majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • rasmer
    Vana Tegija
    • Oct 2009
    • 1306

    #1756
    Re: majanduse offtopic

    Ausa inimese ja sotsialisti erinevus

    Kui aus inimene näeb, et naabril läheb temast paremini, mõtleb ta, mida ta oma eluga teisiti võiks teha?
    Kui sotsialist näeb, et naabril läheb temast paremini, mõtleb ta, et äkki on naabri maksud liiga väikesed?

    Comment

    • Codecci
      Luuramas Naisteturniire
      • Nov 2008
      • 7574

      #1757
      Re: majanduse offtopic

      erplander, mis sa arvad mis juhtuks kui sa kuskil edukate finantsinimeste üritusel tuleksid lagedale väitega, et Inno on endiselt üks parimaid majandusajakirjanikke Eestis?

      Comment

      • Supsti
        Grinder
        • Dec 2008
        • 863

        #1758
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas neeme Vaata postitust
        Hea lugemine siin.
        Vähemalt teema huvitav. :)

        Tahaks küsida, et väikest investeerimisnõuannet.
        Huvi oleks tegelikult siseneda kasvõi Eesti börsile Tallinki/Olympic'u ostmisega.
        Mis siin need summad peaksid olema, et asi ära tasuks, et teenustasud (ostu-müügitehingud) ja portfelli haldustasu (ei teagi kui suur see on?) ära ei sööks potensiaalset tulu.
        Olympic proovib vähemalt dividende maksta (see aasta pidi 0.1€ aksia kohta, ehk siis pmst 5%), tallink vist see aasta ka maksab esimest korda ?
        Viimase 2 kuuga olen vaatand, et on mõlemad aksiad 10%+ tõusu ära teinud.
        Või ikkagist väljaspoolt midagi vaadata ?

        Pmst raha võib jääda kinni vabalt mingiks 2-3 aastaks.

        Teine variant on mul 6% intressitulu, kust siis tulumaks maha läeb ja kätte jääb ~4.7%.
        Aksiate müügist saadud kasum on ka samamoodi maksutatud eraisikule. Need olympicu nö "dividendid" vist ei ole maksustatud (aksiaportfelli vähendamise teel makstakse need välja vms?), erinevalt nö tavaliselt makstavatest dividendidest.

        Pmst siis valida safe beti vahel või natuke nö gamblida.
        Aga kuna gamblida natuke meeldib siis võiks käe valgeks saada küll nt aksiaturul.

        Ok, kui keegi nüüd viitsib võhikule nõuandeid anda, siis tänud ette. Summa mida olen mõelnud nö investeerida on ~10k€.
        Sooviksin samuti nendele küsimustele vastuseid, eriti ootaks tolmuahvilt väikseid näpunäiteid, kui aega ja viitsimist on.

        Comment

        • erplander
          ekrelander
          • Oct 2008
          • 1029

          #1759
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas Godspeed_EJ Vaata postitust


          (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
          Panid päris tabavad pildid endast kui selle foorumi tüüpesindajast, mäletseva lambakarja liikmest.

          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
          erplander, mis sa arvad mis juhtuks kui sa kuskil edukate finantsinimeste üritusel tuleksid lagedale väitega, et Inno on endiselt üks parimaid majandusajakirjanikke Eestis?
          "edukad finantsinimesed" - too mõni näide neist, on selliseid üldse Eestis? Enamus neist on nii kuldsed ajud, et ei oska midagi mõistlikku peale hakatagi oma juhuslikult kätte sadanud miljonitega - matavad need kuhugi Aserbaidžaani vm buratinomaale, selle asemel, et Eestis midagi mõistlikku rajada - kuigi Eestis pidavat olema ju lausa suurepärased majandustingimused!?
          Või siis teiselt poolt need, kelle ohvriks nad langesid, Gildi mehed jms "edukad finantsgeeniused".

          Comment

          • Codecci
            Luuramas Naisteturniire
            • Nov 2008
            • 7574

            #1760
            Re: majanduse offtopic

            No Eesti mõistes edukad finantsinimesed, mitte ei pea mingitele ulme kriteeriumitele vastama.

            Miks mitte finantsolukorra järgi hinnata? Kel rohkem pappi, on suure tõenäosusega edukam. Ei sobi?

            Comment

            • tolmuahv
              Klubi Liige
              • Feb 2009
              • 2502

              #1761
              Re: majanduse offtopic

              Investeerimisnõu ei anna, aga minu isiklik vaade: Tallink ja OEG on viimasel ajal kiirelt tõusnud. Vaadates fundamentaalset väärtust pole ei OEG ega Tallink enam just odavad. See ei tähenda kaugeltki, et nad ei võiks kallimaks minna tänaselt tasemelt. Aga mina endale ei ostaks kumbagi hetkel, kuna eelistan fundamentaalselt odavaid ettevõtteid ja võtan vähem nägemust turu liikumise osas (disclaimer: oman isiklikult hetkel nii OEG-d kui Tallinkit, aga olen ostnud tunduvalt madalamalt tasemelt).

              Kui ma peaksin praegu €10k ära parkima Tallinna börsile ühte aktsiasse ja oluline oleks dividenditootlus, siis ostaksin Tallinna Vee aktsiaid. Selle aasta dividendiks ootan EUR 0.85-0.90. Hind on täna €10.4. Ehk ca. 8.5% dividenditootlust. Risk on, et Konkurentsiamet võidab käimas oleva kohtuvaidluse ja alandab tariifi. Positiivne oleks, et ettevõte võidab, tõstab tariifi ja nõuab sisse seni tekkinud kahjud. Kohtuprotsess võib veel paar aastat aega võtta. Minu arust on ettevõtte positsioon tunduvalt tugevam. Kui vaidlus laheneb ettevõtte kasuks, siis peaks aktsiahind tänaselt tasemelt tõusma tuntavalt. Kui vaidlus käib edasi siis kuni tariifi ei muudeta, maksab ettevõte €0.9 kanti dividende aastas. Kui dividenditootlus rahuldab, siis minu arust suhteliselt hea risk-reward.

              Comment

              • karupoeg
                Pokkerihai
                • Jun 2012
                • 3823

                #1762
                Re: majanduse offtopic

                tolmuahv,

                rumal küsimus, aga siiski. Hiljuti olid äripäevas ning LHV-s artiklid, kus hinnati EE aktsia turuhinda kõrgemaks kui see hetkel on. Iseenesest see kontsept on juba imo vale, sest hetkel olev hind ongi turuhind. Aga see selleks... küsimus on selline, et kui see reaalsuses nii on, siis LHV-l peaks ressursse olema küll, andku ainult kuuma. Miks seda ei tehta? (või tehakse?). Teine variant on, et endal on juba suurel hulgal osakuid ning loodetakse n.ö. turgu manipuleerida/mõjutada, et hind tõuseks

                Comment

                • Pythagoras
                  Grinder
                  • Apr 2012
                  • 589

                  #1763
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas erplander Vaata postitust
                  Panid päris tabavad pildid endast kui selle foorumi tüüpesindajast, mäletseva lambakarja liikmest.



                  "edukad finantsinimesed" - too mõni näide neist, on selliseid üldse Eestis? Enamus neist on nii kuldsed ajud, et ei oska midagi mõistlikku peale hakatagi oma juhuslikult kätte sadanud miljonitega - matavad need kuhugi Aserbaidžaani vm buratinomaale, selle asemel, et Eestis midagi mõistlikku rajada - kuigi Eestis pidavat olema ju lausa suurepärased majandustingimused!?
                  Või siis teiselt poolt need, kelle ohvriks nad langesid, Gildi mehed jms "edukad finantsgeeniused".
                  Tõesti tunduvad kodanike Tähismaade üllitised poliitiliselt sõltumatud?
                  Mis erakonda ise kuulud?

                  Comment

                  • Rigged
                    Pokkerihai
                    • Oct 2008
                    • 2535

                    #1764
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                    tolmuahv,

                    rumal küsimus, aga siiski. Hiljuti olid äripäevas ning LHV-s artiklid, kus hinnati EE aktsia turuhinda kõrgemaks kui see hetkel on. Iseenesest see kontsept on juba imo vale, sest hetkel olev hind ongi turuhind. Aga see selleks... küsimus on selline, et kui see reaalsuses nii on, siis LHV-l peaks ressursse olema küll, andku ainult kuuma. Miks seda ei tehta? (või tehakse?). Teine variant on, et endal on juba suurel hulgal osakuid ning loodetakse n.ö. turgu manipuleerida/mõjutada, et hind tõuseks
                    Ülehinnatud - maksad rohkem kui aktsia väärt on, alahinnatud - maksad vähem kui asi väärt on.

                    Väike viis kuidas kindlaks teha kas aktsia on ülehinnatud, suht basic.

                    http://www.ehow.com/how_8518568_dete...vervalued.html

                    Google, its your friend.

                    Comment

                    • karupoeg
                      Pokkerihai
                      • Jun 2012
                      • 3823

                      #1765
                      Re: majanduse offtopic

                      Algselt postitas Rigged Vaata postitust
                      Ülehinnatud - maksad rohkem kui aktsia väärt on, alahinnatud - maksad vähem kui asi väärt on.

                      Väike viis kuidas kindlaks teha kas aktsia on ülehinnatud, suht basic.

                      http://www.ehow.com/how_8518568_dete...vervalued.html

                      Google, its your friend.
                      no vaevalt nende analüüs päris nii 1-1le käib. samahästi võiksid aktsiate puhul päevad läbi tehnilist analüüsi teostada ja küünalde pealt printida. aga küsimus oli pigem see teksti teine osa

                      Comment

                      • tolmuahv
                        Klubi Liige
                        • Feb 2009
                        • 2502

                        #1766
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas karupoeg Vaata postitust
                        tolmuahv,

                        rumal küsimus, aga siiski. Hiljuti olid äripäevas ning LHV-s artiklid, kus hinnati EE aktsia turuhinda kõrgemaks kui see hetkel on. Iseenesest see kontsept on juba imo vale, sest hetkel olev hind ongi turuhind. Aga see selleks... küsimus on selline, et kui see reaalsuses nii on, siis LHV-l peaks ressursse olema küll, andku ainult kuuma. Miks seda ei tehta? (või tehakse?). Teine variant on, et endal on juba suurel hulgal osakuid ning loodetakse n.ö. turgu manipuleerida/mõjutada, et hind tõuseks
                        Seal ilmselt üteldi, et "õiglane hind" on kõrgem kui turuhind. See on täiesti tavapärane ja normaalne. Õiglane hind võib tihti erineda turuhinnast kui turul on ebaloomulik olukord. Näiteks kui aktsiaturu tipp on, siis taksojuhid tulevad ja ostavad turu veel 20-30% kõrgemale ilma analüüsita. Või kui kõik korraga 2009 välja läksid, siis olid aktsiad peaaegu tasuta saadaval. Olympicu aktsia hind kukkus 95%, kuigi ükski mõistlik analüüs sellist hinda ei õigustanud. Lihtsalt polnud ühtegi ostjat turul sel hetkel.

                        Kõik analüüsimajad maailmas ütlevad, et üks või teine aktsia on nende arust alahinnatud või ülehinnatud. Investori asi on neid argumente lugeda ja vaadata, kas ta nõustub nendega. Lõplikku tõde pole, paljuski nagu pokkeris.

                        Comment

                        • tolmuahv
                          Klubi Liige
                          • Feb 2009
                          • 2502

                          #1767
                          Re: majanduse offtopic

                          Toon lihtsa paralleeli: Kõik Eesti mängijad lähevad korraga bustoks. Siis tehakse korraga 5 stakemise teemat. Andu, coca, Codecci, Priidix ja Vandalar. Kõik staked alustavad €1k pealt ja kestavad lifetime. Kõik müüvad 50% actionist, alghinnaga 1%=€10. Hinda võib pakkuda üle või alla, parim pakkumine saab osakud. On vist üsna keeruline ütelda, mis on Andu 1% hind või coca 1% hind. Võib vaadata nende ajaloolist tootlust ja selle järgi võtta. Võib eeldada ka, et coca hitib mõne EPT ära või andu hakkab $1k+ regulariks 3% winratega. Samas võib vabalt juhtuda, et Vandalar kukub trepist alla ja hakkab peale seda 7-seid biitima.

                          Konkreetne hind sõltub paljudest eeldustest ja faktoritest. Samamoodi on tõenäoliselt osaku hind aasta pärast erinev tänasest. Aktsiaturul toimub täpselt samasugune analüüs, ümber hindamine ja kauplemine iga päev, vastavalt kättesaadavale infole ja keskkonna muutustele.

                          Comment

                          • karupoeg
                            Pokkerihai
                            • Jun 2012
                            • 3823

                            #1768
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                            Toon lihtsa paralleeli: Kõik Eesti mängijad lähevad korraga bustoks. Siis tehakse korraga 5 stakemise teemat. Andu, coca, Codecci, Priidix ja Vandalar. Kõik staked alustavad €1k pealt ja kestavad lifetime. Kõik müüvad 50% actionist, alghinnaga 1%=€10. Hinda võib pakkuda üle või alla, parim pakkumine saab osakud. On vist üsna keeruline ütelda, mis on Andu 1% hind või coca 1% hind. Võib vaadata nende ajaloolist tootlust ja selle järgi võtta. Võib eeldada ka, et coca hitib mõne EPT ära või andu hakkab $1k+ regulariks 3% winratega. Samas võib vabalt juhtuda, et Vandalar kukub trepist alla ja hakkab peale seda 7-seid biitima.

                            Konkreetne hind sõltub paljudest eeldustest ja faktoritest. Samamoodi on tõenäoliselt osaku hind aasta pärast erinev tänasest. Aktsiaturul toimub täpselt samasugune analüüs, ümber hindamine ja kauplemine iga päev, vastavalt kättesaadavale infole ja keskkonna muutustele.
                            tänud.

                            Comment

                            • Potsataja
                              õilishing
                              • Oct 2008
                              • 5270

                              #1769
                              Re: majanduse offtopic

                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                              Väike vahekokkuvõte viimase 18h teema(de)le. 4:50 hakkab muidugi minu jaoks põhiline.
                              Last edited by Potsataja; 28.03.13, 12:59.

                              Comment

                              • karupoeg
                                Pokkerihai
                                • Jun 2012
                                • 3823

                                #1770
                                Re: majanduse offtopic

                                Algselt postitas Potsataja Vaata postitust
                                (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)


                                Väike vahekokkuvõte viimase 18h teema(de)le.
                                kas sa muidu selle video eesmärgist ja taotlusest saad aru?

                                Comment

                                Working...