Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Kotkas1000
    Pokkerihai
    • Nov 2009
    • 2305

    #616
    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

    Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
    Üldiselt on suhtkoht võimatu ennast, naist, pere maha juua sõna otses mõttes. Ennast, naist, pere maha mängida on kordi lihtsam, kas siis karude või lihtsalt pokkeriprode heaolu nimel. Rahasumma mida maha juua saab on piiratud ja tegelikult on piiratud ka rahasumma, mida omale kasvõi veeni süstida saab. Rahasumma, mida maha mängida saab on piiramatu.
    Mis jutt see nüüd on? Ma tean ise mitmeid perekondi, mille purunemises on süüdi otseses mõttes just nimelt pereisa alkoholilembus. Enda peres oli samuti isa alkohoolik ja olen näinud, mida see inimesega teha võib. Imo üks jubedamaid ja ohtlikumaid meelemürke maailmas.

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #617
      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

      Algselt postitas Avicii Vaata postitust
      Ma nüüd ei taha öelda, et alkohol tuleks keelustada vms, aga iga esmaspäev on päris kole lugedada lehtedest mitu roolijoodikut kinni püüti või mitu end surnuks sõitis. Kanepiga näitaks ever ei saaks sellised asjad juhtuda.
      Miks ei saa? Ma olen näinud küll mingeid teste kuidas osad vennad kanepilaksu all sõidavad väga hästi ja üldse regularid funktsioneerivad oma igapäevaelus ka hästi, aga ma isiklikult olen küll üsna fucked up kanepist alati ja minu jaoks autorooli minna oleks WAY hullem kui mingi 8 õlut nt ära juua ja siis minna.

      Comment

      • hakkameimema
        Õpihimuline Mängur
        • Aug 2011
        • 349

        #618
        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

        Ja mis te suured kanepi legaliseerijad siis kanepi vanusepiiranguks paneksite? Fakt on see, et alkohol on ühiskonnas üks suurimaid probleeme ja kõik sellega kaasnev. Kui kanep ühiskonnas sama levinuks saaks, siis ilmselt oleks see just koolinoorte ja üldse tulevikus pigem riskigrupis olevate inimeste pärusmaa. Te tõesti siiralt ja sinisilmselt arvate, et seda kõike on riigil juurde vaja?

        Ma ei näe absoluutselt mitte ühtegi head põjust või tegurit, miks seda oleks vaja legaliseerida. Olen küll nõus, et karistused on võibolla liiga karmid. AGA sellegipoolest tarvitatakse seda väga väga laialdaselt, just koolides... See väga tihti kanepit tarbiv kontingent on eranditult seltskond, kes ei viitsi varem või hiljem ei endasse ega ühiskonda panustada, pigem rikuvad nii enda elu, kui tekitatakse teistele probleeme.

        Intelligentsed inimesed, kellest oli jutt ja kes nii väga seda teha tahavad, leiavad selle mooduse ka präegu, kuidas ennast pahandustest eemale hoida. Aga kui suure osa huvitav regulaarsetest kanepi tarbijatest see moodustab srsly?
        Last edited by hakkameimema; 02.10.13, 19:03.

        Comment

        • hakkameimema
          Õpihimuline Mängur
          • Aug 2011
          • 349

          #619
          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

          See jutt veel, kuidas üks või teine suudab teatud seisundites nt autoga sõita või kurat teab mida veel ei päde absoluutselt.

          Siin võiks mõelda selle üteluse üle: "Mõelge kui loll on keskmine inimene ja siis mõelge, et pooled on neist veel lollimad". (Ei mäleta kahjuks, kes seda ütles)

          Comment

          • Avicii
            Grinder
            • Nov 2012
            • 800

            #620
            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

            Algselt postitas hakkameimema Vaata postitust
            Ja mis te suured kanepi legaliseerijad siis kanepi vanusepiiranguks paneksite? Fakt on see, et alkohol on ühiskonnas üks suurimaid probleeme ja kõik sellega kaasnev. Kui kanep ühiskonnas sama levinuks saaks, siis ilmselt oleks see just koolinoorte ja üldse tulevikus pigem riskigrupis olevate inimeste pärusmaa. Te tõesti siiralt ja sinisilmselt arvate, et seda kõike on riigil juurde vaja?

            Ma ei näe absoluutselt mitte ühtegi head põjust või tegurit, miks seda oleks vaja legaliseerida. Olen küll nõus, et karistused on võibolla liiga karmid. AGA sellegipoolest tarvitatakse seda väga väga laialdaselt, just koolides... See väga tihti kanepit tarbiv kontingent on eranditult seltskond, kes ei viitsi varem või hiljem ei endasse ega ühiskonda panustada, pigem rikuvad nii enda elu, kui tekitatakse teistele probleeme.

            Intelligentsed inimesed, kellest oli jutt ja kes nii väga seda teha tahavad, leiavad selle mooduse ka präegu, kuidas ennast pahandustest eemale hoida. Aga kui suure osa huvitav regulaarsetest kanepi tarbijatest see moodustab srsly?
            21+, teatud kuunorm ja dokumendi alusel apeegist, milles küsimus?

            Comment

            • hakkameimema
              Õpihimuline Mängur
              • Aug 2011
              • 349

              #621
              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

              Ja see muudaks ühiskonnas mida? Et 21+ inimesed et saa enam trahvi? Mida head see veel kaasa tooks?

              Mõtle, mis suurusjärgus lisakulud see oleks esiteks. Teiseks mõtle selle peale, et te vingute, et karistused on liiga suured. Aga endiselt on ju tarbimine ja kättesaadavus suur. See näitab, et vahelejäämise võimalus on suhteliselt väike. See omakord seda, et pole ressurssi, et sellega piisavalt tegeleda ja sina annaksid sinna veel hunniku lisaprobleeme ning tööd juurde?

              Selliseid asju ei tehta kellegi isiklikust heaolust või väga väikse sihtgrupi elu mugavamaks tegemise eesmärgil, eriti selliste suurte ohverduste läbi. Sellepärast olengi täiesti veendunud, et sinnani, et ükskord keegi saab Eestis kuidagi avalikult kanepit tõmmata on veel palju palju minna.

              Comment

              • Strawberry
                Varasemalt kasutaja "romeo"
                • Aug 2012
                • 1229

                #622
                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                Algselt postitas hakkameimema Vaata postitust
                See jutt veel, kuidas üks või teine suudab teatud seisundites nt autoga sõita või kurat teab mida veel ei päde absoluutselt.

                Siin võiks mõelda selle üteluse üle: "Mõelge kui loll on keskmine inimene ja siis mõelge, et pooled on neist veel lollimad". (Ei mäleta kahjuks, kes seda ütles)
                George Carlin

                Comment

                • Dogers
                  Pokkerihai
                  • Dec 2008
                  • 2500

                  #623
                  Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                  See muudab ühiskonnas seda, et all-maailmal jääb osa rahast saamata ja selle paneb aktsiisi kaudu taskusse riik. Suuremad lisakulud? Pigem näen kulusid vähenemas ja tulubaasi kasvamas.

                  Comment

                  • Provoker
                    Pokkerihai
                    • Jan 2009
                    • 3067

                    #624
                    Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                    alko ja tubakas ka ära bännida ja asi klaar. :) Kontrolli vaja suurendada ning muuta ühiskond politseiriigiks kus isegi oma naabrit hakatakse kartma. Keegi ei julgeks midagi tarvitada ning jooksid rahulikult terrassil smuutisid ja oleksid ühiskonnale asendamatud korralikud kodanikud.

                    Comment

                    • Avicii
                      Grinder
                      • Nov 2012
                      • 800

                      #625
                      Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                      Sirvisin eelmise nädala Ekspressi ja seal in itervjuu Andres Anveltiga ning temalt on küsitud:
                      Euroopas seisavad rohelised ja sotsid suuresti selle eest, et teha vahet kanepil ja kangematel narkootikumidel. Miks eestis pole ükski partei seda teed läinud?
                      Ühiskond ei ole valmis vastu võtma teadmist, et on olemas erinevad narkootikumid, et kanep on lahja narkootikum. Seda teavad võib-olla noored. Enamiku jaoks on narkootikum narkootikum ja kerge narkootikum suurendab tõonäosust, et jõutakse kange narkootikumini. Selline on tänane paradigma.

                      Comment

                      • Codecci
                        Luuramas Naisteturniire
                        • Nov 2008
                        • 7574

                        #626
                        Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                        See intelligentide jutt on debiilne... Üle poolte narkootikumide kohta võiks prolly statemendi teha, et intelligentidele tuleb mingil moel kasuks ja ei juhtu nendega midagi halba.

                        Kanepi legaliseerimisel tuleks mõelda mida see teeb kõige rumalamatega. Kui halb see on 12-14a lastele, kui pidevalt kombineerida alkohol + pot kas roolijoodikud muutuvad ohtlikumaks, mingid pundid kes 24/7 tõmbavad jne. See, et dokumendi alusel ja apteegist 21+ ei takista kedagi, paljud noored hakkavad 12-13a 'selt jooma, kui savu oleks legaalne hakkaksid paljud 100% seda ka tegema selles vanuses. Kas selles pole mingeid terviseriske jms?

                        Comment

                        • Dogers
                          Pokkerihai
                          • Dec 2008
                          • 2500

                          #627
                          Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                          See intelligentide jutt on debiilne... Üle poolte narkootikumide kohta võiks prolly statemendi teha, et intelligentidele tuleb mingil moel kasuks ja ei juhtu nendega midagi halba.

                          Kanepi legaliseerimisel tuleks mõelda mida see teeb kõige rumalamatega. Kui halb see on 12-14a lastele, kui pidevalt kombineerida alkohol + pot kas roolijoodikud muutuvad ohtlikumaks, mingid pundid kes 24/7 tõmbavad jne. See, et dokumendi alusel ja apteegist 21+ ei takista kedagi, paljud noored hakkavad 12-13a 'selt jooma, kui savu oleks legaalne hakkaksid paljud 100% seda ka tegema selles vanuses. Kas selles pole mingeid terviseriske jms?
                          Mina ei näe suurt tõusu tarbjate hulgas, kes tahavad teevad seda ka praegu, samas teismelistel on pigem selline "keelatud vili on magusam" tunne. Juuakse ja tarbitakse narkootikume esialgu just seetõttu, et teistele eakaaslastele näidata kui badassid nad on. Autojuhtimise argument on palju parem ja see hoidis mind ka vastasleeris pikka aega, kuid nüüdseks on väga head testid juba igapäevakasutuses. Tuvastamine käib sama lihtsalt kui alkoholijoobe puhul.

                          Comment

                          • pastilaa
                            kuum poiss
                            • Apr 2009
                            • 7518

                            #628
                            Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                            hakkameimema - jama selles ongi, et see asi on siis põrandaalune, maksustamata, kontrollimata, reguleerimata jne. nulltolerants, nagu provoker rääkis, on ka ausam ja loogilisem, kui praegune olukord. loll on eeldada, et kuhugi kaovad meelemürgid, prostitutsioon - tark ja mõistlik oleks riigil nende valdkondadega põhjalikult tegeleda, neid mingi etapini reguleerida ja kontrollida. arenenud riikides liiguvad asjad sinnapoole. loogiline oleks.

                            Comment

                            • Avicii
                              Grinder
                              • Nov 2012
                              • 800

                              #629
                              Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                              Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                              hakkameimema - jama selles ongi, et see asi on siis põrandaalune, maksustamata, kontrollimata, reguleerimata jne. nulltolerants, nagu provoker rääkis, on ka ausam ja loogilisem, kui praegune olukord. loll on eeldada, et kuhugi kaovad meelemürgid, prostitutsioon - tark ja mõistlik oleks riigil nende valdkondadega põhjalikult tegeleda, neid mingi etapini reguleerida ja kontrollida. arenenud riikides liiguvad asjad sinnapoole. loogiline oleks.
                              This, ma saaks ka aru, et kui seda hetkel ei liiguks siis ei legaliseeriks vms, aga kõik on ju liikvel ja veel kergem kätte saada. Pigem tulekski ohjad haarata ja seda müüki ise kontrollida, mitte lasta kõigil kes tahavad mingit sitta osta ja ise sealt kasu saamata.

                              Comment

                              • Codecci
                                Luuramas Naisteturniire
                                • Nov 2008
                                • 7574

                                #630
                                Re: Narkootikumid......müüdid ja tegelikkus

                                Algselt postitas Dogers Vaata postitust
                                Mina ei näe suurt tõusu tarbjate hulgas, kes tahavad teevad seda ka praegu, samas teismelistel on pigem selline "keelatud vili on magusam" tunne. Juuakse ja tarbitakse narkootikume esialgu just seetõttu, et teistele eakaaslastele näidata kui badassid nad on. Autojuhtimise argument on palju parem ja see hoidis mind ka vastasleeris pikka aega, kuid nüüdseks on väga head testid juba igapäevakasutuses. Tuvastamine käib sama lihtsalt kui alkoholijoobe puhul.
                                Autojuhtimise all mõtlesin seda, et kui alkohol kombineerida kanepiga siis kas enamus inimesed on potensiaalsemad autoroolis killerid ehk sõitmisoskus halveneb palju rohkem kui lihtsalt alkoholi tarvitanul? Mina isiklikult olen väga fucked up selles olukorras, enamuse kohta ei oska öelda...

                                Alaealiste jaoks ongi alkohol juba vanusepiirangu pärast keelatud vili. Nooruses ise küll ei tulnud selline mõte pähe, et kanepit puutuda kuigi alkoholi sai tarvitatud mõnuga just propaganda pärast, et narkootikum ja see tundus ikka väga perses asi juba. Samas kui legal oleks siis tänapäeva noored enam sellise pilguga ei vaataks ma arvan, ei tea kas praegugi vaatavad tho (16+ obv mitte, mõtlen 12-15 vanusegruppi).

                                Comment

                                Working...