pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • muruntau
    • Jan 2009
    • 4325

    #1

    pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

    Selline küsimus, et kui palju peaks pokkeriga teenima, et saaks öelda, et mängija teenib nt keskmist palka? Selles suhtes, et pokkeri $1k/kuu pole kindlasti väärt sama palju kui palgatöö $1k/kuu, sest palgatöötajal on lisaks erinevaid "boonuseid" nagu puhkuserahad, haigekassa, tasustatud(on ikka?) haiguslehe päevad, pensioni kogumine, töötuskindlustus, vahest veelgi midagi nagu ametiauto vms.

    Kui mitte lugeda ametiauto taolisi soodustusi, mida paljudel töökohtadel pole, siis mis tuleks ligikaudu koefitsient, millega tuleks palk läbi korrutada, et saada vastav sissetulek pokkerimängija jaoks? Obv nende "boonuste" väärtus sõltub palju neid ära kasutatakse, seega vastus saab olla ainult küllaltki umbmäärane.
  • emmimees
    Klubi Liige
    • Aug 2010
    • 2719

    #2
    Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

    Pokkerimängijal on vabadus, keegi ei mölise, keegi ei käse.

    Comment

    • kardaanirist
      Pokkerihai
      • Nov 2009
      • 3675

      #3
      Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

      pakun puusalt 1k €. 2011 esimese kvartali Eesti keskmine palk on 12 397 krooni.

      emmimees tõi välja hea punkti. pokkerimängija "boonus" ongi see, et teed "tööd" kunas tahad ja kui palju tahad.

      ja alati on võimalus kusagil tuttava firmas end ametlikult tööle vormistada.

      Comment

      • Cash87
        Vana Tegija
        • Feb 2009
        • 1402

        #4
        Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

        miks peaks tuttav tahtma sinu eest tühja maksta?

        Comment

        • andu_andu
          Pokkerihai
          • Jan 2009
          • 4050

          #5
          Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

          $1k kuus töö >>> anything alla $3-4k avg pokkeriga kuus !

          Comment

          • ok2aa
            Klubi Liige
            • Oct 2008
            • 1903

            #6
            Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

            Algselt postitas muruntau Vaata postitust
            Selline küsimus, et kui palju peaks pokkeriga teenima, et saaks öelda, et mängija teenib nt keskmist palka? Selles suhtes, et pokkeri $1k/kuu pole kindlasti väärt sama palju kui palgatöö $1k/kuu, sest palgatöötajal on lisaks erinevaid "boonuseid" nagu puhkuserahad, haigekassa, tasustatud(on ikka?) haiguslehe päevad, pensioni kogumine, töötuskindlustus, vahest veelgi midagi nagu ametiauto vms.

            Kui mitte lugeda ametiauto taolisi soodustusi, mida paljudel töökohtadel pole, siis mis tuleks ligikaudu koefitsient, millega tuleks palk läbi korrutada, et saada vastav sissetulek pokkerimängija jaoks? Obv nende "boonuste" väärtus sõltub palju neid ära kasutatakse, seega vastus saab olla ainult küllaltki umbmäärane.
            pakun, et summaks võiks olla umb $2,5k kuus. see oleks siis selline summa, mida peaks iga kuu olema võimalik elamiskuludeks välja võtta. elamiskulude all mõtlen kõike alates toidust kuni auto, elukoha, telefoni, lasteaiakoha maksumuseni.

            sellele peaks lisanduma bankrolli kasvatamine, säästmine jne.

            Comment

            • kardaanirist
              Pokkerihai
              • Nov 2009
              • 3675

              #7
              Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

              Algselt postitas Cash87 Vaata postitust
              miks peaks tuttav tahtma sinu eest tühja maksta?
              maksad selle raha talle tagasi.

              pole selle asjaga nii väga kursis, aga olen aru saanud, et nii töötab.

              Comment

              • muruntau
                • Jan 2009
                • 4325

                #8
                Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

                Hmm, siin on juba päris suuri kordajaid välja pakutud. Ise oleksin arvanud, et $1k palk = $1,5 kuni 1,8k pokkeriteenistus. Arvatavasti saab seda kuidagi välja arvutada ka, aga selleks oleks päris palju infot vaja, et kasvõi kümne % täpsusega öelda.

                Comment

                • con
                  Pokkerihai
                  • Jul 2010
                  • 1954

                  #9
                  Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

                  põhimõtteliselt tuleb kõigele (keskmine)hind panna, siis saab koefi kätte. vajab andmeid aga midagi keerulist just pole. põhimõtteliselt palju 1$ netopalgast on tegelikult väärt boonustega.

                  hakkan pihta. võtan neto 1000$, hiljem kui koef saab võtta uuesti reaalse neto. 20p on kuus 50$ keskmiselt päevas.

                  1. 35p puhkusest makstakse kinni ainult tööpäevad? ca 24p ------ 10% (aastas ca 20x12 tööpäeva)

                  2. 1000$ pealt läheb sambasse vist 240eek kuus e. 20$ ------ 2%

                  3. haiguslehte kolmel esimesel päeval ei maksta. edasi 70% vist. - 2% (keskmiselt aastas 10 "tööpäeva" ehk tuleb, 7 makstakse 70% e. 5p "tasuta". 5x50 e. 250$ aastas on 20$ kuus.

                  4. töötuskindlustus- raske öelda. pärast paari kuud hakkad saama 40% ja tööinimesena pead ametlikult tööle minema e. asi katkeb. ütleme, et seda kasutad kord 5a jooksul, saad 3kuud täispalka.-----6%


                  seaduslikest "boonustest" tuleb ca 20% juurde. koef 20% on 840$ väärt 1000$ ja 1000$ on väärt 1200$
                  kõik "ametiautod" jne on juba ebaharilikumad. veits mänguruumi jätta siis 25% saaks ka ehk kätte aga üle selle juba välja ei "lüpsa".

                  // pension peaks vist olema nüüd jälle 2+2%? vahepeal riik lõpetas 2% maksmise.
                  Last edited by con; 06.06.11, 16:27.

                  Comment

                  • Codecci
                    Luuramas Naisteturniire
                    • Nov 2008
                    • 7574

                    #10
                    Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

                    Pokkeris 90%+ elukutselisi mängijaid ei tööta 40h nädalas, samas päristöödel ka inimesed 8h tööd päevas ei tee vast, lõunapausid, logeletakse mingi osa ajast niisama jms.

                    Comment

                    • muruntau
                      • Jan 2009
                      • 4325

                      #11
                      Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

                      con, pensionistaazhi kogunemine peaks ka mingil määral "boonuseid" kasvatama. Lisaks veel on tööl käimisel majandusele positiivne kaudne mõju läbi maksude ja seega riikliku kulutamise, mille roll on inimese sissetuleku mõjutajana pea olematu, aga mis siiski pole tähtsusetu.

                      Aga hea algus, btw!
                      Last edited by muruntau; 06.06.11, 16:42.

                      Comment

                      • con
                        Pokkerihai
                        • Jul 2010
                        • 1954

                        #12
                        Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

                        nõus. üritasin kuidagi "otsa lahti teha". umbes nii peaks asjale lähenema, et mingigi reaalne % saada. lisaks väiksemaid vigu on ehk ka ainuüksi neis punktides, ei ole päris täpselt "boonustega" kursis.

                        /ty:)
                        Last edited by con; 06.06.11, 16:57.

                        Comment

                        • privador
                          Pokkerihai
                          • Oct 2008
                          • 3951

                          #13
                          Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

                          minu arust peaks kordaja olema vähemalt 2
                          saad tool neto 1k siis pead pokkeriga teenima vähemalt 2k et kompenseerida nn puudujääke
                          haigekassat,pensionit jne koondamishüvitised, puhkused
                          rääkimata kogemusest mis sa tööl saad-st peale kingasaamist oled mingis sektoris tugev ja saad uue töö
                          pokkeris kui põled läbi siis pead nn korralikult taastuma, et jälle tööloomaks saada

                          teiseks ttolkäial on hüved-nt saab võtta odavat pangalaenu

                          pokkeritöö on ainult siis hea, kui oled pasasees ja oled pankrotis-st kõik tulu tuleb mustalt

                          Comment

                          • privador
                            Pokkerihai
                            • Oct 2008
                            • 3951

                            #14
                            Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

                            Seega kui palju on pokkeirmängijaid eestis kes teenivad yle 10ktaala kuus-ei usu et palju
                            Aga kui palju inimesi teenib pangas nt 4kplus taala kuus? arvan, et ikka päris kõvasti

                            Comment

                            • Kloonike
                              Grinder
                              • Nov 2008
                              • 898

                              #15
                              Re: pokkeri teenistus vs palgatöö sissetulek

                              Ma ei saa aru, mis annab aluse sellisele küsimusele... Vabadusele ei saa hinda panna ja üleüldse paljusid asju ei ole võimalik mõõta rahas, koefi suurus oleneb konkreetselt isiklikest vajadustest ja ootustest elule. Tööl käies on võibolla tore unistada, et pokkeriga teenides oleks elu palju lillelisem, kuid päris nii see ei ole kui sul just pole lifelong heater või beadid mänge vabalt ilma tõsiselt pingutamata (et tõesti raha puu otsaks kasvaks). Töö on töö ja vahet ei ole kui palju sa teenid kui suudad olla õnnelik. Numbrid on täiesti ebaolulised.

                              Comment

                              Working...