Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Godspeed_EJ
    Klubi Liige
    • Nov 2009
    • 3049

    #5326
    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
    ei ole
    obv, et on

    Comment

    • Strawberry
      Varasemalt kasutaja "romeo"
      • Aug 2012
      • 1229

      #5327
      Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

      Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
      Seda ka vaatasid üle, mis levelile 1000IU regulaarne tarbimine nmol/l tõstab? Äkki siis vaatad ja oled natuke vait.
      Seda on võimatu öelda, sest see on niivõrd individuaalne. Oleneb mismoodi tarbitakse ja kui hästi indiviidi organism seda omastab.

      Comment

      • alaska
        forever
        • Oct 2008
        • 6599

        #5328
        Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

        Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
        89 nmol/l on väga madal, eriti kui sa pikemat aega juba võtad 4000IU-d päevas (mis btw on nii Kanada, USA, UK, Rootsi ja as far as I know ka muu Euroopa tervise-eeskirjade järgi maksimaalne lubatud kogus täiskasvanule enne mürgiseks muutumist).

        Mustad rõngad silmade all ei ole seotud vitamiin D-ga.

        Mu esimene mõte on pigem, et sul on probleem vitamiin D imendumisega, mis võib olla põhjustatud halvast toitumisest/ülekaalulisusest.

        Kui sa võtad korraga ka muid vitamiine/toidulisandeid, siis vaata, et üheski neist vitamiin A-d ei oleks. Vit. A oluliselt blokib vit. D imendumist kui neid samaaegselt võtta. Tavatoitudest on palju vit. A-d maksas, maksapasteedis, paprika/pipra maitseainepulbris, aprikoosis, mangos.
        Ma hakkasingi tablette lisaks võtma alles peale mõõtmist. Kui 89 on väga madal, siis on naljakas see, et ma olin enne mõõtmist võtnud pool aastat ilusasti kalamaksaõli supilusikatäie (u 400iu?). Niiet enamusel peaks see siis veel madalam olema. Ülekaaluline ma pole, toitumine on korras, aga A-vitamiini söön küll palju porgandi kujul.

        Comment

        • leits
          Hundinui
          • Apr 2009
          • 9562

          #5329
          Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

          Ühesõnaga ma pole ever mingeid d vitamiine söönud ega kalamaksaõlisid jms joond. Eriti seda vereanalüüsi ka tegema ei viitsi minna atm. Kui tellida need 5000 iu tabletid ära ja päevas korra võtta mingi paar kuud ei tohiks midagi juhtuda jah?

          Comment

          • Strawberry
            Varasemalt kasutaja "romeo"
            • Aug 2012
            • 1229

            #5330
            Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

            Algselt postitas alaska Vaata postitust
            Ma hakkasingi tablette lisaks võtma alles peale mõõtmist. Kui 89 on väga madal, siis on naljakas see, et ma olin enne mõõtmist võtnud pool aastat ilusasti kalamaksaõli supilusikatäie (u 400iu?). Niiet enamusel peaks see siis veel madalam olema. Ülekaaluline ma pole, toitumine on korras, aga A-vitamiini söön küll palju porgandi kujul.
            On erinevus kalaõli ja kalamaksaõli vahel. Kalamaksaõlis on vitamiin A-d 250mcg ühes lusikatäies. Apteegis on saadaval erinevaid variante, on olemas ka kalamaksaõli kust on vitamiin A välja filtreeritud.

            Ma ei tea mis brändi sa võtad, seega pead ise etiketi pealt lugema, kas sisaldab vitamiin A-d või ei.

            Comment

            • minbetmillionaire
              Õpihimuline Mängur
              • Jan 2010
              • 363

              #5331
              Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

              Algselt postitas leits Vaata postitust
              Kui tellida need 5000 iu tabletid
              Arvesta, et kui väljamaalt nii "kanged" tellid firmalt siis tollist läbi ei tule.

              Comment

              • Spewmonkey
                Seina Augustaja
                • Oct 2008
                • 2293

                #5332
                Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                Algselt postitas minbetmillionaire Vaata postitust
                Arvesta, et kui väljamaalt nii "kanged" tellid firmalt siis tollist läbi ei tule.
                This. Eestis on ülikarmid "ravimi"seadused. Kui strawberryde teha oleks, siis kirjutaks kõigile hommikuks, lõunaks ja õhtuks antibiotse välja.

                Comment

                • Strawberry
                  Varasemalt kasutaja "romeo"
                  • Aug 2012
                  • 1229

                  #5333
                  Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                  Algselt postitas Spewmonkey Vaata postitust
                  This. Eestis on ülikarmid "ravimi"seadused. Kui strawberryde teha oleks, siis kirjutaks kõigile hommikuks, lõunaks ja õhtuks antibiotse välja.
                  Parem karmid seadused, kui et noored emmed pseudoteaduse artikleid lugedes raseduse ajal 10000 IU vit. D tablette kugistavad ja hiljem braindamaged lapsi sünnitavad.

                  Comment

                  • Spewmonkey
                    Seina Augustaja
                    • Oct 2008
                    • 2293

                    #5334
                    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                    Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                    Parem karmid seadused, kui et noored emmed pseudoteaduse artikleid lugedes raseduse ajal 10000 IU vit. D tablette kugistavad ja hiljem braindamaged lapsi sünnitavad.
                    Oeh. Vähemalt saad kiirelt ühest "maailmaparandajast" lahti, sain oma $20 maksnud 3.6mln IU'd kätte 10min tagasi. Ilmselt söön kõik korraga ära ka, internetis ju kirjutas, et on hea.

                    Comment

                    • leits
                      Hundinui
                      • Apr 2009
                      • 9562

                      #5335
                      Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                      Lähen ostan vist need esialgu ära. Võtan 2x päevas ja vaatan kas aitab midagi kui mingi kuu+ kuur teha:

                      Comment

                      • inward
                        Klubi Liige
                        • Sep 2009
                        • 6275

                        #5336
                        Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                        Telli bonsunast, tuleb kõvasti odavam ju.

                        Comment

                        • Codecci
                          Luuramas Naisteturniire
                          • Nov 2008
                          • 7574

                          #5337
                          Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                          Kas enda peal selliseid asju on üldse objektiivne testida?

                          Comment

                          • Strawberry
                            Varasemalt kasutaja "romeo"
                            • Aug 2012
                            • 1229

                            #5338
                            Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                            Kui tahate toidulisandisoovitust, siis võtke seleeni. Seleeni üldiselt saab kõigest mis kasvab mullas, jama on ainult, et Eesti pinnas konkreetselt on ülimalt seleenivaene ja seetõttu eestimaiste taimede/teraviljade sees seda peaaegu ei ole. 2007 tehtud uuringu põhjal oli 85%-l testitutest seleenitase veres alla normi.

                            Soomes pannakse seleeni spetsiaalselt väetisesse, Eesti valitsus aga saatis selle idee pikalt, pidavat liiga kallis ja mittevajalik olema.

                            Kes lühikokkuvõtet lugeda tahab, siis siin on tore artikkel ka http://www.maaleht.ee/news/tarbija/t....d?id=26948021

                            P.S. Kui tablette närida ei taha, siis suuremates poodides on müügil ka seleeniga munad.
                            Last edited by Strawberry; 07.02.13, 15:22.

                            Comment

                            • leits
                              Hundinui
                              • Apr 2009
                              • 9562

                              #5339
                              Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                              ei tulnd kokku vist ..

                              Poker Stars $0.50/$1 No Limit Hold'em - 2 players - View hand 2095515
                              DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

                              Hero (BTN/SB): $167.34
                              BB: $29.51

                              Pre Flop: ($1.50) Hero is BTN/SB with A 5
                              Hero raises to $2, BB raises to $3, Hero calls $1

                              Flop: ($6.00) A 5 2 (2 players)
                              BB bets $3, Hero calls $3

                              Turn: ($12.00) K (2 players)
                              BB bets $10, Hero calls $10

                              River: ($32.00) 8 (2 players)
                              BB folds

                              Final Pot: $32.00
                              Hero mucks A 5
                              Hero wins $31.50
                              (Rake: $0.50)

                              Comment

                              • leits
                                Hundinui
                                • Apr 2009
                                • 9562

                                #5340
                                Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                                Sai ka eile django ära vaadatud kinos, kindlasti üks top 5 film minu jaoks. kellelgi neid d vitamiini tablette pole üle vms? ise nii pea tallinna ei satu ning osta ei saa sealt.

                                Comment

                                Working...