Re: majanduse offtopic
Hea lugemine siin.
Vähemalt teema huvitav. :)
Tahaks küsida, et väikest investeerimisnõuannet.
Huvi oleks tegelikult siseneda kasvõi Eesti börsile Tallinki/Olympic'u ostmisega.
Mis siin need summad peaksid olema, et asi ära tasuks, et teenustasud (ostu-müügitehingud) ja portfelli haldustasu (ei teagi kui suur see on?) ära ei sööks potensiaalset tulu.
Olympic proovib vähemalt dividende maksta (see aasta pidi 0.1€ aksia kohta, ehk siis pmst 5%), tallink vist see aasta ka maksab esimest korda ?
Viimase 2 kuuga olen vaatand, et on mõlemad aksiad 10%+ tõusu ära teinud.
Või ikkagist väljaspoolt midagi vaadata ?
Pmst raha võib jääda kinni vabalt mingiks 2-3 aastaks.
Teine variant on mul 6% intressitulu, kust siis tulumaks maha läeb ja kätte jääb ~4.7%.
Aksiate müügist saadud kasum on ka samamoodi maksutatud eraisikule. Need olympicu nö "dividendid" vist ei ole maksustatud (aksiaportfelli vähendamise teel makstakse need välja vms?), erinevalt nö tavaliselt makstavatest dividendidest.
Pmst siis valida safe beti vahel või natuke nö gamblida.
Aga kuna gamblida natuke meeldib siis võiks käe valgeks saada küll nt aksiaturul.
Ok, kui keegi nüüd viitsib võhikule nõuandeid anda, siis tänud ette. Summa mida olen mõelnud nö investeerida on ~10k€.
Hea lugemine siin.
Vähemalt teema huvitav. :)
Tahaks küsida, et väikest investeerimisnõuannet.
Huvi oleks tegelikult siseneda kasvõi Eesti börsile Tallinki/Olympic'u ostmisega.
Mis siin need summad peaksid olema, et asi ära tasuks, et teenustasud (ostu-müügitehingud) ja portfelli haldustasu (ei teagi kui suur see on?) ära ei sööks potensiaalset tulu.
Olympic proovib vähemalt dividende maksta (see aasta pidi 0.1€ aksia kohta, ehk siis pmst 5%), tallink vist see aasta ka maksab esimest korda ?
Viimase 2 kuuga olen vaatand, et on mõlemad aksiad 10%+ tõusu ära teinud.
Või ikkagist väljaspoolt midagi vaadata ?
Pmst raha võib jääda kinni vabalt mingiks 2-3 aastaks.
Teine variant on mul 6% intressitulu, kust siis tulumaks maha läeb ja kätte jääb ~4.7%.
Aksiate müügist saadud kasum on ka samamoodi maksutatud eraisikule. Need olympicu nö "dividendid" vist ei ole maksustatud (aksiaportfelli vähendamise teel makstakse need välja vms?), erinevalt nö tavaliselt makstavatest dividendidest.
Pmst siis valida safe beti vahel või natuke nö gamblida.
Aga kuna gamblida natuke meeldib siis võiks käe valgeks saada küll nt aksiaturul.
Ok, kui keegi nüüd viitsib võhikule nõuandeid anda, siis tänud ette. Summa mida olen mõelnud nö investeerida on ~10k€.


Comment