Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Spewmonkey
    Seina Augustaja
    • Oct 2008
    • 2293

    #991
    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

    Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
    fair enough. Tõele au andes... Ma ei saa salata, et minu taust on nooruses olnud üsnagi hea. Samas jällegi siis ma sellist maailmapilti ei omanud. See muutus tekkis olukorras, kus kraanid tõmmati kinni. (p.s. olen sellest ka mr. kenny blogis eelviimasel lehel, kui huvi pakub)

    edit1: kraanide kinni tõmbamise all ma ei mõtle täieliku toetuse kaotamist.
    Seega minu subjektiivsusele viitamisel võib olla osatine tõepõhi all.

    edit2: majanduslikul järjel on kindlasti mõju, kuid see võib olla ka karuteene, sest noor on elanud terve elu vati sees ning tõelist elu ei tea. Samal ajal kehvemal järjel teotahteline noor tegutseb nina verest väljas, et leida oma koht päikese all(seda ta reeglina leiab). Ma arvan, et meie kõigi tutvusringkonnas on näiteid mõlema kohta.
    Lugesin seda jep, välismaal "üksi" olemine kasvatab väga kiiresti ja kõvasti indeed.

    Comment

    • kallekusta
      Grinder
      • May 2012
      • 603

      #992
      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

      Codecci

      Kui sa tahad võrrelda ntx Leedut ja Eestit. Siis mine käi suvel Leedu kuurortlinnas Palangal ja võrdle seda Pärnuga. Alusta mainstreedi õlle hinnast ja lõpeta ntx kontserdi piltetitega. Ise käisin viimasel suvel Palanga rannas toimunud fesitvalil, mis kestis mingi 24H ja peaesineja oli ATB ning pileti hinnaks oli meie rahas ca 5 Euri. 5 euri eest ei saa Eestis kuskil kolkakülas kinno ega vist isegi koolipeole enam sisse. Õlle hind peatänaval pubis/restoranis (lauast teenindus) meie rahas 1,5 Eur. Pärnus maksad sellistes kohtades alates 4 jast eurist jne... Viimased 6 aastat igal suvel Palangal käinud ja seal läheb nädalaga koos ööbimisega kaks korda vähem raha kui Pärnus kolme päevaga.


      Comment

      • Tarmonator
        Lingiparandaja
        • Oct 2008
        • 3274

        #993
        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed



        Jaaa vastulause on kohe varnast võtta ajakirjandusel...

        Comment

        • Fabulous
          Pokkerihai
          • Jan 2010
          • 2674

          #994
          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

          Algselt postitas Tarmonator Vaata postitust
          http://www.tarbija24.ee/1110860/pehm...eestis-tasuvad

          Jaaa vastulause on kohe varnast võtta ajakirjandusel...
          Lugesin seda just ise ka.

          Selles artiklis viidatakse hommikusele uudisloole, aga esmases kirjutises käib jutt hoopis teisest probleemist. Hommikuses uudises oli kirjutatud sellest kuidas pehmete erialade töökohti ei teki ja pole, selles aga mille sa linkisid räägitkse väidetavast statistikast kuidas pehmed erialad saavad paremat palka.
          Asja point on see, et näiteks selle kirjandusmagistri kraadiga võib olla palk ka miljon eurot kuus olla ning see on tõesti kõrgem reaalaladest, aga kui töökohti tekib igal aastal vähem kui koolidest inimesi lõpetab, on keskmine kirjandusmagister ikkagi miinimumpalga eest Maximas.

          Apples and oranges.
          Last edited by Fabulous; 21.01.13, 23:41.

          Comment

          • Tarmonator
            Lingiparandaja
            • Oct 2008
            • 3274

            #995
            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

            No statistika ongi selleks, et seda moonutada

            keskmine- vs mediaanpalk
            Last edited by Tarmonator; 21.01.13, 23:51.

            Comment

            • kardaanirist
              Pokkerihai
              • Nov 2009
              • 3675

              #996
              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

              kallekusta, kus kohas seal ööbid? kui pikemaks ajaks minna, siis vast ikka kusagil hotellis vms? kui palju ööbimine maksab?

              Comment

              • kallekusta
                Grinder
                • May 2012
                • 603

                #997
                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                Ööbinud nii kodumajutuses kui hotelli laadses pubis. Seal vanamutid seisvad "kambriu nouma" sildid käes ja pakuvad majutust. Üle eelmine aasta maksin 12 euri öö eest (2 inimest kokku) ja selle eest sai, auto parkimise eramaja hoovis, hoovipeal olevas majakeses tuba koos WC ja köögiga, randa jalutada max 10 min. Viimasel suvel ööbisin pea tänava ääres asuva pubi teisel korrusel olevas krahvi sviidis, kus maksin öö eest 45 euri (kaks inimest kokku), Randa jalutada max 3 min.

                Maja nägi välja selline


                Sviidis oli külmik, tv, kaks tuba ja vannituba
                Magamistuba


                Elutuba


                Last edited by kallekusta; 21.01.13, 23:58.

                Comment

                • kallekusta
                  Grinder
                  • May 2012
                  • 603

                  #998
                  Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                  See on Palanga pea tänaval üks KALLIMAID ja vingemaid kohti (hästi ilus purskkaevudega aed ja parimad söögid, õhtul elav muusika, teenindus jne..). Menüüst saad vaadata ka eurodes ja mida sa saad sama raha eest Pärnus? Ning praed on kaks korda suuremad kui Eestis

                  Last edited by kallekusta; 22.01.13, 00:16.

                  Comment

                  • fyte
                    Pokkerihai
                    • Jun 2010
                    • 3378

                    #999
                    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                    Olen siiralt imestunud, et nii paljude arust on praeguse miinimumpalga suurus normaalne - no sellise raha eest ei saa ju inimlikult elada Tallinnas.. Nagu mainitud, siis teistes Ida-Euroopa riikides on ka elu üleüldiselt oluliselt odavam, seega ei saa siin midagi nii üks-ühele võrrelda.

                    Teie arust on siis normaalne, et suur osa inimesi veedab miski ~170h sundasendis tööd tehes (jah, missest et mingisuguse turvamehe/teenindaja vm töö ei nõua küll erilist mõttetööd, aga see ei tähenda, et päev "lebotades" möödub), 300-400 eur nimel? Kui üüri tahad maksta, siis pead üksteise otsas elama kuskil urkas, nii et mingisugusest privaatsusest kui sellisest ei saa mitte unistadagi. Veelgi enam, paljud ei mõtle üleüldse seda teemat suuremas plaanis - arvate, et sellise elujärjega inimesed ei koorma haigekassa süsteemi? Obv ostetakse mingeid kiirnuudleid ja muud sodi, mis poes odav, aga lõppude lõpuks ei ole selline eluviis jätkusuutlik, sest inimene vajab funktsioneerimiseks mitmekesist ja vitamiinirohket toitu.. mis on aga märksa kallim alternatiiv kiirtoitudele jne.

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #1000
                      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                      Algselt postitas fyte Vaata postitust
                      Olen siiralt imestunud, et nii paljude arust on praeguse miinimumpalga suurus normaalne - no sellise raha eest ei saa ju inimlikult elada Tallinnas.. Nagu mainitud, siis teistes Ida-Euroopa riikides on ka elu üleüldiselt oluliselt odavam, seega ei saa siin midagi nii üks-ühele võrrelda.

                      Teie arust on siis normaalne, et suur osa inimesi veedab miski ~170h sundasendis tööd tehes (jah, missest et mingisuguse turvamehe/teenindaja vm töö ei nõua küll erilist mõttetööd, aga see ei tähenda, et päev "lebotades" möödub), 300-400 eur nimel? Kui üüri tahad maksta, siis pead üksteise otsas elama kuskil urkas, nii et mingisugusest privaatsusest kui sellisest ei saa mitte unistadagi. Veelgi enam, paljud ei mõtle üleüldse seda teemat suuremas plaanis - arvate, et sellise elujärjega inimesed ei koorma haigekassa süsteemi? Obv ostetakse mingeid kiirnuudleid ja muud sodi, mis poes odav, aga lõppude lõpuks ei ole selline eluviis jätkusuutlik, sest inimene vajab funktsioneerimiseks mitmekesist ja vitamiinirohket toitu.. mis on aga märksa kallim alternatiiv kiirtoitudele jne.
                      mina isiklikult (ma arvan, et ka enamus) ei väida ju, et see palk on normaalne. Absoluutselt mitte, kuid paraku ei ole rohkemaks antud turusituatsioonis lihtsalt võimalusi.

                      seega vastus su küsimusele: see ei ole normaalne. Aga seda ei ole võimalik muuta üleöö tasusid tõstes.

                      Ma tõin ka eespool ühe arvutuse nt, mis näiteks 1000 G4S töötaja palga tõstmisel 100 € neto võrra tooks kaasa ettevõttele 2 000 000€ aastas. Sellist ressurssi lihtsalt ei ole. Ammugi mitte riigitasandil. Õpetajate väikene palgatõus, mida nad taotlesid, oleks läinud maksma minu mäletamist mööda 40 000 000€, mis on roughly 0.7% riigieelarvest. See raha peab tulema millegi arvelt.


                      p.s. vaene inimene ei söö kiirnuudleid. 1 pakk kiirnuudleid on ca 25 senti (kõige odavam). 500g makarone, millest saad 4-5 x süüa on kõige odavam ca 40 senti. Ammugi rääkimata kiirtoitudest.
                      Last edited by karupoeg; 22.01.13, 01:04.

                      Comment

                      • Potsataja
                        õilishing
                        • Oct 2008
                        • 5270

                        #1001
                        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed



                        Kolmandiku sellest tegi G4S ära.

                        Comment

                        • rasmer
                          Vana Tegija
                          • Oct 2009
                          • 1306

                          #1002
                          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                          Väärib märkimist, et miinimumpalga olemasolu ja selle tõstmine ei ole majandusteadlaste hulgas üldse mingi ühtne seisukoht, et see on kasulik töötajatele ja ühiskonnale. Esimene video, mille leidsin:

                          Comment

                          • kallekusta
                            Grinder
                            • May 2012
                            • 603

                            #1003
                            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                            Ohjahh Niikaua kui Eestis puudub firmadel tulumaks ja inimestel astmeline tulumaks elu paremaks ei lähe ka. Enamustes riikides, mille hulka lubas Ansip meid viia (euroopa 5 rikkama hulka) on ASTMELINE TULUMAKS. Rootsi pangad viivad Eestist kasumina välja tohutuid summasid ja riik ei saa sellest midagi. Lääne firma ehitab kuhugi Ida Virumaale tehase ja tehas võib teenida miljardeid tulu, kuid riigile jääb ainult maksud, mis saadake töötajate min. palga pealt. jne jne.

                            Mis puutub g4s ja 2 miljonisse ning 1000 töötajat. Siis enamuses ostab seda "odava mehe turvateenust" sisse kaubandusketid nagu Rimid, Selverid , Kaubamaja jne... Need firmad teenivad kasumiteks ikka väga kosmilisi numbreid. Ning neil ei peaks raskusi valmistama poes ringi liikuvale turvale palgatõusu lubada, kuid asi on kinni turvafirmas. Milleks maksta Toomasele 3 eurot tunnist kui näljane Vitali teeb selle töö ära 1,9 euroga

                            Comment

                            • karupoeg
                              Pokkerihai
                              • Jun 2012
                              • 3823

                              #1004
                              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                              selle aasta jaanuari uudiseid, mis kajastavad suurte ettevõtete palgatõuse, ei tasu väga firma "hea tahte avalduseks" pidada, sest see on tulenev min.määra tõusust.

                              aga seis on nadi. ei vaidle vastu. 2012 II kvartali mediaanpalk oli 655. Mediaanpalk on aga parem näide kui keskmine palk, eriti arenevas ühiskonnas, kus sotsiaalne ebavõrdsus on pigem üsnagi suur. Ja tähele tuleb panna, et II kvartal on kõige kõrgemalt tasustatud kvartal. puusalt pakun, et I, II ja IV kvartalis see summa 50€ veel väiksem.

                              Comment

                              • karupoeg
                                Pokkerihai
                                • Jun 2012
                                • 3823

                                #1005
                                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                                Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                                Ohjahh Niikaua kui Eestis puudub firmadel tulumaks ja inimestel astmeline tulumaks elu paremaks ei lähe ka. Enamustes riikides, mille hulka lubas Ansip meid viia (euroopa 5 rikkama hulka) on ASTMELINE TULUMAKS. Rootsi pangad viivad Eestist kasumina välja tohutuid summasid ja riik ei saa sellest midagi. Lääne firma ehitab kuhugi Ida Virumaale tehase ja tehas võib teenida miljardeid tulu, kuid riigile jääb ainult maksud, mis saadake töötajate min. palga pealt. jne jne.

                                Mis puutub g4s ja 2 miljonisse ning 1000 töötajat. Siis enamuses ostab seda "odava mehe turvateenust" sisse kaubandusketid nagu Rimid, Selverid , Kaubamaja jne... Need firmad teenivad kasumiteks ikka väga kosmilisi numbreid. Ning neil ei peaks raskusi valmistama poes ringi liikuvale turvale palgatõusu lubada, kuid asi on kinni turvafirmas. Milleks maksta Toomasele 3 eurot tunnist kui näljane Vitali teeb selle töö ära 1,9 euroga

                                sinu toodud astmelise tulumaksuga riigid sihivad varsti põhja poole. Ära ela minevikus. Euroopa sotsiaalkorraldus on oma aja ära elanud ning üsna varsti algavad probleemid ka seal (nt Roots), ära üldse muretse. Suuresti aitab sellele kaasa ka demograafiline kriis.

                                BTW Keskerakond, kui astmelise tulumaksu pooldaja, ei ole teinud 15 aasta jooksul mitte ainsat kalkulatsiooni ka, kuidas see võiks eesti turgu mõjutada. (vähemalt ei kajastu see eelnõudes, võibolla omaette hundisilmal on isand ninasarvik need teinud)

                                edit: eestis on maksustamine niivõrd kõrge juba praegu (Euroopas teine).
                                Last edited by karupoeg; 22.01.13, 01:29.

                                Comment

                                Working...