UUS HASARTMÄNGUSEADUS

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • xpeepx
    Julm Donk
    • Oct 2008
    • 49

    #406
    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

    Algselt postitas Imric
    Paar lõiku põhiseadusest: Kitsendused sätestab seadus. Omandit ei tohi kasutada üldiste huvide vastaselt.
    Tsensuuri ei ole
    Deklatratsioonide, arvamiste, uskumiste jne. ... aeg on otsas.

    Formuleerigem küsimusi mida saaks esitada pr Sören Meiusele Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna peaspetsialistile, kes tegeleb selle valdkonna kureerimisega.

    Võibolla peaks mõni moderaator need ilusasti ühte kohta korjama, et ei peaks neid nagu Toots rosinaid taga ajama?

    Sain temaga päris hästi jutule ning lubasin tekkivad küsimused kokku korjata.

    On mõttetu oodata normaalseid vastuseid kui 100-1000 selli samade või lihtsalt lollustega pr ametnikku tüütama hakkavad.

    Comment

    • leits
      Hundinui
      • Apr 2009
      • 9562

      #407
      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

      Koguge mõttet kokku .. pange daljova küsimusi, saatke sellele ära ja saame oma vastused ... thats it ja probleem lahendatud

      Comment

      • daljoh
        Vana Tegija
        • Feb 2009
        • 1032

        #408
        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

        Pm küll jah. See oleks õige lahendus. See meie omavaheline arutelu ei vii ju tegelikult mitte kuhugi.
        Nii huvi pärast küsin et kui palju on nt siin foorumis kasutajaid. + muude foorumite ja asjade kasutajad, need kes on regulaarselt seotud pokkeriga ning keda see uus seadus vähemal v suuremal määral puudutab.

        E: siin foorumis on siis 1000+ ja pokernewsi foorumis 17000+ (võib see olla tõsi et kõik on eestist?)

        E2: tegelikult oli mu küsimus esitatud seetõttu et alati on avaldatud arvamust ja kogutud allkirju jne jne erinevate seaduste ja muu sarnase jama vastu.

        miks mitte teha seda ka siis kui asi on juba väga väga hapu ja muud enam üle ei jäe.

        Viimati oli selline loogika et võim on rahva käes!

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #409
          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

          Paar küsimust minult:


          1. Mis on seaduse peamine eesmärk mängutubade tegevuse reguleerimisel?
          2. Kas ja kuidas on seadus kooskõlas Euroopa Liidu põhisätetest kaupade ja teenuste vaba liikumise kohta? Kui mängutoal on kõik vajalikud kooskõlastused olemas mõnes Euroopa Liidu riigis oma teenuste pakkumiseks, siis millest lähtuvalt keelatakse see teises EL-i riigis, antud juhul Eestis? Kas seadus on kooskõlas EV Põhiseaduse § 11-ga?
          3. Kas seaduseandja on endale teadvustanud, et regulatsiooni sisse seades loobuvad väga mitmed teenusepakkujad Eesti turust selle väiksuse ja keerulisuse tõttu? See vähendab oluliselt Eestis pakutava teenuse valikuvabadust ja loob olukorra, kus litsentsi omavad teenusepakkujad saavad seada kliendile tingimusi, mis vaba konkurentsi tingimustes poleks võimalikud (nt. keeldumine rakebackist ehk osa mängutoale makstud teenustasu tagastamine kliendile). Kas nimetatud analüüs ja selle mõjud on seaduse autorite poolt läbi viidud ja hinnatud?
          4. Kui seaduse eesmärk on piirata alaealiste ligipääs online kasiinodele, siis kas seaduseandja on analüüsinud selle sätte praktilist rakendatavust? Kas seaduseandja on kursis sellega, et IP-aadresside blokeerimine teenusepakkujate poolt on lihtsalt välditav läbi virtuaalserverite kolmandates riikides; samuti on väga raske kontrollida isikusamasust online kasiinos (s.t. täisealine võib teha ühekordse pingutuse luues endale online kasiinos konto ning andes selle alaealise kasutusse – seda rikkumist saab sisuliselt tuvastada vaid isiku eravaldusesse sisenemisel ja rikkumise füüsilisel tuvastamisel).
          5. Kui peale 01.01.10 on mõni litsentsi mitte omavale kasiinole ligipääs keelamata, siis kas seal mängimine on mängijale karistatav? Mis on karistusmäär ja/või mis sätted seda reguleerivad? Kas olukord muutub, kui Eesti residendist mängija otsustab kasutada olemasolevaid vahendeid keelu vältimiseks (nt. läbi virtuaalserveri).


          Comment

          • leits
            Hundinui
            • Apr 2009
            • 9562

            #410
            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

            tolmuahv .. tnx .. ennast huvitasid täpset samad küsimused, panid nad kenasti kirja ka :) .. kellelgi veel, kogume kokku ja mail teele

            Comment

            • daljoh
              Vana Tegija
              • Feb 2009
              • 1032

              #411
              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

              6. Kas ja kuidas on reguleeritud maksete tegemine Pangakontolt Moneybookersisse ( v analoog)? Ning ka vastupidi.
              Seda juhul kui antakse pankadele nn blacklist teenusepakkujatest kellele raha kanda ei saa/tohi.

              Comment

              • tolmuahv
                Klubi Liige
                • Feb 2009
                • 2502

                #412
                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                Algselt postitas daljoh
                6. Kas ja kuidas on reguleeritud maksete tegemine Pangakontolt Moneybookersisse ( v analoog)? Ning ka vastupidi.
                Seda juhul kui antakse pankadele nn blacklist teenusepakkujatest kellele raha kanda ei saa/tohi.
                Ma ei mainiks eraldi Moneybookersit, sest see võib anda seaduse rakendajale mõne lolli idee.

                6. Kuidas on reguleeritud maksete tegemine Eesti pangast kolmandates riikides asuvate maksete vahendajate kontodele, keda tihti kasutatakse internetis ostetud/müüdud kaupade ja teenuste maksete vahendamisel? Kas pankadepoolsed piirangud kehtivad vaid online kasiinodesse maksete tegemisel? S.t. kas mängija võib kindel olla oma tegevuse seaduslikkuses kui makse on läbi läinud?



                Comment

                • daljoh
                  Vana Tegija
                  • Feb 2009
                  • 1032

                  #413
                  Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                  Algselt postitas tolmuahv
                  Ma ei mainiks eraldi Moneybookersit, sest see võib anda seaduse rakendajale mõne lolli idee.

                  6. Kuidas on reguleeritud maksete tegemine Eesti pangast kolmandates riikides asuvate maksete vahendajate kontodele, keda tihti kasutatakse internetis ostetud/müüdud kaupade ja teenuste maksete vahendamisel? Kas pankadepoolsed piirangud kehtivad vaid online kasiinodesse maksete tegemisel? S.t. kas mängija võib kindel olla oma tegevuse seaduslikkuses kui makse on läbi läinud?
                  No pm seda ma mõtlesin jah...kuna tööpäeva lõpp siis ei suutnud seda nii ilusti formuleerida. Aga hea sõnastus sul!

                  Comment

                  • Rage
                    Klubi Liige
                    • Nov 2008
                    • 6853

                    #414
                    Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                    7. kas ja kus on võimalik kontrollida, milline sait on legaalne ja milline mitte

                    Comment

                    • Dogers
                      Pokkerihai
                      • Dec 2008
                      • 2500

                      #415
                      Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                      ja see alaealiste osa täpsusta vanusega 21. :/

                      Comment

                      • anti
                        Julm Donk
                        • Nov 2008
                        • 74

                        #416
                        Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                        Tolmuahv peabki hakkama siin küsimusi formuleerima. See tuleb tal hästi välja ja siis on ka tõenäoliselt oodata asjalikumaid vastuseid.

                        Comment

                        • Dogers
                          Pokkerihai
                          • Dec 2008
                          • 2500

                          #417
                          Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                          No pmst see mida mina teada tahan on järgmine, kuna olen 20. aastane ning saan 21. aastaseks 22. veebruar 2010, siis, kas mul on keelatud mängida ajavahemikus 01.01.10 - 22.02.10 ?? Et lampi olen illegaalne kasutaja ning bannitakse mind saitidelt ? Seadus peaks olema ju tagasivaatava mõjuga, ajal kui ma kasutajaks registreerusin oli piirang 18 ja mul oli õigus eeldada, et nii see ka jääb, seega, mis saab nendest kes registreerusid eelnevalt ?

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #418
                            Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                            Algselt postitas daljoh
                            E: siin foorumis on siis 1000+ ja pokernewsi foorumis 17000+ (võib see olla tõsi et kõik on eestist?)
                            PN'is on rohkem aga enamus on üheposti mehed, kes kunagi ei tule tagasi või niisama lurkivad. See kogukond, kes postitab, karjub, teeb nalja on arvuliselt sama ja suur osa nägusid kattub.

                            Algselt postitas xpeepx
                            Formuleerigem küsimusi mida saaks esitada pr Sören Meiusele Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna peaspetsialistile, kes tegeleb selle valdkonna kureerimisega.

                            Võibolla peaks mõni moderaator need ilusasti ühte kohta korjama, et ei peaks neid nagu Toots rosinaid taga ajama?
                            Miks moderaator? Sellega saaks hakkama ka iga kasutaja (info kokku kogumisega) ja siis see anda üle moderaatorile, kes riputab selle näiteks esimesse posti, et kõigil näha. Teiseks mille alusel me otsustame, et küsimus on kõlbulik esitamaks või mitte?

                            Comment

                            • xpeepx
                              Julm Donk
                              • Oct 2008
                              • 49

                              #419
                              Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                              Algselt postitas ranka
                              PN'is on rohkem aga enamus on üheposti mehed, kes kunagi ei tule tagasi või niisama lurkivad. See kogukond, kes postitab, karjub, teeb nalja on arvuliselt sama ja suur osa nägusid kattub.

                              Miks moderaator? Sellega saaks hakkama ka iga kasutaja (info kokku kogumisega) ja siis see anda üle moderaatorile, kes riputab selle näiteks esimesse posti, et kõigil näha. Teiseks mille alusel me otsustame, et küsimus on kõlbulik esitamaks või mitte?
                              Iga asjasse puutuv küsimus on kõlblik - me küsime kompetensetelt inimestelt ning küsimsega pole võimalik asja halvemaks muuta.

                              Poisid, lugege ikka kogu mu telefonikõne refereering läbi.
                              01.01.1010. ei juhtu midagi huvitavat peale ilutulestiku.

                              tolmuahv püüa küsimused muuta lühemaks/tihedamaks.

                              Arvan, et küsimused saadame ära alles mõne päeva pärast - korjame neid ka PN foorumis.

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #420
                                Re: UUS HASARTMÄNGUSEADUS

                                Algselt postitas xpeepx
                                Iga asjasse puutuv küsimus on kõlblik - me küsime kompetensetelt inimestelt ning küsimsega pole võimalik asja halvemaks muuta.

                                Poisid, lugege ikka kogu mu telefonikõne refereering läbi.
                                01.01.1010. ei juhtu midagi huvitavat peale ilutulestiku.

                                tolmuahv püüa küsimused muuta lühemaks/tihedamaks.

                                Arvan, et küsimused saadame ära alles mõne päeva pärast - korjame neid ka PN foorumis.
                                Peep - Vabandan, aga ma ei usu, et suudaksin küsimused lühemal kujul arusaadavamalt või selgemalt esitada. Kui need sellisel kujul ei sobi, siis on OK, kui muudad neid ise vastavalt oma äranägemisele või jätad edasi saatmata.

                                Comment

                                Working...