Avaldatud: 15. märts 2017

Eesti meistrivõistlused pokkeris 2017 toimuvad 13.-22. aprillil

Eesti meistrivõistlused pokkeris 2017 toimuvad 13.-22. aprillil Tallinnas Hilton Park Hotellis. Kokku selguvad Eesti meistrid kümnes erinevas pokkeri mänguformaadis.

Sisukord

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED POKKERIS 2017

Eesti meistrivõistlused pokkeris 2017  avapauk antakse 500-eurose osalustasuga NL Hold’em 6-max turniiriga, mis on ühtlasi meistrivõistluste kallim turniir. Ülejäänud tiitliturniiride osalustasud jäävad vahemikku 50-300 eurot.

Festival jätkub 50-eurose rahvaturniiri, millele järgneb meistrivõistluste tähtsaim, 300-eurose osalustasuga NL Hold’em põhiturniir. Samuti selgitatakse meistrid 8-game’is ning populaarsetes No Limit Holdem Heads-Up, No Limit Holdem 8-max, Pot Limit Omaha 6-max ja No Limit Omaha High-Low 8-max mänguformaatides. Tavapäraselt on festivali kavas ka naisteturniir ning paarismäng.

Kõik tiitliturniirid mängitakse freezeout formaadis ning lisaks viiakse EMV raames läbi kaks satelliitturniiri ning heategevuslik pokkerivõistlus, mille auhinnafondist läheb 50% Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu toetuseks. 10 päeva vältava festivali lõpetab 22. aprillil kell 22:00 algav ETPF-i auhinnagala, kus autasustatakse pidulikult kõiki selleaastaseid meistreid ning möödunud aasta parimaid pokkerimängijad.

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED POKKERIS 2017 KAVA

Eesti meistrivõistlused pokkeris 2017 kava

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED POKKERIS 2017 ÜLDINFO

Eesti meistrivõistlused pokkeris 2017 on Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt koostöös Olympic Poker Clubiga läbiviidavad arvult 15. turniiripokkeri Eesti meistrivõistlused (EMV). Esimesed Eesti meistrivõistlused pokkeris viidi läbi juba 2001. aastal ning hiljem on need jäänud pidamata vaid kahel korral – 2006. ja 2007. aastal.

Kui meistrivõistluste algusaegadel võisid neist võtta osa kõik huvilised ning tiitleid õnnestus võita ka Soome, Norra ja Saksamaa mängijatel, siis alates 2008. aastast on lubatud võistelda ainult Eesti residentidel.

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED POKKERIS 2017 KVALIFIKATSIOONID

Kõikidele 2017. aasta pokkeri Eesti meistrivõistlustele saab kvalifitseeruda läbi OlyBet’i online pokkeritoa. Kvalifikatsioonide osalustasud jäävad vahemikku €3.3 – €110. Kvalifikatsioonide ajakava on järgnev:

 • Iga päev kell 20:00 (pühapäeviti 18:00) toimub 3.3-eurose osalustasuga «EMV 2017 Super Satellite to €50» rebuy turniir, millele viie osaleja korral on garanteeritud 50-eurone pilet. Piletit saab kasutada EMV 2017 Rahvaturniiril või Naisteturniiril.

 • Teisipäeviti ja neljapäeviti kell 20:00 toimub 22-eurose osalustasuga «EMV 2017 Super Satellite to €150» freezeout turniir, millele viie osaleja korral on garanteeritud 150-eurone pilet. Piletit saab kasutada samaväärsete pokkeri Eesti meistrivõistluste turniiridel mängimiseks.

 • Kolmapäeviti ja pühapäeviti kell 20:00 toimub 22-eurose osalustasuga «EMV 2017 Super Satellite to €300» rebuy turniir, millele kuue osaleja korral on garanteeritud 300-eurone EMV 2017 pilet.

 • Pühapäeviti kell 20:00 toimub 110-eurose osalustasuga «EMV 2017 Super Satellite to €500» freezeout turniir, millele 4 osaleja korral on garanteeritud 500-eurone EMV 2017 pilet.

Satelliitidelt võidetud pileteid saab soovi korral vahetada väiksemateks piletiteks, mida saab kasutada 2017. aasta pokkeri Eesti meistrivõistlustel. Näiteks 500-eurose pileti saab vahetada 300-eurose Põhiturniiri, 150-eurose NLHE Heads-up ja 50-eurose Rahvaturniiri piletite vastu.

AVA OLYBET’I KONTO

EMV 2017 KAMPAANIAD

OLYBET'I EMV KAMPAANIAS
TASUTA PÄÄSE EMV PÕHITURNIIRILE

Kõik mängijad, kes kvalifitseeruvad 2017. aasta pokkeri Eesti meistrivõistluste Rahvaturniirile läbi OlyBet’i pokkeritoa, osalevad «last longer» võistluses – kõige kauem mängus püsinud läbi OlyBet’i pokkeritoa kvalifitseerunud mängija saab auhinnaks €300 pileti EMV 2017 põhiturniirile.

Võistluses osalemiseks tuleb Rahvaturniiril mängides kanda OlyBet’i rinnakleepsu, mis antakse mängijale kasiino kassas koos turniiripiletiga. Kvalifikatsioonid on juba alanud ja nendega saab tutvuda selle artikli eelmises sektsioonis.

TASUTA €1500 MALTA PAKETT

Kõik mängijad, kes kvalifitseeruvad 2017. aasta pokkeri Eesti meistrivõistluste tiitliturniirile läbi OlyBet’i pokkeritoa ja võidavad selle turniiri, saavad koheselt kingituseks MPN Poker Tour Malta paketi, mis on väärt €1500.

Pakett sisaldab reisiraha, 4 ööd majutust 4* hotellis, hommikusööki, €550 pääset põhiturniirile, €150 pääset kõrvalturniirile ja tervituspidu. Hotelli majutus on kahele ja kõrvalturniiri pileti võib soovi korral üle anda oma reisikaaslalsele.

EMV €1000 FREEROLL

Kõik, kes täidavad OlyBet’i pokkeritoas ära 10 lihtsat ülesannet, saavad pääsme freerollile, mille auhinnafondis on €1000 väärtuses 2017. aasta pokkeri Eesti meistrivõistluste pileteid.

Ülesanded leiab OlyBet’i veebilehelt ja need tuleb täita enne 12. aprilli. Peale ülesannete täitmist lisatakse mängija kontole pilet, millega mängija peab ise turniirile registreeruma.

Freeroll toimub 12. apillil kell 21:00 ja selle leiab: Tournaments > Special > Freeroll ja nimeks EMV 2017 Achievement Freeroll.

OLYBET’I VEEBILEHELE
UNIBET'I EMV KAMPAANIAD
UNIBET’I EMV SATELLIIDID

Unibet korraldab EMV satelliite ajavhaemikul 27. märtsist kuni 9. aprillini ja toimuvad järgnevad satelliidid:

Nimi: Igapäevane EMV freeroll
Algus: 20:00 Eesti aeg (v.a pühapäeviti, kui freeroll algab Eesti aja järgi kell 18:00)
Auhinnad: 1. koht 50 € EMV pilet, 2.-3. koht pääse Pühapäevasele 11 € EMV satelliidile

Nimi: Igapäevane 3.30 € EMV satelliit
Algus: 21:00 Eesti aeg (v.a pühapäeviti, kui turniir algab Eesti aja järgi kell 20:00)
Auhinnad: 2 x 50 € EMV pilet

Nimi: Pühapäevane 11 € EMV satelliit
Algus: 21:00 Eesti aeg
Auhinnad: 1. koht 300 € EMV pilet, 2. koht 150 € EMV pilet, 3. koht 50 € EMV pilet

Turniiri leidmiseks mine pokkeritarkvarasse, klikka «TOURNAMENTS» nupu all olevale «Full Schedule» nupule ning sisesta otsingusse EMV.
UNIBET’I POKKERILEHELE

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED POKKERIS 2017 TULEMUSED & PRESSITEATED

Tulemused on reastatud kronoloogiliselt, alates viimasest. Ametliku pressiteate lugemiseks klõpsa soovitud turniiril.

23.04.2017: 2016. AASTA PARIMAKS POKKERIMÄNGIJAKS VALITI MARKKU KOPLIMAA

22. aprillil Olympic Park kasiinos toimunud Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) iga-aastasel pidulikul auhinnagalal, mis lõpetas kümme päeva väldanud 2017. aasta Eesti meistrivõistlused (EMV), pärjati ka eelmise aasta edukamaid pokkerimängijaid. 30-aastane pokkeriproff Markku Koplimaa pälvis samaaegselt nii aasta parima live- kui ka online-mängija auhinna.

Möödunud aastal õnnestus Koplimaal jõuda auhinnarahadesse koguni tosinal rahvusvahelisel live-turniiril ning teenida ühtekokku üle 270 tuhande euro. Veelgi edukam oli mees aga online-pokkeris, tulles viiendaks nii PokerStars SCOOP festivali põhiturniiril (374 000 eurot) kui ka netipokkeri maailmameistrivõistluste (WCOOP) osaturniiril (52 000 eurot).

„Eelmine aasta oli tõesti super ning ma jäin väga rahule nii oma tulemuste kui mänguga, kuigi arenemisruumi on ju alati,“ kommenteeris Koplimaa. „Edaspidi kavatsen jätkata nii online- kui live-turniiride mängimist, õppida maailma parimatelt ning võtta ette 3-4 reisi rahvusvahelistele suurturniiridele. Võimalik, et proovin ka teisi mänge, kuid vähemalt esialgu jääb Texas Holdem ikkagi minu põhileivaks,“ sõnas hinnatud pokkeriproff.

Koplimaa sõnul on netipokkeri üldseis muutunud küll varasemast kehvemaks, kuid live-pokker on vähemalt Eestis selgelt tõusuteel. „Pea igal turniiril sünnivad uued osalejate arvu rekordid ning see kõik annab tunnistust, et pokker ei kao vähemalt niipea mitte kuskile,“ rõhutas Koplimaa.

Sarnaselt temale sai kaks auhinda ka Roland Luik, kelle viimased kaheksa kuud on möödunud justkui heas unenäos: veel eelmisel suvel vaid pisikese sisseostuga pokkeriturniire harrastanud lihtne ehitustööline on saavutanud teise koha Eesti suurimatel rahvusvahelistel pokkerifestivalidel nagu MPN Poker Tour, OlyBet Kings of Tallinn ja Olympic Winter Festival ning võitnud lisaks ka kõik kolm igakuist Eesti suurimat pokkeriturniiri (Paf Live, Triobet Live ja OlyBet Poker Series). Nüüdseks oma lühikese pokkerikarjääri jooksul juba üle 75 tuhande euro teeninud Luik pälvis lisaks Aasta Uustulnuka auhinnale ka rahva lemmiku preemia.

2016. aasta parimaks naismängijaks valiti Carmen-Elina Kupri, kelle täht on säranud Eesti pokkeritaevas juba viimased kolm aastat. Aasta pokkeripersooni auhind kuulus Olympic Casino pokkeri turunduse projektijuhile Herli Olopile ning aasta pokkerisündmuseks valiti kodumaine tempokas turniirifestival OlyBet Kings of Tallinn, mis meelitas Eestisse sadu pokkerituriste üle Euroopa.

Nelja aasta järel anti välja ka kaks elutöö preemiat. Eesti Pokkeri Kuuluste Halli kolmandaks ning neljandaks liikmeks valiti vastavalt Andres Burget ning Tambet „Klamber“ Kask. Kui Burgeti peamiseks teeneks on turniiripokkeri käivitamine Eestis ning sadade töötajate koolitamine, siis Kask pälvis tunnustust kodumaise pokkerimeedia arendaja ning ETPF-i asutamise peamise initsiaatorina.

Pokkeriaasta parimad valiti tavapäraselt ETPF-i liikmesklubide ning eraisikutest liikmete poolt. ETPF-i auhinnagalal autasustati ka möödunud aasta novembris toimunud online-pokkeri Eesti meistrivõistluste tšempione ning äsja lõppenud 2017. aasta Eesti meistrivõistlustel esikolmikusse tulnud mängijaid. Viimaste võitjad said tavapäraselt nii sõrmuse kui diplomi, teise ja kolmanda koha omanikud aga medali ning diplomi.

23.04.2017: PÕHITURNIIRI VÕITIS KRISTO ERALA

Eelmisel pühapäeval alanud 2017. aasta Eesti meistrivõistluste (EMV) põhiturniiril triumfeerisid Rakvere pokkerimängijad. Nii tšempioniks tulnud Kristo Erala kui ka teise koha saavutanud Kalle Pops teenisid võrdselt 12 811 eurot auhinnaraha.

No Limit Holdem formaadis mängitud 300-eurose osalustasuga põhiturniir vältas kolm päeva ning kulmineerus 22. aprillil Olympic Park kasiinos toimunud finaaliga. Kokku võttis võistlusest osa rekordilised 255 mängijat ning turniiri auhinnafond oli 65 407 eurot.

Finaali alustas liidrina hinnatud turniirimängija Raigo Vakra, kes suutis oma eduseisu alguses veelgi suurendada, kuid pidi viimaks agressiivselt mänginud Popsi mööda laskma. Nende kahe varjus kasvatas oma punktisummat jõudsalt ka finaalpäeva eelviimaselt kohalt alustanud Erala.

Vakra langemise järel alanud esikohaduell algas küll Popsi 2:1 juhtimisel, kuid Erala suutis seisu peagi võrdsustada. Seejärel sõlmisid mehed omavahelise kokkuleppe, millega jagati esimese kahe koha auhinnaraha vennalikult pooleks. Üle nelja tunni väldanud mõlemapoolsete võimalusega tiitliheitluses jäi viimaks peale Erala.

Karjääri tähtsaima pokkerivõidu saanud 37-aastane Erala tunnistas, et mängis lihtsalt oma mängu ega teinud midagi väga ebatavalist. „Pühendan võidu abikaasa Kairele. Ta on olnud väga mõistev ning ma tänan teda väga selle kannatlikkuse eest, millega ta on minu hobisse suhtunud,” kiitis tšempion. Erala on tulnud Eesti pokkerimeistriks ka varem, võites mulluste online-pokkeri Eesti meistrivõistluste tasuta turniiri.

EMV põhiturniiril jagus auhinnaraha 35 parimale. Kolmandaks tulnud Vakra teenis 6210 eurot, nendel tiitlivõistlustel juba kaks esikohta saavutanud Marius Morel piirdus sel korral aga seitsmenda ning finaallaua tituleerituim liige Markku Koplimaa kaheksanda kohaga.

EMV 2017 põhiturniiri finaallaua väljamaksed:

 • 1. Kristo Erala – 12 811 €
 • 2. Kalle Pops – 12 811 €
 • 3. Raigo Vakra – 6210 €
 • 4. Gert Elmaste – 5035 €
 • 5. Jargo Alaväli – 3925 €
 • 6. Janar Kiivramees – 3265 €
 • 7. Marius Morel – 2615 €
 • 8. Markku Koplimaa – 2060 €
 • 9. Rauno Tahvonen – 1570 €

PAARISMÄNGU MEISTRID: MAILI TANNBAUM JA MATI PIRN.

Viimased selleaastased Eesti pokkerimeistrid selgusid tavapäraselt paarismängus. Võitjateks tulid rakverelane Maili Tannbaum ning võrulasest Pafi esindusmängija Mati Pirn. Kahe peale kokku 3070 eurot auhinnaraha teeninud võitjapaarile järgnesid vennad Abakanovid (1400 eurot) ning Gert Laanemets/Ave Lepik (1000 eurot).

Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt korraldatud tiitlivõistluste üldarvestuse parimaks mängijaks tuli ülivõimsalt Marius Morel, kellele järgnesid Markku Koplimaa, Revo Kink, Andres Abakanov ning Kristo Erala. ETPF premeeris nii neid kui ka parimaks naismängijaks osutunud Eha Pinselit erinevate lisaauhindadega, mille koguväärtus on 5000 eurot.

13. aprillil alanud suurima vaid Eesti mängijatele mõeldud iga-aastase pokkerifestivali käigus selgus kümme uut Eesti pokkerimeistrit ning enamikel turniiridel püstitati ka uued osalejate arvu rekordid. Selleaastased online-pokkeri Eesti meistrid selguvad novembris.

22.04.2017: 8-MAX TURNIIRI VÕITIS OSKAR VÄLI

Käimasolevate pokkeri Eesti meistrivõistluste (EMV) üheksanda, No Limit Holdem 8-max formaadis korraldatud 150-eurose sisseostuga turniiri võitis Oskar Väli. Põhiturniiril finaali jõudnud Marius Morel kindlustas endale aga lõplikult EMV 2017 „Aasta Mängija“ tiitli.

No Limit 8-max esikohta asus püüdma 113 mängijat ning kuigi turniir viidi läbi turboformaadis, kulus meistri selgitamiseks ligi 10 tundi. Lõppmängus võitjaks tulnud Väli teenis 4145, teise koha saavutanud nimekas pokkeriproff Andres Allsalu 2700 ning pronksise autasu saanud neljakordne Eesti meister Marko Keskel 1775 eurot. 14 797-eurosest auhinnafondist jagus 15 parimale.

Kuigi eraisikust ETPF-i liige Morel ei saanud samaaegselt toimuva põhiturniiri teise päeva tõttu No Limit 8-max’ist osa võtta, tagas koht põhiturniiri finaalis talle ihaldatud „Aasta Mängija“ tiitli. Morel jõudis käimasolevatele meistrivõistlustel ajaloolise saavutuseni, võites üheksa tunnise ajavahemiku jooksul kaks tiitlit.

Seevastu kohad teisest viiendani on siiani veel lahtised, sest sinna on võimalus tõusta nii Rauno Tahvonenil, Janar Kiivramehel kui ka Kristo Eralal. Põhiturniiri finaalikoht tagab neile kõigile vähemalt 12 edetabelipunkti, kuid vastavalt lõplikule kohale võib igaüks saada ka kuni 13 lisapunkti. Võrdsete punktide korral saab määravaks põhiturniiri lõppkoht.

ETPF-i üldränkingu võitja teenib eksklusiivse 2000-eurose Unibet Openi auhinnapaketi, ülejäänud auhinnad jagunevad aga järgmiselt:

 • 2. koht: 1400-eurone Paf Poker Challenge auhinnapakett
 • 3. koht: 550-eurone MPN Poker Tour auhinnapakett
 • 4. ja 5. koht saavad valida sobiva auhinna kolme 350-eurose paketi seast, milleks:
  • Paf Live Marine Cup
  • Triobet powered by Betsafe Live Leedu,
  • OlyBet Poker Series Exclusive (pääse kahele 110 € turniirile koos ööbimisega Hilton Tallinn Park hotellis).

Seesama 350-eurone auhind ootab ka parimat naisvõistlejat, kelleks tuli sel aastal Eha Pinsel Pärnu pokkeriklubist. „Huvitav on asjaolu, et EMV parima naismängija tiitli saamiseks piisas sel korral vaid 71. kohast rahvaturniiril. Naiste osavõtt EMV turniiridest oli küll aktiivne, kuid paraku jäid tulemused eelmiste aastate varju ning üllatuslikult ei jõudnud ükski õrnemast soost mängija ka põhiturniiril rahadesse,“ nentis ETPF-i juhatuse liige Tanel Reisi.

2017. aasta EMV-l on jäänud mängida veel põhiturniiri finaal ning paarismäng, mille võitjad peaksid selguma hiljemalt pühapäeva varahommikuks. 10 päeva vältava festivali lõpetab ETPFi-pidulik auhinnagala, mis algab Olympic Park kasiinos kell 22:00.

22.04.2017: PÕHITURNIIRI FINAALI ALUSTAB LIIDRINA RAIGO VAKRA

Laupäeval, 22. aprillil kell 16:00 algab Olympic Park kasiinos Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt läbiviidavate 2017. aasta pokkeri Eesti meistrivõistluste (EMV) põhiturniiri finaal, kuhu pääsesid esimese kahe mängupäeva üheksa parimat.

255 osalejaga turniiri liidriohjad on kindlalt 32-aastase tallinlase Raigo Vakra käes, kes on tuntud just No Limit Holdem turniiride spetsialistina. Vakra tuli teiseks nii tunamullusel EMV põhiturniiril kui ka 2011. aastal Saku Suurhallis toimunud enam kui tuhande mängijaga Triobet Openil. 2012. aastal võitis ta aga koos Teele Viiraga Eesti meistritiitli segapaarismängus.

ETPF-i juhatuse liikme Tanel Reisi sõnul on tegemist ühe põnevaima finaallauaga tiitlivõistluste 15-aastases ajaloos. „Lisaks niigi nimekale Vakrale on seal mainekal Maailma Pokkeriturneel (World Poker Tour) finaallauda jõudnud Janar Kiivramees, ainuüksi möödunud aastal turniiripokkeris üle 700 tuhande euro teeninud Markku Koplimaa, värske Unibeti esindusmängija Rauno Tahvonen ning ööl vastu reedet üheksa tunni jooksul kaks Eesti meistritiitlit võitnud Marius Morel. Ega ülejäänudki just tundmatud tegijad ole,“ märkis Reisi.

Mängijate punktiseis finaallaua alguses:

 • Raigo Vakra – 1 265 000
 • Kalle Pops – 999 000
 • Jargo Alaväli – 702 000
 • Janar Kiivramees – 508 000
 • Marius Morel – 482 000
 • Rauno Tahvonen – 337 000
 • Gert Elmaste – 296 000
 • Kristo Erala – 266 000
 • Markku Koplimaa – 243 000

Kõik põhiturniiri finalistid on taganud endale vähemalt 1570-eurose võidu, laupäeva õhtuks selguv tšempion lahkub aga koguni 15 712 euroga. Põhiturniiri finaallaua otseülekanne algab kell 16:15 Delfi TV-s, samuti saab sellele elada kaasa läbi tekstiblogi Jokker.ee veebilehel.

Laupäeval kell 18:00 algab Olympic Park kasiinos EMV viimane turniir: 150-eurose sisseostuga paarismäng. Kell 20:00 juhatatakse aga sisse heategevuslik pokkerivõistlus, mille auhinnafondist läheb 50% Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu toetuseks.

10 päeva vältava festivali lõpetab kell 22:00 algav ETPF-i auhinnagala, kus autasustatakse pidulikult nii käimasolevate meistrivõistluste parimaid, mulluste online-pokkeri Eesti meistrivõistluste võitjaid kui ka möödunud aasta edukamaid pokkerimängijad.

21.04.2017: MARIUS MOREL VÕITIS PÄEVA JOOKSUL 2 MEISTRITIILIT

30-aastane pokkerimängija Marius Morel sai käimasolevatel Eesti meistrivõistlustel (EMV) hakkama harukordse saavutusega, võites ühe päeva jooksul kaks Eesti meistritiitlit. Morel osutus parimaks nii No Limit Holdem heads-up kui Pot Limit Omaha 6-max mänguformaadis, alistades vastavalt 85 ning 95 konkurenti. Mõlema turniiri osalustasu oli 150 eurot.

Mees-mehe vastu mängitud heads-up turniir vältas kaks päeva ning tiitli võitmiseks tuli alistada seitse vastast. Finaalis mängis Morel üle Karl-Joonatan Metsa, poolfinaalis sai aga jagu Raigo Kaldmast. Koos viimasega jagas kolmandat kohta poolfinaalis Metsale kaotanud nimekas pokkeriproff Markku Koplimaa.

Esikohaga kaasnes 3601 eurot auhinnaraha. Mets teenis 2340, kolmandat kohta jaganud Koplimaa ja Kaldma 1440 ning veerandfinaalis kaotanud Taivo Sillaste, Andres Abakanov, Boris Marchal ja Igor Pihela seenior igaüks 610 eurot.

Pärast edukat heads-up turniiri kiirustas Morel Pot Limit Omaha 6-max turniirile, mis oli väldanud juba enam kui neli tundi ning seetõttu pidi ta alustama mängu konkurentidest märksa väiksema punktisummaga. Sellest hoolimata suutis Morel oma seisu pidevalt parandada ning ligikaudu 14 tundi väldanud maratonturniiri võidukalt lõpetada.

Ajalooline tiitlivõit samal ööl tagas 3556-eurose auhinnaraha, talle järgnenud 2016. aasta EMV põhiturniiri tšempion Tõnis Linnamägi teenis 2425 ning kolmandaks tulnud Allan Arjut 1725 eurot. 12 571-eurose auhinnafondiga turniiril jagus rahalisi preemiaid 11 parimale.

Sarnase saavutusega – kahe Eesti meistritiitlit ühe päeva jooksul – sai möödunud aasta novembris hakkama ka saarlane Marko Kolk. «Oluline erinevus on küll selles, et netipokkeris võib ühel ajal mängida ka kahte või enamat turniiri, live-pokkeris saab aga füüsiliselt istuda vaid ühes pokkerilauas. Samas pole aga vähimatki kahtlust, et mõlemad saavutused on harukordsed ning väärivad suurt tunnustust,» kommenteeris Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) juhatuse liige Tanel Reisi.

Vägev esitus viis Moreli ka kindlalt EMV üldränkingu tippu, kus talle järgnevad Revo Kink ning Andres Abakanov. Reede keskpäeval jätkub Olympic Park kasiinos möödunud pühapäeval alanud põhiturniir, mille teise päeva pääses 96 parimat. Kell 18:00 asutakse aga selgitama Eesti pokkerimeistrit No Limit Holdem 8-max mänguformaadis.

19.04.2017: VÄRSKED MEISTRID: HENRI KÄSPER, REVO KINK, MARILIIS ELMIK

Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt läbiviidavate arvult 15. Eesti meistrivõistluste (EMV) kuuendal päeval selgus koguni kolm vabariigi meistrit. Kõik tiitlid läksid tuntud tegijatele – Henri Käsper tuli Eesti meistriks juba viiendat, Revo Kink ja Mariliis Elmik aga teist korda.

HENRI KÄSPER VÕITIS NELJANDA MEISTRITIITLI

Käsper oli parim 150-eurose sisseostuga No Limit Omaha Hi-Lo 8-max turniiril ning teenis 67 konkurendi alistamise eest 2669 eurot auhinnaraha. Põnevas lõpuheitluses jäi teiseks Priit Oja ning kolmandaks Indrek Reitalu, keda premeeriti vastavalt 2000 ja 1360 euroga.

See oli Käsperile juba karjääri neljandaks individuaalseks Eesti meistritiitliks, lisaks on mees võidutsenud ühel korral ka võistkondlikul turniiril. Nelja individuaalset meistritiitlit omab lisaks Käsperile veel vaid Marko Keskel.

REVO KINK VÕITIS OMA ELU ESIMESE MEISTRITIITLI

Kaheksast erinevast pokkeriformaadist koosnenud samuti 150-eurose osalustasuga 8-Game turniiril saatis edu Revo Kinki.

Kuigi Kink on mänginud viimase 15 aasta jooksul korduvalt EMV finaallaudades, pole tal veel õnnestunud live-pokkeris Eesti meistriks tulla, online-pokkeris aga küll (2011. aastal No Limit Holdem heads-up mänguformaadis). 2208 eurot teeninud tšempionile järgnesid Mikk Vist (1390 eurot) ning Marcus Vestman (1100 eurot). Võistlusel osales 56 mängijat.

MARILIIS ELMIK 2017. AASTA EESTI NAISTEMEISTER

Samuti selgus kolmapäeva varajastel hommikutundidel 2017. aasta Eesti naistemeister. 50-eurose sisseostuga No Limit Holdem turniiri võitis Mariliis Elmik, kelle varasem tiitel pärineb 2014. aastast segapaarismängus. 702 eurot võitnud Elmikule järgnes varemgi korduvalt naisteturniiridel teiseks tulnud Gerit Dreyersdorff, keda premeeriti 470 euroga. Kolmas oli Kertu Rosenthal (335 eurot), ühtekokku võistles 47 õrnemast soost mängijat.

TÄNA KAVAS MEISTRIVÕISTLUSTE HEADS-UP TURNIIR

Turniiripokkeri Eesti meistrivõistlused jätkuvad 19. aprillil kell 18:00 Olympic Park kasiinos algava 150-eurose sisseostuga No Limit Holdem heads-up turniiriga, kus mängitakse üks-ühe vastu kuni võitja selgumiseni. Tiitlivõistlused koosnevad kümnest turniirist ning kestvad kuni 22. aprillini.

17.04.2017: PÕHITURNIIRI 2. PÄEVA JÄTKAB 96 MÄNGIJAT

Pühapäeval, 16. aprillil alanud 2017. aasta pokkeri Eesti meistrivõistluste (EMV) põhiturniiri auhinnafond on rekordilised 65 407 eurot, mis jaguneb 35 parima vahel. Tšempion selgub 22. aprillil mängitavas finaallauas ning teenib 15 712-eurose preemia.

Tähtsaimat iga-aastast vaid Eesti mängijatele mõeldud pokkeriturniiri alustas 255 mängijat, mis märgib samuti uut tipptulemust tiitlivõistluste ajaloos. Eelmine põhiturniiri osalejate arvu rekord (243) pärines 2014. aastast, mida eelmisel aastal korrati. Live-pokkeri populaarsusest annab tunnistust ka asjaolu, et viimase kuue aasta jooksul pole mängijate arv langenud kunagi alla 200.

Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt Olympic Casinos läbiviidava 300-eurose sisseostuga No Limit Texas Holdem turniiri avapäeva järel püsib konkurentsis 96 parimat. Oskusliku mänguga haaras liidriohjad nimekas pokkeriproff Kaido Koorits 151 200 punktiga, keda jälitab Eesti naismängijate eliiti kuuluv Carmen-Elina Kupri (146 000 punkti).

Neile järgnevad tunamullune EMV põhiturniiri tšempion Kaupo Tenno (111 900) ning ainuüksi live-turniiridel üle veerand miljoni euro teeninud 2014. aasta Eesti meister Ranno Sootla (110 000). Kõik mängijad alustasid turniiri võrdselt 20 000 punktiga.

EMV 2017 põhiturniiri TOP10 punktiseisud esimese päeva järel:

 • 1. Kaido Koorits – 151 200
 • 2. Carmen-Elina Kupri – 146 000
 • 3. Kaupo Tenno – 111 900
 • 4. Ranno Sootla – 110 000
 • 5. Alar Neemsalu – 107 300
 • 6. Beto Miljand – 106 900
 • 7. Kalle Pops – 105 400
 • 8. Reigo Maar – 99 100
 • 9. Ranel Käsi – 97 600
 • 10. Igor Pihela sen. – 94 300

ETPF-i juhatuse liikme Tanel Reisi sõnul oli mängijate huvi EMV põhiturniiril osalemise vastu oodatult suur ning erilisi üllatusi avapäev ei pakkunud. „Eesotsas on nimekad ning tituleeritud pokkeriprofid, kuid ka mitmed amatöörid ei või oma seisu üle kurta. Siiski pakkus avapäev mõningaid üllatusi – näiteks Eesti läbi aegade edukaim turniirimängija Madis Müür püsis mängus vaid napp kümme minutit,“ muigas Reisi.

Põhiturniiri teine päev mängitakse reedel, mille käigus selguvad üheksa finalisti. Eesti meistrivõistlused jätkuvad aga 8-game’i, Pot Limit Omaha Hi/Lo ning No Limit Holdem naisteturniiriga, mille võitjad on teada hiljemalt kolmapäeva hommikuks.

16.04.2017: RAHVATURNIIRI VÕITIS ILLIMAR PIHLAMÄE

Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt läbiviidavate arvult 15. pokkeri Eesti meistrivõistluste (EMV) rahvaturniiril püstitati uus osalejate arvu rekord läbi aegade. Olympic Park kasiinos korraldatud 50-eurose sisseostuga No Limit Holdem turniiri esikohta jahtis koguni 698 pokkerihuvilist.

Suure osalejate arvu tõttu mängiti võistluse avapäev kolmes voorus, mille 179 parimat pääsesid jätkama 15. aprilli õhtul alanud finaalis. Seal sujus kõige paremini Illimar Pihlamäe, Mario Mikvere ning Ander Heidmetsa mäng, kes omavahel kokkuleppe sõlmisid ning auhinnaraha vastavalt punktiseisule ära jagasid. Mäng jätkus tiitlile ning 400 eurole, millest väljus võitjana Pihlamäe.

4602 eurot teeninud tšempioni järel sai hõbemedali Mikvere (3272 eurot) ning pronksi Heidmets (3775 eurot). Kolmanda koha auhinnaraha oli teise koha omast suurem põhjusel, et kokkuleppe sõlmimise hetkel oli Heidmetsal vastasest rohkem punkte.

Rahvaturniiri auhinnafond oli 29839 eurot ning auhinnaraha jagus 80 parimale. Ühtegi esimese kategooria pokkeristaari finaallauda ei jõudnud ning kuigi turniirist võttis osa suurem osa Eesti pokkeriparemikust, andsid tooni hobimängijad.

Rahvaturniiri senine rekord (681) pärines 2015. aastast, olles tolleks hetkeks uuenenud juba kuuel aastal järjest. Vaid mullu jäi rekordiparandus tegemata, kuid sellegipoolest võistles ka siis tubli 641 mängijat.

ETPF-i juhatuse liikme Tanel Reisi sõnul peitub rahvaturniiri suure menu taga võrdlemisi madal sisseost ning turbostruktuur, mis vähendab oskusfaktori osatähtsusust ning võimaldab ka sadadel harrastus- ja hobimängijaid proffidega konkureerida.

„Kuigi netipokkeri üldine populaarsus langeb maailmas juba kuuendat aastat järjest, on huvi live-mängude vastu Eestis pigem tõusmas,“ jätkas Reisi. „Põhjus on selles, et tänapäeval tähendab turniiripokker enamike inimeste jaoks eelkõige seltskondlikku meelelahutust koos teatava sportliku elemendiga,“ rõhutas Reisi.

Kümme päeval vältavad 2017. aasta Eesti meistrivõistlused jätkuvad pühapäeval kell 12:00 algava 300-eurose osalustasuga põhiturniiriga, mille live-ülekannet saab jälgida portaalis Jokker.ee. Tiitlivõistluste tähtsaim turniir vältab kolm päeva ning leiab lõpplahenduse 22. aprillil mängitavas telelauas.

15.04.2017: AVATURNIIRI VÕITIS MATTHIAS TIKERPE

13. aprillil Tallinnas alanud 2017. aasta pokkeri Eesti meistrivõistluste (EMV) avaturniiri võitis nimekas profimängija Matthias Tikerpe, kes teenis 7278 eurot auhinnaraha.

Eelkõige elukutselistele mängijatele ning kopsakama rahakotiga harrastajatele mõeldud 500-eurose sisseostuga No Limit Holdem 6-max turniir vältas kaks päeva. Võistlust alustas 49 mängijat, kellest jõudis finaalpäeva 13 parimat.

Turniiri lõppfaasis tõusis liidriks ülikogenud pokkeriproff, live-turniiridel ligi 300 tuhat eurot auhinnaraha teeninud Vallo Maidla. Hoolimata 2:1 eduseisust esikohaduelli alguses ei õnnestunud tal aga kuidagi Tikerpet üle mängida ning initsiatiiv kaldus vastasele. Viimases jaotuses ei leidnud Maidla ühest mastist kuningas ja kümme abi Tikerpe erinevatest mastidest ässa ja emanda vastu.

“Turniir oli mõnus ja 6-max formaat istub mulle hästi. Heads-up kulges samuti soodsalt ning kõik õnnestus plaanitult,“ jäi oma karjääri esimese turniiripokkeri Eesti meistritiitli võitnud Tikerpe rahule.

Peaasjalikult No Limit Holdem turniiridele spetsialiseerunud mees valiti Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt 2012. aasta „Uueks tulijaks“ ning on pälvinud kõikidel järgmistel aastatel kas „Aasta live-mängija“ või „Aasta online-mängija“ nominatsiooni. Ainuüksi live-turniiridel ulatub Tikerpe teenistus 150 tuhande euroni, millele lisanduvad võidud netipokkeris.

Hõbemedali saanud Maidla saagiks jäi 4920 eurot, pronksine autasu ning 3525 eurot läks aga kogenud high-rollerile Igor Pihela seeniorile. Lisaks neile jõudsid auhinnasaajate sekka ka hobimängija Aver Allmere, OlyBeti profitiimi liige Raigo Aasmaa ning finaalpäeva liidrina alustanud 27-aastane pokkeriproff Mark Joa.

Tiitlivõistlused jätkuvad 50-eurose osalustasuga No Limit Holdem rahvaturniiriga, mille võitja selgub laupäeva öösel. Pühapäeval algab aga festivali tähtsaim, 300-eurose sisseostuga põhiturniir. Mõlema sel nädalavahetusel toimuva võistluse live-ülekannet saab jälgida ETPF-i Facebooki-lehel ning mängudeportaalis Jokker.ee.

Kas Teadsid ?

Kas teadsid, et 11.-13. maini toimuvad Pärnu Meistrivõistlused Pokkeris 2017?

Lisaks põhiturniirile on kavas kõrvalturniir, SNG ja flipament turniid, rahamängud kui Pärnu Meistrivõistlused Blackjack’is.€10 Pokkerisse

Kõik, kes avavad Unibet’i konto ja teevad esimese sissemakse, saavad koheselt €10 pokkerisse. Lisaks €200 boonust.

€10 saab kasutada €0.02/€0.04 rahamängudes ning pärast 750 flopi vaatamist on €10 ja selle tulemusena saadud võidud Sinu.


REEGLID JA TINGIMUSED
 • €10 lisatakse kontole rahalaua piletina.
 • €10 pilet lisatakse kontole koheselt pärast esimest sissemakset.
 • €10 piletit saab kasutada €0.02/€0.04 panustega NL Hold’em rahalaudades.
 • Kõik €10 pileti tulemusel saadud võidud lisatakse pileti summale juurde.
 • Piletil olev summa muutub sularahaks pärast 750 flopi vaatamist.
 • Kui piletil olev summa muutub sularahaks, siis see kuulub täielikult mängijale.

Seega avades Unibet’i konto nüüd, saad koheselt €10 täiesti tasuta mängimiseks. Kõik võidud liidetakse pileti summale juurde ja kui oled vaadanud ära 750 floppi, siis saad €10 kui ka selle tulemusena saadud võidud endale. Kui kaotad ei juhtu midagi.


Samal Teemal