majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • Potsataja
    õilishing
    • Oct 2008
    • 5270

    #1771
    Re: majanduse offtopic

    Tõesti, ühest ja samast sõnumist võivad erinevad inimesed täiesti erinevalt aru saada, ehk kas sa muidu selle video eesmärgist ja taotlusest saad aru?

    Comment

    • karupoeg
      Pokkerihai
      • Jun 2012
      • 3823

      #1772
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
      Tõesti, ühest ja samast sõnumist võivad erinevad inimesed täiesti erinevalt aru saada, ehk kas sa muidu selle video eesmärgist ja taotlusest saad aru?
      mina sain. tundub, et mõni foorumiliige kahjuks mitte, muidu oleks teatud asjade väljaütlemine ja pidev negativism piinlik.

      Comment

      • neeme
        Grinder
        • Nov 2008
        • 540

        #1773
        Re: majanduse offtopic

        Kes investeerimisega juba tegelevad, nende jaoks see ilmselt uudis ei ole, aga alustajale võibolla on siis...

        Lugesin täna, et swedis on võimalik teha nö investeerimiskonto ehk eraldi konto (tavapäraseid tehinguid ei ole soovitatav teha antud kontolt) ja maksuametile siis teada anda, et tegemist on investeerimiskontoga. See tähendab, et siis sarnaselt ettevõtjatega on võimalik tulumaksu maksmist edasi lükata ja pidevalt summa edasi investeerida. Et siis tulumaksu ei pea maksma enne kui antud kontolt on rohkem välja võetud raha kui sisse pandud...

        Comment

        • inward
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 6275

          #1774
          Re: majanduse offtopic

          Hea lugemine.

          Minu õppejõuga, Rainer Katteliga tehtud intervjuu - Eesti majandusest, maksusüsteemist jms.
          Last edited by inward; 28.03.13, 16:30. Põhjus: Vale link oli.

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #1775
            Re: majanduse offtopic

            Miks pmst kõik ettevõtted alati üürivad pinda, aga ei oma? Kuskilt lugesin just hiljuti, et Coca-Cola Plaza üürib seda hoonet kus neil kino. Miks see on parem kui hoonet omada? Anyway nii spetsiifilise hoone ja tegevusvaldkonnaga tegu, et lambist asukohta ei vaheta ühel päeval.

            Comment

            • karupoeg
              Pokkerihai
              • Jun 2012
              • 3823

              #1776
              Re: majanduse offtopic

              Algselt postitas Codecci Vaata postitust
              Miks pmst kõik ettevõtted alati üürivad pinda, aga ei oma? Kuskilt lugesin just hiljuti, et Coca-Cola Plaza üürib seda hoonet kus neil kino. Miks see on parem kui hoonet omada? Anyway nii spetsiifilise hoone ja tegevusvaldkonnaga tegu, et lambist asukohta ei vaheta ühel päeval.
              hoiad kulud kontrolli all + keskendud põhitegevusele. samuti maja ostmisel vajalik suur esmane omafinantseering jne. miks panna see raha sinna alla? pigem suunata laienemisse või põhitegevusele

              Comment

              • lont
                Jube Noob
                • Jan 2009
                • 112

                #1777
                Re: majanduse offtopic

                Algselt postitas Codecci Vaata postitust
                Miks pmst kõik ettevõtted alati üürivad pinda, aga ei oma? Kuskilt lugesin just hiljuti, et Coca-Cola Plaza üürib seda hoonet kus neil kino. Miks see on parem kui hoonet omada? Anyway nii spetsiifilise hoone ja tegevusvaldkonnaga tegu, et lambist asukohta ei vaheta ühel päeval.
                See tegelemine põhitegevusega on enamasti case jah. Parim näide minu meelest on Swedbanki hoone Riias. Swed tellis projekti, rahastas ise ehitusfirmat ja nüüd rendib samalt ehitajalt hoonet! Kõlab ebaloogiliselt, aga finantsinimese jaoks mugav.

                Comment

                • Potsataja
                  õilishing
                  • Oct 2008
                  • 5270

                  #1778
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas Rage Vaata postitust
                  irw@eliidi lapsed.. olen pärit väga vaesest perest ja näinud näguripäevi päris palju.. aga ikkagi ei jõua seda kiunumist ära imestada..

                  Sellest olen isegi varem aru saanud, et sinu elu pole üks lust ja lillepidu olnud. Samas ehk soovid täpsustada, mida väga vaene pere ja seal kasvamine sinu jaoks tähendas ja tähendab?

                  Pastilaa WTF, kas oled jooma hakanud või kustutad oma postitusi niisama möödaminnes?

                  Comment

                  • Jäämees
                    Vana Tegija
                    • Jun 2011
                    • 1182

                    #1779
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas inward Vaata postitust
                    Hea lugemine.

                    Minu õppejõuga, Rainer Katteliga tehtud intervjuu - Eesti majandusest, maksusüsteemist jms.
                    Hea intervjuu, isiklikult sümpatiseerivad vaated.

                    Comment

                    • kallekusta
                      Grinder
                      • May 2012
                      • 603

                      #1780
                      Re: majanduse offtopic

                      Äkki targemad seletavad, et kas meie rahvaarvu juures on ca 140 000 äriühingut normaalne ja nendest KM kohuslasi ca 70 000. Kui võtta rahvaarvust lapsed ja penskarid maha (mitte, et penskar ei tohiks ärimees olla) saab ikka ulmelise numbri. Kes siis tööd teeb ja reaalseid väärtusi toodab kui kõik on direktorid ? Tundub, et selles näitajas (firmade arv 1 elaniku kohta) peaksime ka EUs nr1 olema.

                      Comment

                      • kallekusta
                        Grinder
                        • May 2012
                        • 603

                        #1781
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas inward Vaata postitust
                        Hea lugemine.

                        Minu õppejõuga, Rainer Katteliga tehtud intervjuu - Eesti majandusest, maksusüsteemist jms.
                        Tõesti hea lugemine. Jäis silma ka need lõigud. Paistab, et siinsed eliidilapsed ongi ära hirmutatud hall mass.

                        Arvan, et isegi kui vargsi on mõeldud, et ehk on käes aeg ajada pisut inimkesksemat ja sotsiaalsemat poliitikat, tuleb kohe paljudele silme ette Edgar Savisaare kuju. Tema on olnud see punane rätik, kellega on valijaid hirmutatud ja ka meelitatud. Ja see on mõjunud: valijad ongi uskuma jäänud, et juhul, kui sotsid või Edgar Savisaar tuleks võimule, muutuks midagi drastiliselt. Demokraatlikus riigis ei muutu niisama üleöö midagi. Sotsid, Savisaar ja Ansip on eri aegadel koos valitsuses olnud. Mingisuguseid vapustusi ei toimunud.

                        Jah, tõsi on, et opositsioon on Eestis üsna nõrk. Ideid napib kõigil. Reformierakond on järjest võimul olnud üle kümne aasta, see on justkui uinutanud, teinud mugavaks. Keegi ei küsi ega tõstata avalikult kriitilisi küsimusi. Ei räägita suid puhtaks nendesamade asjade kohta, millest meie oleme siin praegu rääkinud: immgratsiooni vajadus, võimalikud maksud või nende muudatused ... Kui keegi, näiteks ettevõtjad, ongi aeg-ajalt ühe või teise teema tõstatanud, siis on see demagoogia ja inimeste põhjendamatu hirmutamisega tagasi tõrjutud. Pikaajalist plaani ei ole ega näi ka kellelgi olevat.

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #1782
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                          Tõesti hea lugemine. Jäis silma ka need lõigud. Paistab, et siinsed eliidilapsed ongi ära hirmutatud hall mass.

                          Arvan, et isegi kui vargsi on mõeldud, et ehk on käes aeg ajada pisut inimkesksemat ja sotsiaalsemat poliitikat, tuleb kohe paljudele silme ette Edgar Savisaare kuju. Tema on olnud see punane rätik, kellega on valijaid hirmutatud ja ka meelitatud. Ja see on mõjunud: valijad ongi uskuma jäänud, et juhul, kui sotsid või Edgar Savisaar tuleks võimule, muutuks midagi drastiliselt. Demokraatlikus riigis ei muutu niisama üleöö midagi. Sotsid, Savisaar ja Ansip on eri aegadel koos valitsuses olnud. Mingisuguseid vapustusi ei toimunud.

                          Jah, tõsi on, et opositsioon on Eestis üsna nõrk. Ideid napib kõigil. Reformierakond on järjest võimul olnud üle kümne aasta, see on justkui uinutanud, teinud mugavaks. Keegi ei küsi ega tõstata avalikult kriitilisi küsimusi. Ei räägita suid puhtaks nendesamade asjade kohta, millest meie oleme siin praegu rääkinud: immgratsiooni vajadus, võimalikud maksud või nende muudatused ... Kui keegi, näiteks ettevõtjad, ongi aeg-ajalt ühe või teise teema tõstatanud, siis on see demagoogia ja inimeste põhjendamatu hirmutamisega tagasi tõrjutud. Pikaajalist plaani ei ole ega näi ka kellelgi olevat.
                          ma kuulaks hea meelega pikaajalist plaani ja häid mõtteid. kahjuks on aga siin teemas nö opositsioonimeelsetel ainult jutt "eliidi lastest" ja ülbe isane ässamine. konstruktiivne kriitika on midagi muud - tuleb rohkem pingutada, kui veenev tahad olla.

                          Comment

                          • pastilaa
                            kuum poiss
                            • Apr 2009
                            • 7518

                            #1783
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas kallekusta Vaata postitust
                            Äkki targemad seletavad, et kas meie rahvaarvu juures on ca 140 000 äriühingut normaalne ja nendest KM kohuslasi ca 70 000. Kui võtta rahvaarvust lapsed ja penskarid maha (mitte, et penskar ei tohiks ärimees olla) saab ikka ulmelise numbri. Kes siis tööd teeb ja reaalseid väärtusi toodab kui kõik on direktorid ? Tundub, et selles näitajas (firmade arv 1 elaniku kohta) peaksime ka EUs nr1 olema.
                            usun, et paljuski on see buumiaegne värdnähtus - ajast, kus kellumehed said pomodeks. paljud juriidilised kehad siiani alles.

                            Comment

                            • rahvavaenlane
                              Klubi Liige
                              • Dec 2009
                              • 3040

                              #1784
                              Re: majanduse offtopic

                              pigem mitte kellumeestest. aga samast ajast küll. neid kütusefirmade tankiste kelle nimel oli 100+ firmat jagus ka iga nurga peale.

                              Comment

                              • kallekusta
                                Grinder
                                • May 2012
                                • 603

                                #1785
                                Re: majanduse offtopic

                                Kui 2 või 3 aastat on firmal aastaaruanne esitamata (mida ka tankistide firmadel on) siis RIK kustutab ise automaatselt äriühingu ära. Need buumiaja firmad peaksid juba kadunud olema.

                                Comment

                                Working...