majanduse offtopic

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • rahvavaenlane
    Klubi Liige
    • Dec 2009
    • 3040

    #241
    Re: majanduse offtopic

    hahaha, 14-15 aastase tatina tegin naabripoistele joonestustöid. tehnikaülokoolis käisid. ei saa öelda et vähe oleks teeninud.

    Comment

    • inward
      Klubi Liige
      • Sep 2009
      • 6275

      #242
      Re: majanduse offtopic

      Algselt postitas muruntau Vaata postitust
      (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)
      Üsna halenaljakas on jah, kui kaua on seda reformi edasi lükatud. Ma pean siis silmas samuti omavalitsuste reformi, Eesti riigi haldust on viimastel aastatel tegelikult päris korralikult reformitud.
      Miks siis seda Reform. ja IRL teinud pole ? Eks ikka sellepärast, et kuskil nende omavalitsuste volikogude juhtivatel kohtadel on ju nende omad erakonnaliikmed. Äärmiselt ebapopulaarne otsus seal kohapeal. Enne järgmisi kohalike omavalitsuste valimisi seda näha ei ole.

      Sry for OT.
      Last edited by inward; 20.10.11, 18:09.

      Comment

      • rahvavaenlane
        Klubi Liige
        • Dec 2009
        • 3040

        #243
        Re: majanduse offtopic

        Algselt postitas inward Vaata postitust
        Üsna halenaljakas on jah, kui kaua on seda reformi edasi lükatud. Ma pean siis silmas samuti omavalitsuste reformi, Eesti riigi haldust on viimastel aastatel tegelikult päris korralikult reformitud.
        Miks siis seda Reform. ja IRL teinud pole ? Eks ikka sellepärast, et kuskil nende omavalitsuste volikogude juhtivatel kohtadel on ju nende omad erakonnaliikmed. Äärmiselt ebapopulaarne otsus seal kohapeal. Enne järgmisi kohalike omavalitsuste valimisi seda näha ei ole.

        Sry for OT.
        kle sa paned täitsa mööda. need 2 erakonda saaks liitmiste teel 15-st maakonnast 12 oma kätte puhtalt

        Comment

        • inward
          Klubi Liige
          • Sep 2009
          • 6275

          #244
          Re: majanduse offtopic

          Algselt postitas rahvavaenlane Vaata postitust
          kle sa paned täitsa mööda. need 2 erakonda saaks liitmiste teel 15-st maakonnast 12 oma kätte puhtalt
          Mis andmetele/argumentidele tuginedes ? Too paremad vastuargumendid. Sa paned ise mööda.
          Last edited by inward; 20.10.11, 18:47.

          Comment

          • Potsataja
            õilishing
            • Oct 2008
            • 5270

            #245
            Re: majanduse offtopic

            Oma kätte saaksid küll aga siis oleks oluliselt vähem ametikohtasid mida lojaalsetele parteiliikmetele jagada.



            Kohe alguses Ahja 1196 inimest 72,2km² ja Alajõe 614 inimest 109,61 km² näitavad imo hästi ära, kui jabur see omavalitsuste teema hetkel on. Ise kasvasin ma Laekvere vallas, seal praegu 1837 inimest ja pindala 352,42 km², mis annab enamvähem ühe normaalse valla mõõtmed välja. Hajaasustuse puhul peaks peale inimeste arvu lähtuma muidugi ka pindalast, kuid reeglina võiks olla valla pindala vähemalt 250 km²+ ja inimeste arv 1500+.

            Näiteks Alajõe kodulehelt selgub, et neil on 12 vallaametniku ja 7 liikmeline volikogu 654 (wikipedia 614 asemel) inimese kohta.

            Comment

            • rahvavaenlane
              Klubi Liige
              • Dec 2009
              • 3040

              #246
              Re: majanduse offtopic

              ametnike arv ei määra. proportsionaalselt jääb asi samaks. lihtsalt kõik on sellega seoses keskvõimule lähemal. paremini hallatav.

              Comment

              • Rage
                Klubi Liige
                • Nov 2008
                • 6853

                #247
                Re: majanduse offtopic

                Comment

                • pastilaa
                  kuum poiss
                  • Apr 2009
                  • 7518

                  #248
                  Re: majanduse offtopic

                  Algselt postitas Rage Vaata postitust
                  ...
                  "Sõltumatu" Russia Today kanali "uurimuslugude" linkimine tuleks banida imo.

                  Comment

                  • Rage
                    Klubi Liige
                    • Nov 2008
                    • 6853

                    #249
                    Re: majanduse offtopic

                    no tegelt on ju hea ka teiste vaatenurkadega kursis olla.. eksole..

                    Comment

                    • Oliverk
                      Moderaator
                      • Nov 2008
                      • 3016

                      #250
                      Re: majanduse offtopic

                      Russian todayga mitte.

                      Comment

                      • pastilaa
                        kuum poiss
                        • Apr 2009
                        • 7518

                        #251
                        Re: majanduse offtopic

                        Algselt postitas Rage Vaata postitust
                        no tegelt on ju hea ka teiste vaatenurkadega kursis olla.. eksole..
                        Kursis võib olla. Kui vajalik see on, on iseasi:
                        (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                        Comment

                        • muruntau
                          • Jan 2009
                          • 4325

                          #252
                          Re: majanduse offtopic

                          Sellist teksti oleks oodanud mõnelt eriti hardcore oma agendaga kullapullilt, aga et selline jura televisiooni jõudis on juba tase. Naftat kui sõja põhjustajat on obv lihtne süüdistada, sest see on ju kallis! ja kuri imperialism ja mida iganes. Kuigi juba Iraak näitas selgelt, et see rahanire, mis naftaväljade teenindamisest lääne firmadele jõuab moodustab küllalkti väikse (nii ühe käe sõrmede jao) protsendi sõjakäigule kulutatud summast. Aga nafta polnudki point

                          Kuld rahana, üldise käibevahendina on juba iseenesest täiesti absurdne, millest kõiki ei viitsi üles loetlema hakata. Ütleme ainult nii, kui keegi tahaks minna poodi kulla eest leiba ostma, siis ta peaks rahakotist välja kaevama umbes 0,02 grammise kullatera. Pole väga reaalne hakata liivaterast väiksemate kogustega mingisugust kaubandust või üldse majandustegevust tegema.

                          Tuua kullale kui rahale vastuseis argumendiks, et USA ja lääneriigid keelavad aafriklastel enesemääratlemist on ikka erakordne tase. Aafriklased on niigi tuntud enda rahanduslike eksperimentide poolest (Zimbabwe), üks veel poleks mingit vahet teinud.

                          Comment

                          • Rage
                            Klubi Liige
                            • Nov 2008
                            • 6853

                            #253
                            Re: majanduse offtopic

                            emm.. jah ma igaks juhuks mainin ära, enne kui keegi väga leili läheb, et obv ma ei postitanud seda videot selles stiilis nagu ma usuksin seda juttu seal.. ja kulda nö rahana pakkuda on peaaegu sama kui sisuliselt raha kurss kullaga siduda.. mida on tehtud varasematel aegadel...

                            ma siiski endiselt arvan, et tegelikult me peaksime kõik tammetõrusid varuma:-)

                            Comment

                            • muruntau
                              • Jan 2009
                              • 4325

                              #254
                              Re: majanduse offtopic

                              Ei arvanudki, et seda usud, selle video sisu kutsus esile kerge allergilise "lööbe" :D

                              Kullaga tagatud raha vastu on ka hulk argumente: pole piisavalt kulda, et ühtegi tõsiseltvõetavamat valuutat tagada; kulla hind sõltub kõigest muust kui majanduse seisust sh ka kaevandustest; niivõrd ebastabiilne valuuta hakkab mingi hetk tõsiselt majandust pärssima kas ekspordile surmavalt mõjudes või elanike ostujõudu tappes jnejnejne

                              Comment

                              • muruntau
                                • Jan 2009
                                • 4325

                                #255
                                Re: majanduse offtopic

                                Wall St. response to Occupy Wallstreet:

                                We are Wall Street. It’s our job to make money. Whether it’s a commodity, stock, bond, or some hypothetical piece of fake paper, it doesn’t matter. We would trade baseball cards if it were profitable. I didn’t hear America complaining when the market was roaring to 14,000 and everyone’s 401k doubled every 3 years. Just like gambling, its not a problem until you lose. I’ve never heard of anyone going to Gamblers Anonymous because they won too much in Vegas.

                                Well now the market crapped out, & even though it has come back somewhat, the government and the average Joes are still looking for a scapegoat. God knows there has to be one for everything. Well, here we are.

                                Go ahead and continue to take us down, but you’re only going to hurt yourselves. What’s going to happen when we can’t find jobs on the Street anymore? Guess what: We’re going to take yours. We get up at 5am & work till 10pm or later. We’re used to not getting up to pee when we have a position. We don’t take an hour or more for a lunch break. We don’t demand a union. We don’t retire at 50 with a pension. We eat what we kill, and when the only thing left to eat is on your dinner plates, we’ll eat that.

                                For years teachers and other unionized labor have had us fooled. We were too busy working to notice. Do you really think that we are incapable of teaching 3rd graders and doing landscaping? We’re going to take your cushy jobs with tenure and 4 months off a year and whine just like you that we are so-o-o-o underpaid for building the youth of America. Say goodbye to your overtime and double time and a half. I’ll be hitting grounders to the high school baseball team for $5k extra a summer, thank you very much.

                                So now that we’re going to be making $85k a year without upside, Joe Mainstreet is going to have his revenge, right? Wrong! Guess what: we’re going to stop buying the new 80k car, we aren’t going to leave the 35 percent tip at our business dinners anymore. No more free rides on our backs. We’re going to landscape our own back yards, wash our cars with a garden hose in our driveways. Our money was your money. You spent it. When our money dries up, so does yours.

                                The difference is, you lived off of it, we rejoiced in it. The Obama administration and the Democratic National Committee might get their way and knock us off the top of the pyramid, but it’s really going to hurt like hell for them when our fat a**es land directly on the middle class of America and knock them to the bottom.

                                We aren’t dinosaurs. We are smarter and more vicious than that, and we are going to survive. The question is, now that Obama & his administration are making Joe Mainstreet our food supply…will he? and will they?”

                                Comment

                                Working...