Ametlik Sochi olümpia teema

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • karupoeg
    Pokkerihai
    • Jun 2012
    • 3823

    #241
    Re: Ametlik Sochi olümpia teema

    Selline tunne jääb nagu mingite erialade valdkondade esindajad tahavad endale mingit puutumatuse staatust.

    Kui sa oled sitt, siis oled sitt ja nii ongi. Nüüd kui keegi selle välja ütleb, siis piltlikult öeldes pill lahti. Okei, see ei ole nüüd päris üks ühele nii. Kindlasti on neid, kes ei vääri vb nii suurt tampimist (nt Ränkel, noored kahevõistlejad jms).

    FFS kui inimene valib endale valdkonna, siis võiks aru saada, et vastavalt tulemusele on ka palk ja tagasiside. Kui sul töö tulemus on sitt, siis on natuke nadi loota patsutust õlale ja musi püksi.

    Teine murekoht on suhtumine.

    Võtame nüüd tavalise inimese, kes läheb nt projekti alguses ja räägib särasilmselt, millised on tema eesmärgid ning milliseid tulemusi võiks oodata. Juhtub aga nii, et asi kukub sitasti välja. Kujutad sa ette, et sa lähed nüüd nt ülemuse, kaastöötajate või kasvõi sinusse uskujate juurde ja hakkad nägu naerul vahutama, et "mina olen täitsa rahul, tegin oma tulemuse ära. Lubasin küll midagi muud aga no shit happens eksole. Mul veel aega küll, projekte tuleb veel jne".

    Comment

    • viki
      Grinder
      • Apr 2010
      • 893

      #242
      Re: Ametlik Sochi olümpia teema

      Eks kõik annavadki endast parima.Suurima kriitika saavad põhjendamatud optimistid(sprindimehed näiteks),kes enne võistlusi kiidavad elu parimat vormi ja suurt edasiminekut.

      Comment

      • Pythagoras
        Grinder
        • Apr 2012
        • 589

        #243
        Re: Ametlik Sochi olümpia teema

        kui sprindimehed räägivad elu parimast vormist, siis keegi ei käse teil nii sinisilmsed olla ja oodata medalit, vaadake natuke eelneva hooaja tulemusi ka

        ja ega nt laskesuusa tsikid ei öelnudki, et hästi läks, aga see ongi nende tase ju, ei olegi nii head suusavalitsemist, et nendel laskumistel maailma parimatega sama kiirelt alla tulla, see aga ei tähenda, et ta ei oleks olümpia kohta välja teeninud ja turist oleks


        Karupoeg, sinu loogika kohaselt siis nt kui Nool omal ajal läks hooaja edetabeli juhina tiitlivõistlusele ja enne oleks öelnud, et vorm on nagu mega sitt ja kõik on perses ning lõpuks ära võitnud, siis oleks tegu olnud täieliku endse ületamisega, sest ütles ju, et vorm on sitt? tuleb ikka vaadata tulemusi ka, mitte ainult juttu kuulata
        Last edited by Pythagoras; 21.02.14, 12:15.

        Comment

        • privador
          Pokkerihai
          • Oct 2008
          • 3951

          #244
          Re: Ametlik Sochi olümpia teema

          Eks kõik annavadki endast parima.Suurima kriitika saavad põhjendamatud optimistid(sprindimehed näiteks),kes enne võistlusi kiidavad elu parimat vormi ja suurt edasiminekut.
          nad räägivad seda seepärast, et sponsorid tagant ära ei kaoks. Sportlased teavad ikka suht hästi, mis vormis nad on. Kuidas treengingutel on minek jne

          Comment

          • karupoeg
            Pokkerihai
            • Jun 2012
            • 3823

            #245
            Re: Ametlik Sochi olümpia teema

            Algselt postitas Pythagoras Vaata postitust
            kui sprindimehed räägivad elu parimast vormist, siis keegi ei käse teil nii sinisilmsed olla ja oodata medalit, vaadake natuke eelneva hooaja tulemusi ka

            ja ega nt laskesuusa tsikid ei öelnudki, et hästi läks, aga see ongi nende tase ju, ei olegi nii head suusavalitsemist, et nendel laskumistel maailma parimatega sama kiirelt alla tulla, see aga ei tähenda, et ta ei oleks olümpia kohta välja teeninud ja turist oleks

            Karupoeg, sinu loogika kohaselt siis nt kui Nool omal ajal läks hooaja edetabeli juhina tiitlivõistlusele ja enne oleks öelnud, et vorm on nagu mega sitt ja kõik on perses ning lõpuks ära võitnud, siis oleks tegu olnud täieliku endse ületamisega, sest ütles ju, et vorm on sitt? tuleb ikka vaadata tulemusi ka, mitte ainult juttu kuulata
            kindlasti mitte. Kuigi ma vist andsin oma jutus sellist tooni, siis imo sa tõlgendad seda natuke valesti. Tahtsin Noole asjast rääkida, aga liiga pikaks ja teemaväliseks oleks kiskunud. Hea, et välja tõid.

            Nool ütles juba noorena, et tema läheb võitma. Esimesed 2 üritust vett vedama. Hiljem tuli 9 korda medalile.

            Ja mis on siin nüüd erinevat? Nool sai pärast oma esimest medalit kõik need "patud" ja "varasemad soovunelmad" andeks. Ja minu arvates on see täiesti normaalne olukord, kus inimene, kes a) jookseb lati alt läbi või b) ei täida enda antud lubadusi või enda poolt püstitatud lootusi temale, saab ka vastava tagasiside. Kui teeb oma tööd hästi, siis saab sellest ka benefiti.

            Või sina arvad, et peaks rohkem vati sees hoidma meie sportlasi ja kiitma, lootes, et kunagi kasvab nendest uus Nool? Ma arvan, et sa ise ka tead, et elu ei ole vati sees, ammugi mitte sport, mis on tough as hell. Ja raskustega silmitsi seistes eristubki võitja ja kaotaja.

            p.s. Eveli Saue vastu on kõva respekt (nagu ka kõigi teiste student athlete-de vastu, nt Anna Iljustsenko).

            Comment

            • vsiu100
              Moderaator
              • Oct 2008
              • 4253

              #246
              Re: Ametlik Sochi olümpia teema

              just mingi vanem papi etv-s puhus puhast kulda meie sportlaste vastutusest ja tahtejõuetusest.

              Comment

              • karupoeg
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 3823

                #247
                Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                Algselt postitas vsiu100 Vaata postitust
                just mingi vanem papi etv-s puhus puhast kulda meie sportlaste vastutusest ja tahtejõuetusest.
                klihve?

                Comment

                • viki
                  Grinder
                  • Apr 2010
                  • 893

                  #248
                  Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  klihve?
                  Uisuliidu peasekretär Kuura.Kritiseeris Glebovat ja ütles,et ka paljud teised eesti sportlased on tahtejõuetud.
                  Last edited by viki; 21.02.14, 12:57.

                  Comment

                  • Pythagoras
                    Grinder
                    • Apr 2012
                    • 589

                    #249
                    Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                    Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                    kindlasti mitte. Kuigi ma vist andsin oma jutus sellist tooni, siis imo sa tõlgendad seda natuke valesti. Tahtsin Noole asjast rääkida, aga liiga pikaks ja teemaväliseks oleks kiskunud. Hea, et välja tõid.

                    Nool ütles juba noorena, et tema läheb võitma. Esimesed 2 üritust vett vedama. Hiljem tuli 9 korda medalile.

                    Ja mis on siin nüüd erinevat? Nool sai pärast oma esimest medalit kõik need "patud" ja "varasemad soovunelmad" andeks. Ja minu arvates on see täiesti normaalne olukord, kus inimene, kes a) jookseb lati alt läbi või b) ei täida enda antud lubadusi või enda poolt püstitatud lootusi temale, saab ka vastava tagasiside. Kui teeb oma tööd hästi, siis saab sellest ka benefiti.

                    Või sina arvad, et peaks rohkem vati sees hoidma meie sportlasi ja kiitma, lootes, et kunagi kasvab nendest uus Nool? Ma arvan, et sa ise ka tead, et elu ei ole vati sees, ammugi mitte sport, mis on tough as hell. Ja raskustega silmitsi seistes eristubki võitja ja kaotaja.

                    p.s. Eveli Saue vastu on kõva respekt (nagu ka kõigi teiste student athlete-de vastu, nt Anna Iljustsenko).

                    ma ei väida, et kedagi kiitma peaks 60nda koha eest, väidan seda, et kui tase ongi selline (ala ei ole laskumistel kindlust 70km/h kurve võtta püss seljas) siis ei saagi tulemust tulla, see oli ennem teada ja sportlane ütleb selle ka ise välja, hullem oleks see, kui hakkaks peale võistlust ajama, et suusk üldse ei toiminud ja treener on ka tglt jobu

                    võtabki enda peale süü ja ütleb välja, et peab laskumist harjutama, milles küsimus?

                    harjutab laskumist ja on järgmisel olümpial 35s, sinu käest saab ikka sita kaela ju, et mõttetu tibi?` aga kui vahepeal polegi paremaid tulemusi stabiilselt olnud, siis ongi see tema tase ju, aga kas ei peaks siis olümpiale minema kui kõik olümpial võistlemise normid täidetud

                    Kui 35s koht on tema võimete lagi, siis võikski tunnustada, et sõitis oma lae välja, mitte sitaga loopida.

                    Kui meie kuldne kolmik võistles, siis Narusk ja Aasmäe tegid tänaste sõitjatega võrreldes väga solid sõite ja kohti, aga pori lendas ikka korralikult, see oli ka õigustatud?

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #250
                      Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                      Algselt postitas Pythagoras Vaata postitust
                      ma ei väida, et kedagi kiitma peaks 60nda koha eest, väidan seda, et kui tase ongi selline (ala ei ole laskumistel kindlust 70km/h kurve võtta püss seljas) siis ei saagi tulemust tulla, see oli ennem teada ja sportlane ütleb selle ka ise välja, hullem oleks see, kui hakkaks peale võistlust ajama, et suusk üldse ei toiminud ja treener on ka tglt jobu

                      võtabki enda peale süü ja ütleb välja, et peab laskumist harjutama, milles küsimus?

                      harjutab laskumist ja on järgmisel olümpial 35s, sinu käest saab ikka sita kaela ju, et mõttetu tibi?` aga kui vahepeal polegi paremaid tulemusi stabiilselt olnud, siis ongi see tema tase ju, aga kas ei peaks siis olümpiale minema kui kõik olümpial võistlemise normid täidetud

                      Kui 35s koht on tema võimete lagi, siis võikski tunnustada, et sõitis oma lae välja, mitte sitaga loopida.

                      Kui meie kuldne kolmik võistles, siis Narusk ja Aasmäe tegid tänaste sõitjatega võrreldes väga solid sõite ja kohti, aga pori lendas ikka korralikult, see oli ka õigustatud?
                      Esiteks. Minu arvates on spordis väga mõttetu võrrelda erinevaid ajastuid. Loomulikult ootused mõnel ajal on teised. Samamoodi nagu soomlased on praegu väga rahul oma ühe teatesprindi kullaga, 10-15 aastat tagasi, oleks nende suusatiimilt nii vähe medaleid pigem pettumus.

                      Teiseks. Ära nüüd väga üle ka dramatiseeri. Otseselt sitaga ei loobi keegi. Ega selle põhijama saavad kaela just sellised, kes ise selle tekitanud (nt kümmel ja rehemaa oma aastast aastasse kestvate juttudega). Ja kui sinu jaoks ei ole Gaimi jutt, kuidas ta suusatada ei suuda, laskuda ei oska ja lisaks kardab ka kukkumist, koomiline, siis ma ei tea :). Mina nt ei ole seda tsiteerinud varasemalt otseselt pahatahtlikult või stiilis "on ikka ****", vaid pigem ikka huumoriga. Sest oleme ausad, see on ju kõrvalt vaadates natukene naljakas.

                      Suhtumise küsimus täiesti. Loodetavasti noored tüdrukud-poisid veel tulevikus jõuavad. Ja eks läbi raskuste saadaksegi parimaks. Kahevõistlejad, Ränkel, noored laskepifid jms - tuult tiibadesse. Vanemad olijad peaksid ehk natukene tõsisemalt peeglisse vaatama. Thats it.

                      p.s. Kui sa unustad püssitoru laadida, siis see näitab otseselt sinu professionaalset suhtumist. Ei ole mõtet mingit hülgemöla ajada, et põlesid läbi, unustasid ära või mis iganes. Kui sa oled professionaalne sportlane, siis võiks (peaks) mingi võistluseelne rutiin olla tekkinud. See ei ole ainult asjade pakkimine, vaid enda mentaalselt ettevalmistamine ning olukordade läbimängimine.
                      Last edited by karupoeg; 21.02.14, 13:44.

                      Comment

                      • rasmer
                        Vana Tegija
                        • Oct 2009
                        • 1306

                        #251
                        Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                        Algselt postitas Pythagoras Vaata postitust
                        ma ei väida, et kedagi kiitma peaks 60nda koha eest, väidan seda, et kui tase ongi selline
                        Probleem ongi selles miks tase on selline ja mingit progressi ei toimu. Ma ei räägi noorsportlastest vaid elupõlistest turistidest nagu Tobreluts & co. Kümme aastat pannakse järjepanu ilma mingisuguse arenguta.

                        Comment

                        • Pythagoras
                          Grinder
                          • Apr 2012
                          • 589

                          #252
                          Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                          Esiteks. Minu arvates on spordis väga mõttetu võrrelda erinevaid ajastuid. Loomulikult ootused mõnel ajal on teised. Samamoodi nagu soomlased on praegu väga rahul oma ühe teatesprindi kullaga, 10-15 aastat tagasi, oleks nende suusatiimilt nii vähe medaleid pigem pettumus.

                          Teiseks. Ära nüüd väga üle ka dramatiseeri. Otseselt sitaga ei loobi keegi. Ega selle põhijama saavad kaela just sellised, kes ise selle tekitanud (nt kümmel ja rehemaa oma aastast aastasse kestvate juttudega). Ja kui sinu jaoks ei ole Gaimi jutt, kuidas ta suusatada ei suuda, laskuda ei oska ja lisaks kardab ka kukkumist, koomiline, siis ma ei tea :). Mina nt ei ole seda tsiteerinud varasemalt otseselt pahatahtlikult või stiilis "on ikka ****", vaid pigem ikka huumoriga. Sest oleme ausad, see on ju kõrvalt vaadates natukene naljakas.

                          Suhtumise küsimus täiesti. Loodetavasti noored tüdrukud-poisid veel tulevikus jõuavad. Ja eks läbi raskuste saadaksegi parimaks.

                          ei vaidle vastu, ongi kohati naljakas, aga parem selline enese juures vigade otsimine kui teiste kirumine (suusad, treener, sitt ilm jne)
                          arvan ka, et kõigist ei saagi võitjaid tulla, Gaim ilmselt ei võida kunagi olümpial medalit eriti sillise suhtumisega, aga ma arvan, et peaksimegi temasse nii suhtuma, ta andis endast parima, vaevalt ta trennis ei pinguta või eelmine õhtu enne starti veini jõi poole ööni, lihtsalt pole seda võitja geeni ja kõik. Mina aga arvan, et kui tal tingimused täidetud, siis õigus võistelda olemas ja meil pole õigust turistiks nimetada. Turist võib Seli olla, sportlased mitte.

                          Tuleb lihsalt ise ka mõelda, kes on suutelised nii füüsiliselt kui vaimselt midagi tippseltskonnas korda saatma ja kes on tasemelt nõrgemad. Suhtuma ei peaks sellepärast halvasti, oma asja teevad nad ikka nii hästi kui oskavad, kiitma ei pea, aga maha ka pole mõtet teha imo.
                          Usun, et Gleboval endal ka sitt tunne, et tuksi keeras asja, aga see, et meedias materdatakse, ega see suurt juurde ei anna, pigem võtab mõnel noorel just moti ära kui näeb, et tulemust mitte tehes tambitakse jalge alla.

                          Comment

                          • Godspeed_EJ
                            Klubi Liige
                            • Nov 2009
                            • 3049

                            #253
                            Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                            Kas siis ei tohigi sportlasi enam kritiseerida?

                            Kui mälu ei peta, siis oli see Saue, kes enne Vancouveri olümpiat andis eriti absurdse intervjuu, kus ütles, et läheb sõitma kuhugi 30-40 koha kanti, kuna vorm paremat ei luba. OK, on oma koha välja teeninud, aga korra juba olümpial käinud sportlasena, kas tasub uuesti minna, teades, et jääb viimase 10% hulka?

                            Kui ikka motivatsiooni ja reaalset vormi ei ole, et esimese 50% hulka end sõita, siis võiks rahus edasi liikuda ja tubli naine, et ühel olümpial kaasa lõi - kuulub juba nö eliiti. Selle raha võiks suunata noortele sportlastele, kellel rohkem motti ja potentsiaali kuhugi tulevikus jõuda. Jah, eks see ole ka gambol, sest tulevikku ju ennustada ei oska.

                            Isiklikus plaanis lihtsalt ei saa aru, mis motiveerib tipptasemel võistlema, kui on teada, et poodiumikohad jäävad valgusaastate kaugusele.

                            Comment

                            • Pythagoras
                              Grinder
                              • Apr 2012
                              • 589

                              #254
                              Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                              Miks arvatakse, et olümpial võistlemine riigi jaoks nii suur kulu on? Pigem ikka odavam kui mingil suvalisel MKl võistlemine

                              Comment

                              • Godspeed_EJ
                                Klubi Liige
                                • Nov 2009
                                • 3049

                                #255
                                Re: Ametlik Sochi olümpia teema

                                Algselt postitas Pythagoras Vaata postitust
                                Miks arvatakse, et olümpial võistlemine riigi jaoks nii suur kulu on? Pigem ikka odavam kui mingil suvalisel MKl võistlemine
                                Olümpiale sõit on kindlasti marginaalne osa sellest, mis kulub 4 aastase ettevalmistuse tsükli peale.

                                Comment

                                Working...