Ametlik valimiste/poliitika teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Provoker
    Pokkerihai
    • Jan 2009
    • 3067

    #466
    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

    ostmise suhtes on sul õigus aga mina ei sõnastaks seda nii paranoilises võtmes.

    Comment

    • Potsataja
      õilishing
      • Oct 2008
      • 5270

      #467
      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

      Minul on üks jabur idee seoses aeg-ajalt esile kerkiva vanematele alaealiste laste hääle ülekandmisega. Nimelt, mismoodi eristub üks pensioniealine nii 14+ lapsest? Muidugi on mõlemal juhul "kirkaid kriite", kuid üldjontes on ühed siiski oma otsustusvõimet alles saavutamas ja teised kaotavad seda aasta-aastalt. Seega peaks vanematele andma alaealiste laste hääle või kaaluma pensionäridelt hääleõiguse äravõtmist. Muud varianti lihtsalt pole.

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #468
        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

        Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
        ...


        sa ajad veidi asjad sassi.. hääletamine ja kellegi valimine selle põhjal mida ta lubab teha.. ongi valimiste eesmärk.. ei näegi varianti kuidas seda muud moodi teha.. see pole missivalimine kus tissi või näo järgi valitakse..

        kui me nüüd räägime lubadustest a la pensionäridele ühekordne toetus 30€ siis see on kaudselt või otseselt juba tõesti suhtkoht häälte ostmine.. aga mingitel JOKK põhjustel on see KE'l läbi läinud... usun et sarnaseid valimislubadusi on ka teistel erakondadel, ei poolda sellist susserdamist.. aga imho on täiesti OK ja normaalne näiteks minu kui huvigrupi poole pöördumine näiteks sostsmaksu ülemise piiri seadmise lubadus.. mind see huvitab, minu jaoks on see tähtsam kui KE lubatav tasuta haisev transport, mina valin selle asemel siis RE näiteks..

        need kes tõesti nö prillide või tisside või näo järgi valivad.. siin kohal ei ole tegemist häälte ostmisega.. vaid lihtsalt lollide inimestega.. kahjuks demokraatia eelduseks ongi, et enamus inimesi peavad olema idioodid.. paratamatus.. tegemist ei ole häälte ostmisega..

        vabavara ja opensource on omal kohal.. aga sinu näitesse nad kindlasti ei sobi..

        Comment

        • Vandalar
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3577

          #469
          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

          Kui minu tekstist aru ei saa, siis võid seda pidada kui brainstorminguks, kus visatakse tahvlile esimesed suvalised mõttevälgatused, et siis hiljem neist midagi tuletada, aretada.

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #470
            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

            Algselt postitas Rage Vaata postitust
            [IMG]

            kui me nüüd räägime lubadustest a la pensionäridele ühekordne toetus 30€ siis see on kaudselt või otseselt juba tõesti suhtkoht häälte ostmine.. aga mingitel JOKK põhjustel on see KE'l läbi läinud... usun et sarnaseid valimislubadusi on ka teistel erakondadel, ei poolda sellist susserdamist..


            Jep, tahtsime parimat aga läks nagu alati. Reaalsuses on keskmine vanaduspension kasvanud 5,5 aastaga ümmarguselt 5%.

            Comment

            • Codecci
              Luuramas Naisteturniire
              • Nov 2008
              • 7574

              #471
              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

              Kas demokraatiast mingit paremini toimivat süsteemi pole olemas?

              Hääleõigus võiks maksude maksmise järgi käia... Min. palgaga töötaja saab valimistel 1 hääle, Armin Karu mingi 100.

              Comment

              • hotcocacola
                HTCCACLA
                • Oct 2008
                • 14473

                #472
                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Kas demokraatiast mingit paremini toimivat süsteemi pole olemas?

                Hääleõigus võiks maksude maksmise järgi käia... Min. palgaga töötaja saab valimistel 1 hääle, Armin Karu mingi 100.
                :D

                Comment

                • leits
                  Hundinui
                  • Apr 2009
                  • 9562

                  #473
                  Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                  Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                  Kas demokraatiast mingit paremini toimivat süsteemi pole olemas?

                  Hääleõigus võiks maksude maksmise järgi käia... Min. palgaga töötaja saab valimistel 1 hääle, Armin Karu mingi 100.
                  on .. dictatorship

                  Comment

                  • q_q
                    dibs esimesele naisele, kes siia satub
                    • Jan 2011
                    • 6303

                    #474
                    Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                    Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                    Kas demokraatiast mingit paremini toimivat süsteemi pole olemas?

                    Hääleõigus võiks maksude maksmise järgi käia... Min. palgaga töötaja saab valimistel 1 hääle, Armin Karu mingi 100.
                    enne iq testi ei saa h22letada nt

                    Comment

                    • Potsataja
                      õilishing
                      • Oct 2008
                      • 5270

                      #475
                      Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                      Algselt postitas q_q Vaata postitust
                      enne iq testi ei saa h22letada nt
                      100% nõus, kuigi vaevalt Armin Karu keskmise IQ taseme saavutab.

                      Riigikokku saamise eelduseks peaks imo olema vähemalt keskmine IQ ja valitsuse puhul keskimisest 10% parem IQ või siis vähemalt 10+ aastane kogemus antud valdkonnas.
                      Last edited by Potsataja; 06.11.12, 18:32.

                      Comment

                      • inward
                        Klubi Liige
                        • Sep 2009
                        • 6275

                        #476
                        Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                        Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                        Minul on üks jabur idee seoses aeg-ajalt esile kerkiva vanematele alaealiste laste hääle ülekandmisega. Nimelt, mismoodi eristub üks pensioniealine nii 14+ lapsest? Muidugi on mõlemal juhul "kirkaid kriite", kuid üldjontes on ühed siiski oma otsustusvõimet alles saavutamas ja teised kaotavad seda aasta-aastalt. Seega peaks vanematele andma alaealiste laste hääle või kaaluma pensionäridelt hääleõiguse äravõtmist. Muud varianti lihtsalt pole.
                        See on küll üsna meelevaldne võrdlus. Niimoodi pensionäre negatiivselt üldistada. Kohati ma pigem arvan, et valimisõigus võiks üldse olla alates 21. eluaastast. 18 aastasel on vähe aimu ja teadmist poliitikast jms, et teha mingeid ratsionaalseid järeldusi/otsuseid. Sisuliselt taanduvad nende otsused puhtalt vastandumisele Savisaare KE ja Ansipi RE vahel. See vastandamine kahe leeri vahel ajab tilti. Eesti integratsiooniprojekt kahe rahvuse vahel on haledalt läbi kukkunud. Helesinine unistus, millal mõlemad esimehed oma koha pealt taanduvad ja nende lojaalsed kaasvõitlejad ka muidugi. Noh, Edgar paraku väljub poliitikast jalad ees. Kuidas siis hääled jagunema hakkaksid ?

                        Üldiselt lastele hääleõiguse andmine oli rohkem selline poliittehnoloogiline võte, et juhtida tähelepanu RE rahastamise skandaalilt eemale.

                        See, kuidas Ligi, Kaja Kallast kolmeraudses maha tegi. Uskumatu, ülbusel ei ole piire. Näitab, kuidas suhtutakse erakonna sees teisiti mõtlejatesse. Sellised suurepärased argumendid , et Kallasel on suured silmad ja kinnine suu või, et ACTA eesvõitlejaga ei saa läbi rääkida, sest tal on paks tagumik. Kogu see jutt, et me oleme asendamatud, te olete lollid ja ärge segage meid, me teeme tähtsat tööd kuni soovitusteni seemneid süüa ja mida kõike veel. Müstika.

                        Comment

                        • Vandalar
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3577

                          #477
                          Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                          Kõrge IQ ei taga tugevat moraalitunnetust ega ausust vms.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #478
                            Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                            Inward, mina kasvasin üles pensionäridest vanavanemate toel ja nende hoole all. Sellest hoolimata mõtlen tagantjärgi, et kusagil seitsmendas klassis kasvasin neist üle. Neil lihtsalt ei olnud enam midagi mulle õpetada, isegi kui nad oleks seda soovinud. 20 aasta jooksul on põlvkonnad vahetunud, kuid põhipoint on imo sama.
                            Last edited by Potsataja; 07.11.12, 04:19.

                            Comment

                            • Codecci
                              Luuramas Naisteturniire
                              • Nov 2008
                              • 7574

                              #479
                              Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                              Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                              Inward, mina kasvasin üles pensionäridest vanavanemate toel ja nende hoole all. Sellest hoolimata mõtlen tagantjärgi, et kusagil seitsmendas klassis kasvasin neist üle. Neil lihtsalt ei olnud enam midagi mulle õpetada, isegi kui nad oleks seda soovinud. 20 aasta jooksul on põlvkonnad vahetunud, kuid põhipoint on imo sama.
                              [ ] sample size

                              Comment

                              • nikitheone
                                Mr. Puujalg
                                • Aug 2009
                                • 6446

                                #480
                                Re: Ametlik valimiste/poliitika teema

                                Algselt postitas inward Vaata postitust
                                See on küll üsna meelevaldne võrdlus. Niimoodi pensionäre negatiivselt üldistada. Kohati ma pigem arvan, et valimisõigus võiks üldse olla alates 21. eluaastast. 18 aastasel on vähe aimu ja teadmist poliitikast jms, et teha mingeid ratsionaalseid järeldusi/otsuseid. Sisuliselt taanduvad nende otsused puhtalt vastandumisele Savisaare KE ja Ansipi RE vahel. See vastandamine kahe leeri vahel ajab tilti. Eesti integratsiooniprojekt kahe rahvuse vahel on haledalt läbi kukkunud. Helesinine unistus, millal mõlemad esimehed oma koha pealt taanduvad ja nende lojaalsed kaasvõitlejad ka muidugi. Noh, Edgar paraku väljub poliitikast jalad ees. Kuidas siis hääled jagunema hakkaksid ?

                                Üldiselt lastele hääleõiguse andmine oli rohkem selline poliittehnoloogiline võte, et juhtida tähelepanu RE rahastamise skandaalilt eemale.

                                See, kuidas Ligi, Kaja Kallast kolmeraudses maha tegi. Uskumatu, ülbusel ei ole piire. Näitab, kuidas suhtutakse erakonna sees teisiti mõtlejatesse. Sellised suurepärased argumendid , et Kallasel on suured silmad ja kinnine suu või, et ACTA eesvõitlejaga ei saa läbi rääkida, sest tal on paks tagumik. Kogu see jutt, et me oleme asendamatud, te olete lollid ja ärge segage meid, me teeme tähtsat tööd kuni soovitusteni seemneid süüa ja mida kõike veel. Müstika.
                                mõte on ka selles, et selle abiga suunata poliitikat
                                &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                                Comment

                                Working...