Pokker, söök ja tervislik eluviis.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • erplander
    ekrelander
    • Oct 2008
    • 1029

    #526
    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

    Algselt postitas nomerlot
    mina arvan, et taimetoitlus on rohkem mindset kui tervise küsimus. St kui sa pekki sisse ei küta, vaid eelistad rohkem taist, lindu, kala ja köögivilja osakaal on arvestatav, siis vaevalt et mingit märgatavat vahet on.

    Kui lihasöömine on ebaloomulik, siis andke andeks, regulaarselt tablettide söömine taimetoidu kõrvale on seda rohkem.

    (whoohoo, flamele hoogu juurde)
    Tablettide söömine on omaette tänapäeva veidrus, ei leia et see vajalik või normaalne oleks. Taimetoitlus ei ole üksnes tänapäeva mood, ajaloos on enamus rahvaid olnud kas täiesti või valdavalt taimetoitlased ja ei tarbinud nad mingeid tablette. Pole ka ise tarbinud 10 aasta jooksul mitte ÜHTKI tabletti ega kustlikult/sünteetiliselt toodetud vitamiini ega muud sellist.

    Comment

    • variatsioon
      Pokkeritark
      • Nov 2008
      • 5849

      #527
      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

      Algselt postitas erplander
      Siis oled halvasti kuulnud. Loe ja hari ennast veidi, internetis on materjali küllaga, nt: http://www.teaduselust.ee/taimetoitlusest.html
      btw kas sa arvad et kord kuus kana/kala söömine on tervisele pigem kahjulik?

      Comment

      • bauss
        Grinder
        • Sep 2009
        • 737

        #528
        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

        Richard Blakeley is an award-winning internet innovator and entrepreneur.

        Comment

        • hoss23
          Klubi Liige
          • Oct 2008
          • 2551

          #529
          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

          Totaalne nuts. Strandi päevakas(paneeritud karbonaad+ahjukartulid+salat). Võtsin täna kohe kaks portsu. Pluss karastav õll kõrvale.


          Comment

          • erplander
            ekrelander
            • Oct 2008
            • 1029

            #530
            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

            Algselt postitas variatsioon
            btw kas sa arvad et kord kuus kana/kala söömine on tervisele pigem kahjulik?
            Noh, sama hästi võiks küsida, kas kord kuus suitsetamine on tervisele kahjulik.
            Mingil määral ta ikkagi on, aga kui muul ajal toitud võimalikult tervislikult, siis on organismil ka lihtsam lihaga sisse söödud toksiine kehast väljutada ja pole nii kahjulik kui igapäevane liha tarbimine.
            Mida aga ei teata, et tegelikult on paljud piimatooted, eriti aga juust palju kahjulikumad kui ükskõik milline liha. Ma tean, et see on eriti valus teema, eriti sellises piimatoodete kultusega riigis kui Eesti, aga Eesti on ka sisuliselt maailmas esikohal või tipus paljude haiguste (südame-veresoonkonnahaigused, erinevad vähi vormid, suhkrutõbi, osteoporoos jne) esinemissageduse poolest. Mina väidan, et selle põhjus number üks on meil valitsev sõge piimatoodete tarbimise hullus. Põhjus number kaks on rasvane sealiha. Alles seejärel tulevad muud tegurid nagu üldine oma tervise eest mittehoolimine, suitsetamine, vähene liikumine jne.

            Comment

            • mkva
              Pokkerihai
              • Nov 2009
              • 1972

              #531
              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

              Ma olen 26 päeva järjest spagette söönud. Ei saa öelda, et see väga tervislik oleks, aga koos majoneesiga teen neid 2x päevas ...mmm. need ikka tõsiselt hea.

              mmm.. ma ausalt lähen tegema praegu.

              Comment

              • J0kker
                Grinder
                • Feb 2009
                • 865

                #532
                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                ära aja isu peale ,tahaks ka kohe neid spagette :D

                Comment

                • nomerlot
                  Klubi Liige
                  • Sep 2009
                  • 2233

                  #533
                  Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                  Tule taevas appi! Kui sa 26 päeva spagette sööd 2xpäevas, siis õpi vähemalt mõned lihtsamad retseptid ära. Pasta söömise taga terve kultuur, ära teota neid majoneesiga :)

                  Carbonara (muna, peekon, parmesan)
                  Tomati-hakklihakaste (sisuliselt Bolognese tublisti lihtsustatud versioon)
                  Aglio e Olio (küüslauk ja õli)
                  Pesto pasta jne

                  Kui tahad, võin mõne retsepti lahti kirjutada või lingi juurde otsida.

                  Aga tõsiselt, basic söögitegemise oskus on täiesti elementaarne, nagu kingapaelte sidumine.

                  Juba Robert Rodriquez on öelnud, "if you don’t know how to cook, you don’t know how to fuck” :D

                  Comment

                  • mihkel88
                    Jube Noob
                    • Oct 2008
                    • 140

                    #534
                    Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                    pasta on ka minu üks lemmiktoite... eriti penne alla rabbiata. Ise seda küll teha ei oska (ei ole veel viitsinud jne, teen tavaliselt midagi bolognese sarnast) aga tartus, itaalia restoranis söön pms alati seda, sest seal on see täiesti nuts:)

                    Comment

                    • nomerlot
                      Klubi Liige
                      • Sep 2009
                      • 2233

                      #535
                      Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                      Algselt postitas mihkel88
                      pasta on ka minu üks lemmiktoite... eriti penne alla rabbiata. Ise seda küll teha ei oska (ei ole veel viitsinud jne, teen tavaliselt midagi bolognese sarnast) aga tartus, itaalia restoranis söön pms alati seda, sest seal on see täiesti nuts:)
                      Sa mõtled penne alla arrabiata? See alla rabbiata nimetus on millegipärast mitmes meie restos levinud, aga noh, kokad pole kunagi õigekirjast suurt pidanud:)

                      Arrabiata on sisuliselt tomatikaste tšilli ja küüslauguga. Üks lihtsamaid, igaüks õpib selle selgeks. Vapianos on see väga hea (Vapiano on aus koht pastasöömiseks, mis siis et suur kett)

                      Videoõpetus:


                      Eestis vist harrastatakse osades restodes sinna peekoni panemist ka. Siis hakid toorsuitsupeekoni ära ja küülauguga koos pannile, muidu sama. Tšilli võib ka värske olla, mitte tšillihelbed, siis see hakituna samuti koos küüslauguga pannile

                      Comment

                      • mihkel88
                        Jube Noob
                        • Oct 2008
                        • 140

                        #536
                        Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                        sama jah :) tänud hea videolingi eest, proovin kunagi kindlasti ise teha seda!

                        Comment

                        • mkva
                          Pokkerihai
                          • Nov 2009
                          • 1972

                          #537
                          Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                          Eem kahjuks ma muna ei söö :/

                          Aga ilmselgelt teen vahelduseks erinevat moodi. Vorstidega ja küüslauaguga etc.

                          Uus lemmiks mis avastasin on vermicelli makarodin, mis on siis 1cm pikad tikupaksused. (Tais tänaval väga pop) Igatahes kõigepealt keedan, siis viskan pannile praen. Praadimise käigus lisan juurde küüsaauku ja vahest ka vortsi.. suht nämmat tulevad.

                          Comment

                          • nomerlot
                            Klubi Liige
                            • Sep 2009
                            • 2233

                            #538
                            Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                            Algselt postitas mkva
                            Eem kahjuks ma muna ei söö :/

                            Aga ilmselgelt teen vahelduseks erinevat moodi. Vorstidega ja küüslauaguga etc.

                            Uus lemmiks mis avastasin on vermicelli makarodin, mis on siis 1cm pikad tikupaksused. (Tais tänaval väga pop) Igatahes kõigepealt keedan, siis viskan pannile praen. Praadimise käigus lisan juurde küüsaauku ja vahest ka vortsi.. suht nämmat tulevad.
                            noh, pelgalt spagettide ja majoneesi söömine kuu aega jutt oligi liiga hirmutav ettekujutus:)

                            Aga mõte on sama: kui sa juba pastat nii palju sööd, siis tasub mõned retseptiklassikud selgeks teha. See rikastab maitseelamust ning annab põhja, et ise varieerida ja täiendada. Klassikalised retseptid on põhjusega kuulsad - neid on põlvkondade kaupa lihvitud, et muuta lihtne asi võimalikult heaks.

                            Sööma pead nagunii iga päev, samahästi võid sa siis juba hästi süüa.

                            Comment

                            • mkva
                              Pokkerihai
                              • Nov 2009
                              • 1972

                              #539
                              Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                              tnx dude!

                              Praegu küll mul on nii tühi küht, et ma teen oma standardit :P Aga hiljem uurin retsepte ja valmistamisviise ja teen järgmine kord teen juba midagi uut. Siis annan teada ka ehk :)

                              Comment

                              • l0lzerx
                                Räme Fish
                                • Aug 2009
                                • 18

                                #540
                                Re: Pokker, söök ja tervislik eluviis.

                                saaan pokkeri biidi, alati suht maci minek

                                Comment

                                Working...