teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Rage
    Klubi Liige
    • Nov 2008
    • 6853

    #76
    Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

    jahutamine nüüd küll energiakulukas ei ole, liigne soojus juhitakse naha pinnalt lihtsalt minema.. a la miks sa lähed saunas punaseks? sest veri suunatakse nahalähedastesse veresoontesse..

    Comment

    • antnx
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3102

      #77
      Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

      Official website of Jorge Jimenez A.K.A. IRYOKU. Studio Head and President of Technology of Striking Distance Studios Spain. The Callisto Protocol. Call of Duty. Game Developer. Gamer at heart.


      Päris hästi renderdatud nahk.

      Comment

      • Vandalar
        Pokkerihai
        • Oct 2008
        • 3577

        #78
        Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

        Algselt postitas antnx Vaata postitust
        http://www.iryoku.com/separable-sss-released

        Päris hästi renderdatud nahk.
        Isegi mõned vinnid on näha. See valguse peegeldus paremal põsel on seal natuke liiast ja liiga tehis IMO aga vägev jah.

        Comment

        • marxiku
          Õpihimuline Mängur
          • May 2009
          • 471

          #79
          Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

          Tõstan teemat!

          Ja midagi eriti vägevat, matemaatika ja arvud:

          In a lively show, mathemagician Arthur Benjamin races a team of calculators to figure out 3-digit squares, solves another massive mental equation and guesses a few birthdays. How does he do it? He’ll tell you.


          Comment

          • con
            Pokkerihai
            • Jul 2010
            • 1954

            #80
            Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

            Algselt postitas marxiku Vaata postitust
            Tõstan teemat!

            Ja midagi eriti vägevat, matemaatika ja arvud:

            In a lively show, mathemagician Arthur Benjamin races a team of calculators to figure out 3-digit squares, solves another massive mental equation and guesses a few birthdays. How does he do it? He’ll tell you.


            tõmbasin ta 12h kursuse ja ostsin vahepeal sellel teemal raamatu ka aga imo pole asi kuigi praktiline arvestades ajalist investeeringut. Kusagil 50h+ kulub puhtalt materjali läbi töötamiseks ja memoriseerimiseks ning isegi rohkem aega praktiseerimiseks/tehnikate kinnistamiseks. Sama asi mälutreeninguga. Meist enam-vähem kõik suudaksid 30 eset järjekorras meelde jätta aga süsteemi loomine on üpris vaevarikas ja rakendusi vähe.

            Vahepeal sai pooleldi valmis tehtud süsteem, et ei unustaks enam ühtegi nime ega numbrit, kuid leidsin, et saab oma energiat ka produktiivsemalt kaustada.
            Einstein's edict: never memorize what you can look up in a book. Numbid-->kalkulaator.

            Kohati tekib ka küsimus, et miks tuubivad koolilapsed mingeid fakte. Faktidel pole erilist seost tarkusega. Muidugi kooli eesmärk on õpetada ka õppima ja lihtsalt oma aju kasutama. Selle ülesande need faktid ehk täidavad aga imo saaks oluliselt vajalikumaid asju õpetada. Filosoofia, psühholoogia, suhtlemine, väärtused, eetika, elementaarne pilt majandusest ja laenudest, tervislikud eluviisid(toitumine, treening, uni), ajaplaneerimine, eesmärkide seadmine jne.

            Paraku ei tea keskkooli lõpetaja neist teemadest suurt midagi. See-eest teab ta RDNA'dest ja oskab eristada ühe- ja mitmeprootonilisi happeid.

            /
            Marx, kui sulle nrid kohe meeldivad, siis anna minna. Hobi on tervislik. Võin pmiga materjalid saata.

            Comment

            • marxiku
              Õpihimuline Mängur
              • May 2009
              • 471

              #81
              Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

              Algselt postitas con Vaata postitust
              tõmbasin ta 12h kursuse ja ostsin vahepeal sellel teemal raamatu ka aga imo pole asi kuigi praktiline arvestades ajalist investeeringut. Kusagil 50h+ kulub puhtalt materjali läbi töötamiseks ja memoriseerimiseks ning isegi rohkem aega praktiseerimiseks/tehnikate kinnistamiseks. Sama asi mälutreeninguga. Meist enam-vähem kõik suudaksid 30 eset järjekorras meelde jätta aga süsteemi loomine on üpris vaevarikas ja rakendusi vähe.

              Vahepeal sai pooleldi valmis tehtud süsteem, et ei unustaks enam ühtegi nime ega numbrit, kuid leidsin, et saab oma energiat ka produktiivsemalt kaustada.
              Einstein's edict: never memorize what you can look up in a book. Numbid-->kalkulaator.

              Kohati tekib ka küsimus, et miks tuubivad koolilapsed mingeid fakte. Faktidel pole erilist seost tarkusega. Muidugi kooli eesmärk on õpetada ka õppima ja lihtsalt oma aju kasutama. Selle ülesande need faktid ehk täidavad aga imo saaks oluliselt vajalikumaid asju õpetada. Filosoofia, psühholoogia, suhtlemine, väärtused, eetika, elementaarne pilt majandusest ja laenudest, tervislikud eluviisid(toitumine, treening, uni), ajaplaneerimine, eesmärkide seadmine jne.

              Paraku ei tea keskkooli lõpetaja neist teemadest suurt midagi. See-eest teab ta RDNA'dest ja oskab eristada ühe- ja mitmeprootonilisi happeid.

              /
              Marx, kui sulle nrid kohe meeldivad, siis anna minna. Hobi on tervislik. Võin pmiga materjalid saata.
              ma ise kunagi lugesin samuti meeldejätmise meetodist, suhteliselt sama skeem, raamatu nimi oli vist "supermälu" https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?21302
              Aga ei viitsinud kaua sellega tegeleda, nõuab palju aega, ja kui igapäevaselt ei kasuta ega rakendust ei leia, siis ununeb kiiresti.

              Selle koolihariduse kohapealt: Vanemaks saades mõtlen ise üha rohkem, et miks koolisüsteem selline on ja miks ei õpetata elule lähedasemaid ja "tähtsamaid" oskusi. Saan aru, et faktid on ka head, niisamuti koolimatemaatika pole mitte leiva-saia ostmiseks poes, vaid aju treenimiseks, aga vajaka jääb tõesti igapäeva elulisest asjadest, millega tulevikus noor inimene silmitsi seisab. Suhtlus, argumenteerimine, filosofeerimine, julgus esineda/kõnet pidada on mõned näited.

              Kooliharidusest räägib väga põnevalt ja (!) viskab väga häid huumorikilde sir Ken Robinson, kes leiab, et tänasel päeval õpetatav kooliharidus tapab noore inimese loovuse. Ma ei nõustu tema jutuga 100%, aga väga palju on tema jutus mõtlemapanevat ja õiget:
              Sir Ken Robinson makes an entertaining and profoundly moving case for creating an education system that nurtures (rather than undermines) creativity.


              Ja kusjuures, see faktipõhisus ja reaalainete tuupimine on seotud ühe "konkreetse" sündmusega. (see on üks osa sellest). Nimelt tööstusrevolutsiooniga, kui leiutati masinad ja kogu meie elu/majandus läks tehislikuks ja tekkisid igasugused finantssüsteemid. Siis oli vaja inimesi, kes oskavad töötada masinatega/numbritega ja muu säärane. Tänapäeval on aga maailm üpris palju muutunud ja tekkinud uued väärtused (väänates natuke sõnaühendit, on asendunud "pehmete väärtustega"). Kahjuks on kooliharidus püsinud pea muutumatuna.

              Comment

              • rasmer
                Vana Tegija
                • Oct 2009
                • 1306

                #82
                Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                Comment

                Working...