Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • IamAllin
    Pokkerihai
    • Aug 2009
    • 1653

    #226
    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

    Algselt postitas Pumper Vaata postitust
    Minuarust pole mingit vahet, kas valid IRL või REFORMI, nad ju sisuliselt 1 partei, aga ei liitu seetõttu, et siis kaotavad osad inimesed palju mõjuvõimu ja tahes tahtmata sööb suurem partei väiksema ära.
    Ise eelistan SDE-d ja kaudselt ka KE, kuna nemad vähemalt hoolivad nõrgematest ja panustaksid ka kindlama sots sfääri tekkimisse. Hetkel oleks ideaalne, kui SDE saaks rohkem hääli kui KE ja nemad juhiksid valitust või siis SDE, IRL, Rohelised koostaksid valituse. Ei meeldi Reformi suhtumine, et kõik tuleb kärpida isegi raskel ajal ei võeta laene ja vaeseid ja invaliide sisuliselt piinatakse. Samuti ei meeldi Reformi teerulliga juhtimise stiil.
    Loodame, et KE on ka õppinud vigadest ja ei tee endale pos seadusi ja muid õigusakte, ei varasta ja et Savisaar riiki maha ei müü- muidu KE täitsa viisakate ideaalidega erakond.
    Aga rohelised on juba ennast maha müünud ja loodame et nad kaovad kiirelt riigikogust, va paar helgemat ja sümpaatsemat pead nt Lotman.
    :)

    Comment

    • inward
      Klubi Liige
      • Sep 2009
      • 6275

      #227
      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

      Algselt postitas Pumper Vaata postitust
      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
      Nüüd ole valmis korralikuks sitaraheks . Aga muidu olen sinuga nõus ja sarnaste maailmavaadetega. Kui Ratas ükskord KE juhiks lastakse, on lootust ka. Savisaar on nii ebapopulaarne eestlaste seas lihtsalt, et erakonda päästa on tal aeg lahkuda varsti. Tervis kehv, 22 aastat poliitikas, no mida sa tahad.

      Comment

      • erplander
        ekrelander
        • Oct 2008
        • 1029

        #228
        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

        Algselt postitas inward Vaata postitust
        Savisaar on nii ebapopulaarne eestlaste seas lihtsalt, et erakonda päästa on tal aeg lahkuda varsti. Tervis kehv, 22 aastat poliitikas, no mida sa tahad.
        lol, 22 a pole mingi näitaja, Liibüa isevalitseja Gaddafi pea 41 aatat pukis püsinud, muidugi Keski isevalitseja jaoks jääb ka Mubaraki 30 aastat ületamatuks.

        Comment

        • inward
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 6275

          #229
          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

          Su võrdlus on pehmelt öeldes äärmuslik või mis ? Ja vaata, mis sinu poolt välja toodud riikides hetkel toimub.

          Comment

          • pastilaa
            kuum poiss
            • Apr 2009
            • 7518

            #230
            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

            Siin võiks lõputult vaielda, aga selle nö "sotsiaalse" maailmavaate taga peaks ka reaalne väärtuste loomine olema. Et oleks, mida lahkelt jagada. Hetkel kahjuks Eesti veel nii kaugel omadega ei ole, et sellist luksust lubada saaks. Lisaks on sotside read väga nadid, kui vaadata keda reaalselt olulisi otsuseid langetama saata (va Mikser ja paar venda). Keskerakonnast tuleks need näpuotsatäis mõtlevaid tegelasi sotside poole tuua, siis äkki oleks sellel jõul ka mingi tegu.

            Muidu olen ise ka seda meelt, et kõigil võiks võimalikult hea olla...

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #231
              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

              BNSi tellitud TNS Emori uuringu kohaselt juhib erakondade reitingu edetabelit 28-protsendilise toetusega Reformierakond, kellele järgnevad Keskerakond 25 ning Isamaa ja Res Publica Liit 21 protsendiga.


              Uuringud hakkavad reaalsuse piiridesse jõudma. Novembri väidetav RE 43% toetus oli kohe kindlasti paras mull, kui isegi pokkerifoorumis jääb RE toetus 40% peale.

              Ise pakun, et SDE reaalne tulemus jääb 18%+ juurde ja pigem ületab 5% künnise ERL, kui EERL.

              Comment

              • Pumper
                Klubi Liige
                • Mar 2009
                • 2359

                #232
                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                Sotsid ei pea ju valitsust ainuerakondselt koostama ja lisaks on neil minuarust poliitikas väga kogenud seltskond.

                Comment

                • pikk28
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 6695

                  #233
                  Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                  kusjuures ma Pumperiga ka suht ühel meelel. Sotside koosseis võiks tõesti veidi tugevam olla, kuid vaesel ajal käib kah.

                  Comment

                  • viki
                    Grinder
                    • Apr 2010
                    • 893

                    #234
                    Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                    Minu viimase aja maailmavaatega sobivad ka sotsid kõige rohkem.Varem olin RE pooldaja.

                    Comment

                    • erplander
                      ekrelander
                      • Oct 2008
                      • 1029

                      #235
                      Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                      Algselt postitas inward Vaata postitust
                      Su võrdlus on pehmelt öeldes äärmuslik või mis ? Ja vaata, mis sinu poolt välja toodud riikides hetkel toimub.
                      Mis mõttes äärmuslik, Savikas ju otseselt võrreldav oma autoritaarsuselt tegelastega, keda nimetasin. Siia võib veel lisada Putini ja Lukašenka, need samasugused. Aga seda muidugi jälgin huviga, mis maailma eri paigus toimub, ma nagu geograaf ka.

                      Algselt postitas Pumper Vaata postitust
                      Sotsid ei pea ju valitsust ainuerakondselt koostama ja lisaks on neil minuarust poliitikas väga kogenud seltskond.
                      Üldiselt ma ka sinuga ühel meelel ja häämeelega hääletaks sotside poolt, sest nende seas palju asjalikke südamega poliitikuid, aga nagu ühes oma eelnevas kommentaaris juba mainisin, siis viimasel ajal on nende ridadesse ka hämmastavalt palju kõntsa imbunud. Lagunenud rasvaliidust on paljud rotid üle jooksnud, kes just oma vaimsete võimetega ei hiilga ja on endiselt oma kolhoosimentaliteedis kinni. Või siis üks teine rott, ühikarotist peibutuspart, teate küll kes. Sotside Harju- ja Raplamaa esinelik on ikka täielik klounaad:

                      [YOUTUBE]K46-agjvcEo[/YOUTUBE]

                      Comment

                      • viki
                        Grinder
                        • Apr 2010
                        • 893

                        #236
                        Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                        Eks neid kloune on igas erakonnas.Eestis pole ühtegi erakonda,kus poleks minu jaoks ebameeldivaid tegelasi.

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #237
                          Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                          Hea link Erplander! Väga valus nelik ikka...

                          Viki - tegemist pole ju suvalise massiga. Need ju suurima maakonna esinumbrid.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #238
                            Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                            Algselt postitas erplander Vaata postitust
                            Sotside Harju- ja Raplamaa esinelik on ikka täielik klounaad:

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                            Eks see ole nii ja naa. Tammsaare vastu ei ole mul iseenesest midagi, kui ta tegeleks põllumajanduse või siis keskkonna teemaga. Palol on nüüdseks Riigikogu töö jaoks piisavalt poliitilist kogemust, kuid ministriamet oleks ikkagi liig. Rüütli ja Vahtre kohta ei oska ma aga mitte, kui midagi öelda.

                            RE Harju- ja Raplamaa on tegelikult üsna sarnane, lihtsalt valusa neliku asemel on valus kolmik, kellest vähemalt kaks ennast ka Riigikokku veavad (Palling läheb hiljem jälle asendusliikmena?):

                            1. Andrus Ansip
                            2. Jüri Jaanson
                            3. Kaja Kallas
                            4. Kalle Palling


                            KE Harju- ja Raplamaa pole ka eriti parem:

                            nr 632 Mailis Reps
                            nr 633 Aivar Riisalu
                            nr 634 Vladimir Velman
                            nr 635 Värner Lootsmann

                            Minu jaoks on aga küsimus miks Laar ennast Ansipiga samasse ringkonda pani. Mõnes muus ringkonnas oleks imo rohkem lootust sealselt oravate esinumrilt hääli üle lüüa.
                            Last edited by Potsataja; 25.02.11, 18:13.

                            Comment

                            • viki
                              Grinder
                              • Apr 2010
                              • 893

                              #239
                              Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                              Minu ringkonnas on minu meelest üks eesti parimatest poliitikutest-Mikser.

                              Comment

                              • erplander
                                ekrelander
                                • Oct 2008
                                • 1029

                                #240
                                Re: Ametlik 2011 Riigikogu valimiste teema

                                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                                RE Harju- ja Raplamaa on tegelikult üsna sarnane, lihtsalt valusa neliku asemel on valus kolmik, kellest vähemalt kaks ennast ka Riigikokku veavad (Palling läheb hiljem jälle asendusliikmena?):

                                1. Andrus Ansip
                                2. Jüri Jaanson
                                3. Kaja Kallas
                                4. Kalle Palling
                                Tõesti lausa hämmastavalt sarnane kamp sotside "raudsele" nelikule:

                                Ansip ja Tammsaar - mõlemad endised punased, karjeristidest aferistid-populistid

                                Jaanson ja Vahter - 100% peibutuspardid

                                Kallas ja Palo - naispolitikaanid, kes pressivad lihtsalt sooja koha peale, kuigi neil oleks rohkem annet mingis muus ametis

                                Palling ja Rüütli - noorpolitikaanid

                                Comment

                                Working...