ALKOHOL :D

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • fyte
    Pokkerihai
    • Jun 2010
    • 3378

    #1111
    Re: ALKOHOL :D

    Keemia sisse söömine regulaarsel baasil ei saa longtermis eriti hea lahendus olla - pole otseselt ibuka/sopladeini kohta lugenud vm, aga harilikult sellisel sünteetilisel stuffil kõrvalmõjusid jagub..

    Tavaline vee joomine suuremas koguses aitab ka üsnagi hästi, 0.5-1 liitrit ning enesetunne hulganisti normaalsem üles ärgates - pohmakas ongi ju teatavasti veepuudus... seega milleks mingi keemia?

    Comment

    • leits
      Hundinui
      • Apr 2009
      • 9562

      #1112
      Re: ALKOHOL :D

      Algselt postitas fyte Vaata postitust
      Keemia sisse söömine regulaarsel baasil ei saa longtermis eriti hea lahendus olla - pole otseselt ibuka/sopladeini kohta lugenud vm, aga harilikult sellisel sünteetilisel stuffil kõrvalmõjusid jagub..

      Tavaline vee joomine suuremas koguses aitab ka üsnagi hästi, 0.5-1 liitrit ning enesetunne hulganisti normaalsem üles ärgates - pohmakas ongi ju teatavasti veepuudus... seega milleks mingi keemia?
      peavalu vältimiseks ...

      Comment

      • Owner85
        Klubi Liige
        • Aug 2009
        • 2146

        #1113
        Re: ALKOHOL :D

        yup enne magamaminekut paned 1-2 tükki sisse ja järgmine päev tunduvamalt parem,point on selles et need tabletid tomivad kui verevedeldajad ja alkohol viib verest hapniku välja ja teevad selle paksemaks ja kui veri on hapnikuvaene siis ei suuda aju ära varustada hapnikuga ja tekibki peavalu!

        Comment

        • inward
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 6275

          #1114
          Re: ALKOHOL :D

          Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
          mulle istus ka varem mitu päeva jutti lasta. kui hommikul oligi tunne et ei taha näha ka pitsi, siis tuli tahtejõuga esimene külm lonks õlle sissa saada. peavalu lahtus sekunditega ja varsti võis kanget edasi lasta. eriti hea oli mingi norm seltskonnaga suviti kuskil suvilas sumiseda.
          ja rahvas, proovige retsepti - 1x 400mg sopladeine/ibu/aspirin ja 1-2 klaasi vett enne magama jäämist ja öelge, kas oli raske pohmakas järgm päev. kui saad 8h+ magada, siis võib olla vaid kerge väsimus aga raske pohmell peaks olema minevik.
          +1. Good times. Eriti hea on see pohmakahuumor.

          Kuidas ennetada pohmakat:

          -Enne pidu üks C ja D vitamiini tablet.
          -Koju jõudes tuleb üritada 1-2h veel üleval olla. Süüa kõht korralikult täis ja juua ära 1l-1.5l mineraalvett. Juba pool tundi niisama passides hakkab suu jõhkralt kuivama.
          -Veepudel voodi äärde.

          Kõiki neid punkte järgides pohmakat ei tule. Ka see nö vaimne pohmakas on oluliselt kergem, pea olematu.

          Comment

          • Jäämees
            Vana Tegija
            • Jun 2011
            • 1182

            #1115
            Re: ALKOHOL :D

            Aspiriin mõjub küll, nagu keegi mainis verevedeldaja.

            Aga keemia salgajad ostke lihtsalt pudel värskat, vm head mineraaluskit ja kaaniga 1-2l enne magama minekut ära.

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #1116
              Re: ALKOHOL :D

              tasub veel proovida nii, et enne suuremat võtmist varud 2 pakki kalevi "ekstra" küpsiseid hoopis. ühe paki sööd kuivalt enne magamajäämist ja peale hambapesu, teine hea öösel krõbistada + mis alles jääb hommikul kuivalt peale näksida. peamine, et vedelikku tarbida ei tohi.

              Comment

              • Jäämees
                Vana Tegija
                • Jun 2011
                • 1182

                #1117
                Re: ALKOHOL :D

                Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                tasub veel proovida nii, et enne suuremat võtmist varud 2 pakki kalevi "ekstra" küpsiseid hoopis. ühe paki sööd kuivalt enne magamajäämist ja peale hambapesu, teine hea öösel krõbistada + mis alles jääb hommikul kuivalt peale näksida. peamine, et vedelikku tarbida ei tohi.
                Võib ju veel kuivatatud seeni lutsutada ja välja sülitada.

                Comment

                • Vandalar
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3577

                  #1118
                  Re: ALKOHOL :D

                  Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
                  Aspiriin mõjub küll, nagu keegi mainis verevedeldaja.

                  Aga keemia salgajad ostke lihtsalt pudel värskat, vm head mineraaluskit ja kaaniga 1-2l enne magama minekut ära.
                  Värska võiks ilma gaasideta olla.

                  Comment

                  • ceni
                    Jube Noob
                    • Feb 2010
                    • 110

                    #1119
                    Re: ALKOHOL :D

                    Algselt postitas Owner85 Vaata postitust
                    yup enne magamaminekut paned 1-2 tükki sisse ja järgmine päev tunduvamalt parem,point on selles et need tabletid tomivad kui verevedeldajad ja alkohol viib verest hapniku välja ja teevad selle paksemaks ja kui veri on hapnikuvaene siis ei suuda aju ära varustada hapnikuga ja tekibki peavalu!
                    Suht segane jutt, mitu promilli sees on? :D

                    Tegelikult peaksid tabletid siiski toimima valguvaigistavalt - toimeaine (näiteks aspiriini molekul) seondub teatud valguga (tsüklooksügenaas) ja takistab sellel funktsioneerimast, mis päädib valuaistingu nõrgenemisega.

                    Vee joomine enne magamaminekut on vajalik, et taastada alkoholi tarbimise tõttu kehast väljaviidud vedeliku hulk. Peavalu tekkimine võib olla segu mitmest tegurist, pakun, et eelkõige vedelikukaotusest ja mürgitusest. Vedelikukaotus väljendub selles, et peaaju ümbritsev ajuvedeliku maht langeb, mis põhjustab koljus alarõhu, mis omakorda viib aju paisumiseni (arstid, parandage kui on vale).

                    Etanooli ümbertöötlemise käigus moodustub ühe vaheetapina etanaal (pohmelli puhul väljendub see väljahingatavas õhus oleva nn. õunalõhnana), mis raku sees seal olevaile ensüümidele hästi ei mõju ja rakus stressi tekitab. Selle mõju piiramiseks on soovitatav tarbida antioksüdante (C ja B1 vitamiinid näiteks).

                    Biokeemia kursusest on meeles, kui lektor soovitas pohmelli puhul kerge jalutuskäigu teha - etanooli ümbertöötlemisel kuhjuvad muuhulgas ka teatud (kahjutud) vaheühendid ning normaalseks metabolismi toimimiseks on tarvis nendest lahti saada.

                    Ise joon enne magamaminekut nii palju vett kui jaksan. Soovitavalt sidruni või laimiga.

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #1120
                      Re: ALKOHOL :D

                      Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                      tasub veel proovida nii, et enne suuremat võtmist varud 2 pakki kalevi "ekstra" küpsiseid hoopis. ühe paki sööd kuivalt enne magamajäämist ja peale hambapesu, teine hea öösel krõbistada + mis alles jääb hommikul kuivalt peale näksida. peamine, et vedelikku tarbida ei tohi.
                      Jup. Olen proovinud ja töötan. Eriti kõva on see, et pohmelli hommikul ei ole, aga kui esimese küpa sööd siis sõna otseses mõttes suu tolmab ning ikkagi on naljakas. Sama tunne nagu pohmell, aga peavalu ei ole!

                      Comment

                      • Vandalar
                        Pokkerihai
                        • Oct 2008
                        • 3577

                        #1121
                        Re: ALKOHOL :D

                        Parim pohmaka ravi on pohmakat vältida. Julm pohmakas või muidu ülejoomine on aga nagu uuesti sünd. Jood täiega täis ennast, jõuad vastu hommikut koju ja hakkad ropsima, siis vahest terve järgmise päeva jooksed voodi ja peldiku vahet ja ropsid. Jube tunne. Siis lubad täiega, et viimane kord kui joon.

                        Comment

                        • vennike
                          Pokkerihai
                          • Mar 2009
                          • 1958

                          #1122
                          Re: ALKOHOL :D

                          Mul üks sõber elas natuke aega kämpingus.Öösel ärka poolpohmas ülesse, ilge janu. See maja, kust vett sai oli ilgelt kaugel ja ainuke joodav asi käepärast oli kooreliköör. Läks lihtsama vastupanu teed :D

                          Comment

                          • Ints
                            Vana Tegija
                            • Nov 2010
                            • 1216

                            #1123
                            Re: ALKOHOL :D

                            Kel janu, sel jalad - ei pea paikka ikka :D

                            Comment

                            • Maxi
                              Pokkerihai
                              • Nov 2010
                              • 1849

                              #1124
                              Re: ALKOHOL :D

                              Võtsin täna omale ühe väikese kasti:
                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                              Selline joodav, aga ei ütleks, et midagi ülihead. Õigest bock õllest ikka valgusaasta kaugusel, aga kordades parem kui eesti kohalik "tuubel bokk". Humala kibedam maitse natuke tapab muud maitsed minu jaoks. Nõks magusam võiks olla.
                              Muidu selline tore 3,5/5 õlu, kast raisku ei lähe

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #1125
                                Re: ALKOHOL :D



                                Jälle see Stön.

                                Comment

                                Working...