Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • variatsioon
    Pokkeritark
    • Nov 2008
    • 5849

    #541
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Algselt postitas nomerlot
    noh, pelgalt spagettide ja majoneesi söömine kuu aega jutt oligi liiga hirmutav ettekujutus:)

    Aga mõte on sama: kui sa juba pastat nii palju sööd, siis tasub mõned retseptiklassikud selgeks teha. See rikastab maitseelamust ning annab põhja, et ise varieerida ja täiendada. Klassikalised retseptid on põhjusega kuulsad - neid on põlvkondade kaupa lihvitud, et muuta lihtne asi võimalikult heaks.

    Sööma pead nagunii iga päev, samahästi võid sa siis juba hästi süüa.
    +1

    Comment

    • wedoit
      Õpihimuline Mängur
      • Nov 2008
      • 458

      #542
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      keegi burgerit on ise teinud? ma mõtlen, et hakkliha, lehtsalat n shit :)

      Comment

      • lenC
        Administraator
        • Oct 2008
        • 6440

        #543
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Algselt postitas wedoit
        keegi burgerit on ise teinud? ma mõtlen, et hakkliha, lehtsalat n shit :)
        eile tegin sellise ja tuli suht 8.5/10, ära rikkusid "rohelise salati" sees olnud herned.
        burksisai
        random kaste
        3 peekoniriba
        2 pooleks lõigatud kirsstomatit
        salatileht
        mingi random roheline salat
        juustuviil
        3 peekoniriba
        salatileht
        random kaste
        burksisai

        Comment

        • Madis Very
          Bännitud
          • Aug 2009
          • 2951

          #544
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Algselt postitas wedoit
          keegi burgerit on ise teinud? ma mõtlen, et hakkliha, lehtsalat n shit :)
          Obv, kunagi müüdi neid usa burgeri nö kannikaid ka. Vahele some meat/lehtsalat/kaste/kurk jms.. lase fantaasial lennata.. väga hea anyways !
          Btw tekitaski isu polegi ca aasta teinud ;D.

          Comment

          • ESTPatrick
            Olümpsi Mägi Aivar
            • Nov 2008
            • 5572

            #545
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            friikartulid ja coca-cola.

            Parim taimetoitlase toit ever

            Comment

            • Oliverk
              Moderaator
              • Nov 2008
              • 3016

              #546
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Ahjus Aviko Tex Mex kartulid, juustuviiner ja kaspa-porgandi salat kõrvale. Peale joon Sprite-i.

              Comment

              • wedoit
                Õpihimuline Mängur
                • Nov 2008
                • 458

                #547
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                Algselt postitas lenC
                eile tegin sellise ja tuli suht 8.5/10, ära rikkusid "rohelise salati" sees olnud herned.
                burksisai
                random kaste
                3 peekoniriba
                2 pooleks lõigatud kirsstomatit
                salatileht
                mingi random roheline salat
                juustuviil
                3 peekoniriba
                salatileht
                random kaste
                burksisai
                a marineeritud kurk? ja kas hakkliha sisse sibulat kah? salatiks sobib jääsalat väga hästi. kastmena tasub vähemalt korra elus ära proovida thousand islands kaste, see sobib suht hästi :)

                Comment

                • lenC
                  Administraator
                  • Oct 2008
                  • 6440

                  #548
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Algselt postitas wedoit
                  a marineeritud kurk? ja kas hakkliha sisse sibulat kah?

                  kastmena tasub vähemalt korra elus ära proovida thousand islands kaste, see sobib suht hästi :)
                  see kaste oligi, kurk burksi vahel ei meeldi, hakkliha pole kasutanud(kui kasutaks, siis OBV sibulat sisse)

                  Comment

                  • wedoit
                    Õpihimuline Mängur
                    • Nov 2008
                    • 458

                    #549
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Algselt postitas lenC
                    see kaste oligi, kurk burksi vahel ei meeldi, hakkliha pole kasutanud(kui kasutaks, siis OBV sibulat sisse)
                    wtf on burger ilma lihata? see ongi ju põhiline nagu :D

                    Comment

                    • lenC
                      Administraator
                      • Oct 2008
                      • 6440

                      #550
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Algselt postitas wedoit
                      wtf on burger ilma lihata? see ongi ju põhiline nagu :D

                      liha imo

                      Comment

                      • Booyaka
                        FPP Pro
                        • Dec 2008
                        • 249

                        #551
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.


                        // old link tho!!!!
                        lencile!!!

                        Comment

                        • leits
                          Hundinui
                          • Apr 2009
                          • 9562

                          #552
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Algselt postitas wedoit
                          keegi burgerit on ise teinud? ma mõtlen, et hakkliha, lehtsalat n shit :)
                          ma olen.
                          Leitsi burx:
                          hakkida sibul kuubikuteks, praadida veits.
                          Hakklihaga segada ja vormida pätsid
                          Kütta ahju natukeseks, mõlemalt poolt pruuniks.
                          Kuklid ka ahju lasta nuts crunchyks
                          Kaste: hapukoord, ketsub, majonees, jalapeno tükid - segad ära

                          Ja kokku ladumine:
                          purksi sai
                          2 tomati viilu
                          hiinakapsa leht
                          punase sibula viile
                          kaste
                          pihv(id)
                          tomat
                          hiinakapsa leht
                          kaste
                          burksi sai


                          JA SEE On parem kui mac

                          Comment

                          • Godspeed_EJ
                            Klubi Liige
                            • Nov 2009
                            • 3049

                            #553
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Algselt postitas erplander
                            Mida aga ei teata, et tegelikult on paljud piimatooted, eriti aga juust palju kahjulikumad kui ükskõik milline liha. Ma tean, et see on eriti valus teema, eriti sellises piimatoodete kultusega riigis kui Eesti, aga Eesti on ka sisuliselt maailmas esikohal või tipus paljude haiguste (südame-veresoonkonnahaigused, erinevad vähi vormid, suhkrutõbi, osteoporoos jne)
                            Ma olen siiani aru saanud, et osteoporoosi põhjustab eelkõige kaltsiumi ja D-vitamiini vaegus. Kaltsiumi/D-vitamiini saab just piimast.

                            Comment

                            • erplander
                              ekrelander
                              • Oct 2008
                              • 1029

                              #554
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas Godspeed_EJ
                              Ma olen siiani aru saanud, et osteoporoosi põhjustab eelkõige kaltsiumi ja D-vitamiini vaegus. Kaltsiumi/D-vitamiini saab just piimast.
                              Valed teadmised sul, piim ja piimatooted väljutavad organismist kaltsiumi, kuna lehmapiimas on kaltsiumi hulk ja vahekord muude mikroelementidega (magneesium, fosfor) täiesti paigast ära.

                              Seda, et piim (täpsustus: lehmapiim) on äärmiselt vaene kaltsiumi allikas, selgitatakse ja põhjendatakse ülimalt hästi videos Udderly Amazing: http://video.google.com/videoplay?do...52245997479572

                              Kaltsiumi jutt algab alates 43:00 paiku ja kestab umbes 13 minutit, mille kestel selgub, et piimas sisalduvast kaltsiumist omastab inimorganism vaid 25%. Muuhulgas tuleb juttu ka juustust ja kuna see on kõige happelisem toiduaine (kui me üldse saame juustu toiduks nimetada?), tuleb see neutraliseerida kehas sisalduva kaltsiumkarbonaadiga, väljutades seega luudest enim kaltsiumi: If you wanna lose a bone, then go for the cheese.

                              See ei ole mingi suvaline umbluu-jutt, vaid oma loengus kasutab Dr Veith ohtralt näiteid ja viiteid, graafikuid jm statistilist tõendusmaterjali teaduslikest uuringutest üle maailma. Kui vähegi mahti, soovitan vaadata video täies pikkuses, juttu tuleb piima ja paljude väga levinud haiguste (lisaks osteoporoosile veel suhkrutõbi, rinna- ja eesnäärmevähk, rida allergiaid, astma jne) seostest.

                              Comment

                              • leits
                                Hundinui
                                • Apr 2009
                                • 9562

                                #555
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                krõpsud for the way yhesõnaga?

                                Comment

                                Working...