majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • karupoeg
    Pokkerihai
    • Jun 2012
    • 3823

    #2446
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas privador Vaata postitust
    Toit tõuseb mingi 10% aastas kõik kallineb kohutavalt.Kui tegelikut nii väike summa siis ei maksaks laenu tagasi ja isegi vb tarbiks just raha odavnemise tõttu(põnev reis,hobi vms) emotsioonid ka +ev
    Või investeeriks kuhugi idufirmasse, millest pisiab 10keurisest rahasüstist
    millest sa räägid?

    nt THI on alates 2008 tõudnud 15%.
    Last edited by karupoeg; 27.04.14, 12:34.

    Comment

    • privador
      Pokkerihai
      • Oct 2008
      • 3951

      #2447
      Re: majanduse offtopic

      10%+ jah...
      Käin ühes söögikohas söömas-krooniaja lõpus maksis praad 35eeki, nüüd 7-8 euri(üle 100egu)

      Comment

      • karupoeg
        Pokkerihai
        • Jun 2012
        • 3823

        #2448
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas privador Vaata postitust
        10%+ jah...
        Käin ühes söögikohas söömas-krooniaja lõpus maksis praad 35eeki, nüüd 7-8 euri(üle 100egu)
        nagu mingi turumutt

        Seda ei arva, et tegemist võiks olla asutuse muutunud hinnapoliitika, mitte hindade üldise tõusuga?

        Comment

        • karupoeg
          Pokkerihai
          • Jun 2012
          • 3823

          #2449
          Re: majanduse offtopic

          kurat, privador sa oled ju tark mees, endal ei ole häbi nii lolle lauseid öelda? Ma saan aru kui mingi 70 aastane memm niimoodi heietab, aga täiskasvanud mees... eriti pokkerimängija, kes võiks nagu teha oma peas paar lihtsalt matemaatilist kalkulatsiooni.

          Comment

          • privador
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 3951

            #2450
            Re: majanduse offtopic

            ah tõesti ei viitsi vaielda

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #2451
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas privador Vaata postitust
              ah tõesti ei viitsi vaielda
              Privador, see ei ole vaidlus. See on see, et 1 inimene on loll ja teine juhib sellele tähelepanu. Sul ei ole ning sul ka ei teki ühtegi valiidset argumenti oma eelnevalt öeldu kaitseks. Mitte kunagi. Punkt.

              Seda imestamapanev on, et selline jama tuleb sinu suust.

              Lisan veel juurde, et sa ajad sellist juttu majandusteemas ja sellepärast on vajalik, et keegi tuleks ja juhiks tähelepanu, et sellise venna juttu ei tasu just kõige tõsisemalt võtta.
              Last edited by karupoeg; 27.04.14, 13:02.

              Comment

              • atsetoon
                Joomas õlut Atsetooniga
                • May 2009
                • 1105

                #2452
                Re: majanduse offtopic

                krooniajast siiamaani ainult ühes kohas söömas käinud. huvitav huvitav...
                vahetevahel käid tallinnas pokkerit mängimas ju, siis oled kaasa ostnud?

                Comment

                • privador
                  Pokkerihai
                  • Oct 2008
                  • 3951

                  #2453
                  Re: majanduse offtopic

                  Heh loomulikult mingi asutuse poliitika hinna kujundamisse võib olla moonuatatud, arvad et ma võrdustan seda üldise indeksiga?
                  Edu sulle seosete leidmisel...

                  Comment

                  • atsetoon
                    Joomas õlut Atsetooniga
                    • May 2009
                    • 1105

                    #2454
                    Re: majanduse offtopic

                    teemasse ka. SEB fondidesse ei ole ma mitte midagi investeerinud. Lihtsalt isegi kohalikul turul on palju korralikemate tulemustega fonde.

                    Comment

                    • atsetoon
                      Joomas õlut Atsetooniga
                      • May 2009
                      • 1105

                      #2455
                      Re: majanduse offtopic

                      ma ei ole kindel, kas tolmuahv ja muru isepankurist juba rääkinud on aga oleks huvitav nende arvamust kuulda.

                      Comment

                      • karupoeg
                        Pokkerihai
                        • Jun 2012
                        • 3823

                        #2456
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas privador Vaata postitust
                        Heh loomulikult mingi asutuse poliitika hinna kujundamisse võib olla moonuatatud, arvad et ma võrdustan seda üldise indeksiga?
                        Edu sulle seosete leidmisel...
                        kuule kui vana sa oled?

                        Ole mees ja lepi sellega, et sul jooksis kokku ning üritasid oma rumalust kaitsta veel hullema rumalusega, mitte ära tule lapse kombel vastu äsama.

                        Su väide, et toit kallineb 10% aastas oli vale.
                        Su näide või fakt oma väike kaitsmiseks ei päde. Kõik. Punkt

                        aga jätka ja tule ütle veel midagi lahedat, kõva mees.

                        Comment

                        • atsetoon
                          Joomas õlut Atsetooniga
                          • May 2009
                          • 1105

                          #2457
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                          kuule kui vana sa oled?

                          Ole mees ja lepi sellega, et sul jooksis kokku ning üritasid oma rumalust kaitsta veel hullema rumalusega, mitte ära tule lapse kombel vastu äsama.

                          Su väide, et toit kallineb 10% aastas oli vale.
                          Su näide või fakt oma väike kaitsmiseks ei päde. Kõik. Punkt

                          aga jätka ja tule ütle veel midagi lahedat, kõva mees.
                          Snickers?

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #2458
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas atsetoon Vaata postitust
                            Snickers?
                            kuluks ära küll vist jah.

                            Comment

                            • Codecci
                              Luuramas Naisteturniire
                              • Nov 2008
                              • 7574

                              #2459
                              Re: majanduse offtopic

                              Chill out, privador on vahest lihtsalt real-life troll, kes aeg-ajalt kehastub nn 50a Maimuks Kapa-Kohilast (DUCWIDT?) :)

                              Comment

                              • IsandJoberst
                                Õpihimuline Mängur
                                • Dec 2008
                                • 326

                                #2460
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                                Investeerimise koha pealt mina olen nii aru saanud, et kui oled rahul börsi keskmise tootlusega (10-12% aastas), siis selle saavutamiseks sa võidki olla investeerimiskauge inimene. Ja ostes indekseid (nt S&P 500 - sisaldab endas 500 USA suure-tuntud firma aktsiaid) peaks tegemist olema ka üsna turvalise investeerimisvormiga minu arust.

                                Vaadates näiteks S&P 500 lifetime graafikut: kõige hullem 'downswing' oli tipust @ 2007 oktoober ($1,562) kuni 2009 märts ($683) ehk siis 56% häving. Tänaseks hind uues tipus - $1,863.


                                Ehk siis pokkerimängija seisukohalt ma ei näe pointi mingitel investorkaitsetel ja pangahoiustel üldiselt - oskad raha kaotamisega nagunii juba toime tulla, tunned EV mõistet ja ei paanitse ja lange depressiooni kui väikse swongi sisse viskab. Minu arusaama järgi need investorkaitsed jms mõeldud mingitele 45a koduperenaistele kelle jaoks 100-eurone kaotus aktsiaturul juba hirmus paanika, ja selle eest nad tõenäoliselt maksavad ka %-des korralikult vahelt.

                                Muruntau oma päevikus kirjutas ka hiljuti mitu postitust suht samal teemal - uuri kui viitsimist on.

                                NB! Ma olen ka antud valdkonnas donk kes tegi oma esimesed aktsiaostud vähem kui aasta tagasi ja kõik teadmised pärinevad pmst siit foorumist tolmuahvi ja muruntau postitustest. Ehk siis ära jumala eest minu postituste järgi midagi ostma hakka, lihtsalt panin oma mõtted kirja seniks kuni tuleb mõni targem mees kes mind parandab :D
                                Tänud vastuse eest! Uurin natuke investeerimisfoorumeid, saan asjad selgemaks enda jaoks.

                                Comment

                                Working...