Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Strawberry
    Varasemalt kasutaja "romeo"
    • Aug 2012
    • 1229

    #5371
    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Algselt postitas Kotkas1000 Vaata postitust
    Ma küsiks korra veel, et kui mul on olemas 1000IU tabletid, siis kas 2 tableti võtmine on võrdeline ühe 2000IU tabletiga või seal ei kehti see loogika?
    jah

    Comment

    • Spewmonkey
      Seina Augustaja
      • Oct 2008
      • 2293

      #5372
      Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

      Algselt postitas ranka Vaata postitust
      sorry, aga miks peaks terve inimene sööma toidulisandeid ja vitamiine? ma ei tunne küll selle jaoks ühtegi vajadust - ei ole kassi, ega midagi. kui ma sooviksin tervislikumalt elada, siis ma loobuksin alustuseks suitsust, alkoholist, hakkaks trenni tegema, mitte ei sööks miskit paska. minu jaoks vitamiinid on täpselt samasugune moehaigus ja trend nagu näiteks stress.
      Miks sa paksuks minemise moega kaasa läinud oled siis? See ka samasugune moehaigus.

      Comment

      • pastilaa
        kuum poiss
        • Apr 2009
        • 7518

        #5373
        Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

        Algselt postitas ranka Vaata postitust
        sorry, aga miks peaks terve inimene sööma toidulisandeid ja vitamiine? ma ei tunne küll selle jaoks ühtegi vajadust - ei ole kassi, ega midagi. kui ma sooviksin tervislikumalt elada, siis ma loobuksin alustuseks suitsust, alkoholist, hakkaks trenni tegema, mitte ei sööks miskit paska. minu jaoks vitamiinid on täpselt samasugune moehaigus ja trend nagu näiteks stress.
        see D vitamiini teema on tõesti tõsisem, kui klassikalised trendinaljad. ja omaltpoolt ka kinnitan, et imikud peavad D vitamiini tilku võtma arsti soovitusel. googelda ranka seda teemat - selle kohta pole kuusetaadi, pendli feeliksi ja inglite jutud. see on reaalselt teaduslikult tõestatud, et mida päikesevaesemas kohas elad, seda rohkem jääb ka D vitamiini vajaka organismil.

        Comment

        • minbetmillionaire
          Õpihimuline Mängur
          • Jan 2010
          • 363

          #5374
          Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

          Algselt postitas ranka Vaata postitust
          Seega tekib küsimus, et milleks?
          ERR Novaator on auhinnatud teadusuudiste portaal, mis valmib ERR-i ja Eesti teadusasutuste koostöös.

          Comment

          • ceni
            Jube Noob
            • Feb 2010
            • 110

            #5375
            Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

            Algselt postitas alaska Vaata postitust
            Heameelega:-)
            Kui panna tammetõru mulda, kasvab sellest ilus tugev tammepuu. Kui lasta tammetõru läbi kohvimasina ja panna puru mulda, ei saa sittagi. Samamoodi on inimesega, mida vähemtöödeldud toitu süüa, seda rohkem aineid kätte saab ja tervem keha on. Kuna soja on üks enim geneetiliselt muundatud toiduaine, siis järelikult ka väga sitt meie kehale.
            Sul on siin nüüd põhjused-tagajärjed omavahel sassis. Ma saan aru, miks see ökovärk tundub inimestele seksikas, aga reaalselt ei ole näidatud mingit vahet, et mahepõllundus oleks kuidagi toitainete sisalduselt rikkalikum. See tammetõrude analoogia on eriliselt kummaline, kuna selle järgi tuleks loomi ka elusast peast süüa, et neist maksimaalne kasu saada? Reaalselt ei ole ju vahet, kas meil on jahvatatud või jahvatamata tammetõru, keemiline koostis on neil sama. Pigem on terve tammetõru halvemini seeditav. Võimalik, et pidasid silmas seda, et rafineeritud tooted sisaldavad vähem lisaained, mis on ka tõsi.


            geneetiliselt muundatud =/= rohkem töödeldud.

            Geneetiliselt muundatud tähendab seda, et taimele/loomale on lisatud mõni muu organismi geen, mis siis selle muundatud taime/looma omadusi parandavad. Näiteks maisile on lisatud ühe putukaviiruse geen, mis muudab taime putukatele mürgiseks. Samas imetajatele selle geeni produkt on kahjutu. Samuti on loodud erinevaid riisisorte, mille terad sisaldavad vitamiine, mida geneetiliselt muundamata riisitera ei sisalda jne.
            Last edited by ceni; 11.02.13, 17:09.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #5376
              Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

              Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
              Miks sa paksuks minemise moega kaasa läinud oled siis? See ka samasugune moehaigus.
              Sest mul ei ole HIVi nagu sul, mis vist Tais moehaigus noortel poistel.

              Comment

              • ranka
                Miljon Põhjust Kodus Olla
                • Sep 2008
                • 36444

                #5377
                Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                see D vitamiini teema on tõesti tõsisem, kui klassikalised trendinaljad. ja omaltpoolt ka kinnitan, et imikud peavad D vitamiini tilku võtma arsti soovitusel. googelda ranka seda teemat - selle kohta pole kuusetaadi, pendli feeliksi ja inglite jutud. see on reaalselt teaduslikult tõestatud, et mida päikesevaesemas kohas elad, seda rohkem jääb ka D vitamiini vajaka organismil.
                Jah, siin ma võin tõesti vaielda teemal mida ma ei tea. Sina kui laste isa, siis sind ma usun ja ei vaevu googeldamagi.

                Tegelt tahtsin natuke laiema teemaga minna, kui ma näen kõrvalt, kuidas ostetakse kottidega (sõna otseses mõttes kilekoti täis) erinevaid vitamiine ja tablette, või tellitakse kuskilt perseaugust. No why? See ei ole normaalne ju.

                Comment

                • Codecci
                  Luuramas Naisteturniire
                  • Nov 2008
                  • 7574

                  #5378
                  Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                  Algselt postitas ranka Vaata postitust
                  Mul on väike vend, keda kasvatanud ja õega elasin koos, kui tal väike laps oli imikust saadik. Ma küll ei mäleta, et D-vitamiini andmine kohustuslik oli, või seda üldse anti ning mõlemad on eluterved inimesed, nagu me kõik.

                  Su lapsed on siis paremad, kui näiteks mu väike vend või mina, kes ei ole kunagi D-vitamiini võtnud? Keegi ei ole kunagi haige, ja ise olin viimati haige siis, kui käisin algkoolis. Ei ole kordagi söönud mitte ühtegi vitamiini, või toidulisandit. Seega tekib küsimus, et milleks?
                  Mõttetud argumendid.

                  "Milleks valida mida süüa? Mu vanaisa sõi Siberis mulda ja ikka elas 90 aastaseks"
                  "Mis point neil tänapäevastel LCD monitoridel on? Ma 12a 17" CRT-ga lasknud ja ikka pole prille vaja"

                  Ei olegi tingimata vaja ehk, aga kui teadlased on midagi kasulikku välja nuputanud siis miks mitte kui see elukvaliteeti parandab.

                  Comment

                  • Kotkas1000
                    Pokkerihai
                    • Nov 2009
                    • 2305

                    #5379
                    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                    Mu 7 aastatsele plikale kirjutati ka D-vitamiini. 1000IU-d :P

                    Comment

                    • lypsja
                      FPP Pro
                      • Oct 2008
                      • 270

                      #5380
                      Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                      to ranka: ma ei tea mida sa paremad all mõtled, aga antud loos ei ole iva selles, et kedagi paremaks muuta, vaid pigem ikka selles, et mingeid jamasid ära hoida... mul ei ole mingeid teaduslike fakte sulle siia laduda, aga minu hallollus jagab seda asja nii: kui 20% imikutele tekitab D puudus kohe või hiljem terviserikkeid ja D manustamisega väheneb see % 0 lähedale, siis mis on selles halba, kui välistatakse hilisem maksumaksja raha kulutamine... kui teie pere lapsed olid kõik selle 80% sees, siis ju super, aga ma ei hakka oma lapse tervisega riskima teadlikult, kui meditsiinist jagavad inimesed ühest suust väidavad, et seda on vaja teha riskide maandamiseks

                      geneetiliselt muundatud toidu paanika mulle kohale ei jõua... ma olen ka aru saanud nagu kasutaja ceni, et taimedele lisatakse mingi omadus, mis teeb selle taime teatud välisele kahjulikule mõjule vastupidavamaks... loodus on tegelenud sellega ju miljoneid aastaid ja tegeleb edasi... milles siis probleem, kui inime oma käpa protsesside kiirendamiseks vahele surab... see rohkem usuhullude ülepaisutatud teema... või olen ma lihtsalt hästi ajupestud :)

                      Comment

                      • lypsja
                        FPP Pro
                        • Oct 2008
                        • 270

                        #5381
                        Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                        Algselt postitas ranka Vaata postitust
                        Tegelt tahtsin natuke laiema teemaga minna, kui ma näen kõrvalt, kuidas ostetakse kottidega (sõna otseses mõttes kilekoti täis) erinevaid vitamiine ja tablette, või tellitakse kuskilt perseaugust. No why? See ei ole normaalne ju.
                        no see, et apteekides käiakse ostlemas samamoodi nagu toidupoes ja inimesed toituvad sõna otseses mõttes rohtudest, on puhtalt ravimifirmade lobitöö ja riigi saamatus/tahtmatus (mida põhjendatakse igal sammul raha puudusega) võidelda selle vastu, mida kõike toetavad veel omalt poolt meditsiinitöötajad...
                        ma sain kord lastehaiglas shoki, kui arst hakkas meie peale röökima, et me ei tea, millist antibiootikumi me viimati lapsele andsime... see, et me olime pärast 6-ndat atibiootikumi kuuri juba ise jälile jõudnud milles probleem lapsel ja tulime põhimõtteliselt nõudma, et meil opi aeg kirja pandaks, ei kotinud teda üldse... lõpuks saime abi tasulisest kliinikust... aga Mustamäe Lastepolikliiniku lastearst arvas, et kui mingi häda lapsel, siis ei peagi midagi uurima vaid tuleb antibiootikumidest toituda... lihtne ju

                        Comment

                        • qbj0hn
                          Auk on auk. FAKT!
                          • Nov 2008
                          • 7091

                          #5382
                          Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                          Nad ei ravi midagi ära, nad lihtsalt leiavad viisi kuidas sa saaksid oma haigusega "edasi elada", et ravimifirmad rohkem plekki teeniks.
                          Last edited by qbj0hn; 11.02.13, 17:40. Põhjus: üle toodang

                          Comment

                          • alaska
                            forever
                            • Oct 2008
                            • 6599

                            #5383
                            Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                            Vitamiine ja antibiootikume ei maksa küll ühte patta panna. Aga eks igaüks peab endale ise oma tõe leidma. Kas siis katse eksituse meetodil või teisi kuulates. Alati on võimalus nohus olles paratsetamooli võtta, või hoopis eelnevalt ennast karastada. Väsinud olles kohvi juua või gerimaksi manustada, või hoopis stabiilselt trenni teha, vitamiinirikkalt toituda ja piisavalt puhata. Lõppudelõpuks võid maksasiirdamise kah teha, et eluaeg ämbrite viisi alkot saaks sisse valada, või siis mitte juua ja maksa säästa.
                            Muidugi lähevad paljud liiga äärmustesse oma tervislikkusega, aga enamus on siiski hoopis teises äärmuses oma ebatervislike eluviisidega. Ja kui seal olles veel 25 aastaselt polegi maksatsiroosi või antidepressantide peal, siis andke aega.

                            Comment

                            • alaska
                              forever
                              • Oct 2008
                              • 6599

                              #5384
                              Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                              Ja Ranka, see üks soojamaa reis annab sulle sellise hunniku D-vitamiini, et jätkub ilusti juunini.

                              Comment

                              • Jäämees
                                Vana Tegija
                                • Jun 2011
                                • 1182

                                #5385
                                Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                                P2evas 10 min k2sivartele p2ikest on juba piisav v2hemalt nii sain kuulda tuttavalt en..something...something..loogilt, touchpadiga vastik kribada sorri

                                Comment

                                Working...