Nõuandeid auto ostmisel!

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • inward
    Klubi Liige
    • Sep 2009
    • 6275

    #901
    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Ega ma ise 2k€ eest ei ostakski autot, sellisel juhul ma ei ostaks üldse. Kehvadest varianatidest üritan valida võimalikult parima variandi. Ty for input.

    Comment

    • VisaHing
      mees nagu orkester
      • Dec 2009
      • 6718

      #902
      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

      Algselt postitas Dnbftw Vaata postitust
      Oskab keegi öelda või omab infot selle kohta, et kas praegustes tingimustes kus on kohustuslikud talverehvid võib pukseerida sõidukit, millel suverehvid all?
      Hästi ei usu, et lubatud. 13.detsember ikkagi ju.

      Aga praegu on + kraadid ja kui mul vaja oleks, siis pukseeriks julgelt.

      Comment

      • Maxi
        Pokkerihai
        • Nov 2010
        • 1849

        #903
        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

        wat, 2k eest saab juba normaalseid masinaid

        2000 aasta bemmid, audid, volkarid, mersud kõik selle hinnaga.
        Lihtsalt kui võtta a la ´00 a6 siis peab arvestama, et sinna taod iga aasta veel kuskil 1k alla vähemalt.

        see, et üle 10 aasta vana auto on ront ei päde enam eriti, aastal 15 aastat tagasi oli tõesti nii, aga praegu hästi hoitud ´95 aasta pillid tunduvalt etemad kui uued hui´ndaid, daciad ja daihatsud

        vana 5´sega korjab tutte aastaläbi ja pole vaja valehäbi karta

        Comment

        • Codecci
          Luuramas Naisteturniire
          • Nov 2008
          • 7574

          #904
          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

          Algselt postitas inward Vaata postitust
          Ei ole autoturuga viimasel ajal väga kursis. Soovitage 2k€ ringis masinat, sõber tahab osta. Fordi ei taha (ehhki esimese asjana soovitasin mõnda fordi mudelit) .

          Sobib:

          *2k€ piires
          *bensukas kui ka diisel
          *kere tüüp pole oluline
          *minekut võiks olla

          Vaatas ise selliseid: http://auto.motors24.ee/vehicles/394...pg=0&sort=paid, http://auto.motors24.ee/vehicles/402...pg=1&sort=paid. Antud pesumasin tundub ront, Audi enamvähem...
          Ma oma 98a 2.4bens A6 müün, aga hind prolly 2.5-3K€. Tehniliselt väga heas korras ja igast remontide kohta tšekid-värgid võtnud, mõned pisivead on mis ei puutu otseselt tehnilisse korrasolekusse (nt kõrvalistuja aken ei käi alla). Kui huvitab võid siin või FB-s teada anda, ma 17. dets Eestisse siis saaks täpsemalt arutada.

          Comment

          • alaska
            forever
            • Oct 2008
            • 6599

            #905
            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

            Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
            Kui aastas 15-20k ära tuleb, siis võib ju mõelda diisli peale aga bensukas tuleb tihti täpselt sama välja. Dislaga hoiad kütuse pealt kokku aga remont diislil teeb selle vahe tasa suht ruttu.
            Ma olen seda lauset väga palju kuulnud, aga mõistliku seletust pole saanud. Mis remont täpsemalt kallimaks läheb? Kui mootor kokku jookseb? Hooldus on ju sama, õli võtavad ühepalju. Või see paarkend euri 6 aasta jooksul, mis kallima aku peale kulub?
            Ma ei tea eriti kedagi, kes oleks oma autol mootorit remontinud, isegi 20 aastavanustel autodel. Või mis värk selle diisli remondi suurte kuludega siis on?

            Comment

            • Oliverk
              Moderaator
              • Nov 2008
              • 3016

              #906
              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

              Algselt postitas alaska Vaata postitust
              Ma olen seda lauset väga palju kuulnud, aga mõistliku seletust pole saanud. Mis remont täpsemalt kallimaks läheb? Kui mootor kokku jookseb? Hooldus on ju sama, õli võtavad ühepalju. Või see paarkend euri 6 aasta jooksul, mis kallima aku peale kulub?
              Ma ei tea eriti kedagi, kes oleks oma autol mootorit remontinud, isegi 20 aastavanustel autodel. Või mis värk selle diisli remondi suurte kuludega siis on?
              kallimad hooldused, eelsüüteküünlad, pihustid, kõrgsurvepump, turbo, hooratas

              Need siis asjad mis diiselmootoriga üsna tihti kaasas käivad.

              Comment

              • VisaHing
                mees nagu orkester
                • Dec 2009
                • 6718

                #907
                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                Algselt postitas alaska Vaata postitust
                Ma olen seda lauset väga palju kuulnud, aga mõistliku seletust pole saanud. Mis remont täpsemalt kallimaks läheb? Kui mootor kokku jookseb? Hooldus on ju sama, õli võtavad ühepalju. Või see paarkend euri 6 aasta jooksul, mis kallima aku peale kulub?
                Ma ei tea eriti kedagi, kes oleks oma autol mootorit remontinud, isegi 20 aastavanustel autodel. Või mis värk selle diisli remondi suurte kuludega siis on?
                Põhilised asjad on ntx pihustid. r4 mootoritel 4 tükki, v6 mootoritel 6 tükki. Ühe pihustihind on juba alates 300 EURi. Kasvõi üks pihusti läheb, siis tuleb juba korralik väljaminek ära teha. Eelsüüteküünlad on pisiasjad. Letihind ~10 eur tükk ja neid ei vahetata iga aasta. Vaid kestavad päris kaua ikka. Turbo - Kasutatud turbode hinnad alates 200 eur umbes. Sitale kütusele ja õlile on diislid tundlikumad.

                Jne.

                Eks neid asju ole mida karta diisli puhul.

                Diiselmootoriga on külmaga käivitusprobleemid samuti kerged tulema. Ise jandan juba 2 kuud probleemiga millest võitu ei saa. Kütuse laseb tagasi kuskilt otsast aga ei ole selgeks saanud, mis seda põhjustab. Pihustitihendid olid läbi ja need said ära vahetatud. Ikka jamab :(
                Last edited by VisaHing; 13.12.13, 20:14.

                Comment

                • WeThePeople
                  Vana Tegija
                  • Mar 2010
                  • 1163

                  #908
                  Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                  on meelde jäänd et pihusteid ühe kaupa pole mõtet vahetada

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #909
                    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                    Algselt postitas Oliverk Vaata postitust
                    kallimad hooldused, eelsüüteküünlad, pihustid, kõrgsurvepump, turbo, hooratas

                    Need siis asjad mis diiselmootoriga üsna tihti kaasas käivad.
                    Et bensukal mootorit 400 000 puutuma ei pea, aga disladel läheb koguaeg midagi perse?

                    Mida sisaldab kallim hooldus? Ma ei nori, ise valin autot ja tahaks diislit väiksema küttekulu pärast, kuigi aastane läbisõit naeruväärne.

                    Comment

                    • VisaHing
                      mees nagu orkester
                      • Dec 2009
                      • 6718

                      #910
                      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                      Algselt postitas WeThePeople Vaata postitust
                      on meelde jäänd et pihusteid ühe kaupa pole mõtet vahetada
                      EI usu, et see tõele vastab.

                      Comment

                      • viki
                        Grinder
                        • Apr 2010
                        • 893

                        #911
                        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                        Algselt postitas alaska Vaata postitust
                        Et bensukal mootorit 400 000 puutuma ei pea, aga disladel läheb koguaeg midagi perse?

                        Mida sisaldab kallim hooldus? Ma ei nori, ise valin autot ja tahaks diislit väiksema küttekulu pärast, kuigi aastane läbisõit naeruväärne.
                        Vana auto puhul oleneb kõik vast ikka vedamisest.Ise olen aastatega sõitnud 10+ aasta vanuste bensukatega üle 500000km.Ainult üks auto on vajanud mootoriremonti.Uue auto puhul eelistaks ise ilmselt diislit-eriti rohkem sõites.

                        Comment

                        • timz0333
                          Pokkeritark
                          • Mar 2009
                          • 6322

                          #912
                          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                          Algselt postitas alaska Vaata postitust
                          Et bensukal mootorit 400 000 puutuma ei pea, aga disladel läheb koguaeg midagi perse?

                          Mida sisaldab kallim hooldus? Ma ei nori, ise valin autot ja tahaks diislit väiksema küttekulu pärast, kuigi aastane läbisõit naeruväärne.
                          Kui sul läbisõidud väikesed võtaks kindlasti bensuka. Uued mootorid ju väga ökod. Muidugi oleneb mis masinaid vaatad.

                          Comment

                          • Provoker
                            Pokkerihai
                            • Jan 2009
                            • 3067

                            #913
                            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                            kui tavaari ja lapsi väga turvavarustusega vedama ei pea, siis Kia Rio on väga ökolt välja reklaamitud. ja FU nendele kes ütlevad, et see pole ju auto.

                            Comment

                            • mislinn
                              Pokkerihai
                              • Apr 2009
                              • 1734

                              #914
                              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                              No muidugi ei ole kia rio auto :D

                              Comment

                              • peete82
                                Vana Tegija
                                • Jan 2010
                                • 1310

                                #915
                                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                                Kui ise poolteist aastat tagasi autot valisin, siis oli valikus Audi A6 ja Volvo S60 ja S80. Bens või diisel.
                                Audi osas ütlesid paar tuttavat, et siin mõttekohta pole - 3,0 td on üle kõige. (arvestades minekut ja küttekulu)
                                Volvol - 2,4 td vs 2,5T - nende küttekulu vahe on 1,5x. Võtsin Volvo diisli, kuna ei meeldinud Audi kasko makse suurus (1000 EUR vs 400 EUR)
                                Aastas läbisõit 25000+. Puhtalt küttekulu vahe on 1000 EUR aastas diisli kasuks.

                                Comment

                                Working...