Nõuandeid auto ostmisel!

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • JohannesJ
    Grinder
    • Jun 2010
    • 684

    #466
    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

    Need kirbul jh hetkel :P
    Homme vist võtan selle raske tee ette ja hakkan vaatamas käima harjumaa piirkonnas.
    Krt kuidas ei meeldi kiiruga autot osta :D
    Keegi sellest ka midagi teab, et kuidas nt. ülevaatuspunktis see auto kontrollimine käib, et palju see maksab jne ?
    Aga kuidas vectra on, on kellegil kogemusi ?

    Comment

    • viki
      Grinder
      • Apr 2010
      • 893

      #467
      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

      Algselt postitas JohannesJ Vaata postitust
      Need kirbul jh hetkel :P
      Homme vist võtan selle raske tee ette ja hakkan vaatamas käima harjumaa piirkonnas.
      Krt kuidas ei meeldi kiiruga autot osta :D
      Keegi sellest ka midagi teab, et kuidas nt. ülevaatuspunktis see auto kontrollimine käib, et palju see maksab jne ?
      Aga kuidas vectra on, on kellegil kogemusi ?
      Kui õieti mäletan oli üv punktis kontroll 8€.Paar kuud tagasi lasin ise ka enne ostu üle vaadata.Tehti samad kontrollid,mis ülevaatusel.Ise ronisin ka alla,et näha kas mingeid õlilekkeid on.Mootori sisse sa niikuinii ei näe,aga võid ka mootoritesti kusagil ära lasta teha.
      Last edited by viki; 12.11.12, 12:49.

      Comment

      • JohannesJ
        Grinder
        • Jun 2010
        • 684

        #468
        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

        Lõpuks pidin ikka tartusse sõitma ja leidsin sealt ühe äsja saksast saabunud ford focus 1.8td 2001a universaal kere ja esialgu tundub hea ja öko auto. 66 kw kohta liigub üllatavalt hästi edasi ka.
        Läbisõit 135k mida selle aastakäigu kohta kuidagi uskuda ei saa, kuigi olemas ka saksa hooldus raamat ja ülihästi hoitud.
        Kellegil kogemusi mida selle auto juures jälgima peaks jne. siis antke teada, loodan, et seekord sain korraliku pilli :P

        Comment

        • alaska
          forever
          • Oct 2008
          • 6599

          #469
          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

          roostet tuleb jälgida.

          Comment

          • Allanaator13
            FPP Pro
            • Sep 2009
            • 285

            #470
            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

            Mul ka 2001 Ford Focus, aga 1,4 Zetec mootoriga. Kere läks eelmise talvega stabiilselt roostesse, ning tuli esile probleem termomeetriga, nimelt keskmistel kiirustel (50-60kmh) läheb mootor kuumaks ja jahutusvedelik keema? Näidik põhjas... kiiirendades liigub normaalseks tagasi aeglustades tõuseb jälle.. siiani vahetanud odavamad asjad nagu termostaat ja õhufilter ära. Asi pole nendes olnud, midagi googeldades leidsin et airlock? Lühidalt võib tekkida ootamatuid jamasi, kus ei tea vea põhjust :)

            Comment

            • JohannesJ
              Grinder
              • Jun 2010
              • 684

              #471
              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

              Ok huviav, et praegu pole roostest jälgegi isegi põhja all, tagavararatta pesas ega kuskil. Eks ole näha mis peale talve juhtub :)
              Ise selle 1.8 mootori kohta uurisin vahetult ennem ostmist ühe spetsi käest ja ütles, et see väga hea ja öko mootor.

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #472
                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                Hetkel siis Mazda6>Ford Explorer>Lexus IS 200>BMW 330 xd>Saab 9-3>MB ML320>MB S500

                Soovib keegi 2000 a. S500 soetada?
                Hetkel siis väike vahefiniš. S500 vahetas Chevy Tahoe vastu ja selle omakorda 1996 Land Rover Discovery ja Renault Laguna vastu ning sai väikse kopika veel peale ka. Pool aastat mässamist on siis hetkel lõppenud sellega, et Mazda 6 on vahetatud aasta noorema ja paremas korras ning varustuses Laguna vastu. Discovery on veel kauba peale, mis imo on puhas off-road masin ja muidu liiklemiseks päris ebamugav auto.

                Lagunal on nii minekut kui varustust vähema kui 3000€ eest küll ja küll. Lisaks oli vähemalt minu jaoks üllatav näha 90km/h kiiruse juures kütusekulu 3,5l/100km.

                Comment

                • Codecci
                  Luuramas Naisteturniire
                  • Nov 2008
                  • 7574

                  #473
                  Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                  Kui ta uue auto saab siis kirjutab enda nimele ka ARK-is iga kord?

                  Comment

                  • Potsataja
                    õilishing
                    • Oct 2008
                    • 5270

                    #474
                    Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                    Jep, sõltuvalt kokkuleppest kannab kulud tema või siis teine pool. Hetkeseisuga sai ta "väikese kopika" näol kõik senised kulud pm kaetud.

                    Comment

                    • VisaHing
                      mees nagu orkester
                      • Dec 2009
                      • 6718

                      #475
                      Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                      Otsutasin ka oma suvel soetatud Volvo s80 maha müüa. Auto oli igati tip-top ja üsnagi heaskorras.
                      Kerge kahjumiga aga mis parata. Nüüd on 3 varianti plaanis.
                      1)Kas osta mingi paarisaja eurone fun masin, millest pole kahju kui kuskilt laguneb. Aga samas saaks vajaminevad sõidud aegajalt tehtud.
                      2) Osta 3-4,5k EUR eest korralik masin, mis peab olema diisel.
                      3) Ei osta üldse autot.

                      Ei teagi mida teha. Samas nagu on kõik käe ulatuses aga samas kui auto olemas on vaja kasvõi elukohast 100m kaugusele poodi autoga minna. :D Krdi taun ma ikka.

                      Comment

                      • Codecci
                        Luuramas Naisteturniire
                        • Nov 2008
                        • 7574

                        #476
                        Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                        Osta Sierra, sigaodav üleval pidada ja talvel tagavedu fun.

                        Comment

                        • ristik
                          Grinder
                          • May 2010
                          • 903

                          #477
                          Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                          siin on üks

                          Comment

                          • mislinn
                            Pokkerihai
                            • Apr 2009
                            • 1734

                            #478
                            Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                            Mis auto te umbes 4k eest võtaks? Võiks olla 2000+ aasta masin. Mis saabidest arvatakse?

                            Comment

                            • Strawberry
                              Varasemalt kasutaja "romeo"
                              • Aug 2012
                              • 1229

                              #479
                              Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                              Algselt postitas mislinn Vaata postitust
                              Mis auto te umbes 4k eest võtaks? Võiks olla 2000+ aasta masin.
                              Top Geari saatejuhtide poolt valitud parimaks autoks. Ford Focus.
                              Last edited by Strawberry; 08.12.12, 19:07.

                              Comment

                              • mislinn
                                Pokkerihai
                                • Apr 2009
                                • 1734

                                #480
                                Re: Nõuandeid auto ostmisel!

                                Algselt postitas Strawberry Vaata postitust
                                Top Geari saatejuhtide poolt valitud parimaks autoks. Ford Focus.
                                Ei ole eriline focuse fänn

                                Comment

                                Working...