majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • inward
    Klubi Liige
    • Sep 2009
    • 6275

    #856
    Re: majanduse offtopic

    Vastupidi, see on konkreetselt ja lühidalt öeldud. Miks see nii on, sellest võiks ise aru saada.

    Comment

    • nikitheone
      Mr. Puujalg
      • Aug 2009
      • 6446

      #857
      Re: majanduse offtopic

      jep, sina oled see inimene otsustama, mis on eesti riigi huvides. või sinu õppejõud, eks?
      &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

      Comment

      • inward
        Klubi Liige
        • Sep 2009
        • 6275

        #858
        Re: majanduse offtopic

        Avaldasin oma seisukohta, mis tugineb jah: õppejõudude, välispoliitika spetsialistide ja majandusinimeste arvamustel.

        Comment

        • Pumper
          Klubi Liige
          • Mar 2009
          • 2359

          #859
          Re: majanduse offtopic

          Majandusinimesi ei saa Eesti Põhiseaduse kallale kohe kindlasti lasta. Rahandusminister ei arva vist PS mittemidagi, mingi segav piibel vist tema jaoks.

          Kogu probleem on nüüd selles, et 1x tehti ja edasi on juba uksed valla. Asja tuum on hoopis laiem. St et Riigikohus võib lihtsalt Eesti Põhiseadusest üle sõita ja kui mängus on vähegi kallutatud jõud (vt palju kohtunikke on viimasel ajal karistada saanud altkäemaksu juhtumites, Rask oli endine Reformierakondlane jne) siis on see imelihtne. See oleks olnud hea pretsedent näitamaks EL-le, et austatakse iga riigi suveräänsust, mitte ei hakata reputatsiooni üle vaidlema. PS oli ammu enne Euroopa Liitu.

          Comment

          • inward
            Klubi Liige
            • Sep 2009
            • 6275

            #860
            Re: majanduse offtopic

            Lihtsalt Põhiseadusest ülesõitmine on ikka kerge liialdus ja noh kommunismiga võrdlemine on üldse meelevaldne. Tänases Päevalehes kogu selle teema kohta mitu artiklit.

            Lobjaka arvamus näiteks http://www.delfi.ee/news/paevauudise....d?id=64668604

            Põhiseaduse üle saab vaielda ja seda on võimalik ka täiendada. Kahtlemata ei saa see olema esimeseks sellelaadseks proovikiviks.
            Praegune majanduslik ja poliitiline reaalsus on selline, et euroala riigid loovutavad oma suveräänsust.

            Comment

            • nikitheone
              Mr. Puujalg
              • Aug 2009
              • 6446

              #861
              Re: majanduse offtopic

              nõus pumpsiga ja inwardiga. aga point on selles, kuidas seda tehti ja kuidas sa lauri arvamust avaldasid.

              umbes nagu pronkssõdur - idee ei ole vale, aga teostus on halb ja sõnastus veel halvem
              &quot;Money doesn&#39;t make you happy. I now have $50 million but I was just as happy when I had $48 million.&quot; <br />Arnold Schwarzenegger

              Comment

              • Potsataja
                õilishing
                • Oct 2008
                • 5270

                #862
                Re: majanduse offtopic

                Minu jaoks oli hetkel öausa uskumatu see, et Riigikohus saab otsuse üldse vastu võtta 10/9 häälteenamusega. Meil on tõesti piisavalt palju karistatud kohtunikke ehk ka kohtunikud on inimesed oma ihade, unistuste ja vigadega. Piltlikult Ülle madise artiklist lähtudes olid tõenäoliselt veel vähemalt paar kohtuniku üle selle kriitilise piiri aga õnneks parimate kavatsustega kaaskodanikud tõmbasid nad viimase piiri peale tagasi. Mõningate poliitikute kilkamist 10/9 "võidu" üle on mul ausalt öelda vastik kuulata. ESM teema on paratamatu, kui me tahame Euroopa Liitu jääda aga tõesti teostus ja sõnastus on nii haledad.

                Comment

                • inward
                  Klubi Liige
                  • Sep 2009
                  • 6275

                  #863
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas nikitheone Vaata postitust
                  nõus pumpsiga ja inwardiga. aga point on selles, kuidas seda tehti ja kuidas sa lauri arvamust avaldasid.

                  umbes nagu pronkssõdur - idee ei ole vale, aga teostus on halb ja sõnastus veel halvem
                  See, kuidas seda tehti n-ö protsessid valitsuse tasandil on jah teine asi. Kaasatuse puudumine, vähene debatt. Selliste suurte ja oluliste otsuste puhul peaks sisuline debatt toimuma enne valitsuse poolset allkirja andmist, mitte pärast. Selles osas olen nõus küll.

                  Ma ei viitsinud väga pikalt lahti seletada, võis tõesti liiga ülbelt kõlada :D

                  Comment

                  • alaska
                    forever
                    • Oct 2008
                    • 6599

                    #864
                    Re: majanduse offtopic

                    Euroopa tahab ikka vägisi ameerikat järele teha, kuigi on näha, mis sellest välja on tulnud.

                    Comment

                    • Vandalar
                      Pokkerihai
                      • Oct 2008
                      • 3577

                      #865
                      Re: majanduse offtopic

                      Igati loomulik protsess IMO. Oleks ka imelik, kui maailmas kus on üha kiirenev infovahetus, inimeste ja ka riikide vahelised piirid hägustuvad üha rohkem, et siis hakkaks meeletu killustumine ja suure ühise liidu asemel hakkaks olema senisest rohkem väikeseid üksusi kel kõigil omad kiiksud ja eripärad. Maailm muutub tänu tehnikale üha väiksemaks selles mõttes, et kui sa sada aastat tagasi tegid siin kuskil külavahel mingi künka otsas mässu, siis see kottis heal juhul kohalikku mõisavalitsejat- nüüd aga võib sellisel väikesel sündmusel olla hoopis laiem, ka globaalne mõju tänu info levikule ja selle kiirusele.

                      Comment

                      • ranka
                        Miljon Põhjust Kodus Olla
                        • Sep 2008
                        • 36444

                        #866
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Vandalar Vaata postitust
                        Igati loomulik protsess IMO. Oleks ka imelik, kui maailmas kus on üha kiirenev infovahetus, inimeste ja ka riikide vahelised piirid hägustuvad üha rohkem, et siis hakkaks meeletu killustumine ja suure ühise liidu asemel hakkaks olema senisest rohkem väikeseid üksusi kel kõigil omad kiiksud ja eripärad. Maailm muutub tänu tehnikale üha väiksemaks selles mõttes, et kui sa sada aastat tagasi tegid siin kuskil külavahel mingi künka otsas mässu, siis see kottis heal juhul kohalikku mõisavalitsejat- nüüd aga võib sellisel väikesel sündmusel olla hoopis laiem, ka globaalne mõju tänu info levikule ja selle kiirusele.
                        Tõsi. Meenutab nii väga Family Guy osa Petoriast: http://familyguy.wikia.com/wiki/Petoria

                        Comment

                        • Jäämees
                          Vana Tegija
                          • Jun 2011
                          • 1182

                          #867
                          Re: majanduse offtopic

                          Algselt postitas Pumper Vaata postitust
                          Majandusinimesi ei saa Eesti Põhiseaduse kallale kohe kindlasti lasta. Rahandusminister ei arva vist PS mittemidagi, mingi segav piibel vist tema jaoks.

                          Kogu probleem on nüüd selles, et 1x tehti ja edasi on juba uksed valla. Asja tuum on hoopis laiem. St et Riigikohus võib lihtsalt Eesti Põhiseadusest üle sõita ja kui mängus on vähegi kallutatud jõud (vt palju kohtunikke on viimasel ajal karistada saanud altkäemaksu juhtumites, Rask oli endine Reformierakondlane jne) siis on see imelihtne. See oleks olnud hea pretsedent näitamaks EL-le, et austatakse iga riigi suveräänsust, mitte ei hakata reputatsiooni üle vaidlema. PS oli ammu enne Euroopa Liitu.
                          +1 kuigi jäin hiljaks..

                          Tahaks lihtsalt meelde tuletada, et nagu ilusas teoorias on iga demokraatliku riigikorra toimimise põhialus põhiseadus ja kui seda ''eiratakse'' ükskõik kelle huvides kergekäeliselt on midagi väga mäda.

                          Comment

                          • Potsataja
                            õilishing
                            • Oct 2008
                            • 5270

                            #868
                            Re: majanduse offtopic



                            +



                            =

                            Comment

                            • eddi
                              Vana Tegija
                              • Oct 2009
                              • 1200

                              #869
                              Re: majanduse offtopic

                              Korralik pidu käib praegu turvafirma poistel.



                              G4S võitis Eesti Raudtee hanke - USS kaebas kohtusse
                              USS võitis Tallinna Sadama hanke - G4S kaebas kohtusse

                              Comment

                              • privador
                                Pokkerihai
                                • Oct 2008
                                • 3951

                                #870
                                Re: majanduse offtopic

                                Eks eesti teeb ka "Ukrainat"
                                Sõõrumaa müüs oma ettevõtte maha ja nüüd sujuvalt võtab objekte üle. G4S bossid ja omanikud võivad olla suht pissed off..

                                Comment

                                Working...