Ukraina okupeerimine
Collapse
X
-
-
Re: Ukraina rahutused
Pretty much this. Hea postitus!Algselt postitas Fabulous Vaata postitustPole mõtet asja hullemaks mõelda kui tegelikult on ning muretseda.
Ukraina kahjuks mängib küll päris tugevalt asjaolu, et nad ei kuulu EL'i ega NATO'sse ning tänu sellele saab Venemaa seal hetkel tõmmelda, aga mitte mingit relvastatud konflikti ei teki. Inimesed kes Venemaal neid otsuseid teevad on siiski targad ja teavad, et mängivad väga suure tulega, aga nende eesmärk ongi vaadata kui palju on võimalik sellisel moel käituda enne kui kasutusele võetakse karmimad meetmed kui ÜRO poolt saadetavad vihased kirjad. Tegemist ei ole mingi Põhja-Korealiku riigiga kus rahvas nälgib ning irratsionaalne juht võib tõesti nurka surutuna viimase abinõuna kedagi nuke'da. Venemaa teab väga hästi, et relvastatud konflikt kus teine pool on kogu maailm on sisuliselt enesetapp. Ma julgen väita, et kui Venemaa suudab Krimmi poolsaare endale annekteerida, siis tehakse see ära poliitilise protsessi kaudu ja sõjalist jõudu kummalgi poolel reaalselt ei kasutata.
Eestlastel pole üldse hetkel mõtet muretseda ja Rootsi laevapileteid ostma hakata, et Venemaa hakkab nüüd Narvat ja Kohtla-Järvet vallutama. Vastupidiselt Ukrainale on Balti riigid väga paljudes rahvusvahelistes organisatsioonides ja üleüldse väga globaliseeritud. Ma olen ka ise olnud läbi aja üsna pessimistlikul arvamusel selle suhtes kas NATO tuleks appi või mitte, aga kuna praeguseks hetkeks on kogu maailma tähelepanu Ida-Euroopasse koondunud, siis vähemalt mina usun, et see juhtuks. Mitte-reageerimine seaks kogu organisatsiooni legitiimsuse väga sügava kahtluse alla ning see tooks kaasa uue võidurelvastumise (riigid saavad aru, et pole loota kellelegi teisele kui ainult iseendale) ning Venemaa saaks Euroopas tegutseda sisuliselt nii nagu ise soovib sest ühtegi suurt sõjalist jõudu enam vastas pole.
Comment
-
Re: Ukraina rahutused
See on selge, et praegu ei juhtu Baltikumis midagi.Kui lääs praegu ikka laseb Krimmi ära võtta ja mingeid sanktsioone ei kehtesta ja piirdub ainult näpu viibutamisega.Siis järgmiseks olümpiaks on asi unustatud ja on aeg Baltikumi venelastele appi minna kes on siin vene provokaatorite poolt mingi kaose korraldanud.My ass EL ja NATO.Pakun välja, et kui pronksöö toimuks natuke aega peale Krimmi ära võtmist ja case maha jahtumist siis meil nii kergelt enam ei läheks.Algselt postitas Fabulous Vaata postitustPole mõtet asja hullemaks mõelda kui tegelikult on ning muretseda.
Ukraina kahjuks mängib küll päris tugevalt asjaolu, et nad ei kuulu EL'i ega NATO'sse ning tänu sellele saab Venemaa seal hetkel tõmmelda, aga mitte mingit relvastatud konflikti ei teki. Inimesed kes Venemaal neid otsuseid teevad on siiski targad ja teavad, et mängivad väga suure tulega, aga nende eesmärk ongi vaadata kui palju on võimalik sellisel moel käituda enne kui kasutusele võetakse karmimad meetmed kui ÜRO poolt saadetavad vihased kirjad. Tegemist ei ole mingi Põhja-Korealiku riigiga kus rahvas nälgib ning irratsionaalne juht võib tõesti nurka surutuna viimase abinõuna kedagi nuke'da. Venemaa teab väga hästi, et relvastatud konflikt kus teine pool on kogu maailm on sisuliselt enesetapp. Ma julgen väita, et kui Venemaa suudab Krimmi poolsaare endale annekteerida, siis tehakse see ära poliitilise protsessi kaudu ja sõjalist jõudu kummalgi poolel reaalselt ei kasutata.
Eestlastel pole üldse hetkel mõtet muretseda ja Rootsi laevapileteid ostma hakata, et Venemaa hakkab nüüd Narvat ja Kohtla-Järvet vallutama. Vastupidiselt Ukrainale on Balti riigid väga paljudes rahvusvahelistes organisatsioonides ja üleüldse väga globaliseeritud. Ma olen ka ise olnud läbi aja üsna pessimistlikul arvamusel selle suhtes kas NATO tuleks appi või mitte, aga kuna praeguseks hetkeks on kogu maailma tähelepanu Ida-Euroopasse koondunud, siis vähemalt mina usun, et see juhtuks. Mitte-reageerimine seaks kogu organisatsiooni legitiimsuse väga sügava kahtluse alla ning see tooks kaasa uue võidurelvastumise (riigid saavad aru, et pole loota kellelegi teisele kui ainult iseendale) ning Venemaa saaks Euroopas tegutseda sisuliselt nii nagu ise soovib sest ühtegi suurt sõjalist jõudu enam vastas pole.
Comment
-
Re: Ukraina rahutused
tundub, et olümpia mängude ajal tuleb putinile endale ka kohutav "sportimise" isu peale. aga londoni ta vist magas maha?
Comment
-
-
Re: Ukraina rahutused
Lugege seda ukrainlase teistmoodi arvamust ka (ignoreerides artikli avaldanud saiti)
Konflikt Ukrainas on vallandanud massilise uudiste- ja arvamustetulva, kus on väga raske orienteeruda. Et oma seisukohta kujundada, oleks hea tutvuda erinevate vaatenurkade ja arvamustega, nii nendega, millega nõustud, kui ka nendega, mis on vastukarva. Ja mitte ainult Eesti, Euroopa-Liidu, USA ja Vene ametlike seisukohtade vaid ka tavainimeste nägemustega. Täna pakume teile lugemiseks ühe Eesti ukrainlase, […]
Comment
-
Re: Ukraina rahutused
Mind pani mõtlema.Algselt postitas kaval-ants Vaata postitustLugege seda ukrainlase teistmoodi arvamust ka (ignoreerides artikli avaldanud saiti)
http://www.telegram.ee/arvamus/teist...inas-toimuvast
Comment
-
Re: Ukraina rahutused
Sain palju targemaks sellel teemal.Algselt postitas ranka Vaata postitustMind pani mõtlema.
Comment
-
-
Re: Ukraina rahutused
EI saa ka aru, mis siin artiklis mõtlema paneb. Standard telegrammi teela. +1 rahvavaevlasele
Comment
-
Re: Ukraina rahutused
sellist "soomelikku pehmet" sõbrasuhet venega on eesti proovinud. teise maailmasõja eelselt ja alguspäevil. tulemust teame kõik. mõelda võib ja võib täitsa nunnu mõte tunduda, aga kahjuks on vene vastu ajalooliselt töötanud ainult üks asi - jõud. seesama "pehme ja sõbralik soome" on vene poolelt austatud ja puutumatu ainult tänu ühele asjale - talvesõjale.Algselt postitas ranka Vaata postitustMind pani mõtlema.
Comment
-
Re: Ukraina rahutused
Okupatsiooni fännidele kindlasti teistmoodi teema.Algselt postitas kaval-ants Vaata postitustLugege seda ukrainlase teistmoodi arvamust ka (ignoreerides artikli avaldanud saiti)
http://www.telegram.ee/arvamus/teist...inas-toimuvast
Comment
Comment