Re: [50NL@GGPoker] Ranka tupikeel ⛔ ehk -2bb kaotava mängija teekond nüüd 2025. aastal
Lisaks, kui minu arvamust küsida, siis näiteks ajateenistuse pikendamine 12 kuule ei tõeta kuidagi kaitsetahet, vaid halvendab ja taaskord tuleks vaadata Kaitseväe juhataja otsa.
Pigem peaks ajateenistust:
Ja veel nipet-näpet ehk ajateenistus ja riigi teenimine ei peaks olema ühepoolne kohustus, vaid vabalt valitud tegevus, millega kaasnevad hüved ja kui ei viitsi teenida, siis küll natuke maksad rohkem, kuid need maksud ei ole karistuseks, vaid lähevad niiöelda õigesse kohta - neile, kes viitsivad kaitsega tegeled.a
Oleks lihtne, loogiline, motiveeriv ja teenistus ei oleks rõve kohustus, vaid pigem ennast arendav natuke aeganõudev ja tüütum kohustus, millega kaasnevad ka hilisemad kogu eluks saadavad hüved.
Võiks võrrelda midagi autojuhilubadega - autokoolis käia on tüütu, isegi natuke ebameeldiv kui kohe ei õnnestu, kuid kogu protsess on siiski meeldiv, sest õpid asju juurde ja lõpuks saad elukestva hüve - õigus juhtida vastava kategooria sõidukit.
Algselt postitas Söönlusikast
Vaata postitust
Pigem peaks ajateenistust:
- ? lühendama ja ajakasutust tegema efektiivsemaks, sest ajakasutus on seal väga kehv;
- ? ajateenistust muutma paindlikkumaks - võib teenida korraga või pikema aja jooksul või näiteks liituda Kaitseliiduga ja kui olla seal aktiivne 10 aastat, siis kohustus kaob;
- ? samas kogu kohustuse muutma niiöelda vaba-tahte/motivatsiooni kohustuse - näiteks, kes ajateenistust ei läbi, maksabki väga väikest "julgeoleku maksu", kuid see raha läheb 100% ajateenistujate ja kaitseliitastele tasudeks;
- ? vande andmine 100% ja rangelt vaba tahtlik ja kes annab vande, et jääb vankumatult sõja ajal riigi kõrvale, saab õiguse riigilt saada 0% intressiga laenu sissemakseks kinnisvara soetamiseks ja kehtib terve elu s.t. nii kui laen tasutud, saab võtta uue, eeldusel, et ei ole riigile võlgu.
Ja veel nipet-näpet ehk ajateenistus ja riigi teenimine ei peaks olema ühepoolne kohustus, vaid vabalt valitud tegevus, millega kaasnevad hüved ja kui ei viitsi teenida, siis küll natuke maksad rohkem, kuid need maksud ei ole karistuseks, vaid lähevad niiöelda õigesse kohta - neile, kes viitsivad kaitsega tegeled.a
Oleks lihtne, loogiline, motiveeriv ja teenistus ei oleks rõve kohustus, vaid pigem ennast arendav natuke aeganõudev ja tüütum kohustus, millega kaasnevad ka hilisemad kogu eluks saadavad hüved.
Võiks võrrelda midagi autojuhilubadega - autokoolis käia on tüütu, isegi natuke ebameeldiv kui kohe ei õnnestu, kuid kogu protsess on siiski meeldiv, sest õpid asju juurde ja lõpuks saad elukestva hüve - õigus juhtida vastava kategooria sõidukit.






Comment