majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • tolmuahv
    Klubi Liige
    • Feb 2009
    • 2502

    #2341
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas EestiAA Vaata postitust
    1-2 inimest jagasid FB-s ka seda teksti ...masendav =D.
    Lihtsalt pimesi...Oo see on kuskil kirjas, must be true...
    Sa ei pea olema mingi spets, et saada aru kui ebaloogiline see on...

    Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) koos Euroopa Liiduga plaanivad kohustuslikku sundmakset, esialgu – 10% kõigilt EL-i kodanike pangahoiustelt. IMF ütleb, et eurooplased saavad valida, kas kohu…


    Kui taoline asi oleks tõsi siis kisaks kogu maailma meedia selle kohta mitte mingi veider nurga tagune sait.
    Awesome. Heimar Lenk lahkab praegu sedasama teemat Riigikogu kõnepuldis. Puhas kuld.

    Comment

    • pastilaa
      kuum poiss
      • Apr 2009
      • 7518

      #2342
      Re: majanduse offtopic

      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

      Comment

      • hotcocacola
        HTCCACLA
        • Oct 2008
        • 14473

        #2343
        Re: majanduse offtopic

        Sooviks mõnda fondi investeerida. Oskab keegi midagi soovitada? Milliseid fonde tuleks vältida? Aeg: 2-3aastat.
        Igasugused näpunäited ja info on teretulnud.


        edit: Milliseid fonde tuleks valida, kui sooviksin investeerida pikemaks ajaks (nt 5-10a).
        Last edited by hotcocacola; 09.01.14, 10:59.

        Comment

        • tolmuahv
          Klubi Liige
          • Feb 2009
          • 2502

          #2344
          Re: majanduse offtopic

          2-3 aasta lõikes ei soovitata aktsiafondidesse investeerida. Võlakirjafondidel on täna olematu tootlus ja fondid, mis lähevad 1-2% tootlust püüdma võivad selle asemel saada tugevalt negatiivse tootluse. Seega võlakirjafonde tänases turuolukorras ka ei soovitaks.

          5-10a perspektiivis peaks aktsiad võlakirjadest paremat tootlust näitama keskmiselt. Fondi valik sõltub eelkõige su isiklikest eelistustest. Kas sul on mingi arvamus maailma asjade kohta? Kas usud, et Arenevad Turud (Hiina, Venemaa, Brasiilia, India jne) omavad pikas perspektiivis paremat perspektiivi kui Euroopa või USA? Kas usud, et nt. Venemaal võiks asjad paremaks minna (praegu kõige odavam suur aktsiaturg maailmas)?

          Kui mingeid arvamusi pole ja ühtegi regiooni ega fondijuhti ei oska eelistada, siis võta mõni indeksfond, mis on võimalikult laiapõhjaline ja madalate tasudega.

          Comment

          • hotcocacola
            HTCCACLA
            • Oct 2008
            • 14473

            #2345
            Re: majanduse offtopic

            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
            2-3 aasta lõikes ei soovitata aktsiafondidesse investeerida. Võlakirjafondidel on täna olematu tootlus ja fondid, mis lähevad 1-2% tootlust püüdma võivad selle asemel saada tugevalt negatiivse tootluse. Seega võlakirjafonde tänases turuolukorras ka ei soovitaks.

            5-10a perspektiivis peaks aktsiad võlakirjadest paremat tootlust näitama keskmiselt. Fondi valik sõltub eelkõige su isiklikest eelistustest. Kas sul on mingi arvamus maailma asjade kohta? Kas usud, et Arenevad Turud (Hiina, Venemaa, Brasiilia, India jne) omavad pikas perspektiivis paremat perspektiivi kui Euroopa või USA? Kas usud, et nt. Venemaal võiks asjad paremaks minna (praegu kõige odavam suur aktsiaturg maailmas)?

            Kui mingeid arvamusi pole ja ühtegi regiooni ega fondijuhti ei oska eelistada, siis võta mõni indeksfond, mis on võimalikult laiapõhjaline ja madalate tasudega.
            Tänks, aga mis sa kostad nende peale ?





            Last edited by hotcocacola; 09.01.14, 12:17.

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #2346
              Re: majanduse offtopic

              Mulle isiklikult mingisugused laiapõhjalised tech-asjad üldse ei meeldi. Valuation on liiga kallis ja üldse on praegu tech-sektoris räme mull. Ma pigem shortiks igasuguseid Twittereid ja Groupone, mida need fondid ostavad. Konkreetsete fondide edu kohta Morningstari skaalal 1-5 (Morningstar on maailma kõige suurem ja tunnustatum fondide hindaja):

              SEB Technology Fund: 3
              SEB Medical Fund: 3
              SEB Concept Biotech: 4

              5 palli antakse kuni 10% parimatele fondidele oma kategoorias. Need fondid pole sinna jõudnud. Aga see pole laias plaanis väga oluline, sest põhiline küsimus on, ka sa usud, et tech sektor rallib edasi tänaselt tasemelt. Mina usun, et mingi aja veel rallib, aga siis tuleb normaalne crash ja ma ei soovi selles osaleda. Viimati kui tech bubble crashis (2000 a.), siis NASDAQ Index kukkus ligi 80%.

              Comment

              • Pythagoras
                Grinder
                • Apr 2012
                • 589

                #2347
                Re: majanduse offtopic

                Hetkel pole aega konkreetsetesse fondidesse süveneda, aga ühte valdkonda investeerides võtad ka suurema riski.
                Ära nendest ilusatest tootlusnumbritest väga vaimustusse kohe satu, vaata fondi kulusid ka (haldustasud, sisenemis- ja väljumistasud jne)

                Ja anyway ei taha keegi sulle konkreetseid investeerimissoovitusi anda, kui ei vasta ootustele, siis vaid häda ja vaev.

                Comment

                • hotcocacola
                  HTCCACLA
                  • Oct 2008
                  • 14473

                  #2348
                  Re: majanduse offtopic

                  Tänud vastuste eest, aga jätkan teie töötlemist :).

                  Sooviks investeerida 10k, mida soovitate?
                  Sooviks investeerida 50k, mida soovitate?

                  Kui kinnisvara, kas korter või mõni maatükk?
                  Aeg: 1-20aastat


                  edit: Ca aasta tagasi lugesin 2+2s sarnast teemat, kus üks venelane soovis investeerida 20k. Ta elas Moskvas. Talle soovitati osta parkimiskoht kuskil Moskva kesklinnas ning seda välja rentida. Päris huvitav idee :)
                  Last edited by hotcocacola; 09.01.14, 14:05.

                  Comment

                  • privador
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 3951

                    #2349
                    Re: majanduse offtopic

                    praegu ei tasu midagi osta. Sulas hoida on kõige mõistlikum. Mul on tunne, et me näeme megakrahhi mingil hetkel-kas s 1 v 3 aasta päreast ei tea. Siis ostad oma 50keuriga pool vanalinna ära:)
                    Last edited by privador; 09.01.14, 14:09.

                    Comment

                    • Pythagoras
                      Grinder
                      • Apr 2012
                      • 589

                      #2350
                      Re: majanduse offtopic

                      Mis su eesmärk on? Sellest tuleks alustada.
                      Mõni soovib investeerida selleks, et kaitsta kapitali inflatsiooni eest, teise jaoks on 15% per aasta vähe.
                      Palju oled nõus ise jälgima ja uurima? (ehk palju sa oma aega investeerid raha paigumisse)
                      Kas tahad lihtsalt kuskile raha paigutada või teadlikkust tõsta ja on endal huvi asja vastu?

                      E: Cocale siis see, privadori oma vanas heas positiivsuses ja selle krahhi asjus ei oska muud öelda, et millalgi kindlasti tuleb ka järgmine krahh, et privale mitte alla jääda ennustusega, siis lähima 50ne aasta jooksul näeme kindlasti mõnda suuremat krahhi ka, seniks hoidke raha sulas, soovitavalt müntides, sest kliima läheb ka tuksi ära ja tormituulte keskmiste kiiruste kasvades on metallraha kindlasti turvalisem, pärast saad münte täis kotiga vanalinna ära osta :)
                      Last edited by Pythagoras; 09.01.14, 14:17.

                      Comment

                      • hotcocacola
                        HTCCACLA
                        • Oct 2008
                        • 14473

                        #2351
                        Re: majanduse offtopic

                        Kuna selles valdkonnas olen ma suht fish, siis thank god, et eksisteerivad targad, kes annavad tasuta infot, aitäh!

                        Eesmärk:
                        Sooviks praeguse vaba rahaga midagi peale hakata. Sama on "üleliigse bankrolliga". Elukutselise karjääri jaoks peaks olema vähemalt 200bi, kuid see ei pea ju alati kontol seisma.

                        Selle võiks välja kanda ning kuhugi investeerida või siis kasvõi sulas hoida, sest kes teab...äkki juhtub Pokerstarsiga Black Friday vol2, siis poleks mu rahakraanid kinni.

                        Suurt summat 20-50k€ sulas hoida on natukene risky, või noh, vähemalt mulle tundub nii, kuid samas on ka pangakontol raha hoidmine risky (mindset problem :) ).

                        Seega te soovitate sulas hoida ja bumhuntida krahhi?

                        Comment

                        • Provoker
                          Pokkerihai
                          • Jan 2009
                          • 3067

                          #2352
                          Re: majanduse offtopic

                          Kiniisvara soetada normaalsesse asukohta normaalse hinnaga tundub alati mõistlik. Kas siis oma eluasemeks, väljaüürimiseks või edasimüügi eesmärgil on juba oma valik.

                          Comment

                          • qbj0hn
                            Auk on auk. FAKT!
                            • Nov 2008
                            • 7091

                            #2353
                            Re: majanduse offtopic

                            Mis "üleliigne roll" coca? Ise quotesid Codeccit teises teemas, et kohale ei jääks.
                            Move up, sa crushid ju.

                            Comment

                            • hotcocacola
                              HTCCACLA
                              • Oct 2008
                              • 14473

                              #2354
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
                              Mis "üleliigne roll" coca? Ise quotesid Codeccit teises teemas, et kohale ei jääks.
                              Move up, sa crushid ju.
                              True, aga kohale jäämise all mõtlesin liikumist midstakesi (plo200-1k). Midstakesi võib püsima jääda, sest võidetud summadega elatab ennast normaalselt ära.

                              Kõrgemaid limiite väga ei kipu mängima, kuid eks ma vahelduva eduga bummin 600-1ks.
                              Alates 1kst on tase ikka kõvasti raskem (6m plo).
                              Last edited by hotcocacola; 10.01.14, 06:49.

                              Comment

                              • tolmuahv
                                Klubi Liige
                                • Feb 2009
                                • 2502

                                #2355
                                Re: majanduse offtopic

                                1) Kuni €100k hoiused on Eestis kindlustatud. Kui mõni pank külili läheb, siis peaks Tagatisfond välja maksma. Kui pangaks on SEB või Swed, siis ilmselt peab Eesti valitsus enne rahvusvahelist abi paluma, siis Tagatisfondi piisavalt kapitaliseerima ja hoiused välja maksma. Üldiselt pangas raha hoidmine Eestis on as safe as it gets.

                                2) Sa pead endale kaks asja selgeks tegema: Investeeringuperiood (max) ja riskiaste. Investeeringuperiood tähendab, et enne seda aega pole sul raha vaja. Näiteks: Kui see on 5a, siis võid sa mõnda kinnisvara arendusega seotud projekti investeerida. Kui see on 3 kuud, siis no fucking way. Riskiaste: Kui palju investeeritud rahast oled sa valmis kaotama? Nt. aktsiatesse investeerides võid realistlikult kaotada 40-50% kui turud tangivad. Kui üksikaktsiaid ostad, siis võib kaotus suurem olla. See pole küll base case, aga see võib juhtuda. Nagu PLO-s AAKKds pf stackides pole mõtet kogu rolli ühe käe alla panna, sest võit on kõike muud kui garanteeritud.

                                Ehk siis: Kas su suhtumine on "go high or go home" või soovid lihtsalt olemasolevat raha veidi kasvatada, aga ei soovi seda kaotada? Sellest sõltub otseselt instrumentide valik, mida sa üldse vaatama peaksid.

                                Comment

                                Working...