Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #1006
    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

    Tegin väikse arvutuse G4S mastud sotsiaalmaksu 7 659 910 eurot põhjal. Palgafond oli neil seega ümmarguselt 30 000 000 € ning 650 000 on sellest 2,17%. Nüüd, kui lähtuda sellest, et 900 turvameest said kõik maksimaalse 12%, siis lisandus nende igakuisele palgafondile 60,19 €. Reaalsem on siiski see, et osadel tõuseb ainult 30 € tänu miinimumpalga tõusule ja teistel jällegi 90€+. Seoses pidevate vähempakkumistega võib neil nüüd mõneks ajaks tekkida olukord, kus objektid hakkavad miinust tootma.

    Comment

    • kallekusta
      Grinder
      • May 2012
      • 603

      #1007
      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

      Astmelise tulumaksu eelis ntx Soomes on ka trahvimäärade loogilisus. Soomes arvestatakse liiklustrahvi tegemisel süüdlase kuu sisse tulekut ja üla peetavate arvu. Soomes täitsa tavaline, et mingi superstaar või nokia pomo saab trahviks 100K euri ja rohkem. Eestis saab ment tehale pereisale , kes on ainuke pere toitja ja peab üleval 7 inimest ning teenib kuus 260 euri kätte, ainuüksi suunatule mitte näitamise eest 400 Euri. See teeb praktiliselt 1,5 kuupalka ja kedagi ei huvita, kuidas pere ära elab. Ansip peaks siis sama rikkumise eest saama max karistusena 6000 euri trahvi.

      Comment

      • kallekusta
        Grinder
        • May 2012
        • 603

        #1008
        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

        karupoeg

        enne kui kontrollimata fakte loobid KK ja 15 aasta kohta

        Comment

        • karupoeg
          Pokkerihai
          • Jun 2012
          • 3823

          #1009
          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

          ma isegi ei viitsi sinuga vaielda.
          1)Trahvimäärad ning astmeline tulumaks ei ole omavahel seoses. Sa ei pea trahvimäärade astmeliseks muutmiseks muutma tulumaksuseadust. Pealegi see väide on niivõrd idiootne, et ma ei oskagi seda rohkem kommenteerida

          2)Ja ma arvan, et sa said mu mõttest aru. Tore, et leidsid 14 aasta vanuse jutu ning lükkasid mu väite täielikult ümber. Vabandan, et julgesin niimoodi eksida. Ole rõõmus, et said mulle ära panna. Reaalsus tegid lihtsalt ennast lolliks.

          siuke tunne on nagu mängiks hoopis siin werewolfi.

          Ma luban, et ma järgmistel palgapoliitika teemadel antud foorumis sõna ei võta, mis siis, et antud valdkond on mu põhitööks.
          Last edited by karupoeg; 22.01.13, 01:59.

          Comment

          • kallekusta
            Grinder
            • May 2012
            • 603

            #1010
            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

            Ja üldiselt käigu persse igasugu ligid , ansipid ja euroopa liidud. Mida kuradi kanni ütleb euroopa liit, et minul peab maksma suhkur nii palju, bensiin nii palju ja elektriaktsiis vähemalt nii palju ja elekter naa palju. Kui peaks vähem maksma siis kohe trahvid selga. Ja käseb veel suka säärde kogunenud veeringud Kreekale anda. Aga kuradi perse siis öelgu parem ka, et kui palju peab olema riigis miinimum sissetulek, et neid elemtaarseid hüvesid tarbida ja miks saab Poola põllumees hektari toetust 5 korda rohkem kui eesti põllumees, kuigi traktor ja kütus on sama kallis.
            Head ööd

            Comment

            • evari1
              Julm Donk
              • Sep 2012
              • 43

              #1011
              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

              Mis puudutab G4s-i, siis ega neil muud üle ka vist ei jäänud. Kui ma Eestis elasin, siis oli mõned tuttavad, kes töötasid turvadena, kõik kadusid minema, sest palga ja töökoormuse suhe oli ebareaalne. Neil oli kunagi olnud tulemustasu varga tabamise eest, see kaotati ära, siis kadus viimanegi mott. Lõpuks jäi kohalikku säästukasse tööle 1 tüüp, kelle kohta teadsin, et selline tossike oli, kes ei julgenud siis ka midagi teha, kui ta silme all pudel viina põue taskusse kadus. Firma mainele mõjub halvasti, kui mingid tulemust ei näidata.
              Muidugi võiks mainida, et vahet seal on, kes seda mundrit kannab, keskmine inimene ei julge siis varastada. Aga, kui on teada, et selline ebapädev isik on tööl, siis tekib juba kindel seltskond, kes hakkab poes varastamas käima.

              Comment

              • karupoeg
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 3823

                #1012
                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                Ja üldiselt käigu persse igasugu ligid , ansipid ja euroopa liidud. Mida kuradi kanni ütleb euroopa liit, et minul peab maksma suhkur nii palju, bensiin nii palju ja elektriaktsiis vähemalt nii palju ja elekter naa palju. Kui peaks vähem maksma siis kohe trahvid selga. Ja käseb veel suka säärde kogunenud veeringud Kreekale anda. Aga kuradi perse siis öelgu parem ka, et kui palju peab olema riigis miinimum sissetulek, et neid elemtaarseid hüvesid tarbida ja miks saab Poola põllumees hektari toetust 5 korda rohkem kui eesti põllumees, kuigi traktor ja kütus on sama kallis.
                Head ööd
                Euroopa liit on Eestile andnud umbes täpselt 5x rohkem kui me sisse oleme maksnud. Isegi kui me peaksime homne päev tegema Kreekale bail oudi, siis oleme 2x plussis.

                ööd sullegi (ja rohkem analüüsivõimet :)

                Comment

                • kallekusta
                  Grinder
                  • May 2012
                  • 603

                  #1013
                  Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                  Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                  ma isegi ei viitsi sinuga vaielda.


                  2)Ja ma arvan, et sa said mu mõttest aru. Tore, et leidsid 14 aasta vanuse jutu ning lükkasid mu väite täielikult ümber. Vabandan, et julgesin niimoodi eksida. Ole rõõmus, et said mulle ära panna. Reaalsus tegid lihtsalt ennast lolliks.

                  siuke tunne on nagu mängiks hoopis siin werewolfi.

                  Ma luban, et ma järgmistel palgapoliitika teemadel antud foorumis sõna ei võta, mis siis, et antud valdkond on mu põhitööks.
                  Vaheta töökohta - sul endal kergem. kui juba ajas rändad ja 1999 aasta digimuutub:

                  eelmise lingi teine paragrahv

                  Kadri Simson
                  Eesti Keskerakonna fraktsiooni esimees

                  14. juuni 2010.a.

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #1014
                    Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                    Ma hakkasin mõtlema, et kui 12%=60 €, siis 100%=500 € varem ja sellel aastal 560 €. Seega keskmine turvatöötaja saab nüüd peale palgatõusu kätte 350€ kanti.

                    Comment

                    • kallekusta
                      Grinder
                      • May 2012
                      • 603

                      #1015
                      Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                      Ühesõnaga Eesti majandus on siis ikkagi nii persse keeratud, et ilma EU toetuseta oleksime ammu pankrotis?

                      Aastatel 2004 kuni 2013 sai Eesti euroopa liidust 3,2 miljardit ja maksime 1,2 miljardit. Seega puhas kasum peaks olema 2 miljardit.

                      Mis kohustused Eesti täpsemalt võtab?

                      Esialgu on ainus otsene kulu 48 000 euro suurune sissemakse EFSF-i aktsiakapitali. Ent ühtlasi võtab Eesti EFSF-i aktsionäriks hakates kohustuse tagada kuni 1,995 miljardi euro ulatuses EFSF-i võlakirju ja laenusid. Tegelik potentsiaalne kohustus on suurem (rahandusministeeriumi hinnangul u 2,5 miljardit eurot), sest peale võlakirjade ja laenude põhiosa tuleb garanteerida ka nende intressi tasumist.



                      ÄSS DIIL ????????????

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #1016
                        Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                        Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                        Ühesõnaga Eesti majandus on siis ikkagi nii persse keeratud, et ilma EU toetuseta oleksime ammu pankrotis?

                        Aastatel 2004 kuni 2013 sai Eesti euroopa liidust 3,2 miljardit ja maksime 1,2 miljardit. Seega puhas kasum peaks olema 2 miljardit.

                        Mis kohustused Eesti täpsemalt võtab?

                        Esialgu on ainus otsene kulu 48 000 euro suurune sissemakse EFSF-i aktsiakapitali. Ent ühtlasi võtab Eesti EFSF-i aktsionäriks hakates kohustuse tagada kuni 1,995 miljardi euro ulatuses EFSF-i võlakirju ja laenusid. Tegelik potentsiaalne kohustus on suurem (rahandusministeeriumi hinnangul u 2,5 miljardit eurot), sest peale võlakirjade ja laenude põhiosa tuleb garanteerida ka nende intressi tasumist.



                        ÄSS DIIL ????????????
                        mida sa räuskad nagu pooletoobine.

                        Eesti saab järgmise rahastamisperioodi (2014-2020) u. sama palju kui me saime varasemal perioodil (xxxx - 2013)

                        viide: http://www.struktuurifondid.ee/el-toetused-2014-2020

                        Seega jääme halvimal juhul 2 miljardiga plussi (juhul kui bail out läheb käiku). Parimal juhul ca 4 miljardiga.

                        Tee endale selgeks kõigepealt struktuurfondide alusel toimiv EL liikmesriikide rahastamine, seejärel tee endale selgeks ESF-ga seotus.

                        no ei saa internetis võita :(

                        ööd.
                        Last edited by karupoeg; 22.01.13, 02:42.

                        Comment

                        • Vandalar
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3577

                          #1017
                          Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                          See jutt peaks juba omaette teemas olema, sest see on juba poliitika, mis siin käib. Tõmmake oma politrics jms majandusedu pasaga oma teemasse ära.

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #1018
                            Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                            Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                            See jutt peaks juba omaette teemas olema, sest see on juba poliitika, mis siin käib. Tõmmake oma politrics jms majandusedu pasaga oma teemasse ära.
                            jup. õige tähelepanek, suuresti minu viga, got carried away.

                            Comment

                            • EestiAA
                              Vana Tegija
                              • Nov 2010
                              • 1132

                              #1019
                              Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                              Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                              mida sa räuskad nagu pooletoobine.

                              Eesti saab järgmise rahastamisperioodi (2014-2020) u. sama palju kui me saime varasemal perioodil (xxxx - 2013)

                              viide: http://www.struktuurifondid.ee/el-toetused-2014-2020

                              Seega jääme halvimal juhul 2 miljardiga plussi (juhul kui bail out läheb käiku). Parimal juhul ca 4 miljardiga.

                              Tee endale selgeks kõigepealt struktuurfondide alusel toimiv EL liikmesriikide rahastamine, seejärel tee endale selgeks ESF-ga seotus.

                              no ei saa internetis võita :(

                              ööd.

                              Arguing on the Internet about politics is like running in the Special Olympics
                              Even if you win ,still is something missing. (no hate kellegile selle lausega, lihtsalt peaaegu võimatu on jõuda kuhugi poliitika teemadega.)


                              Mudu nõustun sinuga karupoeg.

                              Comment

                              • masterpuppet
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 2094

                                #1020
                                Re: Jaanuari offtopic - Sõitsid saanid, sõitsid reed, aia bljääd sa nahka teed

                                Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                                Esialgu on ainus otsene kulu 48 000 euro suurune sissemakse EFSF-i aktsiakapitali. Ent ühtlasi võtab Eesti EFSF-i aktsionäriks hakates kohustuse tagada kuni 1,995 miljardi euro ulatuses EFSF-i võlakirju ja laenusid. Tegelik potentsiaalne kohustus on suurem (rahandusministeeriumi hinnangul u 2,5 miljardit eurot), sest peale võlakirjade ja laenude põhiosa tuleb garanteerida ka nende intressi tasumist.
                                ÄSS DIIL ????????????
                                Minuarust on küll tore ja vahva see, et Eesti saab osaks projektist, mis hakkab laenuorjadele andma väga vahva intressiga laenu.

                                Comment

                                Working...