Ukraina okupeerimine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • kallekusta
    Grinder
    • May 2012
    • 603

    #301
    Re: Ukraina rahutused

    Comment

    • Mr_Kenny
      Vana Tegija
      • Jun 2011
      • 1357

      #302
      Re: Ukraina rahutused

      Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
      Pole mõtet asja hullemaks mõelda kui tegelikult on ning muretseda.

      Ukraina kahjuks mängib küll päris tugevalt asjaolu, et nad ei kuulu EL'i ega NATO'sse ning tänu sellele saab Venemaa seal hetkel tõmmelda, aga mitte mingit relvastatud konflikti ei teki. Inimesed kes Venemaal neid otsuseid teevad on siiski targad ja teavad, et mängivad väga suure tulega, aga nende eesmärk ongi vaadata kui palju on võimalik sellisel moel käituda enne kui kasutusele võetakse karmimad meetmed kui ÜRO poolt saadetavad vihased kirjad. Tegemist ei ole mingi Põhja-Korealiku riigiga kus rahvas nälgib ning irratsionaalne juht võib tõesti nurka surutuna viimase abinõuna kedagi nuke'da. Venemaa teab väga hästi, et relvastatud konflikt kus teine pool on kogu maailm on sisuliselt enesetapp. Ma julgen väita, et kui Venemaa suudab Krimmi poolsaare endale annekteerida, siis tehakse see ära poliitilise protsessi kaudu ja sõjalist jõudu kummalgi poolel reaalselt ei kasutata.

      Eestlastel pole üldse hetkel mõtet muretseda ja Rootsi laevapileteid ostma hakata, et Venemaa hakkab nüüd Narvat ja Kohtla-Järvet vallutama. Vastupidiselt Ukrainale on Balti riigid väga paljudes rahvusvahelistes organisatsioonides ja üleüldse väga globaliseeritud. Ma olen ka ise olnud läbi aja üsna pessimistlikul arvamusel selle suhtes kas NATO tuleks appi või mitte, aga kuna praeguseks hetkeks on kogu maailma tähelepanu Ida-Euroopasse koondunud, siis vähemalt mina usun, et see juhtuks. Mitte-reageerimine seaks kogu organisatsiooni legitiimsuse väga sügava kahtluse alla ning see tooks kaasa uue võidurelvastumise (riigid saavad aru, et pole loota kellelegi teisele kui ainult iseendale) ning Venemaa saaks Euroopas tegutseda sisuliselt nii nagu ise soovib sest ühtegi suurt sõjalist jõudu enam vastas pole.
      Pretty much this. Hea postitus!

      Comment

      • VisaHing
        mees nagu orkester
        • Dec 2009
        • 6718

        #303
        Re: Ukraina rahutused

        Hea post jep.
        ---
        Putin: u crying? ( lugeda vene aktsendiga )
        DiCaprio: Yes, I'm crying
        Putin: er... I said "Ukraine"

        Comment

        • qbj0hn
          Auk on auk. FAKT!
          • Nov 2008
          • 7091

          #304
          Re: Ukraina rahutused

          Võtab 2 tooni maha postitamisega sõber.

          Comment

          • ropka11
            Vana Tegija
            • Oct 2008
            • 1008

            #305
            Re: Ukraina rahutused

            Algselt postitas Fabulous Vaata postitust
            Pole mõtet asja hullemaks mõelda kui tegelikult on ning muretseda.

            Ukraina kahjuks mängib küll päris tugevalt asjaolu, et nad ei kuulu EL'i ega NATO'sse ning tänu sellele saab Venemaa seal hetkel tõmmelda, aga mitte mingit relvastatud konflikti ei teki. Inimesed kes Venemaal neid otsuseid teevad on siiski targad ja teavad, et mängivad väga suure tulega, aga nende eesmärk ongi vaadata kui palju on võimalik sellisel moel käituda enne kui kasutusele võetakse karmimad meetmed kui ÜRO poolt saadetavad vihased kirjad. Tegemist ei ole mingi Põhja-Korealiku riigiga kus rahvas nälgib ning irratsionaalne juht võib tõesti nurka surutuna viimase abinõuna kedagi nuke'da. Venemaa teab väga hästi, et relvastatud konflikt kus teine pool on kogu maailm on sisuliselt enesetapp. Ma julgen väita, et kui Venemaa suudab Krimmi poolsaare endale annekteerida, siis tehakse see ära poliitilise protsessi kaudu ja sõjalist jõudu kummalgi poolel reaalselt ei kasutata.

            Eestlastel pole üldse hetkel mõtet muretseda ja Rootsi laevapileteid ostma hakata, et Venemaa hakkab nüüd Narvat ja Kohtla-Järvet vallutama. Vastupidiselt Ukrainale on Balti riigid väga paljudes rahvusvahelistes organisatsioonides ja üleüldse väga globaliseeritud. Ma olen ka ise olnud läbi aja üsna pessimistlikul arvamusel selle suhtes kas NATO tuleks appi või mitte, aga kuna praeguseks hetkeks on kogu maailma tähelepanu Ida-Euroopasse koondunud, siis vähemalt mina usun, et see juhtuks. Mitte-reageerimine seaks kogu organisatsiooni legitiimsuse väga sügava kahtluse alla ning see tooks kaasa uue võidurelvastumise (riigid saavad aru, et pole loota kellelegi teisele kui ainult iseendale) ning Venemaa saaks Euroopas tegutseda sisuliselt nii nagu ise soovib sest ühtegi suurt sõjalist jõudu enam vastas pole.
            See on selge, et praegu ei juhtu Baltikumis midagi.Kui lääs praegu ikka laseb Krimmi ära võtta ja mingeid sanktsioone ei kehtesta ja piirdub ainult näpu viibutamisega.Siis järgmiseks olümpiaks on asi unustatud ja on aeg Baltikumi venelastele appi minna kes on siin vene provokaatorite poolt mingi kaose korraldanud.My ass EL ja NATO.Pakun välja, et kui pronksöö toimuks natuke aega peale Krimmi ära võtmist ja case maha jahtumist siis meil nii kergelt enam ei läheks.

            Comment

            • rahvavaenlane
              Klubi Liige
              • Dec 2009
              • 3040

              #306
              Re: Ukraina rahutused

              tundub, et olümpia mängude ajal tuleb putinile endale ka kohutav "sportimise" isu peale. aga londoni ta vist magas maha?

              Comment

              • Kakahirmutis
                🎮🟣 twitch.com/kakahirmutis
                • Oct 2010
                • 7079

                #307
                Re: Ukraina rahutused

                Comment

                • VisaHing
                  mees nagu orkester
                  • Dec 2009
                  • 6718

                  #308
                  Re: Ukraina rahutused

                  See kõne, mis siin venkud siis netti riputasid.

                  Comment

                  • kaval-ants
                    Klubi Liige
                    • Aug 2009
                    • 191

                    #309
                    Re: Ukraina rahutused

                    Lugege seda ukrainlase teistmoodi arvamust ka (ignoreerides artikli avaldanud saiti)

                    Konflikt Ukrainas on vallandanud massilise uudiste- ja arvamustetulva, kus on väga raske orienteeruda. Et oma seisukohta kujundada, oleks hea tutvuda erinevate vaatenurkade ja arvamustega, nii nendega, millega nõustud, kui ka nendega, mis on vastukarva.  Ja mitte ainult Eesti, Euroopa-Liidu, USA ja Vene ametlike seisukohtade vaid ka tavainimeste nägemustega. Täna pakume teile lugemiseks ühe Eesti ukrainlase, […]

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #310
                      Re: Ukraina rahutused

                      Algselt postitas kaval-ants Vaata postitust
                      Lugege seda ukrainlase teistmoodi arvamust ka (ignoreerides artikli avaldanud saiti)

                      http://www.telegram.ee/arvamus/teist...inas-toimuvast
                      Mind pani mõtlema.

                      Comment

                      • CeuZ^
                        FPP Pro
                        • Jun 2012
                        • 258

                        #311
                        Re: Ukraina rahutused

                        Algselt postitas ranka Vaata postitust
                        Mind pani mõtlema.
                        Sain palju targemaks sellel teemal.

                        Comment

                        • rahvavaenlane
                          Klubi Liige
                          • Dec 2009
                          • 3040

                          #312
                          Re: Ukraina rahutused

                          mailis reps on vanaks jäänud

                          Comment

                          • MartinGarcia
                            Grinder
                            • Nov 2009
                            • 517

                            #313
                            Re: Ukraina rahutused

                            EI saa ka aru, mis siin artiklis mõtlema paneb. Standard telegrammi teela. +1 rahvavaevlasele

                            Comment

                            • pastilaa
                              kuum poiss
                              • Apr 2009
                              • 7518

                              #314
                              Re: Ukraina rahutused

                              Algselt postitas ranka Vaata postitust
                              Mind pani mõtlema.
                              sellist "soomelikku pehmet" sõbrasuhet venega on eesti proovinud. teise maailmasõja eelselt ja alguspäevil. tulemust teame kõik. mõelda võib ja võib täitsa nunnu mõte tunduda, aga kahjuks on vene vastu ajalooliselt töötanud ainult üks asi - jõud. seesama "pehme ja sõbralik soome" on vene poolelt austatud ja puutumatu ainult tänu ühele asjale - talvesõjale.

                              Comment

                              • Romka
                                Pokkerihai
                                • Mar 2009
                                • 1544

                                #315
                                Re: Ukraina rahutused

                                Algselt postitas kaval-ants Vaata postitust
                                Lugege seda ukrainlase teistmoodi arvamust ka (ignoreerides artikli avaldanud saiti)

                                http://www.telegram.ee/arvamus/teist...inas-toimuvast
                                Okupatsiooni fännidele kindlasti teistmoodi teema.

                                Comment

                                Working...