teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #61
    Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

    Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
    Tulevikus kaob kütuse probleem ära- hakatakse teleportimist kasutama obv.
    Kusjuures midagi on sellel teemal juba aretatud aga tegu oli imo mingi nanotasandi teemaga.

    Comment

    • jozik
      Õpihimuline Mängur
      • Mar 2011
      • 437

      #62
      Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

      Mis nüüd nanotasand. On suudetud valgusosakesi teleportida. Päris huvitav teema igastahes. Eks ma usun kui see higgsi osake nüüd üelsse leitakse, siis saab selle teleportimisega edasi minna. Sest idee on ju selles, et see higgsi osake annab ainele tegeliku massi ja ülejäänud osakesed siis määravaid muid omadusi.

      Comment

      • ranka
        Miljon Põhjust Kodus Olla
        • Sep 2008
        • 36444

        #63
        Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

        Relatiivsusteooria on mind alati huvitanud, just aja muutumise ja inimee vananemise seisukohast.

        Kaks huvitavaid fakte sisaldavat artiklit:

        USA teadlaste sõnul saab füüsik Albert Einsteini kuulsat relatiivsusteooriat rakendada ka inimeste peal ehk mida kõrgemal sa elad, seda kiiremini vananed.


        ERR Novaator on auhinnatud teadusuudiste portaal, mis valmib ERR-i ja Eesti teadusasutuste koostöös.

        Comment

        • jozik
          Õpihimuline Mängur
          • Mar 2011
          • 437

          #64
          Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

          Kuid kahjuks juba kiputakse relatiivsusteooria alustalasid ründama. Räägitakse, et valgus polegi enam kõige kiirem, vaid hoopis neutriinod ( täpsemalt müüon-neutriinod ) on kiireimad osakesed meie ümber. Muidugi neutriinode ja valguse peamiseks eripäraks on nende interaktsioon mateeriaga. Kui neutriini lippab igasuguse vaevata läbi igasuguse materjali, siis meie valgus kahjuks jääb seisma ( siit tekkis hea küsimus, et miks siis klaasist lippab valgus läbi. osa valgusosakesi kindlasti jääb klaasi sisse, sest klaas läheb soojemaks ). Igastahes link artiklile mida enamus on kindlasti lugenud http://forte.delfi.ee/news/teadus/la....d?id=58368762 Valguse osake millel puudub mass, kuid millel on laine teooria järgi massiga osakese omadused on ikka huvitav loom. Pealegi kirjeldab relatiivsus teooria meie universumi 4 dimensiooni, mida on meil raske silmaga näha, aga seda me tajume ehk siis ajakulu. See, et mingid osakesed liiguvad kiiremini kui meid niie öelda defineerivad osakesed ainult kinnitavad fakti et ajasrändamine on võimalik. Minu arvates muidugi ainult edasi on võimalik rännata. Huvitav on see Einsteini välja mõeldud teooria.

          paar humoorikat pilti ka Einsteinist:



          Comment

          • jozik
            Õpihimuline Mängur
            • Mar 2011
            • 437

            #65
            Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

            väikene link ka valguskiirusest kiiremini liikuvatest osakestest

            Comment

            • nikitheone
              Mr. Puujalg
              • Aug 2009
              • 6446

              #66
              Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

              aega saab peatada - http://novaator.ee/ET/idee/fuusikud_aega_saab_peatada/
              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #67
                Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                Algselt postitas inward Vaata postitust
                Siinkohal soovitaksin ka kahte päevakajalistel teemadel arutlevaid saateid, mis mulle meeldivad ja mida kuulan. Ignar Fjuki "Räägivad" (rohkem ka selline filosoofiline) ja K. Muuli ja A. Samosti "Olukorrast riigis".


                e: Tänud teistele, kes konkreetseid ööülikooli lektoreid ja teemasid soovitasid.
                "Olukorrast riigis" obv aga lisaks veel:

                http://www.kuku.ee/ - "Keskpäevatund", "Majandusruum", "Välismääraja"
                http://vikerraadio.err.ee/kuularhiiv - "Reporteritund", "Rahva teenrid"

                Comment

                • Vandalar
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3577

                  #68
                  Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                  Kas sooja teed juues saab inimene rohkem energiat, Kcal kui külma teed juues?

                  Comment

                  • Karelkorm
                    Grinder
                    • Nov 2009
                    • 856

                    #69
                    Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                    pigem ei saa.. toiteväärtuse mõttes.. vb totalit annab juurde natukene

                    Comment

                    • fyte
                      Pokkerihai
                      • Jun 2010
                      • 3378

                      #70
                      Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                      Loogiliselt kulutab keha peale külma joogi tarbimist energiat selle temperatuuri tõstmiseks (ühtlustamiseks organismi omaga).

                      Comment

                      • Karelkorm
                        Grinder
                        • Nov 2009
                        • 856

                        #71
                        Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                        A kas kuuma teed juues tempide ühtlustamiseks ka keha lisaenergiat kulutab?

                        Comment

                        • con
                          Pokkerihai
                          • Jul 2010
                          • 1954

                          #72
                          Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                          Algselt postitas Karelkorm Vaata postitust
                          A kas kuuma teed juues tempide ühtlustamiseks ka keha lisaenergiat kulutab?
                          Tõenäoliselt oleneb see tingimustest- külmas keskkonnas peab keha vähem sooja tootma(kasulik mingi temperatuurini) ja kuumas pigem jahutamisele energiat kulutama. Jahutamiseks toob kena nt veresooned nahale lähemale, kiirendab hingamist.

                          Comment

                          • salamadner
                            Julm Donk
                            • Jun 2009
                            • 59

                            #73
                            Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                            Inimese keha omastab sooja jooki paremini kui külma, nii et kuum tee annab küll rohkem kaloreid (isegi kui jätta soojushulk välja).

                            Ma küll ei näe, et tempide ühtlustamine (kuumalt külmale) võiks teha protsessi negatiivseks. Soe jook annab niivõrd palju kaloreid, et see osa, mis kulutatakse jahutusprotsessideks, on kaduvväike võrreldes kogu juurdekasvuga.

                            Comment

                            • con
                              Pokkerihai
                              • Jul 2010
                              • 1954

                              #74
                              Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                              keegi FB tahab ära kustutada siis õpetus:



                              panen system32'st foorumiblocki ka mõneks ajaks, vaja hetkel mängule keskenuda.

                              take care.
                              Last edited by con; 30.01.12, 23:37.

                              Comment

                              • Cashmer
                                Õpihimuline Mängur
                                • Jan 2011
                                • 438

                                #75
                                Re: teaduse offtopic(silmaring)¤¤¤

                                tee on null kalori jook nagu ka kohvi ehk siis ei saa inimene energiat ei soojast ega ka külmast teest. küsimus on selles kumba jooki on energiakulukam juua.

                                kuuma jooki peab keha jahutama, külma soojendama, mõlemaks protsessiks kulub energiat.
                                soe vs külm tee. külm kulutab rohkem, eeldusel, et soe on kehatemperatuurile lähemal.
                                Last edited by Cashmer; 02.02.12, 08:40. Põhjus: kirjavead

                                Comment

                                Working...