Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #1021
    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

    Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
    Astmelise tulumaksu eelis ntx Soomes on ka trahvimäärade loogilisus. Soomes arvestatakse liiklustrahvi tegemisel süüdlase kuu sisse tulekut ja üla peetavate arvu. Soomes täitsa tavaline, et mingi superstaar või nokia pomo saab trahviks 100K euri ja rohkem. Eestis saab ment tehale pereisale , kes on ainuke pere toitja ja peab üleval 7 inimest ning teenib kuus 260 euri kätte, ainuüksi suunatule mitte näitamise eest 400 Euri. See teeb praktiliselt 1,5 kuupalka ja kedagi ei huvita, kuidas pere ära elab. Ansip peaks siis sama rikkumise eest saama max karistusena 6000 euri trahvi.
    See on haigelt hea süsteem IMO ja karistused muutuvad õiglasemaks.

    Comment

    • EestiAA
      Vana Tegija
      • Nov 2010
      • 1132

      #1022
      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

      Soomes on maailma suurim trahv ka tehtud, kiiruse ületamise eest :D. 200 000 usd.

      Comment

      • Rage
        Klubi Liige
        • Nov 2008
        • 6853

        #1023
        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

        Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
        Ohjahh Niikaua kui Eestis puudub firmadel tulumaks ja inimestel astmeline tulumaks elu paremaks ei lähe ka. Enamustes riikides, mille hulka lubas Ansip meid viia (euroopa 5 rikkama hulka) on ASTMELINE TULUMAKS.
        http://www.raamatupidaja.ee/?PublicationId=6ad02989-e5e9-4e0a-9d17-a112898373dd

        Millised on tööandja ehk ettevõtte maksud Eestis, kas Eesti maksud on madalad, kui palju sa tegelikult makse maksad ? Maksuinfo Eesti madalatest maksudest ja ülisoodsast ettevõtluskeskkonnast. Üksikisiku tulumaksu ja sotsiaalmaksu palgaarvestus ning maksustamise määrad üldisest maksukoormusest.

        Comment

        • Rage
          Klubi Liige
          • Nov 2008
          • 6853

          #1024
          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

          Comment

          • qbj0hn
            Auk on auk. FAKT!
            • Nov 2008
            • 7091

            #1025
            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

            Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
            Astmelise tulumaksu eelis ntx Soomes on ka trahvimäärade loogilisus. Soomes arvestatakse liiklustrahvi tegemisel süüdlase kuu sisse tulekut ja üla peetavate arvu. Soomes täitsa tavaline, et mingi superstaar või nokia pomo saab trahviks 100K euri ja rohkem. Eestis saab ment tehale pereisale , kes on ainuke pere toitja ja peab üleval 7 inimest ning teenib kuus 260 euri kätte, ainuüksi suunatule mitte näitamise eest 400 Euri. See teeb praktiliselt 1,5 kuupalka ja kedagi ei huvita, kuidas pere ära elab. Ansip peaks siis sama rikkumise eest saama max karistusena 6000 euri trahvi.
            See lamp imo, pumbaku vähem siis ja sõitku aeglasemalt.
            Kui poolt n-korea sõjaväge üleval peab kodus siis päris vastutustundetu üldse mingi rikkumine endale tekitada.
            Ja teiselt poolt see vend kes elus läbi löönud saab rohkem trahvi...
            Huh, see astmeline jama ikka täis BS.
            Last edited by qbj0hn; 22.01.13, 08:59.

            Comment

            • ok2aa
              Klubi Liige
              • Oct 2008
              • 1903

              #1026
              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
              Ühesõnaga Eesti majandus on siis ikkagi nii persse keeratud, et ilma EU toetuseta oleksime ammu pankrotis?

              Aastatel 2004 kuni 2013 sai Eesti euroopa liidust 3,2 miljardit ja maksime 1,2 miljardit. Seega puhas kasum peaks olema 2 miljardit.

              Mis kohustused Eesti täpsemalt võtab?

              Esialgu on ainus otsene kulu 48 000 euro suurune sissemakse EFSF-i aktsiakapitali. Ent ühtlasi võtab Eesti EFSF-i aktsionäriks hakates kohustuse tagada kuni 1,995 miljardi euro ulatuses EFSF-i võlakirju ja laenusid. Tegelik potentsiaalne kohustus on suurem (rahandusministeeriumi hinnangul u 2,5 miljardit eurot), sest peale võlakirjade ja laenude põhiosa tuleb garanteerida ka nende intressi tasumist.



              ÄSS DIIL ????????????
              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
              Lisatud failid

              Comment

              • kallekusta
                Grinder
                • May 2012
                • 603

                #1027
                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                Karupoeg, miks sa räägid laskmata karu nahast?

                Esimeses postis räägid summadest, mida eesti on SAANUD teises postis räägid summadest mida eesti VÕIKS SAADA 2014 kuni 2020.
                Jah 2004-2013 oli eestile ette nähtud 5,5 miljardit, aga oskasime sellest kätte saada ainult 3,2 miljardit ning ise maksime 1,2 miljardit. Riigi poolt on euro rahade kätte saamine projektidele tehtud liiga bürokraatlikuks. Iseasi on muidugi nende euro rahade sihipärasus ja kasutamine. EU dikteerib ette kuhu me raha kulutada saame. Seetõttu ongi seda euroraha tambitud kohtadesse, mis riigi majandusele erilist kasumit ei anna. Kui vaadata, mis projektidega on enda tuttavad EU raha saanud ja kuidas seda on kasutatud siis enamasti ongi see mingi isikliku maamaja korda tegemine euro rahade eest ntx külakeskuse tähe all. Reaalselt elab maja omanik sees ja küla edendamise tegevust ei toimu. Vaid 5 aastat on vaja paberil näidata, et mingi üritus toimus. Sama moodi ehitas Kreeka EU rahadega paberist palme jne... See, et meil on igas külas vähemalt kaks nii öelda turismitalu kolme voodikohaga ei edenda Eesti majandust. Teine asi on muidugi ulmelised teeehituse projektid. Kus ei arvestata liiklussõlme suurust, maksumust ja REAALSELT seda läbivate autode hulka.

                Mis puutub Kreekale raha laenamist hea intressiga. Kõik oleks ilus ja tore kui meil oleks see raha olemas. Reaalsuses me võtame ise võlgu, et Kreekale laenata. Ning puudub igasugune garantii, et me selle raha ka hiljem tagasi saaksime. Praegugi kustutati väga suures mahus Kreeka võlakirju ära pm raha kingiti Kreekale ja võlg tehti olematuks. Kreeka võlg on viimased 10 aastat igal aastal kasvanud rohkem, kui on Eesti aasta eelarve. Järgmisena ootab sama saatus juba Hispaaniat ja Itaaliat, aga need on liiga suured riigid, mida päästa. Ma olen enam kui kindel, et aastal 2020 me enam eurot sellisel kujul ei kasuta. Ja kui peaksimegi kasutama siis ntx piima eest maksad poes 5 eurot ja pudeli viina eest 50 eurot.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #1028
                  Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                  Ma ei tahtnud enne selle vaesuse teemal sõna võtta, aga mina ei näe küll lokkavat vaesust. Tänavapildis ei liigu veneküla stiilis 1985 aasta Ford Sirjesid ja Zigulisid. Näen keskklassi+ autosid. Aastaid on mu lihttöölistest tuttavad biitinud mind uute autode, läpparite ja telefonidega. Alles nädalapäevad tagasi vahetasin oma aastaid näinud Nokia X2 nutika vastu, kuna lihtsalt jään ajale jalgu ning täna uuendan viis aastat vana läptopi.

                  Samadel lihttöölistel on aastas olnud tihedamini reise, kui 10k võitval pokkerimängijal. Standardiks on iga nädalavahetuse klubilaks, kui privador külma südamega grindib ja vahest premeerib end erootilise masaasiga.

                  Ema on mul tavaline poemüüa, ja kui teda harvadel juhtudel külastan, siis ma ei näe vaesust. Toit on laual, reisimas käidud, meelelahutus oma kohal. Raha muidugi nii väga priisata ei ole, aga otseses puuduses ega abivaja rollis ka keegi ei ole.

                  Seega ma ei räägi lihtsalt tänavale vaatamisest, vaid otsesest lihttöölise igapäeva elust. Järeldan, et see jutt on «tüüpiline ükskõik, kui hästi ei läheks, aga ikka on puudus stiilis» pask.

                  Comment

                  • Tarmonator
                    Lingiparandaja
                    • Oct 2008
                    • 3274

                    #1029
                    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                    kallekusta kas sa oled põhimõtteline EL vastane või milles su probleem on?
                    kui 3,2 miljardit vms see summa on tuleb eesti riiki sisse ja see kasutatakse siin ära, siis kuidas see väga paha on? See, et mingid ärimehed on teinud sellest endale maja, so what? Tee ka siis. Selle maja ehitamiseks sai teine eesti mees tööd. Nende nn idiootsete teeprojektide raames on eesti teedeehitajatel ja nende töölistel tööd olnud aastaid. Ja sina saad nende teede peal sõita. Milles su probleem on? Ja mismoodi sinu arvates siis seda raha kasutama peaks, et see "majandust edendaks"? Peaks see raha siis minema sotsiaaltoetusteks? Või sotsiaalsete töökohtade loomiseks või? Või muu sellise ninasarviku idee edendamiseks.

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #1030
                      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                      Algselt postitas Tarmonator Vaata postitust
                      kallekusta kas sa oled põhimõtteline EL vastane või milles su probleem on?
                      kui 3,2 miljardit vms see summa on tuleb eesti riiki sisse ja see kasutatakse siin ära, siis kuidas see väga paha on? See, et mingid ärimehed on teinud sellest endale maja, so what? Tee ka siis. Selle maja ehitamiseks sai teine eesti mees tööd. Nende nn idiootsete teeprojektide raames on eesti teedeehitajatel ja nende töölistel tööd olnud aastaid. Ja sina saad nende teede peal sõita. Milles su probleem on? Ja mismoodi sinu arvates siis seda raha kasutama peaks, et see "majandust edendaks"? Peaks see raha siis minema sotsiaaltoetusteks? Või sotsiaalsete töökohtade loomiseks või? Või muu sellise ninasarviku idee edendamiseks.
                      Üldiselt raha kulutamise koha pealt võtke ühendust pumperiga ja siinkohal kasutakski tema tsitaate. «Ajaks autodega foorumirahva kokku, teeks autorongi ning ostaks hunniku toole ning ehk ka pudipõllesid.». Ta teeks seda ise, kui ainult Tallinnas oleks.

                      Comment

                      • Spewmonkey
                        Seina Augustaja
                        • Oct 2008
                        • 2293

                        #1031
                        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                        Kallekusta miks sa oma piirituid majandusteadmisi kuskil kõrgel ametipostil olles tähtsatele onudele ei jaga? Tundub, et sul on kogu Euroopa majandus detailselt selge. Olen Delfist lugenud, et seal Brüsselis pidi helgeid päid väga hästi tasustatama.

                        Comment

                        • kallekusta
                          Grinder
                          • May 2012
                          • 603

                          #1032
                          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                          Kui te arvate, et antud olukord on normaalne, kus liita kokku kõikide EU riikide võlg ja jagada see EU rahva arvuga siis perr kärss teeb see 21 000 eurot ja seda imikust raugani. Kui nüüd vaadata seda summat tööealiste inimeste arvuga, keda ei pea toetama ja pensioneid maksma siis võiks vabalt selle numbri korrutada 3 ga. Kas te ise ka aru saate, et EU koguvõlg on sama suur kui Eesti riigi 2000 aasta eelarve, võttes eelarveks hetkel oleva ca 6 miljardit. EU võlg kokku ca 12 000 miljardit.
                          -----------
                          25. november 2011 18:12

                          Euroopa Liidu liikmesriikide võlg oli 10 aastaga kasvanud 5950 miljardilt eurolt selle aasta alguseks 10.170 miljardile eurole, kirjutab E24.no

                          Comment

                          • ok2aa
                            Klubi Liige
                            • Oct 2008
                            • 1903

                            #1033
                            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                            Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                            Kui te arvate, et antud olukord on normaalne, kus liita kokku kõikide EU riikide võlg ja jagada see EU rahva arvuga siis perr kärss teeb see 21 000 eurot ja seda imikust raugani. Kui nüüd vaadata seda summat tööealiste inimeste arvuga, keda ei pea toetama ja pensioneid maksma siis võiks vabalt selle numbri korrutada 3 ga. Kas te ise ka aru saate, et EU koguvõlg on sama suur kui Eesti riigi 2000 aasta eelarve, võttes eelarveks hetkel oleva ca 6 miljardit. EU võlg kokku ca 12 000 miljardit.
                            -----------
                            25. november 2011 18:12

                            Euroopa Liidu liikmesriikide võlg oli 10 aastaga kasvanud 5950 miljardilt eurolt selle aasta alguseks 10.170 miljardile eurole, kirjutab E24.no
                            so?

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #1034
                              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                              Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                              Karupoeg, miks sa räägid laskmata karu nahast?

                              Esimeses postis räägid summadest, mida eesti on SAANUD teises postis räägid summadest mida eesti VÕIKS SAADA 2014 kuni 2020.
                              Jah 2004-2013 oli eestile ette nähtud 5,5 miljardit, aga oskasime sellest kätte saada ainult 3,2 miljardit ning ise maksime 1,2 miljardit. Riigi poolt on euro rahade kätte saamine projektidele tehtud liiga bürokraatlikuks. Iseasi on muidugi nende euro rahade sihipärasus ja kasutamine. EU dikteerib ette kuhu me raha kulutada saame. Seetõttu ongi seda euroraha tambitud kohtadesse, mis riigi majandusele erilist kasumit ei anna. Kui vaadata, mis projektidega on enda tuttavad EU raha saanud ja kuidas seda on kasutatud siis enamasti ongi see mingi isikliku maamaja korda tegemine euro rahade eest ntx külakeskuse tähe all. Reaalselt elab maja omanik sees ja küla edendamise tegevust ei toimu. Vaid 5 aastat on vaja paberil näidata, et mingi üritus toimus. Sama moodi ehitas Kreeka EU rahadega paberist palme jne... See, et meil on igas külas vähemalt kaks nii öelda turismitalu kolme voodikohaga ei edenda Eesti majandust. Teine asi on muidugi ulmelised teeehituse projektid. Kus ei arvestata liiklussõlme suurust, maksumust ja REAALSELT seda läbivate autode hulka.

                              Mis puutub Kreekale raha laenamist hea intressiga. Kõik oleks ilus ja tore kui meil oleks see raha olemas. Reaalsuses me võtame ise võlgu, et Kreekale laenata. Ning puudub igasugune garantii, et me selle raha ka hiljem tagasi saaksime. Praegugi kustutati väga suures mahus Kreeka võlakirju ära pm raha kingiti Kreekale ja võlg tehti olematuks. Kreeka võlg on viimased 10 aastat igal aastal kasvanud rohkem, kui on Eesti aasta eelarve. Järgmisena ootab sama saatus juba Hispaaniat ja Itaaliat, aga need on liiga suured riigid, mida päästa. Ma olen enam kui kindel, et aastal 2020 me enam eurot sellisel kujul ei kasuta. Ja kui peaksimegi kasutama siis ntx piima eest maksad poes 5 eurot ja pudeli viina eest 50 eurot.

                              mees, mine *****. ma ei loe enam edaspidi mitte ühtegi su postitust. startin this day forward.

                              Laskmata nahast räägid sina, mitte mina. sina tulid rääkima mingist ässast diilist ja mis iganest võrdlusest, sest äkki tulevikusme peame Kreekale andma raha. Tuues samal ajal võrdluse, et jääksime justkui nulli. Minu väide oli see, et kui sa tuleviku muusikat hakkad miinuste kohta sisse tuuma, siis võiksid seda teha ka plussside kohta.

                              Comment

                              • Rage
                                Klubi Liige
                                • Nov 2008
                                • 6853

                                #1035
                                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                                EU kasu ei ole ainult rahalistes toetustes, olulised on kasumid ühtse majandusruumi kontekstis, palju on kulude kokkuhoidusid jusht ka ühistes majandus jms kõikides valdkondades... kasu on mitmekülgne ja vastastikkune..

                                Comment

                                Working...