[50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • ranka
    Miljon Põhjust Kodus Olla
    • Sep 2008
    • 36444

    #7246
    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

    Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
    Ja ometi kui mainida mõistet "suur kaitsetahe",siis mujale kui kaitseliidule ju polegi näppu näidata(välja muidugi ei öelda). Mingi % vb ka vabatahtlikult teenima asumine,aga seal kindlasti mingi osa neid ,kes lihtsalt tahavad kiirelt kaelast ära saada "vabatahtliku kohustuse/sunni". Kaudselt ka pääste kellel sõjaajak suur roll,ning ometi kotitakse aastaid juba.
    Lisaks, kui minu arvamust küsida, siis näiteks ajateenistuse pikendamine 12 kuule ei tõeta kuidagi kaitsetahet, vaid halvendab ja taaskord tuleks vaadata Kaitseväe juhataja otsa.

    Pigem peaks ajateenistust:
    • ? lühendama ja ajakasutust tegema efektiivsemaks, sest ajakasutus on seal väga kehv;
    • ? ajateenistust muutma paindlikkumaks - võib teenida korraga või pikema aja jooksul või näiteks liituda Kaitseliiduga ja kui olla seal aktiivne 10 aastat, siis kohustus kaob;
    • ? samas kogu kohustuse muutma niiöelda vaba-tahte/motivatsiooni kohustuse - näiteks, kes ajateenistust ei läbi, maksabki väga väikest "julgeoleku maksu", kuid see raha läheb 100% ajateenistujate ja kaitseliitastele tasudeks;
    • ? vande andmine 100% ja rangelt vaba tahtlik ja kes annab vande, et jääb vankumatult sõja ajal riigi kõrvale, saab õiguse riigilt saada 0% intressiga laenu sissemakseks kinnisvara soetamiseks ja kehtib terve elu s.t. nii kui laen tasutud, saab võtta uue, eeldusel, et ei ole riigile võlgu.


    Ja veel nipet-näpet ehk ajateenistus ja riigi teenimine ei peaks olema ühepoolne kohustus, vaid vabalt valitud tegevus, millega kaasnevad hüved ja kui ei viitsi teenida, siis küll natuke maksad rohkem, kuid need maksud ei ole karistuseks, vaid lähevad niiöelda õigesse kohta - neile, kes viitsivad kaitsega tegeled.a

    Oleks lihtne, loogiline, motiveeriv ja teenistus ei oleks rõve kohustus, vaid pigem ennast arendav natuke aeganõudev ja tüütum kohustus, millega kaasnevad ka hilisemad kogu eluks saadavad hüved.

    Võiks võrrelda midagi autojuhilubadega - autokoolis käia on tüütu, isegi natuke ebameeldiv kui kohe ei õnnestu, kuid kogu protsess on siiski meeldiv, sest õpid asju juurde ja lõpuks saad elukestva hüve - õigus juhtida vastava kategooria sõidukit.

    Comment

    • Söönlusikast
      Pokkerihai
      • Feb 2024
      • 3255

      #7247
      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

      No nagu me 100x maininud. Võiks nagu olla mida kaitsta. Kui riik ütleb oma pere,ütlen,et panen heina kopterile haagise külge ning nägemist.
      Kui riik ütleb oma kodu..... on vaja pikemalt siin midagi avada? Kodu mida igakell võidakse ära võtta,või mida nagunii maksustakse nii,et maksad pangale ära ,siis riigile pead maksma aegade lõpuni-nagu pigem üürid riigilt oma kodu.

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #7248
        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

        Aa ja siis kaoksid need "mittekõlbulik teenistusse" ka ära, sest pole vaja kõrvale hiilida, vaid teenid oma aja ära siis, kui ise tahad ja nii kuidas tahad (valid kasvõi metsa või klassiruumis iga nädalavahetusel drooniõppe vahel) ning teenistust saaks täita kuni kõrge eani välja. Lisaks kui tõesti ei viitsi, siis maksadki miskit olematut maksu, ala "0,5% kuni €X" kuus tulust ja tead, et see raha läheb õigesse kohta.

        Aga need on siin hobuseunenäod. Eestis sihitud maksud ei ole kunagi sihitud maksud. Lõpuks ühendatakse ikka lahti ja pannakse ühispotti.

        Midagi sarnast, et kui näiteks kogu automaks, 100% sellest laekuv tulu läheks Eesti teedesse, siis ma maksaks seda rõõmuga, sest sellisel juhul oleksid meil üsna pea väga head teed. Aga kuna see (ligi 240 miljonit eurot aastas) läheb ühiskassase, siis loeme hoopis selliseid uudiseid:



        Lihtsalt võrdluseks Kose-Mäo lõigu (40km) prognoos oli 170 miljonit eurot. Praktikas Kose-Võõbu (23km) maksumus oli 88,7 miljonit eurot ehk ligi 4 miljonit eurot kilomeeter. Kui see 240 miljonit automaksu suunata teedesse saaksime ca. aastaga piisavalt pappi, et ehitada Tallinn-Pärnu lõik neljarealiseks ja ca. 3 aastaga, et Tallinn-Tartu lõik. Üks valimistsükkel.

        Kuid ei. See raha pannakse sujuvalt jälle kuskile "ühiskassase", kus see kaob meie üüratusse bürokraatia masinase ja ametnikele, sest meie kalli rahandusministri Jürgen Ligi sõnul: "ametnike väärtustamine aitaks tema sõnul kindlustada ka demokraatiat."

        Comment

        • ranka
          Miljon Põhjust Kodus Olla
          • Sep 2008
          • 36444

          #7249
          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

          Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
          No nagu me 100x maininud. Võiks nagu olla mida kaitsta. Kui riik ütleb oma pere,ütlen,et panen heina kopterile haagise külge ning nägemist.
          Kui riik ütleb oma kodu..... on vaja pikemalt siin midagi avada? Kodu mida igakell võidakse ära võtta,või mida nagunii maksustakse nii,et maksad pangale ära ,siis riigile pead maksma aegade lõpuni-nagu pigem üürid riigilt oma kodu.
          Täpselt. See 0% intressiga laen riigilt kinnisvara sissemakse jaoks oleks üks see, mis selle komplekti veel terviklikuks muudaks.

          Oled noor inimene. Lõpetad kooli. Lähed tööle. Leiad hea töökoha. Täidad ära töökõrvalt kaitsekohustused (näiteks ajateenistus 4 kuud või 1-2 aastat (mis iganes aeg) "kaugõppes" + nädalavahetuseti). Saad täidetud. Siis võtad riigilt soodsa 0% intressiga laenu, et osta omale kodu ja alustad kaunist elu.

          Aga meil vastupidi. Lõpetad ära kooli. Siis pekstaks sind kuskile ajateenistusse, ja nüüd juba 12 kuuks. Seal sunnitakse andma vanne. Siis saad jalaga perse, et mine tagasi tsviili ja alustad taaskord kõike otsast.

          Saad lõpuks omale suure surmaga sissemakse raha kogutud, oled juba 25-aastane. Saad tavaintressiga laenu, sõidad poolpann autoga. Ebastabiilsed maksud, mis iga aasta tõusevad. Alati pead hoidma puhvrit pangakontol.

          Ebakindlus tõuseb, kulud tõusevad. Oled juba 30-aastane. Veel 15 aastat laenu maksta. Jälle uued maksutõusud. Tead, et varsti saad ka kinnisvaramaksu selga - aja küsimus. Lisaks oled elanud üle COVID-19 aja, mis läks üle noatera, sest juba pandi valiku ette, et kas süst või saad kinga.

          Kinga saamisel tähendba, et ei suuda enam laenu maksta, kaotad kodu. Jääd ka veel võlgu. Täiturid võtavad ära kontod, arestivad kõik. Oled kodutu, suurtes võlgades. Jumalat küll ei usu, aga siiski tänad teda, et lapsi pole.

          Putin ikka sõdib. Hambad ristis jälle pöördud ateistina jumala poole, et läheks kõik hästi ja keegi kodu ära ei võtaks. Oled juba 35, elu on kallis, midagi muutunud pole. Ähvardatakse kogu aeg sõjaga - käi korduõppustel, kuid riik midagi vastu ei anna.

          Ligid ja muu irvitavad näkku. Möödub veel 5 aastat, saad 40. Vahepeal naise võtnud, aga lapsi ei plaani veel teha, sest ebakindel. Veel 5 aastat ja lööd käega - oled raha natuke kogunud ja sõidad lõpuks soojale maale reisile - meeldib ja kuna oled 45 laen sai just makstud, müüd kodu maha ja
          jäädki sinna elama.

          Miski selline stsenaarium on Eestis.

          Comment

          • Söönlusikast
            Pokkerihai
            • Feb 2024
            • 3255

            #7250
            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

            Algselt postitas ranka Vaata postitust
            Täpselt. See 0% intressiga laen riigilt kinnisvara sissemakse jaoks oleks üks see, mis selle komplekti veel terviklikuks muudaks.

            Oled noor inimene. Lõpetad kooli. Lähed tööle. Leiad hea töökoha. Täidad ära töökõrvalt kaitsekohustused (näiteks ajateenistus 4 kuud või 1-2 aastat (mis iganes aeg) "kaugõppes" + nädalavahetuseti). Saad täidetud. Siis võtad riigilt soodsa 0% intressiga laenu, et osta omale kodu ja alustad kaunist elu.

            Aga meil vastupidi. Lõpetad ära kooli. Siis pekstaks sind kuskile ajateenistusse, ja nüüd juba 12 kuuks. Seal sunnitakse andma vanne. Siis saad jalaga perse, et mine tagasi tsviili ja alustad taaskord kõike otsast.

            Saad lõpuks omale suure surmaga sissemakse raha kogutud, oled juba 25-aastane. Saad tavaintressiga laenu, sõidad poolpann autoga. Ebastabiilsed maksud, mis iga aasta tõusevad. Alati pead hoidma puhvrit pangakontol.

            Ebakindlus tõuseb, kulud tõusevad. Oled juba 30-aastane. Veel 15 aastat laenu maksta. Jälle uued maksutõusud. Tead, et varsti saad ka kinnisvaramaksu selga - aja küsimus. Lisaks oled elanud üle COVID-19 aja, mis läks üle noatera, sest juba pandi valiku ette, et kas süst või saad kinga.

            Kinga saamisel tähendba, et ei suuda enam laenu maksta, kaotad kodu. Jääd ka veel võlgu. Täiturid võtavad ära kontod, arestivad kõik. Oled kodutu, suurtes võlgades. Jumalat küll ei usu, aga siiski tänad teda, et lapsi pole.

            Putin ikka sõdib. Hambad ristis jälle pöördud ateistina jumala poole, et läheks kõik hästi ja keegi kodu ära ei võtaks. Oled juba 35, elu on kallis, midagi muutunud pole. Ähvardatakse kogu aeg sõjaga - käi korduõppustel, kuid riik midagi vastu ei anna.

            Ligid ja muu irvitavad näkku. Möödub veel 5 aastat, saad 40. Vahepeal naise võtnud, aga lapsi ei plaani veel teha, sest ebakindel. Veel 5 aastat ja lööd käega - oled raha natuke kogunud ja sõidad lõpuks soojale maale reisile - meeldib ja kuna oled 45 laen sai just makstud, müüd kodu maha ja
            jäädki sinna elama.

            Miski selline stsenaarium on Eestis.
            See peaks delfid suurelt esilehel olema.

            Comment

            • ranka
              Miljon Põhjust Kodus Olla
              • Sep 2008
              • 36444

              #7251
              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

              Lõpuks äkki hakkab midagi liikuma. Kaua võttis aega? Ja see BigBanki vana ärgu seal kägisegu midagi.



              ? https://www.err.ee/1609689347/maksek...nude-arimudeli

              ? https://www.err.ee/1609688240/eesti-...de-menetlemise

              Comment

              • Söönlusikast
                Pokkerihai
                • Feb 2024
                • 3255

                #7252
                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                Lõpuks äkki hakkab midagi liikuma. Kaua võttis aega? Ja see BigBanki vana ärgu seal kägisegu midagi.



                ? https://www.err.ee/1609689347/maksek...nude-arimudeli

                ? https://www.err.ee/1609688240/eesti-...de-menetlemise
                Ma pole midagi naljakamat lugenud. Sellest räögitud vist 20aastat juba. Mingi teema ju ,et viivised/intressid ei tohiks ületada 2kordset põhisummat. Praktikas ala mõnesajased võlad paisunud tuhandeteks,mis läbisidki selle maksekäsu ja kui juba see tehtud,siis pole midagi tagantjärgi enam teha. Hea mölin,et hagimenetlusega läheb võlgnikule kallimaks,kui tegelt maksekäsu stsenaarium terveid kodusi kaotanud (alge ala mingi olematu võlasumma-reference ala libe/kuuurija/delfi artiklid inimeste saatustest)
                Hagimenetlusega lihtsalt sureb bisness plan,kus põhisumma paisutakse ala 100kordseks

                Mingi vend pidas blogi ka kunagi ,kuidas välja end kaevas. Seal olid ka suht sürr numbrid ei oska linki anda ,ega googeldada ,läbi delfi sattusin vaatama.
                Lõpuks mingi vana tuttav maksis ära laenu vist tema 2se pensionisamba vastu.
                Last edited by Söönlusikast; 10.05.25, 09:29.

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #7253
                  Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                  Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                  Ma pole midagi naljakamat lugenud. Sellest räögitud vist 20aastat juba. Mingi teema ju ,et viivised/intressid ei tohiks ületada 2kordset põhisummat. Praktikas ala mõnesajased võlad paisunud tuhandeteks,mis läbisidki selle maksekäsu ja kui juba see tehtud,siis pole midagi tagantjärgi enam teha. Hea mölin,et hagimenetlusega läheb võlgnikule kallimaks,kui tegelt maksekäsu stsenaarium terveid kodusi kaotanud (alge ala mingi olematu võlasumma-reference ala libe/kuuurija/delfi artiklid inimeste saatustest)
                  Hagimenetlusega lihtsalt sureb bisness plan,kus põhisumma paisutakse ala 100kordseks

                  Mingi vend pidas blogi ka kunagi ,kuidas välja end kaevas. Seal olid ka suht sürr numbrid ei oska linki anda ,ega googeldada ,läbi delfi sattusin vaatama.
                  Lõpuks mingi vana tuttav maksis ära laenu vist tema 2se pensionisamba vastu.
                  Asi on selles, et tõesti ei saa suuremaks minna, aga sinna hakkavadki tulema igasugu täiturite tasud, kohtutasud ja muu taoline. Kokkuvõttes, kui laen läheb hapuks, siis laias laastus on summa, mis lõplikuks kujuneb umbes 2,5 kuni 3-kordne algsummast. Ehk 15K laenudest saab umbes 40K, 25K laenudest 60-70K jne.

                  See on minu arvates täiesti õiglane, et ta nii läheb. Laen, kui võetakse, tuleb siiski ju tagasi maksta. Selle üle ma ei vaidle.

                  Kuid ma vaidlen selle üle, et laenu võtmisel peavad olema kaks vastutustundlikku poolt: laenuvõtja peab mõistma ja aru saama, et ta suudab laenu tagasi maksta ja laenuandja peab mõistma ja aru saama, et laenuvõtja on laenu tagasi maksma. Kui see lihtne loogika lahendada, on asi korras.

                  Kuid hetkel laenuandja kasutab ära laenuvõtjaid, andes neile laene, mida nad ei suuda tagasi maksta ja laenuandja maandabki riski ära:
                  - selle max 2x nõudega;
                  - täituritega.

                  Ehk pikas perspektiivis saab ta laenud ikka tagasi ja keskmine tootlus võib seetõttu olla isegi suurem kui keskmine välja antud intress.

                  Kui ta seda teha ei saaks, siis olekski ju kõik korras. Kui laenuvõtja tõesti ei suuda laenu ära tasuda, siis laenuandjal on põhjendatud õigus küsida viivseid jms. ja kui laenuvõtja suudab tõendada ära, et ta andis laenu vastutustundlikult, oleks tal õigus rakendada ka täiturit, kes siis kõik selle "jõuga" sisse nõuab.

                  Ja üldiselt on nii, et laenuvõtja, kes ei suuda laenu tagasi maksta, kuid laen on võetud vastutustundlikult, teeb endast kõik oleneva, et laen saaks tasuda ja laenuandja, kes annab laene vastutustundlikult, teeb ka endast kõik oleneva, et laenud hapuks ei läheks ehk kui kaks vastutsundlikku osapoolt saavad kokku, sünnivad reeglina ka kompromissid.

                  See on see probleem.

                  Comment

                  • Söönlusikast
                    Pokkerihai
                    • Feb 2024
                    • 3255

                    #7254
                    Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                    See pole ju vastutustundlik laenamine,vaid kuritahtlik mida sa kirjeldad. Kui inimene kes ei peaks saama laenu,antaksegi teadmisega,et saab 2x tagasi

                    Comment

                    • ranka
                      Miljon Põhjust Kodus Olla
                      • Sep 2008
                      • 36444

                      #7255
                      Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                      Algselt postitas Söönlusikast Vaata postitust
                      See pole ju vastutustundlik laenamine,vaid kuritahtlik mida sa kirjeldad. Kui inimene kes ei peaks saama laenu,antaksegi teadmisega,et saab 2x tagasi
                      Ja seda ma ju räägingi, et seda nad praegu teevadki. Nad kasutavad ära süsteemi. Sisuliselt topivad igas asendis igas olukorras inimesele laenu tasku, teadmisega, et nad saavad selle alati tagasi - kas selle intressiga, mis nad andsid või siis hoopis veel karmimalt.

                      Ja ka ma (ka üllataval kombel nüüd Pakosta) rääkinud kogu aeg sellest, et selliselt väljastatud laenud peaksid olema koheselt nii öelda vastutustundetud laenud ja neile ei tohiks saada rakendada mitte ühtegi seaduslikku väljanõude õigust (täitur) ja õige oleks ka see, et ei tohiks olla ka viiviseid, intresse ega midagi.

                      Kui selline muudatus tehtaks, lõppeks päeva pealt selliste laenude väljastamine. Vastupidiselt. Laenuandjad hakkaksid ülihoolkalt kontrollima, kas laenuvõitja on ikka võimeline laenu maksma ja kas ta üleüldse soovib laenu (näiteks ei võtaks mälus peaga).

                      Ja kui selline asi rakenduks, kukuks pool kiirlaenuturgu kokku ja tõenäoliselt ka Eesti ühe suurima kiirlaenu kasumid ning üllatus-üllatus, kes on üks suuremaid paari erakonna toetajaid ja juhtumisi ta on selle suurima kontori omanik. Vahest tundub, et need asjad, et "perekondlikud erakonnad", kes juhtumisi sealt annetusi saavad (7 kohalised), mitte ei märka, vaid ei tahagi märgata suurt probleemi. Ja võib-olla praegu proovitakse seda raha-arterit läbi lõigata teiselt poolt...

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #7256
                        Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                        Niisama mula ka. Tulin just jooksmast. Ja täna oli esimene selline mõnus kevadilm ja väga mõnus oli joosta. Lõpuks rsk hakkas väga karmilt pistma, ja tempo kukkus meeltult, kuid lõppajaks jäi 5:11. Selle hooaja rekord.

                        Poleks hakanud pistma + ei oleks seda sada kilo kaaluvat pusa, oleks kapanud kui hobune ja hooaja tippmargi omale ära jooksnud :) Muidugi lisaks külm tuul veel häirib, kuid selle probleemiga tegeleb aeg.

                        Väga timm.

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #7257
                          Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                          HIMARS ftw! See video näitab, kui mõttetud on droonid ja kui vähe neid niiöelda "surmatsoonis" on. Lihtsalt jalutad läbi, ühtegi drooni ei näe - oleks HIMARS, siis need Vene okupandid poleks julgenud sinna jalga tõstagi!

                          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                          Comment

                          • ranka
                            Miljon Põhjust Kodus Olla
                            • Sep 2008
                            • 36444

                            #7258
                            Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal










                            Comment

                            • ranka
                              Miljon Põhjust Kodus Olla
                              • Sep 2008
                              • 36444

                              #7259
                              Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                              Tükike Ukraina sõda. Kui ei taha venelane tormi jooksma (loe: surema minna) või pöördub tagasi, siis tulemus on järgnev:

                              Comment

                              • Söönlusikast
                                Pokkerihai
                                • Feb 2024
                                • 3255

                                #7260
                                Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal

                                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                                Tükike Ukraina sõda. Kui ei taha venelane tormi jooksma (loe: surema minna) või pöördub tagasi, siis tulemus on järgnev:
                                Tõmmake mind risti(mu arvamus suuresti tuleb sellest ,et mul pere ja laps)ütlen viimast korda oma arvamuse. Iisrael võib terve palestiina minu silmis tuhastada. Kui ukraina avastaks miski imerelva ,mul ei läheks ühte pisarat ka kui kogu 140miljonit venelast oleks läinud. Minu arvamus on väga kitsa mõtlemisega(et ala on "süütuid"-keda kindlasti ka on). Ntx ukraina puhul mulle piisas ühest videost ,kus vanemad jooksid oma lapsega haiglasse kes oli saanud killutabamuse ja siis teatatati surmast... mulle piisas sellest mõnest sekundist vanemate nägudest ,et iga viimne kui venelane võib maha surra isegi kui ta gruusiasse/türki põgenenud. Ma ei tea kas sellist mõistet eksisteerib,et siinkohal mõtlen aktiivvenelast(*keegi kelle vanavanavanavanemad on ala venelased ja ta täiesti integreerunud muus riigis ja ei pane pidu 9ndal mail pole venelane selles mõistes).
                                Palestiina lipukeste lehvitajatelt küsiks,miks pn veel pantvange palestiinas lõksus...

                                Comment

                                Working...