Ukraina okupeerimine

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • q_q
    dibs esimesele naisele, kes siia satub
    • Jan 2011
    • 6303

    #121
    Re: Ukraina rahutused

    Latvia+Lithuania have invoked NATO art. 4 in response to #crimea NATO now obliged to hold emerg council meeting. Only 4th time in history

    lulz

    Comment

    • ranka
      Miljon Põhjust Kodus Olla
      • Sep 2008
      • 36444

      #122
      Re: Ukraina rahutused

      Algselt postitas inward Vaata postitust
      Ja mis see McCaini mitte nii kaugele mitte laskmine tähendab siis ? Ehk et sõjaline konfrontatsioon USA ja Vene vägede vahel oleks adekvaatne lahendus ? Lääs ei taha riskida ülemaailmse sõjaga. Isegi Euroopa Liidu loomine, integratsioon jne - selle üks põhilisi eesmärke (lisaks majandusliku uniooni reklaami all) on Euroopas igavese rahu tagamine ja maailmasõja vältimine. Venemaa taltsutamisel on ka teisi viise, nt. majanduslikud/poliitilised meetmed. Venemaa kompab piire, see on selge, sest Venemaa on suur ja võimas. Krimmi pärast ei tasuks nüüd küll EL ja Natol riskima hakata.

      Ukraina seisukohalt kõige olulisemaks saab see, mis hakkab toimuma Ida-Ukrainas. Idas valitseb Regioonide Partei, kellel on absoluutne enamus ning on Vene rahade toel üles upitatud ja Janukovõtski selle partei toel presidendiks sai. Kui idasse konkreetsemat opositsiooni juurde ei teki ja rahva meelsus vastandub veelgi, siis võib Lääne -ja Ida-Ukraina konflikt või vastandumine veelgi süveneda.

      Eesti, olles EL ja NATO liige (artikkel 5) võib päris kindlasti loota sõjalisele abile rünnaku korral. Kui sellisel juhul jäetaks meid abita, diskreediteeriks NATO kui organisatsioon, ennast väga tugevalt.
      Mida oleks teinud McCain on täiesti mõttetu teema. Iga poliitik, kes ei ole võimul, oleks oma jutu järgi teinud paremini. Tegelikult ei tea keegi, mis oleks tegelikult olnud ja saanud.

      EDIT: Lisaks küsin, et mille nimel peaks hakkama riskima? Siis, kuii Vene piir hakkab vaikselt Saksa piiriga kokku saama? Siis on aeg?

      See kokku tekitab küsimuse, et kui konvoi oleks Eesti poole teel, kas siis oleksime meie ka too Krimm, kelle nimel ei tasu riskida? Mis tekitab omakorda küsimuse, et kas neil liitudel on mõte?

      Praegune vaikus on lihtsalt vastik.

      Comment

      • atsetoon
        Joomas õlut Atsetooniga
        • May 2009
        • 1105

        #123
        Re: Ukraina rahutused

        Algselt postitas inward Vaata postitust
        Ja mis see McCaini mitte nii kaugele mitte laskmine tähendab siis ? Ehk et sõjaline konfrontatsioon USA ja Vene vägede vahel oleks adekvaatne lahendus ? Lääs ei taha riskida ülemaailmse sõjaga. Isegi Euroopa Liidu loomine, integratsioon jne - selle üks põhilisi eesmärke (lisaks majandusliku uniooni reklaami all) on Euroopas igavese rahu tagamine ja maailmasõja vältimine. Venemaa taltsutamisel on ka teisi viise, nt. majanduslikud/poliitilised meetmed. Venemaa kompab piire, see on selge, sest Venemaa on suur ja võimas. Krimmi pärast ei tasuks nüüd küll EL ja Natol riskima hakata.

        Ukraina seisukohalt kõige olulisemaks saab see, mis hakkab toimuma Ida-Ukrainas. Idas valitseb Regioonide Partei, kellel on absoluutne enamus ning on Vene rahade toel üles upitatud ja Janukovõtski selle partei toel presidendiks sai. Kui idasse konkreetsemat opositsiooni juurde ei teki ja rahva meelsus vastandub veelgi, siis võib Lääne -ja Ida-Ukraina konflikt või vastandumine veelgi süveneda.

        Eesti, olles EL ja NATO liige (artikkel 5) võib päris kindlasti loota sõjalisele abile rünnaku korral. Kui sellisel juhul jäetaks meid abita, diskreediteeriks NATO kui organisatsioon, ennast väga tugevalt.
        Tsiteerin: " He would have announced a nuclear war on him, man". Ja asi ei oleks tollal juba siis nii hapuks läinud, kuna Putin teab, et Mccain ei ole samasugune mahlamüts nagu Obama, kes endast selfysi teeb.

        Tegelikult usun siiski, et Krimmiga asi piirdub ja asi lõppeb samamoodi nagu Gruusias( kindlasti läheb kauem aega, sest Ukraina puhul on tegemist siiski suurriigiga, kellel on oluliselt võimsam kaitsevõime, kui Gruusial oli)

        Loota võib väga paljudele asjadele. Enne teist maailmasõda oli Rahvaste Organisatsioon vms, millest Saksamaa end lahti ütles enne kui Poolat ründama asuti, toimus nootide esitamine, viibutati Hitlerile sõrme ja öeldi, et ära enam tee. Tegi. Praeuo on peaaegu sajand hiljem, meil ei ole naftat, miljoneid inimesi ega midagi muud milleta lääs hakkama ei saaks.
        Last edited by atsetoon; 01.03.14, 20:34.

        Comment

        • inward
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 6275

          #124
          Re: Ukraina rahutused

          Algselt postitas ranka Vaata postitust
          Mida oleks teinud McCain on täiesti mõttetu teema. Iga poliitik, kes ei ole võimul, oleks oma jutu järgi teinud paremini. Tegelikult ei tea keegi, mis oleks tegelikult olnud ja saanud.

          EDIT: Lisaks küsin, et mille nimel peaks hakkama riskima? Siis, kuii Vene piir hakkab vaikselt Saksa piiriga kokku saama? Siis on aeg?

          See kokku tekitab küsimuse, et kui konvoi oleks Eesti poole teel, kas siis oleksime meie ka too Krimm, kelle nimel ei tasu riskida? Mis tekitab omakorda küsimuse, et kas neil liitudel on mõte?

          Praegune vaikus on lihtsalt vastik.
          No teoorias võib eeldada, mis plaanid McCainil võisid olla, sest on ta ju väga avalikult pooldanud agressiivsemat poliitikat Venemaa suhtes, mis USA-s nii palju nähatavasti peale ei läinud. Riskima selles mõttes, et kuivõrd antud konflikt ei ületa NATO ja EL liikmesriikide piire, siis jah ei ole mõtet riskima hakata. Krimm on veel omaette teema, seetõttu et on keeruline kategoriseerida teda ka Ukraina jurisdiktsioonis, autonoomne vabariik riigis. Sarnane stsenaarium oli Gruusiagagi, ei olnud NATO-s ei EL + sellised konfliktsed piirkonnad ja Venemaa jälle surub.
          Tänapäevane külm sõda USA ja Venemaa vahel, on täiesti reaalselt toimuv nähtus. Mainiks veel ära, et pärast Gruusia sõda, NATO fookus suurenes Ida-Euroopa suunal, mistõttu hakati koostama kaitseplaane Batlikumi jaoks. Ehk et päris nii väita ei saa, et Venemaa sõjaline sekkumine ei päädi ilma negatiivsete tagajärgedeta.
          Last edited by inward; 01.03.14, 20:30.

          Comment

          • atsetoon
            Joomas õlut Atsetooniga
            • May 2009
            • 1105

            #125
            Re: Ukraina rahutused

            Algselt postitas inward Vaata postitust
            No teoorias võib eeldada, mis plaanid McCainil võisid olla, sest on ta ju väga avalikult pooldanud agressiivsemat poliitikat Venemaa suhtes, mis USA-s nii palju nähatavasti peale ei läinud. Riskima selles mõttes, et kuivõrd antud konflikt ei ületa NATO ja EL liikmesriikide piire, siis jah ei ole mõtet riskima hakata. Krimm on veel omaette teema, seetõttu et on keeruline kategoriseerida teda ka Ukraina jurisdiktsioonis, autonoomne vabariik riigis. Sarnane stsenaarium oli Gruusiagagi, ei olnud NATO-s ei EL + sellised konfliktsed piirkonnad ja Venemaa jälle surub.
            Tänapäevane külm sõda USA ja Venemaa vahel, on täiesti reaalselt toimuv nähtus. Mainiks veel ära, et pärast Gruusia sõda, NATO fookus suurenes Ida-Euroopa suunal, mistõttu hakati koostama kaitseplaane Batlikumi jaoks. Ehk et päris nii väita ei saa, et Venemaa sõjaline sekkumine ei päädi ilma negatiivsete tagajärgedeta.
            Isegi kohalikud Krimmi venelased koguvad allkirju, et Putinit riiki mitte lasta. Kui nüüd sekkumist ei tule, siis ei tule seda mitte kunagi.

            Comment

            • inward
              Klubi Liige
              • Sep 2009
              • 6275

              #126
              Re: Ukraina rahutused

              Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
              Tsiteerin: " He would have announced a nuclear war on him, man". Ja asi ei oleks tollal juba siis nii hapuks läinud, kuna Putin teab, et Mccain ei ole samasugune mahlamüts nagu Obama, kes endast selfysi teeb.

              Tegelikult usun siiski, et Krimmiga asi piirdub ja asi lõppeb samamoodi nagu Gruusias( kindlasti läheb kauem aega, sest Ukraina puhul on tegemist siiski suurriigiga, kellel on oluliselt võimsam kaitsevõime, kui Gruusial oli)

              Loota võib väga paljudele asjadele. Enne teist maailmasõda oli Rahvaste Organisatsioon vms, millest Saksamaa end lahti ütles enne kui Poolat ründama asuti, toimus nootide esitamine, viibutati Hitlerile sõrme ja öeldi, et ära enam tee. Tegi. Praeuo on peaaegu sajand hiljem, meil ei ole naftat, miljoneid inimesi ega midagi muud milleta lääs hakkama ei saaks.
              Sa pead silmas Rahvasteliitu ? See oli olemuselt ja sisult väga erinev organisatsioon kui tänane EL ja NATO seda on.
              Last edited by inward; 01.03.14, 20:45.

              Comment

              • atsetoon
                Joomas õlut Atsetooniga
                • May 2009
                • 1105

                #127
                Re: Ukraina rahutused

                Algselt postitas inward Vaata postitust
                Sa pead silmas Rahvasteliitu ? See oli olemuselt ja sisult väga erinev organisatsioon kui tänane EL ja NATO seda on.
                Rahvasteliit oli aastatel 1919–1946 eksisteerinud valitsustevaheline rahvusvaheline organisatsioon, mis loodi Esimese maailmasõja lõpetanud Pariisi rahukonverentsi tulemusel. See oli esimene ülemaailmne organisatsioon, mille põhiülesanne oli tagada maailmarahu.[1] Rahvasteliidu põhikirja kohaselt olid organisatsiooni esmased eesmärgid sõja ennetamine kollektiivse julgeoleku ja relvastuskontrolli abil ning rahvusvaheliste tüliküsimuste lahendamine läbirääkimiste ja arbitraaži teel.[2] Nii põhikirjas kui ka mitmetes seotud lepingutes leidsid käsitlemist veel töötingimused, põliselanike õiglane kohtlemine, inim- ja narkokaubandus, relvakaubandus, ülemaailmne tervishoid, sõjavangid ja Euroopa rahvusvähemuste kaitse.[2][3]

                Comment

                • nikitheone
                  Mr. Puujalg
                  • Aug 2009
                  • 6446

                  #128
                  Re: Ukraina rahutused

                  Rahvaste Liidul polnud oma sõjalist jõudu; NATOl ja ELil ja ÜROl on.
                  &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                  Comment

                  • atsetoon
                    Joomas õlut Atsetooniga
                    • May 2009
                    • 1105

                    #129
                    Re: Ukraina rahutused

                    Kust need sõjalised jõud pärinevad? Täiesti võrreldavad organisatsioonid.

                    Aga see ei ole antud hetkel oluline.

                    Comment

                    • inward
                      Klubi Liige
                      • Sep 2009
                      • 6275

                      #130
                      Re: Ukraina rahutused

                      Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
                      Rahvasteliit oli aastatel 1919–1946 eksisteerinud valitsustevaheline rahvusvaheline organisatsioon, mis loodi Esimese maailmasõja lõpetanud Pariisi rahukonverentsi tulemusel. See oli esimene ülemaailmne organisatsioon, mille põhiülesanne oli tagada maailmarahu.[1] Rahvasteliidu põhikirja kohaselt olid organisatsiooni esmased eesmärgid sõja ennetamine kollektiivse julgeoleku ja relvastuskontrolli abil ning rahvusvaheliste tüliküsimuste lahendamine läbirääkimiste ja arbitraaži teel.[2] Nii põhikirjas kui ka mitmetes seotud lepingutes leidsid käsitlemist veel töötingimused, põliselanike õiglane kohtlemine, inim- ja narkokaubandus, relvakaubandus, ülemaailmne tervishoid, sõjavangid ja Euroopa rahvusvähemuste kaitse.[2][3]
                      Siiski RL jäi sisuliselt ideoloogiliseks. Riigid tollal olid väga tundlikud oma suveräänsuse osas. Nii väiksed riigid kui ka suurriigid kartsid, et neid allutatakse nö peatselt moodustatavale ühtsele Euroopa keskvalitsusele ja Euroopa parlamendile (mida siis küll veel reaalselt ei eksisteerinud). Poliitilises keskkonnas ja ka ühiskonnas ei oldud selleks veel valmis. Seepärast ebaõnnestus ka Haagi rahukonverents ja RL, mis tõepoolest juba oma olemuslikult pidi olema üsna elastne ja riigi siseasjadesse mitte sekkuv organisatsioon.

                      Ja ühtne sõjaline jõud, mida niki välja tõi on ka üpris oluline aspekt ja erinevus.

                      Comment

                      • Maxi
                        Pokkerihai
                        • Nov 2010
                        • 1849

                        #131
                        Re: Ukraina rahutused

                        Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
                        rahustuseks sulle ja teistele võin öelda, et narvas täpselt nii mõeldaksegi.
                        pole mõtet niimoodi üldistada, võin öelda et 1/10 eesti venelasest mõtleb niimoodi aga kuna ülejäänud 90% on vait siis tundub nagu oleks kõik sellised. Tavalised inimesed olenemata rahvusest tahavad elada rahus ja muretsevad pigem enda isikliku heaolu pärast. Provokaatoreid ja idioote on igast rahvusest, aga mingil põhjusel enda omadele antakse kergemini andeks.

                        samamoodi võivad praegu kuskil pokkeriprod.ru foorumis vennad kirjutada et millised delfi.ee kommentaarid on, tahetakse venelasi välja saata, elamisload ära võtta vms.

                        Comment

                        • EestiAA
                          Vana Tegija
                          • Nov 2010
                          • 1132

                          #132
                          Re: Ukraina rahutused

                          Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
                          Äärmiselt sinisilmne on arvata, et Nato või EU meid või kogu baltikumi reaalselt kaitsma hakkaks imo.
                          Kui Eesti natosse astus ja oli paar aastat nato-s olnud....siis Eesti küsis Natolt täpset kaitse plaani tegemist juhuks kui Venemaa ründab. Nato alguses keeldus kuna see võib Venemaad äritada (mul oli WTF kui seda kuulsin).....Pärast Usa survel ikka tehti kaitse plaan ära...

                          Source:BBC-i wikileaks dokis toodi see välja.

                          Comment

                          • EestiAA
                            Vana Tegija
                            • Nov 2010
                            • 1132

                            #133
                            Re: Ukraina rahutused

                            USA president Barack Obama ja Venemaa kolleeg Vladimir Putin pidasid Euroopa aja järgi laupäeva hilisõhtul poolteist tundi kestnud telefonikõne Ukraina kriisi teemadel, jäädes kindlalt eriarvamusele Venemaa õiguse kohta Ida-Ukrainas ja Krimmis sõjalist jõudu kasutada.


                            Obama ja Putin pidasid 90-minutilise erimeelsusi täis vestluse, Obama hoiatas Venemaad sanktsioonidega.

                            Comment

                            • nikitheone
                              Mr. Puujalg
                              • Aug 2009
                              • 6446

                              #134
                              Re: Ukraina rahutused

                              Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
                              Kust need sõjalised jõud pärinevad? Täiesti võrreldavad organisatsioonid.

                              Aga see ei ole antud hetkel oluline.
                              Täiesti võrreldamatud ja ülioluline. See oli põhiline põhjus, miks Rahvaste Liit ei saanud midagi teha. Sõjalised jõud pärinevad liikmesriikidelt.
                              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

                              Comment

                              • Romka
                                Pokkerihai
                                • Mar 2009
                                • 1544

                                #135
                                Re: Ukraina rahutused

                                Hea artikkel Krossilt
                                Tänaseks on Vene president küsinud ja saanud Duuma ülemkojalt loa "Vene vägede kasutamiseks Ukraina territooriumil kuni selles riigis ühiskondlik-poliitiliste suhete normaliseerumiseni". Kuigi Moskva väidab, et seni pole Vene vägesid Ukrainasse saadetud, on Ukraina ÜRO saadiku andmetel laupäeva õhtuks Vene vägede kontrolli alla võetud Krimmi lennuväljadele transpordilennukitel saabunud umbes 15000 sõdurit. On teateid Pihkva 76 õhudessantdiviisi üksuste viimisest Krimmi.

                                Comment

                                Working...