu alla 100€ toetust ja elamispinda ja arstiabi ei maksa keegi kinni.
                sõjapõgenikud ei ole süüdi et Ansipstani valijad nii lollid on. Meie oleme.

                Comment

                • atsetoon
                  Joomas õlut Atsetooniga
                  • May 2009
                  • 1105

                  #2108
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  The countries of Central Europe have a long history of relying on the kindness of others during their darkest hours. So why are they so…


                  ansipstani ei mainita aga jutt käib ka meie kohta.

                  Comment

                  • Oliverk
                    Moderaator
                    • Nov 2008
                    • 3016

                    #2109
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
                    http://foreignpolicy.com/2015/09/10/...zech-republic/

                    ansipstani ei mainita aga jutt käib ka meie kohta.
                    Väga tihti kommentaare ei loe, aga selle artikli omad olid mitu korda arukamad kui see muinasjutt "artikkel"

                    Comment

                    • LuuK
                      Vana Tegija
                      • Dec 2008
                      • 1138

                      #2110
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      make babies not hate

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #2111
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Möödunud ööpäeva jooksul ületas Serbia - Ungari piiri rekordarv põgenikke, samal ajal kui peaminister Viktor Orbani valitsus teeb ettevalmistusi piiri sulgemiseks, edastab Reuters.


                        Vabandust, aga see on juba invasioon.

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #2112
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                          http://www.delfi.ee/news/paevauudise...00?id=72438509

                          Vabandust, aga see on juba invasioon.
                          mis lahendust pakud? arvestades, et "probleemiga kohapeal" enam nende inimestge jaoks ei aita

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #2113
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Airbus A380

                            Comment

                            • Recon
                              Jube Noob
                              • Nov 2009
                              • 103

                              #2114
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              ETVst hetkel teemakohane dokk...

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #2115
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                http://www.ohtuleht.ee/694016/saksam...limiit-on-tais

                                Ühtlasi peatati rongiliiklus Saksamaa ja Austria vahel.


                                Igatahes nüüd on austerlastel jama majas.

                                http://www.ohtuleht.ee/694301/fotod-...piiri-serbiaga

                                Ungari sulges keskööst piiri Serbiaga ja Kümnete tuhandete põgenike teekonnaks olnud raudtee suleti, kohale toodi lisavägesid ning piirkonna kohal lendas helikopter.

                                Serblased ise on ka üsna konkreetsed, et lausa huvitav, mis edasi toimuma hakkab.

                                Comment

                                Working...