*** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kalkaan
    Jube Noob
    • Oct 2008
    • 187

    #151
    Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

    Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    Nõnna, sai siis hommikul regionaalhaiglas ära käidud.

    Asja tegi mõnusaks see, et eile olin vastuvõtul ning täna hommikuks pandi aeg - seega ei jõudnud väga põdeda.

    Ma hästi ei saa aru, kust need jutud tekivad osadel inimestel, et elu jubedaim kogemus. Kadedaks teeb, et elu nii ilus saab olla. See spray tundub päris lahe ning praegugi veel naudin järelmõju. Kena preili oli ka mul, kuid pead ta ei silitanud - ju ta arvas, et ma out of her league.

    Kõige raskem koht oligi see neelamine. Pani toru kurku, mingi 4 min pusis ja pusis, kuid alla ei saanud toru. Küsiti koguaeg, et kas neelan ikka. Ma näitasin thumbs upi, et jeap. Siis ühel hetkel sain aru,et ma ei neela vaid ma hingan. Maru piinlik oli. Väike mulks ja toru kõhus. Väike siblimine kõhus, kuid seda põhimõtteliselt ei tundnudki.

    e: kalkaani poolt super hea kirjutamine tho. Ajas korralikult kägarasse.
    Sajebonks siis, et asi lihtsalt läks.
    Mul mingit söögitoru spasmid ja asjad nii umbes korra kuus, et tunnike olen rivist väljas ja üsna jõhkrate rindkerevalude käes kägaras. Võibolla sellepärast ka mõõganeelamine ebameeldivam. Tulejuht kurtis ka protseduuri käigus, et paarist kohast läks toru raskelt läbi. Positiivne on see, et mingit jama ei leitud, negatiivne aga see, et keegi ei tea, mis neid jamasid põhjustab.
    Eks pean leppima siis sellega, et ma olen nö special kid.

    Comment

    • Stewie
      Jube Noob
      • Oct 2009
      • 198

      #152
      Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

      Ise olen ka kaks korda käinud (Tartus) ja oli suht jubedaim kogemus siiamaani. Ei lastud mingit sprayd, jõhkralt ajas öökima ja kõige hullem oli tunne,et hingata ei saa+ kurk oli pikalt valus.

      Comment

      • karupoeg
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 3823

        #153
        Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

        jea, eks individuaalne, kuid imo veidi ka peas kinni. Mul on nt pekki alla neelates 10x hullem okserefleks.

        Naistele see veidi lihtsam ülesanne vist?

        Comment

        • sadakrooni
          FPP Pro
          • Jan 2009
          • 254

          #154
          Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

          Ise käisin Raplas kunagi ja ikka väga rõve asi on.
          Samas ruumis tehti ka kolonoskoopiat ja mingi tädi ukse taga ootas selle tegemist. Ilmselt on kaamera sama, hea et peale teda ei käinud. :D
          Last edited by sadakrooni; 13.06.14, 14:38. Põhjus: enne panin teivast

          Comment

          • ristijeesus
            Klubi Liige
            • Oct 2009
            • 2533

            #155
            Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

            Algselt postitas sadakrooni Vaata postitust
            Samas ruumis tehti ka kolonoskoopiat
            FYP

            Vaat see on küll üks mõnus protseduur.

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #156
              Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

              Algselt postitas sadakrooni Vaata postitust
              Ise käisin Raplas kunagi ja ikka väga rõve asi on.
              Samas ruumis tehti ka gastroskoopiat ja mingi tädi ukse taga ootas selle tegemist. Ilmselt on kaamera sama, hea et peale teda ei käinud. :D
              sa mõtled kolonoskoopiat? gastroskoopia ongi neelamine.

              Comment

              • sadakrooni
                FPP Pro
                • Jan 2009
                • 254

                #157
                Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                õigus jah

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #158
                  Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                  Algselt postitas kalkaan Vaata postitust


                  Olen kaks korda käinud "easy game" mängimas.


                  Esimene kord oli lebo, siis ei teadnud, mida oodata. Lasti mingit sisinat kurku ja siis kõva öökimise saatel sai protseduur läbitud. Päris vastik tunne oli. Mingi vanamees kangutas pulti ja tegi asja tuimalt ära. Leidis mingi viguri maost, käskis happelisi asju juua ja asi lihtsalt välja oksendada. Küsimuse peale, kas asi on jalgpalli või sõrmeotsa suurune, ei saanudki mingit vastust. Eks arvati, et mingi üllatusmoment peab ka vist jääma.

                  Teine kord oli vähem lõbus. Tead juba, mis sind ootab. Kõigepealt lastakse spray'd kurku ja siis tunned, kuidas kurk tuimaks läheb. Neelata on vastik, kurk nagu oleks täiesti paistes ning ulmerõve on olla. Siis pannakse hammaste vahele mingi pornovideotest tuttav vigur, et sa sa kiusatusele järgi andes voolikut pooleks ei hammustaks. Ja siis läheb lahti, üks tädi lohutab kõrval, et kohe on asi läbi, pole hullu - samal ajal teine alles hakkab käevarre jämedust voolikut kurgust alla ajama, endal selline nägu peas nagu tunneks kaasa. Rõvedalt ajab öökima, tunned, kuidas mingi võõrkeha soolestikus ringi luurab. Neil on vaja iga sopp läbi vaadata, kui mingi huvitava spoti leiavad, siis teevad igaks juhuks biopsia ka ära - põhimõtteliselt jätad mingi tükiga oma soolestikust hüvasti, et keegi saaks oma mikroskoobi all seda uurida. Proovi võtmist õnneks ei tunne, sest oled rohkem mures selle suure toru pärast, mida ikka veel välja ei tõmmata. Kui lõpuks sinu suureks rõõmuks märkad, et voolikut hakatakse rulli tagasi kerima, ei suuda tädi kiusatusele vastu panna ja tahab kindlasti veel ühe proovi ära võtta, see muidugi pikendab agooniat. Kui voolik lõpuks väljas on, ületab see mitmekordselt selle rõõmu, mis kaasneb 0,2%-se kokku tõmbamisega. Kogu asja juures on kõige suuremaks katsumuseks vastu panna kiusatusele tädile teha vastuteenena sama protseduur.

                  Lõpuks muidugi pühid silmist pisarad, naeratad, ütled head päeva ning lahkud ruumist like a boss. Ukse taga vaatad uhkelt neid vasikaid, kes oma järjekorda ootavad ning ei tea, kuhu supi sisse nad sattunud on ning mis neid ees ootab.
                  Kokkuvõtteks obv easy game. Samas kõike ei hakanud siia kirja panema - las jääb avastamisrõõmu ka.
                  Minupoolne soovitus on selline, et mida varem selle jama ära teed, seda kiiremini on see selja taga. GL!
                  Mul ükskõik, kas liialdad või mitte, aga kas ma olen ainus, kes peab kohati meditsiini veel väga algeliseks teaduseks? Juba sellepärast, et kasutatakse 2014. aastal nii robustseid ja jõhkraid meetodeid, mis põhjustavad patsiendile ikka äärmiselt suuri ebamugavusi. Mõõga neelamine on üks paljudest näidetest.

                  Inimkond on saatnud 401 miljoni km kaugusele Marsile väga õrna tehnikat ilma probleemideta ning Voyagerid sõeluvad juba päikeseüsteemi äärealadel, aga ei suudeta «leida» lihtsamaid ning valutumaid meetodeid uuringuteks ja proovide võtmiseks.

                  Comment

                  • vapsik
                    Klubi Liige
                    • Apr 2009
                    • 5462

                    #159
                    Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                    Eksperdid ütlevad, et nii kaua on kõik ok kuni mõõku ei rista.

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #160
                      Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                      Algselt postitas ranka Vaata postitust
                      Mul ükskõik, kas liialdad või mitte, aga kas ma olen ainus, kes peab kohati meditsiini veel väga algeliseks teaduseks? Juba sellepärast, et kasutatakse 2014. aastal nii robustseid ja jõhkraid meetodeid, mis põhjustavad patsiendile ikka äärmiselt suuri ebamugavusi. Mõõga neelamine on üks paljudest näidetest.

                      Inimkond on saatnud 401 miljoni km kaugusele Marsile väga õrna tehnikat ilma probleemideta ning Voyagerid sõeluvad juba päikeseüsteemi äärealadel, aga ei suudeta «leida» lihtsamaid ning valutumaid meetodeid uuringuteks ja proovide võtmiseks.
                      ranka, ebamugavus on suhteline. Nagu ma välja tõin, siis on see valu ja jõhkrus suures osas mindseti küsimus. Osad inimesed ei suuda pooli toite süüa, sest tuleb okserefleks - selle põhjal natukene keeruline teha järeldusi nt gastronoomia kohta, eksole.

                      Kui konkreetsest protseduurist rääkida, siis halvaks teeb selle see, et mina olin kuni protseduurini kuulnud ainult negatiivseid lugusid, kuidas see on umbes kõige robustsem asi üldse. Järjekorrad protseduurini on tavaliselt 2-3 kuud, mille jooksul inimesed jõuavad juba ette püksid täis lasta. Õnneks endal oli nii, et K helistasin arstile, N sain jutule ja R protseduur.

                      Sama hästi võiks öelda, et meditsiin on ikka väga algeline teadus, sest on vaja mingi jubeda nõelaga sorkida.

                      (Olukorras, kus on reaalselt tehakse tänapäeval a la selliseid asju: http://tartu.postimees.ee/2825521/ka...rilisel-viisil).

                      e: tahtmata kellegi kogemusi alavääristada jms. Lihtsalt ranka väitele vastu.
                      Last edited by karupoeg; 13.06.14, 15:07. Põhjus: : tahtmata kellegi kogemusi alavääristada jms. Lihtsalt ranka väitele vastu.

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #161
                        Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                        Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                        ranka, ebamugavus on suhteline. Nagu ma välja tõin, siis on see valu ja jõhkrus suures osas mindseti küsimus. Osad inimesed ei suuda pooli toite süüa, sest tuleb okserefleks - selle põhjal natukene keeruline teha järeldusi nt gastronoomia kohta, eksole.

                        Kui konkreetsest protseduurist rääkida, siis halvaks teeb selle see, et mina olin kuni protseduurini kuulnud ainult negatiivseid lugusid, kuidas see on umbes kõige robustsem asi üldse. Järjekorrad protseduurini on tavaliselt 2-3 kuud, mille jooksul inimesed jõuavad juba ette püksid täis lasta. Õnneks endal oli nii, et K helistasin arstile, N sain jutule ja R protseduur.

                        Sama hästi võiks öelda, et meditsiin on ikka väga algeline teadus, sest on vaja mingi jubeda nõelaga sorkida.

                        (Olukorras, kus on reaalselt tehakse tänapäeval a la selliseid asju: http://tartu.postimees.ee/2825521/ka...rilisel-viisil).

                        e: tahtmata kellegi kogemusi alavääristada jms. Lihtsalt ranka väitele vastu.
                        Nõela ei saa võrrelda toru ajamisega kõrist sisse. Kahekümne aastaga on saanud pirakast arvutist väike nutiseade, mis on kümme korda võimsam, siis eeldaks, et jämedast torust võiks olla saanud ka juba pisike niidike või veel enam mikrokapslike, mille neelaksid alla nagu tableti ja registreeritakse kõik vajalik informatsioon.

                        Comment

                        • atsetoon
                          Joomas õlut Atsetooniga
                          • May 2009
                          • 1105

                          #162
                          Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                          Algselt postitas ranka Vaata postitust
                          Nõela ei saa võrrelda toru ajamisega kõrist sisse. Kahekümne aastaga on saanud pirakast arvutist väike nutiseade, mis on kümme korda võimsam, siis eeldaks, et jämedast torust võiks olla saanud ka juba pisike niidike või veel enam mikrokapslike, mille neelaksid alla nagu tableti ja registreeritakse kõik vajalik informatsioon.
                          kapsel on olemas, ei tea miks eestis seda ei kasutata

                          Comment

                          • Kakahirmutis
                            🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                            • Oct 2010
                            • 7079

                            #163
                            Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                            Vähemalt ei sure enam ära kui aias roose korjad naisele

                            Comment

                            • Codecci
                              Luuramas Naisteturniire
                              • Nov 2008
                              • 7574

                              #164
                              Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                              Algselt postitas ranka Vaata postitust
                              Mul ükskõik, kas liialdad või mitte, aga kas ma olen ainus, kes peab kohati meditsiini veel väga algeliseks teaduseks? Juba sellepärast, et kasutatakse 2014. aastal nii robustseid ja jõhkraid meetodeid, mis põhjustavad patsiendile ikka äärmiselt suuri ebamugavusi. Mõõga neelamine on üks paljudest näidetest.

                              Inimkond on saatnud 401 miljoni km kaugusele Marsile väga õrna tehnikat ilma probleemideta ning Voyagerid sõeluvad juba päikeseüsteemi äärealadel, aga ei suudeta «leida» lihtsamaid ning valutumaid meetodeid uuringuteks ja proovide võtmiseks.
                              Kui 'mõõga neelamisse' investeerida samapalju raha kui Marsile minekusse siis prolly oleks ka olemas paremad tehnoloogiad... Pole motti lihtsalt, saab ju ka nii hakkama :P

                              Comment

                              • killermartiini
                                Julm Donk
                                • Jun 2014
                                • 31

                                #165
                                Re: *** JUUNI OT: See kuu räägime nagu asjad on! ***

                                Miks te seda mõõka neelamas käite?
                                Mida sellega ravib, mingi suguhaigus?

                                Comment

                                Working...