Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • erplander
    ekrelander
    • Oct 2008
    • 1029

    #556
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Eestlased on Euroopa suurimaid piimatarbijaid. Riikides, kus tarbitakse enim piima, esineb ka enim osteoporoosi, luumurde ja puusanihestusi. Järnev on faktid ja statistika osteoporoosi kohta (http://www.4.waisays.com/ExcessiveCalcium.htm põhjal).

    Näiteks:
    Kreekas kahekordistus piimatarbimine 1961 kuni 1977 (olles veelgi kõrgem 1985) ning perioodil 1977–1985 peaaaegu kahekordistusid samuti vanadusest tingitud osteoporoosijuhtumid.

    Hongkongis tarbiti 1989 piimatooteid kaks korda enam kui 1966 ning samal perioodil kolmekordistusid osteoporoosijuhtumid. Nüüd on nende piima tarbimise tase peaaegu Euroopa tasemel – sama on luudehõrenemishaigustega.

    Järeldus on väga lihtne: kus tarbitakse piima enim, seal esineb osteoporoosi enim. Võrreldes teiste maadega tarbitakse kõige rohkem piima Rootsis, Soomes, Shveitsis ja Hollandis (300–400kg/in/a) ning osteoporoosinähtude arv neis riikides on taevasse tõusnud.

    Nagu austraallased ja uusmeremaalased, tarbivad ka ameeriklased kolm korda enam piima kui jaapanlased, samas puusanihestuste ja -murdude arv on USA-s 2,5 korda kõrgem. Nende ameeriklaste hulgas, kes tarbivad vähem piima, nagu mehhiko-ameeriklased ja mustanahalised, on osteoporoosijuhtude arv kaks korda madalam kui valgete ameeriklaste seas – mis pole tingitud geneetilistest erinevustest.

    Venetsueelas ja Tshiilis tarbitakse palju vähem piima kui USA-s, Soomes, Rootsis ja Shveitsis, samas puusanihestuste arv on Venetsueelas ja Tshiilis üle kolme korra madalam.

    Hiinlased tarbivad väga vähe piima (8kg/a) ja puusanihestuste hulk on seal maailma madalaimate seas, Hiina naistel esineb seda kuus korda vähem kui USA-s. (Keskmine ameeriklane tarbib 254kg piima aastas.)

    Teistes riikides, kus tarbitakse keskmiselt väga vähe piima (6kg/a), nagu Kongos, Guineas ja Togos, on osteoporoos äärmiselt harv nähtus samuti.

    Kongo DV-s, Libeerias, Gaanas, Laoses ja Cambodias tarbitakse üksnes 1–3kg piima inimese kohta ning nemad pole kunagi kuulnudki vanadusest tingitud puusanihestustest.

    Comment

    • Godspeed_EJ
      Klubi Liige
      • Nov 2009
      • 3049

      #557
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas erplander
      Valed teadmised sul, piim ja piimatooted väljutavad organismist kaltsiumi, kuna lehmapiimas on kaltsiumi hulk ja vahekord muude mikroelementidega (magneesium, fosfor) täiesti paigast ära.

      Seda, et piim (täpsustus: lehmapiim) on äärmiselt vaene kaltsiumi allikas, selgitatakse ja põhjendatakse ülimalt hästi videos Udderly Amazing: http://video.google.com/videoplay?do...52245997479572

      Kaltsiumi jutt algab alates 43:00 paiku ja kestab umbes 13 minutit, mille kestel selgub, et piimas sisalduvast kaltsiumist omastab inimorganism vaid 25%. Muuhulgas tuleb juttu ka juustust ja kuna see on kõige happelisem toiduaine (kui me üldse saame juustu toiduks nimetada?), tuleb see neutraliseerida kehas sisalduva kaltsiumkarbonaadiga, väljutades seega luudest enim kaltsiumi: If you wanna lose a bone, then go for the cheese.

      See ei ole mingi suvaline umbluu-jutt, vaid oma loengus kasutab Dr Veith ohtralt näiteid ja viiteid, graafikuid jm statistilist tõendusmaterjali teaduslikest uuringutest üle maailma. Kui vähegi mahti, soovitan vaadata video täies pikkuses, juttu tuleb piima ja paljude väga levinud haiguste (lisaks osteoporoosile veel suhkrutõbi, rinna- ja eesnäärmevähk, rida allergiaid, astma jne) seostest.
      Ty, vaatan kindlasti. Ise olen suur piimasaaduste tarbija - piim, jogurt, hapukoor, juust jne. Olen alati eeldanud, et see hoiab luud tugevana/tervena. Pole kahjuks kunagi leidnud tahmist sügavamalt uurida, nüüd teen seda.

      Comment

      • pohhui
        Julm Donk
        • Jul 2009
        • 91

        #558
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Samas tundub veidi tobe ka piimatoodete "mahajätmine" ju.
        Ise tarbin piimatooteid mõõdukalt ( paar tassi piima päevas toidu kõrvale, magustoiduks või eineks kohupiima/jogurtit vms.). Ja ei plaani küll toitumisharjumusi muuta, kuna elu ilma piima(toodeteta) oleks imelik :D

        Comment

        • bubba
          Õpihimuline Mängur
          • Feb 2009
          • 434

          #559
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          see , et aafrika riikides vanaduses luuhõrenemist ei esine nii tihti on võib-olla sellest tingitud, et seal inimesed lihstalt ei ela nii vanaks.
          E:teemasse ka midagi : mõigu purks ftw!

          Comment

          • Ghost0
            Vana Tegija
            • Oct 2008
            • 1335

            #560
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Minu praegusest päevamenüüst moodustavad rohkem kui veerand piimatooted, tarbin igapäev:
            750ml piima
            300g kodujuustu
            250g kohupiima
            200g jogurit
            100g hapukoort


            Vaatasin 40 minti sellest videost ära ja üsna huvitav tundus, vaatan mõni teinepäev kindlasti lõpuni. Toitumises muudatusi siiski teha ei kavatse...

            Comment

            • wedoit
              Õpihimuline Mängur
              • Nov 2008
              • 458

              #561
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Kuskilt on kõrva jäänud fakt, et piimatoodete tarbimine on omane jõukale ühiskonnale. Näiteks nn üleminekumaad kus vaesusest on tõusmas jõukam keskklass saab väga tugeva hoo sisse ka piimatoodete tarbimine. Varem seda lihtsalt ei saadud endale lubada. Kui nüüd võrrelda seda fakti erplanderi toodud riikidega, siis paistab see selgelt sealt välja kah. Et kui India või Hiina perekond teenib näiteks üle $10 päevas, siis saab oma menüüd rohkem varieerida, kui ainult riisi süüa.

              Comment

              • variatsioon
                Pokkeritark
                • Nov 2008
                • 5849

                #562
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                kuidas liiga soolast pasta polognese kastet magedamaks teha?? :(

                Comment

                • Oliverk
                  Moderaator
                  • Nov 2008
                  • 3016

                  #563
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Bolognese, ja võimalusel pane tomatipastat rohkem juurde. Peaks nauraalsemaks ikka minema.

                  Comment

                  • vanakuri
                    Julm Donk
                    • Oct 2008
                    • 32

                    #564
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    Pane suhkrut juurde, aitab alati.

                    Comment

                    • vinney
                      Õpihimuline Mängur
                      • Oct 2008
                      • 473

                      #565
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.


                      upswing garanteeritud

                      Comment

                      • Booyaka
                        FPP Pro
                        • Dec 2008
                        • 249

                        #566
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        maximast võid saada suure downsingi hoopis!

                        Comment

                        • muicelago
                          Julm Donk
                          • Dec 2009
                          • 53

                          #567
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          ma olen toidumürgituse saand sealt :D

                          Comment

                          • variatsioon
                            Pokkeritark
                            • Nov 2008
                            • 5849

                            #568
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            wtf miks te maximas käite?

                            Comment

                            • LuuK
                              Vana Tegija
                              • Dec 2008
                              • 1138

                              #569
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              Algselt postitas Godspeed_EJ
                              Ty, vaatan kindlasti. Ise olen suur piimasaaduste tarbija - piim, jogurt, hapukoor, juust jne. Olen alati eeldanud, et see hoiab luud tugevana/tervena. Pole kahjuks kunagi leidnud tahmist sügavamalt uurida, nüüd teen seda.
                              Mu ema (alla 60a vana) käis see nädal arsti juures, soovitati süüa vähemalt kilo piimatooteid päevas (millest soovitavalt vähemalt kolmandik juustu), et luud saaksid piisavalt kaltsiumi ja ei haigestuks osteoporoosi. vot.

                              Comment

                              • Godspeed_EJ
                                Klubi Liige
                                • Nov 2009
                                • 3049

                                #570
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                Algselt postitas LuuK
                                Mu ema (alla 60a vana) käis see nädal arsti juures, soovitati süüa vähemalt kilo piimatooteid päevas (millest soovitavalt vähemalt kolmandik juustu), et luud saaksid piisavalt kaltsiumi ja ei haigestuks osteoporoosi. vot.
                                Jah, mina usun ka siiani seda teooriat. Nagu mainisin söön palju piimatooteid ja luudega pole kunagi mingeid probleeme olnud.

                                Seda dokki tahan ikkagi näha ja kuulda teise poole seletusi/arvamusi.

                                Comment

                                Working...