Re: Aprilli offtopic.
Ühe üle 15 aasta Rootsis elava inimese kommentaar selle okse kohta: Kuna elan Rootsis ja arvan end hästi kursis olevat nii pea- kui ka kõrvalvoolumeediaga ning üldiste meeleoludega riigis, pean ütlema, et selliseid tendentslikke ja demagoogilisi arvamusi leidub tonnideviisi ka Rootsi oma igasugustes meediates, eriti sotsiaalmeediates. Tegemist ei ole informatsiooniga, vaid arvamusega ehk ennekõike eelarvamusega, mis siis suvaliste poolfaktide ja kuulujuttude üldistamise ja kontekstist väljarebimise abil "tõeks" kokku kirjutatakse. Sellise - vabandage väga - pasalademe ees tunneb inimene, kes valetada ei taha, end täiesti jõuetuna. Kui ma tahaksin kõik selles arvamusloos esitatud valed ja pooltõed ja üksikjuhtumid, mis on pahatahtlikult keeratud üht rühma - mis ei ole mingil juhul homogeenne - demoniseerima, siis ei jätku mul esimese pauguga selleks üldse mitte jõudu ega aega, vaid teades, kuidas see pahatahtlik kirjutis Eestis kõlapinda leiab, valdab mind hetkel lihtsalt täielik masendus.....
Ühe üle 15 aasta Rootsis elava inimese kommentaar selle okse kohta: Kuna elan Rootsis ja arvan end hästi kursis olevat nii pea- kui ka kõrvalvoolumeediaga ning üldiste meeleoludega riigis, pean ütlema, et selliseid tendentslikke ja demagoogilisi arvamusi leidub tonnideviisi ka Rootsi oma igasugustes meediates, eriti sotsiaalmeediates. Tegemist ei ole informatsiooniga, vaid arvamusega ehk ennekõike eelarvamusega, mis siis suvaliste poolfaktide ja kuulujuttude üldistamise ja kontekstist väljarebimise abil "tõeks" kokku kirjutatakse. Sellise - vabandage väga - pasalademe ees tunneb inimene, kes valetada ei taha, end täiesti jõuetuna. Kui ma tahaksin kõik selles arvamusloos esitatud valed ja pooltõed ja üksikjuhtumid, mis on pahatahtlikult keeratud üht rühma - mis ei ole mingil juhul homogeenne - demoniseerima, siis ei jätku mul esimese pauguga selleks üldse mitte jõudu ega aega, vaid teades, kuidas see pahatahtlik kirjutis Eestis kõlapinda leiab, valdab mind hetkel lihtsalt täielik masendus.....


Comment