Nõuandeid auto ostmisel!

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • yolpa
    Pokkerihai
    • Jun 2009
    • 2669

    #871
    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    talveks odav driftikas?

    Comment

    • sm112
      Grinder
      • Jun 2009
      • 776

      #872
      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

      Kui tagaveolise autoga kohalt ära minnes on sujuva kummivilina asemel tunne, nagu oleks tagarataste asemel täispööretel töötav tasakaalust ära pesumasina tsentrifuug, siis kas peaks ära vahetama:

      a) vedrud
      b) amordid
      c) mõlemad?

      Vedrustus on piisavalt jäik, et peale vajutades pole aru saada, kummas viga (ei osanud ka mehaanik peale vaadates/käega katsudes öelda) aga näiteks üle lamava politseiniku sõites vajub tagaots korraks sügavamale kui esiots, aga ei jää üles-alla kõikuma, mis peaks nagu viitama pigem sellele, et vedrud liiga pehmeks läinud?

      Comment

      • VisaHing
        mees nagu orkester
        • Dec 2009
        • 6718

        #873
        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

        Ma pole autotark aga ausalt ei mõista, kuidas saab su probleem olla seotud vedrude ja amortidega. Imo tundub, et viga on rooli ja istme vahelises tihendis. ://

        Comment

        • pastilaa
          kuum poiss
          • Apr 2009
          • 7518

          #874
          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

          Algselt postitas VisaHing Vaata postitust
          Ma pole autotark aga ausalt ei mõista, kuidas saab su probleem olla seotud vedrude ja amortidega. Imo tundub, et viga on rooli ja istme vahelises tihendis. ://
          armas oled ikka

          Comment

          • sm112
            Grinder
            • Jun 2009
            • 776

            #875
            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

            Ma ei ole ka eriline autotark, aga kuna tekkiv vibratsioon on seda suurem, mida parem on rataste haarduvus teega, siis minu loogika ütleb, et vedrud ei hoia rattaid piisavalt tugevalt vastu teed ja amordid ei tohiks asjasse puutuda. Jäise tee peal näiteks ei teki mingit vibratsiooni, kuiva asfaltiga aga hakkavad rattad ikka väga kõvasti vibreerima ja on korralikult tunda, kuidas peksavad üles-alla, nii et terve auto tagumine pool rappub.

            Ehk teab keegi kindlalt öelda, et asi nii ongi ja ainult vedrud vaja välja vahetada, ei tahaks ilmaasjata amorte puutuda ja lisaraha maksta, sellise autoga ei ole remont just odav lõbu. Katsetada ei saa ka enne, kui alles poole aasta pärast, kui suverehvid uuesti alla saab, sest nagu mainisin, talverehvidega on haarduvus palju väiksem ja probleemi ei esine.

            Või on veel mingi kolmas variant, milles viga võiks olla?

            Comment

            • Potsataja
              õilishing
              • Oct 2008
              • 5270

              #876
              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

              Algselt postitas sm112 Vaata postitust
              Jäise tee peal näiteks ei teki mingit vibratsiooni, kuiva asfaltiga aga hakkavad rattad ikka väga kõvasti vibreerima ja on korralikult tunda, kuidas peksavad üles-alla, nii et terve auto tagumine pool rappub.
              Mida korralikum tee, seda enam on vibratsiooni balansist väljas olevate rehvide puhul. Sinul võib muidugi teine teema olla, aga minul on paar korda nii olnud. Viimane kord mõtlesin, et pidurikettad kõverad vms.

              Comment

              • sm112
                Grinder
                • Jun 2009
                • 776

                #877
                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                Küsimus on kohalt ära kiirendamises, kui ESP on maha võetud. Tund aega googeldamist ja hakkab tunduma, et see ongi 350Z puhul levinud probleem..

                Comment

                • sm112
                  Grinder
                  • Jun 2009
                  • 776

                  #878
                  Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                  Ja leidsin vist lahenduse. Nüüd pean veel tegema mehaanikule selgeks, mis osad oleks vaja välja vahetada ja milliste vastu, kuigi ausaltöeldes ei jaga ise ka hästi inglise keelseid termineid.. Kui keegi kodus teemaga, siis ehk teeks lühidalt eesti keeles selgeks..

                  (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                  Last edited by sm112; 05.12.13, 16:10.

                  Comment

                  • sm112
                    Grinder
                    • Jun 2009
                    • 776

                    #879
                    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                    Ja visa, ma saan aru, et vana siksiga kruusateel sõites selliseid probleeme ei teki, aga võiks ikka veidi kaasa mõelda, enne kui mind sõiduoskamatuses süüdistama hakkad. Saan aru, et sul 200+ kw tagaveolistega kogemus puudub, aga see ei tohiks takistada elementaarse viisakuse omamist

                    Comment

                    • VisaHing
                      mees nagu orkester
                      • Dec 2009
                      • 6718

                      #880
                      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                      Algselt postitas sm112 Vaata postitust
                      Ja visa, ma saan aru, et vana siksiga kruusateel sõites selliseid probleeme ei teki, aga võiks ikka veidi kaasa mõelda, enne kui mind sõiduoskamatuses süüdistama hakkad. Saan aru, et sul 200+ kw tagaveolistega kogemus puudub, aga see ei tohiks takistada elementaarse viisakuse omamist
                      Ära pahanda. Lihtsalt jutust jäi arusaam, et oman 20 aastat vana e34, millega meeldib kummi vilistada öösiti parklates. Mingil põhjusel enam kummivilinat ei ole ja rehv ringi ei käi. Milles probleem? :D.

                      Oleks kohe öelnud, et 350z sis ei oleks seletama hakanud, kuna ei ole aimugi selle sportauto ehitusest.

                      Comment

                      • taavi
                        Grinder
                        • Oct 2008
                        • 684

                        #881
                        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                        Päris palju vardaid/pukse.
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                        Pakuks et võiksid pädeval mehaanikul veermiku üle loksutata väänata. A kui tekstist ja pildist õigesti aru sain siis nr 21 ja nr vb 15 puksid( ise pakuks nr 22 ka juurde) võib viga olla, aa vahetama neid kohe pole mõtet tormata
                        Last edited by taavi; 05.12.13, 18:06.

                        Comment

                        • timz0333
                          Pokkeritark
                          • Mar 2009
                          • 6322

                          #882
                          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                          Ja kui kummi meeldib vilistada otsi polüuretaanist pukse. Peavad kauem vastu, iseasi kui hea meie teedel sõidumugavus nendega on.

                          Comment

                          • sm112
                            Grinder
                            • Jun 2009
                            • 776

                            #883
                            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                            Ok, esisilla remondist mäletan, et eraldi pukse ei saanud vahetada, vaid pidi ära vahetama kõik õõtshoovad (maksis kokku ligi 2k euri). Pildi järgi otsustades on taga täpselt sama teema, seega jääb asi sinnapaika kuni rikkaks saan :D

                            Edit. Siiski mäletan, et 25k km tagasi seda probleemi ei olnud (samas olid siis siledamad rehvid ka all ehk pidamine väiksem), seega võibolla on asi ikkagi amortides, mis ära väsinud.. Kas äkki esinduse mehaanik oskaks paremini hinnata..

                            (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
                            Last edited by sm112; 05.12.13, 21:24.

                            Comment

                            • Konso
                              Grinder
                              • Nov 2009
                              • 936

                              #884
                              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                              tasakaalusta rehvid ja ära pane remonditud/keevitatud velgi alla.

                              Comment

                              • VisaHing
                                mees nagu orkester
                                • Dec 2009
                                • 6718

                                #885
                                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                                Algselt postitas Konso Vaata postitust
                                tasakaalusta rehvid ja ära pane remonditud/keevitatud velgi alla.
                                Tasakaalustatakse ikka velgi mitte rehve ja kohe kindlasti pole siin asi velgedes. cmon.

                                Comment

                                Working...