BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • leits
    Hundinui
    • Apr 2009
    • 9562

    #46
    Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

    Algselt postitas Maheaatom
    Japid hoiavad just ünsa hästi hinda. Kolinal kukuvad uued Saksa tippmudelid: igast 7-sed bemmida, S-klassi mersud, A8-d jms, rääkimata Lõuna-Euroopa parsadest nagu renoo, pesoo jms.
    no offende aga uued bemmid ja s-klassi mersud on sinna 2 milli kanti ka, sa võrdled võrreldamatud. sa ei saagi öelda et aasta pärast see pill maksaks 1,8 miljonit ;D

    Comment

    • leits
      Hundinui
      • Apr 2009
      • 9562

      #47
      Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

      Algselt postitas marguzz22
      ma ostan sügisel endale uue 2006a saab 9-5 vist,selle raipe saab juba 120-150 000 ga kätte. Nahksisu, navi, viisakas ja sügiseks on autohinnad veel rohkem langenud, kuna inimesi jääb aina rohkem töötuks
      saab on väljast ülikena auto, üks mu lemmukuid. KUID see kes selle auto sisu disainis on täielik piider või oli umbe koomas

      Comment

      • leits
        Hundinui
        • Apr 2009
        • 9562

        #48
        Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

        Algselt postitas Maheaatom
        Japid hoiavad just ünsa hästi hinda. Kolinal kukuvad uued Saksa tippmudelid: igast 7-sed bemmida, S-klassi mersud, A8-d jms, rääkimata Lõuna-Euroopa parsadest nagu renoo, pesoo jms.
        nad hoiavadki oma hinda selle pärast rohkem kuna nad maksavad lihtsalt kordades vähem uuena :)

        aga krayzile muretuid kilomeetreid :) (nuux, mina lähen järgmine nädal oma autoga poleerimisse ja ülejärgmine nädal kliima ja geneka rihma vahetama ;D)

        Comment

        • vsiu100
          Moderaator
          • Oct 2008
          • 4253

          #49
          Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

          maheaatom pidas silmas hinnahoidmist %-des, mitte summaliselt.

          Comment

          • BuildUp
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 2547

            #50
            Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

            Algselt postitas Maheaatom
            Fine, kui oled miljonär, lähed esindusse ja ostad puhta raha eest oma S-klassi välja, siis pole muidugi probleeme aga keskmise eestlase jaoks, kes teenib...ütleme nii 10-20K palka, on "hinna hoidmine" väga tähtis argument ning Toyotad, Hondad, Mazdad on selles osas (vähemasti ühed) parimad valikud. Seda siis teadmiseks Leitsile
            Ma olen aru saanud, et isegi rikkurid liisivad autosid enamjaolt. Point selles, et mõne aja pärast mõne vägevama vastu välja vahetada ning mitte oma pead vaevata müümise ja muude tülikate asjadega. Viid liisingusse tagasi ja võtad uue.

            Comment

            • ok2aa
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 1903

              #51
              Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

              Algselt postitas BuildUp
              Ma olen aru saanud, et isegi rikkurid liisivad autosid enamjaolt. Point selles, et mõne aja pärast mõne vägevama vastu välja vahetada ning mitte oma pead vaevata müümise ja muude tülikate asjadega. Viid liisingusse tagasi ja võtad uue.
              kui võtad mingi asja liisingusse, siis tegelt peaks sul olema ka see summa kohe välja käia imo. vastasel juhul elad üle oma võimete.

              ps. leitsil on õigus (nagu alati)

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #52
                Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                Algselt postitas BuildUp
                Viid liisingusse tagasi ja võtad uue.
                see ei ole nii lihtne.. liisingule saad anda imo auto tagasi alles siis kui oled oma liisinguperioodi lõpuni maksnud ja jääb ainult jääkväärtus.. sel juhul on auto esindus andnud liisingufirmale lubaduse, et ostab auto jääkväärtuse eest tagasi..

                kui tahad varem autot vahetada.. siis leiad inimese kes ostab sult auto ära.. ja maksad auto liisingufirmale kinni.. või näiteks saab ka liisingu üle anda järgmisele ostjale..

                <liisib autot>

                Algselt postitas ok2aa
                kui võtad mingi asja liisingusse, siis tegelt peaks sul olema ka see summa kohe välja käia imo. vastasel juhul elad üle oma võimete.

                ps. leitsil on õigus (nagu alati)
                see ei ole nii must-valge... mõtle kasvõi äri pidamise seisukohalt... kas sul on mõtekam aastaid raha koguda ja kokku hoida, et teha vajalik investeering, millega siis oma käivet ja kasumit suurendada.. või võtta laen.. ja kohe see investeering teha.. mis tähendab et su käive ja kasum suurenevad palju varem ehk üldiselt on kasumlikum..

                sama asi ka liisinguga.. on mul mõtet need 5 aastat jala käia ja siis autot osta.. ja järgmise auto jaoks samas hakata kõrvale panema raha?

                üle võimete elad sa siis kui su kulud on suuremad kui tulud... ja puhvri ruumi üldse ei ole ootamatute kulude suurenemiseks või tulude vähenemiseks

                Comment

                • pikk28
                  Klubi Liige
                  • Oct 2008
                  • 6695

                  #53
                  Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                  Algselt postitas Rage
                  see ei ole nii lihtne.. liisingule saad anda imo auto tagasi alles siis kui oled oma liisinguperioodi lõpuni maksnud ja jääb ainult jääkväärtus.. sel juhul on auto esindus andnud liisingufirmale lubaduse, et ostab auto jääkväärtuse eest tagasi..

                  kui tahad varem autot vahetada.. siis leiad inimese kes ostab sult auto ära.. ja maksad auto liisingufirmale kinni.. või näiteks saab ka liisingu üle anda järgmisele ostjale..

                  <liisib autot>
                  see ei ole nii must-valge... mõtle kasvõi äri pidamise seisukohalt... kas sul on mõtekam aastaid raha koguda ja kokku hoida, et teha vajalik investeering, millega siis oma käivet ja kasumit suurendada.. või võtta laen.. ja kohe see investeering teha.. mis tähendab et su käive ja kasum suurenevad palju varem ehk üldiselt on kasumlikum..

                  sama asi ka liisinguga.. on mul mõtet need 5 aastat jala käia ja siis autot osta.. ja järgmise auto jaoks samas hakata kõrvale panema raha?

                  üle võimete elad sa siis kui su kulud on suuremad kui tulud... ja puhvri ruumi üldse ei ole ootamatute kulude suurenemiseks või tulude vähenemiseks
                  puust ja punaseks :)

                  Comment

                  • RudiTurbo
                    Klubi Liige
                    • Oct 2008
                    • 4167

                    #54
                    Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                    Kui Sul on väljaostmiseks raha olemas, siis liisingusse võtmine on raha põletamine

                    Comment

                    • JapaneseMerc
                      Julm Donk
                      • Feb 2009
                      • 43

                      #55
                      Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                      Algselt postitas RudiTurbo
                      Kui Sul on väljaostmiseks raha olemas, siis liisingusse võtmine on raha põletamine
                      not, kui sa suudad käesolevalt rahalt rohkem tootlust saada kui sa liisingu rake'i plekid.

                      Comment

                      • vsiu100
                        Moderaator
                        • Oct 2008
                        • 4253

                        #56
                        Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                        Algselt postitas JapaneseMerc
                        not, kui sa suudad käesolevalt rahalt rohkem tootlust saada kui sa liisingu rake'i plekid.
                        jõudsid ette.....

                        aga selle liisingusse tagasi andmine pole lihtne. ei võeta tänases seisus. meil tööl seisab 1 uus honda(noh, jäi üle :) )
                        see, et juba kuid pole näiteks saksast ühtki rekkat kasutatud autodega siia poole teele pandud, pole vist kellegile üllatus.
                        lood on nii, et nüüd viiakse siit saksa autosid müüki, kuna meiel on teatud autod odavamad, kui seal.

                        Comment

                        • ok2aa
                          Klubi Liige
                          • Oct 2008
                          • 1903

                          #57
                          Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                          Algselt postitas Rage
                          see ei ole nii lihtne.. liisingule saad anda imo auto tagasi alles siis kui oled oma liisinguperioodi lõpuni maksnud ja jääb ainult jääkväärtus.. sel juhul on auto esindus andnud liisingufirmale lubaduse, et ostab auto jääkväärtuse eest tagasi..

                          kui tahad varem autot vahetada.. siis leiad inimese kes ostab sult auto ära.. ja maksad auto liisingufirmale kinni.. või näiteks saab ka liisingu üle anda järgmisele ostjale..

                          <liisib autot>
                          see ei ole nii must-valge... mõtle kasvõi äri pidamise seisukohalt... kas sul on mõtekam aastaid raha koguda ja kokku hoida, et teha vajalik investeering, millega siis oma käivet ja kasumit suurendada.. või võtta laen.. ja kohe see investeering teha.. mis tähendab et su käive ja kasum suurenevad palju varem ehk üldiselt on kasumlikum..

                          sama asi ka liisinguga.. on mul mõtet need 5 aastat jala käia ja siis autot osta.. ja järgmise auto jaoks samas hakata kõrvale panema raha?

                          üle võimete elad sa siis kui su kulud on suuremad kui tulud... ja puhvri ruumi üldse ei ole ootamatute kulude suurenemiseks või tulude vähenemiseks
                          no ma mõtlesin seda maheaatomi näidet, kus ostetakse auto, mis on kallim kui kogu ülejäänud networth kokku. auto peaks olema sellise väärtusega, et kui temaga midagi juhtub, siis see rahalisele seisule suurt põntsu ei paneks. kui oled 6 kuud 20k palka saanud siis ei tuleks osta 8k kuus liisingut maksev auto.

                          Comment

                          • hugeego
                            Julm Donk
                            • Nov 2008
                            • 39

                            #58
                            Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                            Väga asjalik :D

                            Comment

                            • Maheaatom
                              Grinder
                              • Oct 2008
                              • 958

                              #59
                              Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                              Sellele, kas osta (kui on selleks raha) või liisida, annab vastuse ainult konkreetne liisingpakkumine. Kui tegemist on sellise n.ö. "tavalise liisingpakkumisega" ja ettevõtte arvel on seismas vaba raha, millel otsene rakendus puudub, siis tasuks seda üldjuhul ikkagi kasutada ning mitte raha juurde osta (sh. liising), sest ka see 0,1% + EURIBOR, millega suurkliendid omal ajal laenu said (ja millega praegu enam hui antakse), on ikkagi finantskulu. Lisaks võtab liisingfirma tihtipeale vahelt ka teistelt teenustelt nagu näiteks kindlustus. Teisalt, kui pakutakse tõsiselt häid diile (näiteks annab autodiiler või liisingfirma kliendi autole mingi müstilise jäägi), siis võib auto rendile (e. liisingusse) võtmine olla isegi kasulikum. Omal ajal mäletan näiteks, et üks ettevõte andis majandusbuumi kõrgketkel Opel Astratele kolmeks aastaks 150,000 läbisõidu juures jäägiks 60%...kliendi jaoks mõistagi ülihea diil aga ma olen kindel, et see firma vaagub pragu hinge ning tema hoov on täis neid 60%-lisi Opeleid ;D

                              Ja Leits, ma mõtlesin loomulikult protsentuaalset kukkumist. S-klassi mersu, mis maksis 2004. aastal 1,5M, maksab praegu paremal juhul 300K ning müüa on seda ikka raske. Langus 5 aastaga on täpselt 5 korda! Keskmises varustuses Toyota Corolla näiteks maksis 2004. aastal 250K ja 125K eest saab sellest praegu julgelt lahti, kukkumine seega vaid 2 korda! Mõlemal autol on vahepeal tulnud välja ka uus mudel, seega võib neid vabalt võrrelda. Ma ei taha mõistagi väita, et Saksa tippmudelid on kehvad autod, sest kui mina oleks rikkur, ostaks minagi hea meelega S-klassi või uue seitsmese, kuid enne tuleb selleks ka saada. 10K...20K...või isegi 50K kuus teeniv inimene on sellest ikka väga kaugel. Paljud eestlased aga sellest aru ei saanud ja tulemus on see, et nii mõnigi X5 või S-klassi vend sööb praegu kodus kiirnuudleid ning kerjab vanaemalt bensuraha. Jah, võiks ju auto liisingfirmale tagasi viia, kuid teatavasti ei saa liisingut üldjuhul katkestada, kuid auto turuväärtus on jäägist madalam ning kliendil puudub võimalus vaheraha maksmiseks

                              Comment

                              • leits
                                Hundinui
                                • Apr 2009
                                • 9562

                                #60
                                Re: BALLIN OUTTA CONTROL!!! (pics incl)

                                Jup nii on .. Samas imo on see suhteliselt loogiline ka. sellel 250k'sel autol pole nii võrdk kukkudagi kuhugile. Obv need bemmid ja mersud ja audid on "kergelt ülemakstud". Tho ega sele toyotaga ka nyyd sitt sõita pole, peres avensis ja ise uhasin taga 25000km tutikast peast võetud siis, ühtegi probleemi ei esinenud ja ei osanudki muud tahta :D

                                Samas kui korra said bemmi istutud, kasvõi sinna samusesse 2003a 530d e39 (nagu mul siis hetkel on), siis alles hakkad tundma õppima, mis asi on mugavus. Uutest lipulaevadest rääkimata ;D ;D


                                krayzie auto valik tegelt on hea, aasta on väga hea. garantii all, midagi perse l2heb lykkad saani jalaga esindusse ja lõugad et tehke korda :)

                                Comment

                                Working...