Minu arvamus põhineb sellel, et ma käisin 4+ aastat vähemalt ühe tööpäeva nädalas I-Virus, sealhulgas Narvas. Vanem põlvkond on seal muidugi täiega venemeelne, kuid meie vanused ja nooremad võivad nö. "põhimõttelise järjepidevuse" pärast küll «Россия» suhtumisega olla, kuid asjaks mineku korral võidaks terve mõistus emotsioonid.
E: Tegelikult pole see eriti oluline, aga oma 100% eestlasest isa nägin ma viimast korda esimesel koolipäeval ja minu ainsaks isafiguuriks oli peale seda 100% ukrainlasest vanaisa, kes mind mingil moel kasvatas ja keda ma kunagi ukraina ega vene keeles rääkimas ei kuulnud.
See kõik eeldab, et infot jagatakse võrdselt, järjepidevalt ja erapooletult. Paraku on venelased katki hammustanud, et rahva meelsust saab meedia abil väga kergelt kallutada. Küll need Ida-Virumaa venelased ka abipaluvalt Moskva poole vaatama hakkavad, kui eraldusmärkideta "kohalik omakaitse" kõik muud meediakanalid on sulgenud ja Vene propagandakanalitest näidatakse, kuidas fašistidest eestlaste kamp on järjekordse üksiku (vene rahvusest) vanainimese okastraadiga surnuks peksnud ja otsivad uut ohvrit. Siis viiakse kohalikus kultuurimajas läbi välkreferendum, kuulutatakse Ida-Virumaa sõltumatuks ja see esitab kohe Venemaale liitumistaotluse. Putin mõtleb päevakese ja otsustab kõik suurde perre vastu võtta.
Kõik see kõlab ebareaalsena, kuni asjad tegelikult juhtuma hakkavad. Eelmisel suvel Eesti käisid inimesed Krimmis puhkamas ja kui keegi oleks ütelnud, et aasta pärast on seal juba Vene okupatsioon ilma igasuguse nähtava objektiivse ajendita, siis oleks see ebareaalne tundunud. Samamoodi oleks 2007 aasta märtsis võinud panna diagnoosi inimesele, kes oleks ütelnud, et 5-6 nädala pärast pekstakse Tallinna kesklinn puruks, eriüksused peatavad Tallinn-Narva maanteel sõidukeid ja sõjavägi käib reaalselt ringi, et positsioone valida riikliku tähtsusega hoonete kaitseks.
See kõik eeldab, et infot jagatakse võrdselt, järjepidevalt ja erapooletult. Paraku on venelased katki hammustanud, et rahva meelsust saab meedia abil väga kergelt kallutada. Küll need Ida-Virumaa venelased ka abipaluvalt Moskva poole vaatama hakkavad, kui eraldusmärkideta "kohalik omakaitse" kõik muud meediakanalid on sulgenud ja Vene propagandakanalitest näidatakse, kuidas fašistidest eestlaste kamp on järjekordse üksiku (vene rahvusest) vanainimese okastraadiga surnuks peksnud ja otsivad uut ohvrit. Siis viiakse kohalikus kultuurimajas läbi välkreferendum, kuulutatakse Ida-Virumaa sõltumatuks ja see esitab kohe Venemaale liitumistaotluse. Putin mõtleb päevakese ja otsustab kõik suurde perre vastu võtta.
Kõik see kõlab ebareaalsena, kuni asjad tegelikult juhtuma hakkavad. Eelmisel suvel Eesti käisid inimesed Krimmis puhkamas ja kui keegi oleks ütelnud, et aasta pärast on seal juba Vene okupatsioon ilma igasuguse nähtava objektiivse ajendita, siis oleks see ebareaalne tundunud. Samamoodi oleks 2007 aasta märtsis võinud panna diagnoosi inimesele, kes oleks ütelnud, et 5-6 nädala pärast pekstakse Tallinna kesklinn puruks, eriüksused peatavad Tallinn-Narva maanteel sõidukeid ja sõjavägi käib reaalselt ringi, et positsioone valida riikliku tähtsusega hoonete kaitseks.
Kindlasti mitte, olukord oli väga pinev juba mõnda aega enne. Loomulikult ei saa asju täpsusteni ette ennustada aga oli tunda et midagi keeb juba mõnda aega enne reaalseid sündmusi. Kellegile sellise stsenaariumi ette ennustamise eest "diagnoosi panna" oleks ise diagnoosi väärt.
Vene riigi rahastatud propagandakanali Russia Today YouTube 'i kanal oli kolm tundi peatatud peatatud YouTube'i reeglite „mitmete või tõsiste rikkumiste“ tõttu.
YouTube peatas Vene propagandakanali Russia Today edastamise.
Ei peatatud vaid oli kolm tundi kinni. Vaga suur vahe.
Teiseks kahtlane et eraettevote panex sellistel ajenditel kanali taiesti kinni. Sama nagu google blockiks telegrami voi pokerstars ei lasex ligi mangijat kes foorumites scammis.
Voib tunduda oiglane aga pikas perspektiivis kaoks ettevotte usaldusvaarsus.
Läks tulistamiseks:(
Vähemalt anti käsk vastu tulistada, et ei juhtuks nii nagu Eestis 1939 kui Päts mõtles, et läheb Venemaale läbi rääkima. Löödi kitsasse vangi ja koheldi nagu rotti, fakte kontrollimata istus 10 aastat, läks seniilseks ja suri seal, pärast maeti vangla müüri taha auku, niipalju meie esimeset käsu andjast.
Olete mõelnud kunagi miks me ei tähista tema sünniaastapäeva, teda polnud rahatähdedel, monumenti pole?
Ta ise sai selle üle seal "kulagis" mõelda, et mis siis oleks olnud kui oleks ikka proovinud võidelda.
Tibladega läbi rääkida ei saa!
Ühendriikide endise välisministri Hillary Clintoni sõnul võib Venemaa venekeelse elanikkonda kaitsmise vajadusele viidates põhjendada sissetungi ka Balti riikidesse.
Clinton: Putin võib kasutada sama ettekäänet ka Balti riikide ründamiseks
Venemaa väljendas täna muret selle üle, kuidas Eestis elavaid venelasi koheldakse ning võrdles riigi keelepoliitikat Ukraina plaaniga tühistada vene keele positsiooni tugevdav seadus.
Moskva väljendas muret Eestis elavate venelaste pärast.
Silmaringi laiendamise eesmärgil! Pole ajaloolane, ei oska kommenteerida. Kas ka selliselt need piirid on läbi ajaloo kulgenud. Aga ajaloohuvilisele kindlasti soovitan pilgu peale visata! kellel ajaloo vastu huvi puudub, ära vaata!
Comment