Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Godspeed_EJ
    Klubi Liige
    • Nov 2009
    • 3049

    #5296
    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

    Algselt postitas fyte Vaata postitust
    Ühikute kohta ei tea (ja ei viitsi hetkel uurida), aga vähe regulaarsemalt kala süües peaks ka ju vajalikul määral D-vitamiini kogused kätte saama.
    Meie poekala ei kannata kriitikat ja vajalikku kogust sealt kätte ei saa. Kalamaksa õlis olev kogusest ka ei piisa. Kui võtta, siis juba 1-2 kapslit päevas ja asi korras.

    Algselt postitas leits Vaata postitust
    Mis mõttes loll seadus? Äkki see on mingi põhjusega miks ala ei või rohkem võtta? Googeldasin veits, 10k tundub suht koht extreme? Kuskilt jäi diagonaalis lugedes silma, et kuni 2k võttes ei tohiks midgai juhtuda?
    Selles mõttes loll seadus, et 400iu on väga väike kogus ja maksad end lolliks, kui siit apteegist tablette hakkad ostma. Kui seda 400iu loogikat võtta arvesse, siis peaks suvel päevitamise ka ära keelama üle 5min päevas. Selle 10K saad suvel päikese käes kätte ca 1 tunniga. Ma ei viitsi praegu googeledada, aga olen lugenud teste, kus on võetud 25000-40000iu ka pikemas perioodis ja no side effects.
    Ma ise olen nüüd natuke üle aasta võtnud stabiilselt 10k päevas (suvel mitte) ja ainus side effect on see, et pole tavalist talveperioodi kassi peal.

    Comment

    • ristijeesus
      Klubi Liige
      • Oct 2009
      • 2533

      #5297
      Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

      Talveks tuleks osta rõõmulambike

      Comment

      • Pythagoras
        Grinder
        • Apr 2012
        • 589

        #5298
        Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

        Godspeed_EJ mõni märksõna mis tooteid tellides vaadata, palun :)

        Comment

        • redddman10
          Grinder
          • Aug 2010
          • 703

          #5299
          Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

          milline see talveperioodi kass on?

          Comment

          • Godspeed_EJ
            Klubi Liige
            • Nov 2009
            • 3049

            #5300
            Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

            Algselt postitas Pythagoras Vaata postitust
            Godspeed_EJ mõni märksõna mis tooteid tellides vaadata, palun :)
            ?

            Algselt postitas redddman10 Vaata postitust
            milline see talveperioodi kass on?
            sul on pimedal ajal samapalju energiat kui valgel ajal?

            Comment

            • inward
              Klubi Liige
              • Sep 2009
              • 6275

              #5301
              Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

              Godi jutt kõik õige. See diskussioon on meil varem olnud selles teemas ka.

              Uuringud, arvamused: siin ja siin

              Ise ostsin endale D-vitamiini bonsuna kaudu. Soomes valmistatud, olen rahul.
              Last edited by inward; 06.02.13, 16:16. Põhjus: Link parandatud.

              Comment

              • Strawberry
                Varasemalt kasutaja "romeo"
                • Aug 2012
                • 1229

                #5302
                Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                vit. D jaoks võta kalamaksaõli (vedelal kujul korralik lusikatäis, sama mis 20 pisikest kapslit).
                Kaltsiumitabletid on ka tavaliselt koos vit. D-ga, sest vit. D soodustab kaltsiumi imendumist.

                Enda laua pealt vaatan praegu, et ühes mu kaltsiumitabletis on väidetavalt 230% päevasest vit. D kogusest.

                Comment

                • Strawberry
                  Varasemalt kasutaja "romeo"
                  • Aug 2012
                  • 1229

                  #5303
                  Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                  Algselt postitas inward Vaata postitust
                  Ise ostsin endale D-vitamiini bonsuna kaudu. Soomes valmistatud, olen rahul.


                  8.90€ 100 tbl
                  500mg Ca
                  15mcg D3

                  Apteegis müüakse 90 tbl 6.xx€
                  600mg Ca
                  11,5mcg D3

                  Comment

                  • inward
                    Klubi Liige
                    • Sep 2009
                    • 6275

                    #5304
                    Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                    Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                    http://www.bonsuna.com/kaubamaja/pro...oducts_id=6069

                    8.90€ 100 tbl
                    500mg Ca
                    15mcg D3

                    Apteegis müüakse 90 tbl 6.xx€
                    600mg Ca
                    11,5mcg D3
                    Vale lingi panin. My bad. Mõtlesin seda

                    300 kapslit, 50μg ühes kapslis. 16 euri. Neil nüüd lisandunud vähe teravam toode ka - 20€, 100μg ühes kapslit, samuti 300 kapslit.

                    Comment

                    • Strawberry
                      Varasemalt kasutaja "romeo"
                      • Aug 2012
                      • 1229

                      #5305
                      Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                      In healthy adults, sustained intake of more than 1250 micrograms/day (50,000 IU) can produce overt toxicity after several months;[79] those with certain medical conditions such as primary hyperparathyroidism[80] are far more sensitive to vitamin D and develop hypercalcemia in response to any increase in vitamin D nutrition, while maternal hypercalcemia during pregnancy may increase fetal sensitivity to effects of vitamin D and lead to a syndrome of mental retardation and facial deformities.[80][81] Pregnant or breastfeeding women should consult a doctor before taking a vitamin D supplement. For infants (birth to 12 months), the tolerable upper limit (maximum amount that can be tolerated without harm) is set at 25 micrograms/day (1000 IU). One thousand micrograms (40,000 IU) per day in infants has produced toxicity within one month.[79] After being commissioned by the Canadian and American governments, the Institute of Medicine (IOM) as of 30 November 2010, has increased the tolerable upper limit (UL) to 2500 IU per day for ages 1–3 years, 3000 IU per day for ages 4–8 years and 4000 IU per day for ages 9–71+ years (including pregnant or lactating women).[82] Vitamin D overdose causes hypercalcemia, and the main symptoms of vitamin D overdose are those of hypercalcemia: anorexia, nausea, and vomiting can occur, frequently followed by polyuria, polydipsia, weakness, insomnia, nervousness, pruritus, and, ultimately, renal failure. Proteinuria, urinary casts, azotemia, and metastatic calcification (especially in the kidneys) may develop.[79] Vitamin D toxicity is treated by discontinuing vitamin D supplementation and restricting calcium intake. Kidney damage may be irreversible. Exposure to sunlight for extended periods of time does not normally cause vitamin D toxicity.[80] Within about 20 minutes of ultraviolet exposure in light-skinned individuals (3–6 times longer for pigmented skin), the concentrations of vitamin D precursors produced in the skin reach an equilibrium, and any further vitamin D that is produced is degraded.[83][83]
                      Ehk siis ärge hulluks ka minge. Looduslikult päikesest saadud vitamiin D-ga ei ole võimalik üledoosi saada, sest vit. D tootmine katkeb iseenesest teatud taseme saavutamisel.

                      Toidulisanditega sisse söödud vit. D üledoosi sümptomid on väga jõhkrad.

                      Comment

                      • Strawberry
                        Varasemalt kasutaja "romeo"
                        • Aug 2012
                        • 1229

                        #5306
                        Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                        Ma isiklikult arvan, et toidulisandit on mõtet võtta ainult konkreetse defitsiidi ravimiseks. (Edit: ehk siis kui sa saad päevas vähem kui 400 IU-d vit. D-d)

                        Vitamiin D-st rääkides, siis pole kohanud ühtegi uuringut mis näitaks, et vit. D üledoos oleks mingil moel üldse kasulik. Sisuliselt vahet pole kas sa sööd sisse 1000 IU-d või 30000 IU-d. Keha kasutab ikka ainult 400 IU-d ja kõik ülejäänu filtreeritakse neerudes lihtsalt välja.

                        Edit: Samamoodi on valgupulbri sissesöömisega. Sa võid küll süüa 400g valku päevas, aga sellest kasutusse läheb ainult 80-160g, kõik ülejääk investeeritakse sujuvalt peldikus suuremate junnide tootmisse.
                        Last edited by Strawberry; 06.02.13, 16:41.

                        Comment

                        • Godspeed_EJ
                          Klubi Liige
                          • Nov 2009
                          • 3049

                          #5307
                          Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                          Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                          Ma isiklikult arvan, et toidulisandit on mõtet võtta ainult konkreetse defitsiidi ravimiseks. (Edit: ehk siis kui sa saad päevas vähem kui 400 IU-d vit. D-d)

                          Vitamiin D-st rääkides, siis pole kohanud ühtegi uuringut mis näitaks, et vit. D üledoos oleks mingil moel üldse kasulik. Sisuliselt vahet pole kas sa sööd sisse 1000 IU-d või 30000 IU-d. Keha kasutab ikka ainult 400 IU-d ja kõik ülejäänu filtreeritakse neerudes lihtsalt välja.

                          Edit: Samamoodi on valgupulbri sissesöömisega. Sa võid küll süüa 400g valku päevas, aga sellest kasutusse läheb ainult 80-160g, kõik ülejääk investeeritakse sujuvalt peldikus suuremate junnide tootmisse.
                          Sa oled ikka päris rumal.

                          Comment

                          • ristijeesus
                            Klubi Liige
                            • Oct 2009
                            • 2533

                            #5308
                            Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                            Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                            Keha kasutab ikka ainult 400 IU-d ja kõik ülejäänu filtreeritakse neerudes lihtsalt välja.
                            lol 400 IU on miinimum titadele, et rahhiiti vältida.

                            Comment

                            • Strawberry
                              Varasemalt kasutaja "romeo"
                              • Aug 2012
                              • 1229

                              #5309
                              Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                              Algselt postitas ristijeesus Vaata postitust
                              lol 400 IU on miinimum titadele, et rahhiiti vältida.
                              For infants (birth to 12 months), the tolerable upper limit (maximum amount that can be tolerated without harm) is set at 25 micrograms/day (1000 IU)
                              Titadele üle 1000IU on juba tissue damage, mis paska sa ajad rahhiidist ?

                              Comment

                              • ristijeesus
                                Klubi Liige
                                • Oct 2009
                                • 2533

                                #5310
                                Re: Blogi: Leits - Egotrippija! [100NL FR]

                                Tule taevas appi.

                                Comment

                                Working...