Ukraina okupeerimine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • nikitheone
    Mr. Puujalg
    • Aug 2009
    • 6446

    #556
    Re: Ukraina okupeerimine

    soovitan lugeda seda intervjuud http://www.delfi.ee/news/paevauudise....d?id=68601189
    e: ei tähenda, et olen nõus artikli seisukohtadega
    &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #557
      Re: Ukraina okupeerimine

      Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
      soovitan lugeda seda intervjuud http://www.delfi.ee/news/paevauudise....d?id=68601189
      e: ei tähenda, et olen nõus artikli seisukohtadega

      mida siit täpsemalt soovitad? muide - endistele nõukogude liidu väikeriikidele ongi kõige ohtlikumad hoopis venemaa ultra-vasakpoolsed ja kommunistlikud jõud. selles osas on Putler ikka veel väga "pehme" tegelane olnud. ka antud kirjaniku parteilised vaated ju eeldavad endise NSVL-i taastamist.

      "venelaste vaba olemise tahe ja iseotsustamise õigus" - see on vägev slogan, aga selle slogani varjus ju konkreetselt varastatakse praegu teiste riikide territooriumi jälle. impeeriumit tagasi ihkav venelane leiab põhjuse alati. Talvesõjas ei olnud ju kellelegi vaja Soome "appi" minna. Karjala lihtsalt varastati, et saaks edasi laiata.

      "Enne Teist maailmasõda oli Eesti rahvastiku poolest homogeenne riik nii nagu Taani või Soome," ütles Eesti president Lennart Meri 1993. aastal. "Eestlasi oli 89 protsenti, 11 protsenti oli kohalikke vähemusrahvusi: sakslasi, venelasi, rootslasi, soomlasi. 1993. aastal moodustasid eestlased veel vaid 59 protsenti oma riigi elanikkonnast. See on etnilise puhastuse tulemus"

      1783. aastal vallutas Venemaa Krimmi. Paljud krimmitatarlased põgenesid Vene võimu eest Türki. Arvestataval hulgal krimmitatarlasi lahkus Krimmist veel ka 1850ndatel–1860ndatel aastatel pärast Krimmi sõda. Samal ajal asustas tsaarivalitsus Krimmi intensiivselt venelastega. Selle tulemusel jäid krimmitatarlased vähehaaval Krimmis vähemusse.

      21. sajandi venelane võiks saba jalgealla tõmmata, vabandada oma naaberriikide ja väikerahvaste ees ja leppida sellega, et nüüd tuleb ise natuke keelt õppida, sõbralik olla ja muutuda euroopalikuks tolerantseks rahvaks. Kuna aga seda ilmselt niipea ei juhtu, siis tuleb Putini venemaaga rääkida ainult tema enda keeles - jõud ja vastujõud.

      Comment

      • nikitheone
        Mr. Puujalg
        • Aug 2009
        • 6446

        #558
        Re: Ukraina okupeerimine

        Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
        mida siit täpsemalt soovitad? muide - endistele nõukogude liidu väikeriikidele ongi kõige ohtlikumad hoopis venemaa ultra-vasakpoolsed ja kommunistlikud jõud. selles osas on Putler ikka veel väga "pehme" tegelane olnud. ka antud kirjaniku parteilised vaated ju eeldavad endise NSVL-i taastamist.

        "venelaste vaba olemise tahe ja iseotsustamise õigus" - see on vägev slogan, aga selle slogani varjus ju konkreetselt varastatakse praegu teiste riikide territooriumi jälle. impeeriumit tagasi ihkav venelane leiab põhjuse alati. Talvesõjas ei olnud ju kellelegi vaja Soome "appi" minna. Karjala lihtsalt varastati, et saaks edasi laiata.

        "Enne Teist maailmasõda oli Eesti rahvastiku poolest homogeenne riik nii nagu Taani või Soome," ütles Eesti president Lennart Meri 1993. aastal. "Eestlasi oli 89 protsenti, 11 protsenti oli kohalikke vähemusrahvusi: sakslasi, venelasi, rootslasi, soomlasi. 1993. aastal moodustasid eestlased veel vaid 59 protsenti oma riigi elanikkonnast. See on etnilise puhastuse tulemus"

        1783. aastal vallutas Venemaa Krimmi. Paljud krimmitatarlased põgenesid Vene võimu eest Türki. Arvestataval hulgal krimmitatarlasi lahkus Krimmist veel ka 1850ndatel–1860ndatel aastatel pärast Krimmi sõda. Samal ajal asustas tsaarivalitsus Krimmi intensiivselt venelastega. Selle tulemusel jäid krimmitatarlased vähehaaval Krimmis vähemusse.

        21. sajandi venelane võiks saba jalgealla tõmmata, vabandada oma naaberriikide ja väikerahvaste ees ja leppida sellega, et nüüd tuleb ise natuke keelt õppida, sõbralik olla ja muutuda euroopalikuks tolerantseks rahvaks. Kuna aga seda ilmselt niipea ei juhtu, siis tuleb Putini venemaaga rääkida ainult tema enda keeles - jõud ja vastujõud.
        Kahel põhjusel - esiteks seal on palju infot, mida eesti meediast ei saa. Näiteks -
        Tjagnibokki ja Jarošit (Ukraina paremradikaalide juhid - J. P.) ei peida kuhugi ära, enam ei tee olematuks Timošenko telefonikõnet, kus ta rääkis pommi viskamisest Ida-Ukrainale jne. - paljud siinsetest foorumi lugejatest on seda varem kuulnud?
        Või seda:
        USA asevälisminister Victoria Nuland tunnistas hiljuti, et USA on alates 1991. aastast eraldanud Ukrainas „demokraatia toetuseks" viis miljardit dollarit - J. P.)

        aga peaasjalikult selle pärast, et näha teist poolt. Rõhutan, mitte selleks, et nõus olla, vaid et kahe äärmuse vastandumisel saaks õige pildi. Eesti meedia pilk ei ole mitte kuidagi objektiivne.
        &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

        Comment

        • pastilaa
          kuum poiss
          • Apr 2009
          • 7518

          #559
          Re: Ukraina okupeerimine

          Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
          Kahel põhjusel - esiteks seal on palju infot, mida eesti meediast ei saa. Näiteks -
          Tjagnibokki ja Jarošit (Ukraina paremradikaalide juhid - J. P.) ei peida kuhugi ära, enam ei tee olematuks Timošenko telefonikõnet, kus ta rääkis pommi viskamisest Ida-Ukrainale jne. - paljud siinsetest foorumi lugejatest on seda varem kuulnud?
          Või seda:
          USA asevälisminister Victoria Nuland tunnistas hiljuti, et USA on alates 1991. aastast eraldanud Ukrainas „demokraatia toetuseks" viis miljardit dollarit - J. P.)

          aga peaasjalikult selle pärast, et näha teist poolt. Rõhutan, mitte selleks, et nõus olla, vaid et kahe äärmuse vastandumisel saaks õige pildi. Eesti meedia pilk ei ole mitte kuidagi objektiivne.
          radikaalid on alati radikaalid - ühtmoodi ebameeldivad nii eestis, ukrainas, venemaal jne. kui ühe riigi üks radikaal sõimab teise oma, siis kui just radikaalid võimul ei ole, tulebki sellese suhtuda nii kuidas ikka äärmuslastesse suhtuda tuleks.

          mis timošenkosse puutub, siis ka siin jah - nõus, et ka tema on liiga ebastabiilne (osalt loogiline arvestades läbielatut, tervist)

          objektiivsuse osa niki - sellest kuskil rääkisin ka juba. tõde on jah kuskil kahe vahepeal (lääne meedia vs vene meedia), aga mitte keskel. eesti meedia pilk on loomulikult kallutatud, kuna meil on oma ajalugu ja "mälestused", aga see kalle või nihe on väike võrreldes 2014 vene propagandamasina lausvalede ja rahva käimatõmbamisega. sõna- ja mõttevabadused. 2014 venemaal need üldse eksisteerivad?

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #560
            Re: Ukraina okupeerimine

            pastilaa, miks sa oranž oled?

            Comment

            • pastilaa
              kuum poiss
              • Apr 2009
              • 7518

              #561
              Re: Ukraina okupeerimine

              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
              pastilaa, miks sa oranž oled?
              banderalaste värv

              Comment

              • peete82
                Vana Tegija
                • Jan 2010
                • 1310

                #562
                Re: Ukraina okupeerimine

                venelane jääb venelaseks imo ja hunt vahib ikka metsa poole, isegi kui ta eesti keele ära õpib. Ka Hvostovi artiklites on kõigis ikka mingi eestlastele ärapanemine sees. Ega tea isegi, mida teeks, kui venelane oleks. Kas pööraks derzaavale selja.

                Comment

                • rahvavaenlane
                  Klubi Liige
                  • Dec 2009
                  • 3040

                  #563
                  Re: Ukraina okupeerimine

                  yeah, ma olen ka seda Hvostovi artiklites tajunud. kergelt arusaamatu kibedus lööb välja.

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #564
                    Re: Ukraina okupeerimine

                    Mida perset, tõsiselt mõtlete seda või?

                    Comment

                    • rahvavaenlane
                      Klubi Liige
                      • Dec 2009
                      • 3040

                      #565
                      Re: Ukraina okupeerimine

                      aga vbl on probleem minus, võtan teda kui venelast ja kui ta asjalikult kritiseerib eesti asja, siis löövad mul endal alarmtulukesed vilkuma, et mida sina, vant, kobised. äkki ongi nii, sügavast lapsepõlvest sissejuurduniud suhtumine ja peaks peeglisse vaatama.

                      Comment

                      • pastilaa
                        kuum poiss
                        • Apr 2009
                        • 7518

                        #566
                        Re: Ukraina okupeerimine

                        Algselt postitas sm112 Vaata postitust
                        Ega sa hiljuti pea peale kukkunud ei ole?
                        Algselt postitas sm112 Vaata postitust
                        Sa oled vist sarnaselt Putiniga reaalsustaju täielikult kaotanud. Sellist sitta, mida sa siia kokku kirjutasid, on raske kommenteerida, aga proovin siiski..
                        http://foorum.pokkeriprod.com/showth...l=1#post596091

                        Comment

                        • WeThePeople
                          Vana Tegija
                          • Mar 2010
                          • 1163

                          #567
                          Re: Ukraina okupeerimine

                          hahaha

                          Comment

                          • sm112
                            Grinder
                            • Jun 2009
                            • 776

                            #568
                            Re: Ukraina okupeerimine

                            Võttis ikka aega, et see välja kaevata, Pastilaa. Läksin tookord teema hingeläheduse pärast tilti ja tahtsin järgmine päev need postitused kustutada, aga nädalavahetusel puudus võimalus ning siis lõin käega. Sul sama teema kooseluseadusega, et puudutab isiklikult sind? Katsu nüüd üle saada :)

                            Comment

                            Working...