majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • alaska
    forever
    • Oct 2008
    • 6599

    #886
    Re: majanduse offtopic

    Algselt postitas muruntau Vaata postitust
    Jrgn, ega seda elubiitimist kõikidelt ma ei eeldanudki, lihtsalt see % ühiskonnast peaks mõnevõrra suurem olema, et jõuda läänele järgi.
    On sul mingeid ideid, mida eestis tuleks teha selle % suurendamiseks?

    Comment

    • jrgn hell
      Klubi Liige
      • Oct 2008
      • 3328

      #887
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas Provoker Vaata postitust
      Kas see variant oleks hingele vastuvõetavam kui lüpsja saab aasta töö eest ühe aasta kirja ning 5k€ teenija saab ühe aasta töö eest kirja 3a. Kõlaks ju paremini aga sisu oleks sama. Väidelda ei oska aga tundub et olen oma arvamusega muruntauga ühes paadis.
      Kusjuures ma ise ei oska ka kuidagi sõnastada, aga mõte käis umbes sama rada, et kas in the core on siis min pension ikkagi liiga kõrge ja inimesed ületoetatud.
      Ja ma ei ole muruntau argumentide vastu ning pole kuskil öelnud, et peaks hakkama kelleltki midagi ära võtma.

      Lihtsalt ma ei taha sellega leppida, et niiakua kuni avalik sektor paneb nii hullult tühja, siis on väga hale rääkida rahapuudusest.

      Seda tühjapanekut võib igaüks tunnistada igapäevaselt, kellel ametnikest või riigiteenistujatets sõpru/tuttavaid/lähedasi, jälgib meediat

      Seega, jah, sisuliselt oleks see igatahes parem, kui see alumine ots saaks lihtsamlt oma miinimumi kätte, sest töötab nagunii surmani suure tõenäosusega.


      Eraldi teema on, mis enne mõtlesin, et kas on kuidagi reaalselt võimalik sotsiaalsfääri raha pumbata nii, et ei tekiks sellist ollust nagu Soomes/Rootsis - abiraha grindereid ja hordides muulasi.
      Tänu sellele ongi siin vist üsna puhas, et siin pole nii kerge tiksuda.


      Üks huvitav asi, millega ma polnud üldse kursis, et kohalikele venelastele on ilgelt lahedaid õppimisvõimalusi, mida eestlastel hetkel kõige lihtsam õppida ei ole, kui ise kodus endale vene keelt selgeks teha ei suuda.
      BLTRi stipendiumid laevakere inseneridele/konstruktoritele või rakenduskeemia/kütusetehnoloogia vene keeles keemiafirmade stipendiumitega. Ikka väga perspektiivikad erialad.
      Samas, nagu ekspressis kirjutas, on kohati välismaal õppimine odavam kui Eestis, nii et piiri taga ikka saab, kes tõesti tahab.

      Aga kokkuvõttes, kui igausgused Tallinna TV, rahvuskala valimised, mõttetud esinduskulud jne ära jääksid ja mõistlikku rakendust leiaks, siis oleks päris rahul.

      Comment

      • Provoker
        Pokkerihai
        • Jan 2009
        • 3067

        #888
        Re: majanduse offtopic

        Täitsa nõus, et rihma saaks ikka pingutada veel päris korralikult riigi tasandil ja seda mitte ainult päästeametite ja koolide koondamisega suuremateks üksusteks mille poolt ma ei ole üldiselt. nagu isegi välja tõid on kaitsevägi ning kuluhüvitised ja nn riiklikud pensionid juba tohutud raha õgijad meie väikses riigis. Päris ilma nendeta ei saa, aga numbrid tuleks küll üle vaadata. Ei teagi milline erakond sellise julge liigutuse ette võtaks.

        Comment

        • muruntau
          • Jan 2009
          • 4325

          #889
          Re: majanduse offtopic

          Jrgn, selle avaliku sektori suure kuluga olen 100% nõus. Räägin ise ka, et avalik sektor on nagu maffia, isakesed, kes korjavad plekki ja ütlevad, et me õpetame teid elama, sest te ise ei oska. Endil pole enda konkreetsest hallatavast alast aimugi enamasti.

          Algselt postitas alaska Vaata postitust
          On sul mingeid ideid, mida eestis tuleks teha selle % suurendamiseks?
          Paar ideed on. Esiteks peaks ülikoolide ja kutsekoolide õppekavad olema rohkem kooskõlas tööturu vajadustega. Pole vaja 200-300 ärijuhti aastas, ega igasuguseid sotsiaal ja humanitaarteadlasi, kes mõtlevad inimestele välja pseudoprobleeme, mida nad siis ise ainsatena lahendada oskavad. Ja 50-100 inimest võetakse vastu aastas hispaania keelt õppima, neist 90% naised. Neid oleks maks 5-10 vaja, ülejäänud siin tööd ei leia, lähevad hispaanlastele mehele, pruudikoolitus, naiste eksport põhimõtteliselt. Kindlasti on ka kutsekatel sama teema, aga sellega ei ole kursis.

          Teiseks peaksid ülikoolid ja kutsekoolid tegema palju rohkem koostööd erasektoriga. Esiteks praktikate korraldamise mõttes, et noortel oleks ka reaalselt aimu, milleks nende õpitav vajalik on ja saaks töökogemust. Samuti vastupidi, erasektori taustaga inimesed peaksid rohkem osalema ülikoolides ja kutsekates loenguid-praktikaid andmas. Ainult raamatutest teooriat õppinud tüüpidel, nagu enamasti ülikoolide lektorid on, on reaalselt küllaltki vähe aimu, kuidas päriselus asjad käivad. Vist oli tolmuahv see, kes ütles, et kusagil Usas ülikoolis õppides andis talle ühe kõva tegija üks loeng rohkem, kui paarkümmend ainepunkti.

          Ja üldse peaks kuidagi õppimist propageerima. Ülikoolides seoses oluliselt suurenenud vastuvõetute arvuga on reaalselt õppijate % kõvasti langenud ja ega keskkoolis ka keegi väga ei õpi. Ega mul mingit väga head ideed ei ole, aga midagi sellist võiks äkki toimida: nt mingi räigelt baller tüüp läheb keskkooli, peab loengu. Alustuseks näitab enda Bentley võtit: "Mu auto maksab €100k, maja €500k, naine on miss Estonia 2007 ja bänginud olen kõiki misse peale 1991 aasta oma, sest ta oli liiga vana. Ja teate, kuidas ma siiamaani sain? Ma olin koolis nohik, keda lahedad lapsed narrisid. Ma õppisin, sitaks õppisin. Ja töötasin end kõva tööga samm-sammult üles. Nägin hiljuti enda klassi lahedate laste kambaliidrit. Te arvate kindlasti, et temast on saanud ka sama edukas? ROFL. Ta lükkab laos kaste, joob end nädalavahetusel Maxima taga mällu ja naist pole 5 aastat saanud. Niimoodi asjad käivad maailmas. Õppimise ja töö eest makstakse, lahe jõuab ka hiljem olla, ainult laheduse eest ei saa midagi. Tehke omad järeldused."

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #890
            Re: majanduse offtopic

            Veelkord http://majandus.delfi.ee/news/uudise....d?id=63777186

            Kõige vähem töötas inimesi võrreldud 24 ELi riigi seas avalikus sektoris Luksemburgis (9%), Portugalis (12% - 2008. a andmed) ja Austrias (12,7% - 2007. a andmed).

            Austria tase oleks meiesuguse e-riigi kohta päris ok. Hijuti uurisin mingi artikli tõttu Kaitseministeeriumi palgaandmeid:



            Hangete osakonnas on seitse peaspetsialisti! Eraettevõttes oleks max. spetsialist, 2 vanemspetsialisti ja 4 spetsialisti. Sarnane süsteem toimub igal pool riigiametites ja see on kivi maksumaksja kaelas.

            Comment

            • VisaHing
              mees nagu orkester
              • Dec 2009
              • 6718

              #891
              Re: majanduse offtopic

              Ja üldse peaks kuidagi õppimist propageerima. Ülikoolides seoses oluliselt suurenenud vastuvõetute arvuga on reaalselt õppijate % kõvasti langenud ja ega keskkoolis ka keegi väga ei õpi. Ega mul mingit väga head ideed ei ole, aga midagi sellist võiks äkki toimida: nt mingi räigelt baller tüüp läheb keskkooli, peab loengu. Alustuseks näitab enda Bentley võtit: "Mu auto maksab €100k, maja €500k, naine on miss Estonia 2007 ja bänginud olen kõiki misse peale 1991 aasta oma, sest ta oli liiga vana. Ja teate, kuidas ma siiamaani sain? Ma olin koolis nohik, keda lahedad lapsed narrisid. Ma õppisin, sitaks õppisin. Ja töötasin end kõva tööga samm-sammult üles. Nägin hiljuti enda klassi lahedate laste kambaliidrit. Te arvate kindlasti, et temast on saanud ka sama edukas? ROFL. Ta lükkab laos kaste, joob end nädalavahetusel Maxima taga mällu ja naist pole 5 aastat saanud. Niimoodi asjad käivad maailmas. Õppimise ja töö eest makstakse, lahe jõuab ka hiljem olla, ainult laheduse eest ei saa midagi. Tehke omad järeldused."
              Ma küll ei tea, mis tööga sa elatist teenid ja mis hariduse saanud aga, Sa peaksid olema seal tipus, kus on igast Savipätsid ja muud tegelintksid. Liiga tarka juttu ajad.

              Comment

              • Rigged
                Pokkerihai
                • Oct 2008
                • 2535

                #892
                Re: majanduse offtopic

                Rikkaks ei saa mitte ränga õppimise tagajärjel, vaid ränga töö tegemise tagajärjel. Ja palgatööga rikkaks ei saa. GL.

                Comment

                • ninasarvik
                  Jube Noob
                  • May 2011
                  • 124

                  #893
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas backdoorsex Vaata postitust
                  Ma küll ei tea, mis tööga sa elatist teenid ja mis hariduse saanud aga, Sa peaksid olema seal tipus, kus on igast Savipätsid ja muud tegelintksid. Liiga tarka juttu ajad.

                  Wat?

                  Comment

                  • VisaHing
                    mees nagu orkester
                    • Dec 2009
                    • 6718

                    #894
                    Re: majanduse offtopic

                    Algselt postitas ninasarvik Vaata postitust
                    Wat?
                    Mis arusaamatuks jäi :D ??
                    Ma mõtlen, et vend on sündinud poliitik.

                    Comment

                    • Jäämees
                      Vana Tegija
                      • Jun 2011
                      • 1182

                      #895
                      Re: majanduse offtopic

                      Keegi siin targematest inimestest libori skandaalist jagab midagi? Tundub, et Eesti meedia sellist asja üldse ei kajasta tõsiselt.

                      Comment

                      • jrgn hell
                        Klubi Liige
                        • Oct 2008
                        • 3328

                        #896
                        Re: majanduse offtopic

                        Mul ka küsimus pankade usaldamisega.

                        Ei saa suuremast osadest asjadest aru, aga miks ei võiks näiteks lasta panku põhja, ning hoopis riikidel abipakettidega luua uusi lühema rihma otsas panku, kes suunaks raha kohe tootmisesse, et reaalselt väärtust luua.

                        Vaatasin khanacademyst huvi pärast neid lihtsaid paganduse, cdo, ja housing boomi 101 videosid, ning mingi taoline võimalus seal välja käidi.
                        Endale tunduks nagu, et kui pank ära päästa, siis sellest ülejäänud riigil otseselt lihtsamaks ei lähe, sest suur hunnik raha kaob mutiauku nii või teisiti.


                        Ja teine asi, mis mind huvitas, et kas see on õige, mis MTA lõunapiiriäärse kütuseaktsiisi nõudmise artiklite kommentaariumitesse postitati.

                        arvaja
                        12.07.2012 09:25
                        Ajakirjandus ei käsitle absoluutselt asja seaduslikust tolli poolt
                        1. tolli tegevus on vastuolus EUROOPA NÕUKOGU DIREKTIIV 2007/74/EÜ,
                        20. detsember 2007,
                        kolmandatest riikidest saabuvate reisijate imporditava kauba käibemaksust ja aktsiisist vabastamise kohta
                        ARTIKKELL11ütleb
                        Liikmesriigid kehtestavad käibemaksu- ja aktsiisivabastuse mis
                        tahes mootorsõiduki standardses kütusepaagis ja kaasaskantavas
                        konteineris oleva kütusekoguse suhtes, mis ei ületa 10 liitrit.
                        2 VEDELKÜTUSE SEADUSE kohaselt ei saa eraisik kütust importida ega aktsiisi maksta
                        § 3

                        (2) Bensiini, diislikütust, mootorsõidukites kasutatavat vedelgaasi, petrooleumi, kerget kütteõli, põlevkiviõli või rasket kütteõli võib importida, eksportida, müüa või selle hoiuteenust osutada ainult majandustegevuse registris (edaspidi register) vastaval tegevusalal registreeritud äriühing. Kütuste täpsustatud loetelu kehtestab KN-i kaubakoodide alusel majandus- ja kommunikatsiooniminister.


                        Kui jah, siis solid politseiriik, olnemata sellest, kas vormiliselt on selge, et käib import. Üks normaalne kohtuasi ja see kogutud 20keuri makstakse hüvitisteks ja peale ka pärast järgmisi keisse.

                        edit: murunatu õppimise propageerimise otsa ka, et taoline personal touch oleks ilgelt vajalik. Ise mäletan ainult üht külalist kogu kooli aja peale. Toomas Alatalu soovitas kõigil mingi plaan välja mõelda väheamlt 2018 aastaks, sest siis lihtsam pildis olla EU-s.
                        Iseasi, palju sellest kasu on.
                        Aga mingi reality slpa on the face mentrolus gümnaasiumis oleks ilgelt hea plaan, aga raske teostada, sest keegi epaks reaalselt tööd tegema, et inimesed, kes on suht busy, kooli pulti saada.
                        Last edited by jrgn hell; 21.07.12, 22:06.

                        Comment

                        • tolmuahv
                          Klubi Liige
                          • Feb 2009
                          • 2502

                          #897
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Jäämees Vaata postitust
                          Keegi siin targematest inimestest libori skandaalist jagab midagi? Tundub, et Eesti meedia sellist asja üldse ei kajasta tõsiselt.
                          Mida sa selle kohta täpsemalt teada tahad?

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #898
                            Re: majanduse offtopic

                            Algselt postitas jrgn hell Vaata postitust
                            http://www.maaleht.ee/news/uudised/e....d?id=64692866

                            Keegi viitsib, siis võiks arutada selle pensionisüsteemi üle.

                            Imo on see koefitsiendiga süsteem suhteliselt sama asi, mis oleks jõukamate nussimine astmelise tulumaksuga, ainult selle vahega, et tagurpidi vaeste nussimine ning rikka elukvaliteet astmelise lükke tagajärjel oluiliselt ei muutuks; küll aga nussitakse vaeseid sellega korralikult. Pension on niigi olematu.
                            Kui sama süsteemi edasi jooksutada, siis peaks 20a pärast sotsmaks olema praeguse 33% asemel nt. ca 60%. Kas inimesed oleks nõus seda maksma? Või näiteks tõstaks tulumaksu 21% pealt 51% peale, et "inimväärset pensioni" maksta. Või tõstaks mingit muud maksu. Kusagilt peab see raha tulema ja päeva lõpuks tuleb see inimeste endi taskust. Poliitikud jagavad vaid raha ümber, nad ei tekita seda juurde.

                            Kogu pensionite kontseptsioon sellisena on üsna uus asi ühiskonnas. Algselt oli see mõeldud neile harvadele juhtudele, kes elasid üle oodatava eluea. Aga kui eluiga (ja elatustase peale II MS) pidevalt kiirelt tõusis, siis pensioniiga ei tõstetud. Täna saavad pensioni inimesed, kes suudaksid vabalt tööl käia. Miks nad peaksid olema ülalpeetavad? Sest kunagi keegi teine oli? Kui täna on arenenud Lääneriikides keskmine oodatav eluiga üle 80a, siis täna sündiv inimene elab tõenäoliselt 90-100 aastaseks kuivõrd meditsiin jms on jätkuvalt kiirelt arenevad. Kui inimene läheb 20-aastasena tööle ja 60-aastasena pensionile, siis tuleb iga töötatud aasta kohta üks aasta pensioni. Ja see on igal inimesel keskmiselt nii, mitte erandjuht. On selge, et mingi riigi poolt garanteeritud "väärikas pension" läheb ajaloo prügikasti enne kui meie seda nautida saame. Sel lihtsalt ei ole arenevas ühiskonnas kohta.

                            Comment

                            • jrgn hell
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 3328

                              #899
                              Re: majanduse offtopic

                              Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                              Kui sama süsteemi edasi jooksutada, siis peaks 20a pärast sotsmaks olema praeguse 33% asemel nt. ca 60%. Kas inimesed oleks nõus seda maksma? Või näiteks tõstaks tulumaksu 21% pealt 51% peale, et "inimväärset pensioni" maksta. Või tõstaks mingit muud maksu. Kusagilt peab see raha tulema ja päeva lõpuks tuleb see inimeste endi taskust. Poliitikud jagavad vaid raha ümber, nad ei tekita seda juurde.

                              Kogu pensionite kontseptsioon sellisena on üsna uus asi ühiskonnas. Algselt oli see mõeldud neile harvadele juhtudele, kes elasid üle oodatava eluea. Aga kui eluiga (ja elatustase peale II MS) pidevalt kiirelt tõusis, siis pensioniiga ei tõstetud. Täna saavad pensioni inimesed, kes suudaksid vabalt tööl käia. Miks nad peaksid olema ülalpeetavad? Sest kunagi keegi teine oli? Kui täna on arenenud Lääneriikides keskmine oodatav eluiga üle 80a, siis täna sündiv inimene elab tõenäoliselt 90-100 aastaseks kuivõrd meditsiin jms on jätkuvalt kiirelt arenevad. Kui inimene läheb 20-aastasena tööle ja 60-aastasena pensionile, siis tuleb iga töötatud aasta kohta üks aasta pensioni. Ja see on igal inimesel keskmiselt nii, mitte erandjuht. On selge, et mingi riigi poolt garanteeritud "väärikas pension" läheb ajaloo prügikasti enne kui meie seda nautida saame. Sel lihtsalt ei ole arenevas ühiskonnas kohta.
                              Tänud. Väga hästi seletatud.

                              Iseasi, kes taolise poliitilise enesetapu teeb. Pigem venitatakse süsteemi, kuni kannatab + samas raisatakse avalikus sektoris mõnuga edasi.

                              Comment

                              • Potsataja
                                õilishing
                                • Oct 2008
                                • 5270

                                #900
                                Re: majanduse offtopic

                                Kusjuures pensionisüsteem on juba hetkel miinuses. 2012 planeeritud sotsiaalmaksu laekumine 1 923 903 442€, sealt pensioni osa 1 166 000 920€ ning planeeritud riikliku pensionikindlustuse väljamaksed 1 337 276 722€.

                                Comment

                                Working...