Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • rasmer
    Vana Tegija
    • Oct 2009
    • 1306

    #661
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    Immigratsioonipoliitika ei ole nii, et kas a) oled rassist ja ei lase kedagi sisse või b) multikulti nagu siit vestlusest mulje jääb. Sellist asja saab inimlikult ja intelligentselt ka lahendada, aga selleks ei ole vaja laskuda äärmustesse ja ei tohi kaasata inimesi nagu Helmed.

    Üldse ma ei saa aru miks see on teema praegu. Eesti immigratsioonipoliitika ei ole selline, et kõik siia saavad tulla, ei ole plaani seda selliseks muuta ja keegi ei tuleks siia nagunii. Eriti pole see mingi teema kohalike valimiste kontekstis.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #662
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      4,5% defitsiit on kompenseeritud nii, et Kesk sai juurde 2%, Re ja IRL kumbki 1% ja SDE 0,5%. Nii et nagu ma hoiatasingi, need, kes hääletasid "muude" poolt, toetasid oma häältega ennekõike Savisaart.
      Kuid see oli 2009. aastal, mil Savisaare poolt hääletaski absoluutne enamus (53,6%), ning see, et ta sai 55,7% mandaatidest, ei ole põhimõtteline vahe.


      Kui KE poolt hääletas 53,6% valijaid, siis miks nad ainult 44,4% sellest 4,5%-st endale said? Mina senini arvasin, et võitja saab nende "kaotsiläinud" häälte arvelt kõva võimenduse, mis antud juhul oleks olnud 3%+.

      Comment

      • jrgn hell
        Klubi Liige
        • Oct 2008
        • 3328

        #663
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        tra, rofl 3 korda sama asja ikka ei lingi.

        Ei tea, miks enne tähele ei pannud pastilaa linki.
        Last edited by jrgn hell; 18.10.13, 13:35.

        Comment

        • pastilaa
          kuum poiss
          • Apr 2009
          • 7518

          #664
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Algselt postitas rasmer Vaata postitust
          Immigratsioonipoliitika ei ole nii, et kas a) oled rassist ja ei lase kedagi sisse või b) multikulti nagu siit vestlusest mulje jääb. Sellist asja saab inimlikult ja intelligentselt ka lahendada, aga selleks ei ole vaja laskuda äärmustesse ja ei tohi kaasata inimesi nagu Helmed.

          Üldse ma ei saa aru miks see on teema praegu. Eesti immigratsioonipoliitika ei ole selline, et kõik siia saavad tulla, ei ole plaani seda selliseks muuta ja keegi ei tuleks siia nagunii. Eriti pole see mingi teema kohalike valimiste kontekstis.
          väga hea post. see immigratsiooni ja tolereerimise jutt tuligi sellest, et erp ja pojad ülistavad "kui on must, näitan ust" seisukohti. keegi ei olegi siin väitnud, et äge, kui Keeniast 100 000 näljas neegripoissi korraga paatidega tuuakse. kõike tuleb mõõdutundega võtta ja igasugune radikaalne äärmuslus on lihtsalt vastukarva.

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #665
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
            linki or ....


            Sidan du sökte kan ha tagits bort eller flyttats. Välj något av alternativen nedan för att ta dig vidare på Brås webbplats:


            Mul on üks link välja pakkuda Rootsi riigiagentuuri lehelt, kuskohast ka eile ühe graafiku siia teemasse välja tõin. "Reported offences 1950-2012" on seal selline huvitav .xls tabel ühe või teise arusaama kinnistamiseks.

            Comment

            • erplander
              ekrelander
              • Oct 2008
              • 1029

              #666
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Sain lõpuks tehtud PAF-is oma panused:

              80 € @ Helme 1.35 (vs Turay 2.90)

              20 € @ Anvelt 1.90 (vs Randpere 1.80)

              30 € @ Paet 1.25 (võitja Nõmmel vs Vakra / Reinsalu / Sarapuu)

              10 € @ Nestor 2.50 (võitja Põhja-Tallinnas vs Savisaar-Toomast / Yana Toom / Pakosta)

              10 € Anvelt 12.00 (võitja Kesklinnas vs Kross / Pentus / Vitsut) - see Anvelti koef tõmmati kohe pärast mu panust 8.00 peale, Kross jäi 1.20, Pentus 4.00 ja Vitsut 6.00.

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #667
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Algselt postitas erplander Vaata postitust
                Sain lõpuks tehtud PAF-is oma panused:

                20 € @ Anvelt 1.90 (vs Randpere 1.80)
                10 € @ Nestor 2.50 (võitja Põhja-Tallinnas vs Savisaar-Toomast / Yana Toom / Pakosta)
                10 € Anvelt 12.00 (võitja Kesklinnas vs Kross / Pentus / Vitsut) - see Anvelti koef tõmmati kohe pärast mu panust 8.00 peale, Kross jäi 1.20, Pentus 4.00 ja Vitsut 6.00.
                Nendega hävid. Kusjuures ma olen üsna kindel, et Yana Toom ei ole Põhja-Tallinna KE nimekirja võitja.

                Erplander, minu mäletamist mööda olid sa varem KE pooldaja. Mis juhtus?
                Last edited by Potsataja; 18.10.13, 15:46.

                Comment

                • jrgn hell
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 3328

                  #668
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Algselt postitas erplander Vaata postitust
                  Sain lõpuks tehtud PAF-is oma panused:

                  80 € @ Helme 1.35 (vs Turay 2.90)

                  20 € @ Anvelt 1.90 (vs Randpere 1.80)

                  30 € @ Paet 1.25 (võitja Nõmmel vs Vakra / Reinsalu / Sarapuu)

                  10 € @ Nestor 2.50 (võitja Põhja-Tallinnas vs Savisaar-Toomast / Yana Toom / Pakosta)

                  10 € Anvelt 12.00 (võitja Kesklinnas vs Kross / Pentus / Vitsut) - see Anvelti koef tõmmati kohe pärast mu panust 8.00 peale, Kross jäi 1.20, Pentus 4.00 ja Vitsut 6.00.


                  Esimese beti puhul ei annaks kummalegi häält, aga Helme võtab selle.
                  Teise puhul tundubki flip.
                  Kolmandas ei oska midagi arvata, kuna Paet ise rohkem pildis olnud isikuna, aga Reinsalu saab IRL´i hääli. Nõmmel vast siiski Reformi poole tahaks kalduda.
                  Nestoriga jälle ei oska ise arvata, kuna Sots.Dem populaarsemaks läinud, aga isikuna Nestor Viljale ja Toomile peaks alla jääma tuntuse poolest, või kui mitte tuntuse, siis emotsioonide tekitamise poolest küll.
                  Ja kesklinnas Anvelti peale panna on imo küll raha põletamine.

                  Ole hea, pane resultid ka hiljem. Huvitavad betid.

                  Comment

                  • erplander
                    ekrelander
                    • Oct 2008
                    • 1029

                    #669
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                    Nendega hävid. Kusjuures ma olen üsna kindel, et Yana Toom ei ole Põhja-Tallinna KE nimekirja võitja.

                    Erplander, minu mäletamist mööda olid sa varem KE pooldaja. Mis juhtus?
                    No tibusid loetakse sügisel ehk siis pühapäeval :)

                    See, et ma olen jõuliselt RE vastane, ei tähenda, et ma olen automaatselt KE toetaja, ma olen ka seda siin juba mingis teemas (majanduse omas ilmselt) maininud. Minu jaoks KE = RE (ühed kommunistidest kubisevad liberaalid mõlemad, kuigi valijale püütakse ajada muud häma ja kõvasti vastanduda) ja IRL on oma näo kaotanud RE puudlid. Ka sotsid on end juba korduvalt näidanud RE puudlitena (ESM-i poolt hääletades jne).

                    Selle siin viidatud Lotmani artikli põhjal aga näeme jälle, milline meeletu paanika ja hirm valitseb parlamendierakondi, et jumala pärast mingi alternatiivne jõud ei pääseks nende meepoti manu, sest muidu võibolla enam ei saa nii segamatult oma korruptiivset poliitikat edasi ajada. Eelkõige EKRE-t kardetakse kui tuld, sest nad on selgelt välja öelnud, et nad korruptsiooni osas mingeid kompromisse ei tee.

                    --

                    Edit:

                    Kusjuures ma olen valmis ka hävima nendega, mis välja tõid, sest Helme ja Paetiga jään enamvähem nulli nagunii. Seega need ongi rohkem freerollimise mõttes tehtud. Kusjuures Anvelt kandideerib Kesklinnas ja Randpere Lasnamäel, kui nad mõlemad olnuks ühes linnaosas, siis oleks küll flip olnud, aga hetkel Anveltil selge eelis.

                    Ja ses nelikus Kross / Pentus / Vitsut / Anvelt peaks kõik saama enamvähem võrdselt hääli, Kross on lihtsalt meedia poolt üles haibitud, ta tegelik toetus ei ole nii kõrge kui PAF-i koef näitab ja Anvelt on selgelt alahinnatud.
                    Last edited by erplander; 18.10.13, 16:13.

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #670
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Mingit koefi EKRE valimiskünnise ületamise osas ka pakutakse?

                      Comment

                      • erplander
                        ekrelander
                        • Oct 2008
                        • 1029

                        #671
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                        Pikemat aega Londoni Brixtoni linnaosas elanuna ja igasugu murjanitega koos töötanuna ei ole raske selliseid vaateid omaks võtta. Jah, pean küll end heaks inimeseks.
                        Olen elanud ka ise paar kuud Brixtonis ja ligi 5 aastat Lewishamis, mis suht sarnane Brixtonile ja kus selges ülekaalus on mustad, mulatid ja asiaadid. Jagasin ka korterit ühe portugali mulatiga, kes oli igati normaalne tüüp. Kusjuures üks tema vend tundus küll veidi peast soe, jälgis fanaatiliselt mingeid kristlikke telekanaleid, aga muidu ka igati heatahtlik. Teine vend töötas aga insenerina British Telecomis vms. See kellega korterit jagasin, elas ise küll toetuste peal, nagu kogu tema pere. Kusjuures neil oli kaks korterit, ise ta elaski naise korteris ja enda oma siis üüris välja.

                        Mõni nädal tagasi käisin paaril korral ka Brixtoni raamatukogus jälle ja silma jäi ka igasuguseid musti ja värvilisi usinaid õppureid, kellest kindlasti sealsel ühiskonnal tulevikus palju kasu on.

                        Nii et ise ma pole kaugeltki rassist, suhtun väga tolerantselt multikultuursetesse ühiskondadesse nagu USA ja UK, aga nendel riikidel on hoopis teised põhjused, miks nad selliseks on kujunenud. Samas selge on see, et Euroopa rahvusriigid lõhub äkiline massmigratsiooni lubamine täiesti ära ja mida väiksema riigiga tegu, seda haavatavam ta on.

                        Comment

                        • erplander
                          ekrelander
                          • Oct 2008
                          • 1029

                          #672
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Algselt postitas rasmer Vaata postitust
                          Immigratsioonipoliitika ei ole nii, et kas a) oled rassist ja ei lase kedagi sisse või b) multikulti nagu siit vestlusest mulje jääb. Sellist asja saab inimlikult ja intelligentselt ka lahendada, aga selleks ei ole vaja laskuda äärmustesse ja ei tohi kaasata inimesi nagu Helmed.

                          Üldse ma ei saa aru miks see on teema praegu. Eesti immigratsioonipoliitika ei ole selline, et kõik siia saavad tulla, ei ole plaani seda selliseks muuta ja keegi ei tuleks siia nagunii. Eriti pole see mingi teema kohalike valimiste kontekstis.
                          See on hetkel vägagi aktuaalne teema, vaadates kui jõuliselt sotsid seda "erinevus rikastab" teemat peale suruvad. Lisaks eilses ETV Kapitalis intervjueeriti tööandjate keskliidu tegevjuht Toomas Tamsarit, kes lasi sisuliselt sama laulu, kui kangesti ikka on meile vaja odavat tööjõudu sisse tooma hakata, sest eestlased kurjamid ei soovivat enam lihttöid teha, unustades samas mugavalt kommenteerida hoopis teist poolt sel teemal, et niisuguste palkade juures tõesti ei suuda keegi endalgi hinge sees hoida, rääkimata siis perest. Mu TÜ kõrgharidusega õde töötab hotelliteenindajana Norras, sest Eestis normaalset tööd pole ja loomulikult näljakopikate eest siin orjata ei näe mõtet.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #673
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema



                            See vene baba, kes just küsimuse esitas ajas küll südame pahaks. Tra, õpi kõige pealt eesti keel ära ja siis olsale valimistel ja küsimuste esitamisel.

                            Trapts, minge võtke Abdul Turay eesti keele õppetunde või kolige kuhugi Siberisse, kus eestlanna päris hästi hakkama sai.
                            Last edited by Potsataja; 18.10.13, 17:35.

                            Comment

                            • jrgn hell
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 3328

                              #674
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              http://eestielu.delfi.ee/eesti/valim....d?id=66846731

                              See vene baba, kes just küsimuse esitas ajas küll südame pahaks. Tra, õpi kõige pealt eesti keel ära ja siis olsale valimistel ja küsimuste esitamisel.

                              Trapts, minge võtke Abdul Turay eesti keele õppetunde või kolige kuhugi Siberisse, kus eestlanna päris hästi hakkama sai.
                              Väga hea andmine käib. Helme kaotab korralikult nägu ikka Keski kõrval keksides alates juba nendest TTV saadetest.

                              Erplander, panid RE ja KE ühele joonele. Kas sulle tundub sümpaatne, ning kas usud, et ime korral künnist ületades nad Savisaarele kohe ei anduks nagu praegused viimased nädalad.

                              Savisaar ajab lihtsalt oma sitta ja ülejäänud standard klounaad. Anvelt kõige soliidsem; iseasi, kas kasuks tuleb hetkel.

                              Comment

                              • erplander
                                ekrelander
                                • Oct 2008
                                • 1029

                                #675
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Ma panen tegelikult kõik 4 parlamendierakonda ühele joonele, kõik on võimelised ükskõik kellele anduma teatud lubaduste ja mahhinatsioonide korral. Ja me kõik oleme seda korduvalt näinud.

                                Jälgisin ka seda Delfi debatti, oli suht meeleolukas teater ja kõige soliidsema mulje jätsid tõesti Anvelt ja Helme, ma ei kujuta küll ette, kus sa seda Helmet keksimas nägid? See et ta mõnedes küsimustes Savikaga ühel meelel oli võimuerakondadele vastandudes? Ka Kross paistis seekord igati mõistlikuna, suurim hampelmann oli Savikas ise ja kohati ka Aasmäe tahtis temaga ühineda.

                                Comment

                                Working...