teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #46
    Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

    Ei taha küll mingi conspiracy fännina kõlada, aga olen kuulnud sellist asja, et naftasheigid ostavad kokku kõik patendid, mis alternatiivenergia teadlased välja mõtlevad. Teab keegi midagi sellest? Üldse võib siia panna ka selleteemalisi linke, alt.energia siis, mind hullult huvitab see.

    Comment

    • con
      Pokkerihai
      • Jul 2010
      • 1954

      #47
      Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

      Algselt postitas muruntau Vaata postitust
      M
      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


      Rent is too damn high vuntsitüüp on tema kõrval tolgusest populist. Näha on, et Vernon ikka jagab matsu ja räägib ausalt enda plaanidest ja lubadustest (või siis nende puudumisest) :D
      krt hea silmaring sul. Geniaalne. Ise valimistest end eemale hoidnud, liialt energiat kulub imo korraliku silmaringi saamiseks+ vähe kohti, kus võimalik suu lahti teha sel teemal.

      /alaska: isegi vee peal sõitvaid mootoreid on tehtud juba aga kuidagi vaikitakse maha asi vms. otsin õhtul videod, kui kusagil üleval midagi.

      Teine asi on veest raskevesiniku eraldamine. Terve ookean täis kütust, mis ei saasta ja paarisaja milliliitriga sõidaks paarsada kilti. Jälle kadus see teema ära kusagile.

      Ei taha conspiracy vend olla aga isegi Tesla tapeti väidetavalt selle pärast, et ta leidis viisi, kuidas energiat läbi õhu levitada ja vasefirma(elektriliinid) juht tellis atendaadi. Vaadates ta üliinimlikke leiutisi siis...

      mis puutub elektimootoritesse siis nr1 probleem on energia salvestamine. patentide kohta olen lugenud. üldiselt akud maksavad mitte autod. Pole väidetavalt veel tehnoloogiat.
      isegi päikesepaneelid suudavad max 15% energiast kinni püüda. Liblikate silmadelt leiti nüüd materjal, mis vähendab peegeldumist ja loodetakse 20% kätte saada.
      Hiinas leiutati muidugi süsinikust paneelid mis olid 3x odavamad ja efektiivsemad aga teema kadus jälle.

      AIDS'i teooriast võiks ka rääkida. teen hiljem pikema posti.
      Last edited by con; 12.01.12, 16:24.

      Comment

      • Vandalar
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3577

        #48
        Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

        Väga väga põnev teema, mis kahjuks on mõnda aega just väärarusaamade ja keeldude pärast vähese tähelepanu all olnud (uuringute tegemine raske või keelatud jne). Kahjuks ainult treiler.
        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)



        Ayahuasca ja shamaanid jms. Asi mis mind väga paelub ja on väga huvitav kasvõi sellepärast, et tänapäeva teadus ei tea inimajust ja selle toimemehhanismidest, vaimust jms. tegelikult veel kuigipalju ning see ala on nagu mõni aeg tagasi oli Amazon või mõni muu inimkauge koht, mis veel avastamata.
        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #49
          Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

          Leidsin midagi elektriauto vs. oilcompany kohta. Päris hea dokumentaal, paar väga lol kohta oli:

          Elektriauto omamise puhul maksuvähendus - 4000$
          Hummeri suuruse auto omamise puhul - 100 000$.


          Dok ise:
          "Who Killed the Electric Car?"
          googlest leiab erinevaid kohti, kust vaadata..

          Comment

          • muruntau
            • Jan 2009
            • 4325

            #50
            Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

            Ei viitsi väga pikka posti nende elektriautode, vesiniku ja muu sellise jura kohta teha, aga mõni aasta tagasi kui teemat rohkem jälgisin olid nö "puhtad" autod paras BS ja maksumaksjate raha raiskamine dotatsioonide kaudu.

            Üks debiilsemaid asju aga oligi vesiniku auto. Idiootne seetõttu, et kuigi tundub lahe öelda, et kütust on kõik mered täis ja saaks tasuta ja puhast ja blablabla, asi päris nii ei ole. Vesiniku eraldamiseks veest kulub energiat (elektrit) ja omajagu rohkem, kui seda saab tagasi pärast vastupidise reaktsiooniga auto mootoris. Vesiniku point kogu protsessis on täiesti küsitav ja võiks isegi öelda, et üleliigne. Seega, eraldi elekritootmist (ja tõenäoliselt traditsioonilistest allikatest) on niikuinii vaja ja mingit reaalset leevendust vesinik ei too. Kusjuures hoopis vastupidi, vesinikuga protsessimisel lisanduvad energiakaod tavalistele kadudele, vesiniku varumine on ohtlik ja kallis ning obv, pole konkurentsivõimelises hinnaklassis vesinikuautot veel loodud. Eks teatud spetsiifilistes kohtades võib vesinikuautode rakendus isegi õigustatud olla, aga massiliselt isikliku transpordivahendina mitte kunagi.

            Comment

            • alaska
              forever
              • Oct 2008
              • 6599

              #51
              Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

              Seal dokumentaalis ongi vesinik sama nagu bensiin ja samade tegelaste poolt promotud. Vastane on neil akutoitel laetav elektrimootor, akude arengule tõmmati pidurit jne.

              Comment

              • muruntau
                • Jan 2009
                • 4325

                #52
                Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                Vesinik ja bensiin samas korvis? ei usu väga. Nagu keegi paneks hundid ja lambad kokku, et lehmadele ära teha. Ei viitsi igasugust zeitgeisti tasemel sitta vaatama hakata, vandenõuteooriatest saan küllalt juba vandalari poste lugedes :D

                Comment

                • phenomenon
                  Jube Noob
                  • Nov 2011
                  • 196

                  #53
                  Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                  Ei ütleks et vesinikuauto mõttetu on. Vesinik oleks lihtsalt energiakandja. Näiteks kui seada Sahhara kõrbesse üles suured päikeseenergiajaamad ,siis nendest kaablitpidi elektri transporttimine näiteks Euroopasse oleks mõttetu , kuna elekter lihtsalt hajuks nii pika vahemaa peale. Energiaga toota vesinikku ja seda transporttida on mõtekam. Ja olekski loodust väga vähe saastav autokütus loodud.

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #54
                    Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                    Algselt postitas muruntau Vaata postitust
                    Vesinik ja bensiin samas korvis? ei usu väga. Nagu keegi paneks hundid ja lambad kokku, et lehmadele ära teha. Ei viitsi igasugust zeitgeisti tasemel sitta vaatama hakata, vandenõuteooriatest saan küllalt juba vandalari poste lugedes :D
                    Ma ei hakka vaidlema, ega mu enda tedmised sellekohapealt kah palju laiemad ei ole, kui antud videost saadun info.
                    Aga mõtlemapanev on küll.

                    Comment

                    • muruntau
                      • Jan 2009
                      • 4325

                      #55
                      Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                      Algselt postitas phenomenon Vaata postitust
                      Ei ütleks et vesinikuauto mõttetu on. Vesinik oleks lihtsalt energiakandja. Näiteks kui seada Sahhara kõrbesse üles suured päikeseenergiajaamad ,siis nendest kaablitpidi elektri transporttimine näiteks Euroopasse oleks mõttetu , kuna elekter lihtsalt hajuks nii pika vahemaa peale. Energiaga toota vesinikku ja seda transporttida on mõtekam. Ja olekski loodust väga vähe saastav autokütus loodud.
                      Ja sa kujutad ette, et selline protsess oleks umbes 10x kulukam, kui teised tänapäeval kättesaadavad energialiigid? Ja puhtuse, saastamise ja ohutuse aspektist ei saaks see ka tuumaenergiale lähedale. Ok, üritan mitte seda teemat avada siin mõnda aega, tilt hakkab tekkima juba.

                      Comment

                      • alaska
                        forever
                        • Oct 2008
                        • 6599

                        #56
                        Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                        Siis olekski ju mõnus selle odava tuumaenergiaga oma autot laadida kodus, ei peaks muretsema õlivahetuste ja filtrite pärast, saastamise pärast jne?

                        Comment

                        • alaska
                          forever
                          • Oct 2008
                          • 6599

                          #57
                          Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                          Ma teen siis lühikokkuvõtte filmist:

                          Californialastel viskas kopa ette pidevalt selle sudu sees elamine, millesse suuremad soojade maade linnad pidevalt mattunud on ja kalifornia osariigis võeti sedus vastu, mille kohaselt peab teatud aastateks olema teatud protsent müüdavatest autodest elektriautod. Firmad hakkasidki kuulekalt seadust täitma ja valmistasid elektriautod, mis hakkasid tänaval sõitma. kuna aga nende tootmine oli loomulikult kallim, kui tavautode tootmine, siis võideldi selle vastu ja muudeti seadus ära, autod korjati kokku ja pandi pressi alla. Akude valmistaja osteti ära. Promoti vesinikuenergiat, saadi valitsuselt 1 miljard selle arendamiseks. See ei viinud kusagile. Kogu selle jama taustal läksid Jaapanlased närvi, et jäävad rongist maha ja panid oma elektriautode teemad jooksma. Sealt siis igasugused Priused ja asjad.

                          Comment

                          • Rage
                            Klubi Liige
                            • Nov 2008
                            • 6853

                            #58
                            Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                            kogu see lahe biodiisli tootmine oli ka ülimalt lühinägelik, raiskad head haritud maad ja kurnad seda või raiud metsasid maha uute põldude tegemiseks, kasutad maad mida oleks vaja toidu tootmiseks, lööb toiduhinnad ehk elamise kulud üles.. jne.. need asjad ulatuvad oluliselt kaugemale..

                            Comment

                            • Vandalar
                              Pokkerihai
                              • Oct 2008
                              • 3577

                              #59
                              Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                              Tulevikus kaob kütuse probleem ära- hakatakse teleportimist kasutama obv.

                              Comment

                              • con
                                Pokkerihai
                                • Jul 2010
                                • 1954

                                #60
                                Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                                Algselt postitas Rage Vaata postitust
                                kogu see lahe biodiisli tootmine oli ka ülimalt lühinägelik, raiskad head haritud maad ja kurnad seda või raiud metsasid maha uute põldude tegemiseks, kasutad maad mida oleks vaja toidu tootmiseks, lööb toiduhinnad ehk elamise kulud üles.. jne.. need asjad ulatuvad oluliselt kaugemale..
                                maailma toidukriis tuleb enne. biodiisel selles suhtes pole vist jätkusuutlik.


                                aga aitab teemast jep, liigub väga vandenõuliseks/bullshitiks ära.

                                Üldiselt point ongi selles, et kõiges tuleb kahelda ja alati arvestada kõigi võimalike variantidega. Mingit absoluutset tõde polegi nagu olemas. Kahtlase väärtusega dokke toodetakse metsikult, manipuleeritakse faktidega, jäetakse midagi mainimata.

                                Peaasi, et alternatiive teadmine oleks ka olemas- loob kogupildi.

                                Nende üleilmsete vandenõude juures on alati üks konks- liiga palju inimesi peaks seotud olema. Info peaks lekkima.
                                See, kui järgmine vend internetist info otsib ja doki(suund on algusest peale teada ja keskendub kindlale poolele) teeb on suht...

                                Comment

                                Working...