Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • masterpuppet
    Pokkerihai
    • Oct 2008
    • 2094

    #106
    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

    Ise otsustasin kah trenni jälle tegema hakata nign käisin samuti täna jooksmas+järves ujumas. Mõnus oli.

    Comment

    • Ghost0
      Vana Tegija
      • Oct 2008
      • 1335

      #107
      Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

      Algselt postitas BuildUp
      Pumpaks veidi teemat! :)

      Võtsin kätte ning hakkasin ka jälle jõusaalis käima, aga probleem on selles, et söögikorrad on väga ebaregulaarsed. Algselt oli eesmärk suvega +10kg kaalu juurde lükata, aga nagu teate isegi - suvi,naised, grill, chill - kõik see mõjub ning ei viibi väga palju kodus.

      Tahakski teada, et ehk on kellelgi mingeid eriti häid soovitusi kuidas saaks asja paremini jooksma(ehk rohkem sööki ja rohkem massi). Kuna väga söögitegemisest ka ei vaimustu ning pigem on söögi tegemine ajaraiskamine ja piin mu jaoks, siis sooviks ka kergeid ja tõhusaid retsepte. Võtan massilisajat ka, aga nagu teate, siis ilmselgelt sellest ainuüksi ei toitu.
      Põhiline on see ,et tuleb pidevalt süüa, 4-6 korda päevas on ok. Pole vaja neid gramme pakendite pealt nii väga taga ajada...ise alustasin novembris ja olen vahelduva eduga mingi 5 kuud käinud...ja juurde on tulnud ca. 10kg...oleks saanud palju paremini, 2 esimest kuud käisin ainult 2 korda nädalas....sügisest üritan asja väga tõsiselt võtma hakata.

      MUNA TULEB SÜÜA, sest see on üks parimaid valke - kui muna ei söö siis sa ei kasva ka ;D
      Ma sõin alguses hommikuti 4 keedetud muna ja tatart hapukoorega. Varsti viskas kopa ette ja hakkasin omletti tegema, 4 muna + kanafileesink(veerand kuni pool pakki). Nüüd praen vahest ka niisama muna ,sest sellega läheb veits rutem kui omletiga ;D
      Ühe 200grammise kohupiima võid päevas ära süüa vahepalaks, see on ka suht nuts :)
      Ma soovitan päevas kindlasti ka kuni paki jogurtit ära juua, sest kõvemates jogurtites on pea 1000 kcal :o pakipeale...
      Banaan ja muid puuviljad tulevad ka kasuks...

      Ei olnud hommikuti eriti suure söögiga enne, ainult paar võileiba sõin. Alguses eriti isu ka polnud, suht vastu tahtmist sõin, aga paari nädalaga harjusin ära.

      Ma ei kasutanud massilisajat alguses üldse, pole sellel mingit "erilist" mõju, ilma selleta saab ka väga edukalt massi kasvatada...Ega eriti vahet pole kas ma sööks peale trenni kohupiima/sinki + banaani. Massilisaja imendub veits kiiremini ,see on hea...üks pluss on veel see ,et lihtne juua seda(läheb kergesti alla). Ma joon parema meelega peale trenni ühe joogi ära, mitte ei hakka omale mingit sööki sisse ajama
      Ja ma võtan seda üldiselt max 4-5 korda nädalas(3 peale trenni), hmmm vb peaks rohkem võtma veits. Aga 2 korda päevas on ka ok juua kui sul pole aega midagi süüa teha või lihtsalt ei viitsi :)

      Kui saladus pole siis mis massilisajat võtad? Mis proteiini ja süsikate suhe on? :) Ise ostan proteiini ja eraldi juurde glükoosi ehk viinamarjasuhkurt(ca. 20-25 eeku kg). Tuleb mingi 3-4 korda odavam kui valmis massilisajat osta ja toime täpselt sama...

      Loodan ,et oli vähekenegi kasu :)



      Comment

      • Ghost0
        Vana Tegija
        • Oct 2008
        • 1335

        #108
        Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

        Algselt postitas jrgn hell



        tegin just nii, et lisasin rosinaid ka. Nii palju kui möksi maitsesin, oli parem kui poe proteiinibar´id, need vähesed, mida proovinud olen
        WOW, see on küll nuts :o :)
        Proovin kindlasti ära lähipäevil.

        E: Hmm, mis see 7s punkt seal on? Ei saa aru:/

        Comment

        • McFoldberg
          Grinder
          • Nov 2008
          • 731

          #109
          Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne





          Mmmm, nämma... Kas seda süües saan ma ka endale suured musklid? :o

          Comment

          • BuildUp
            Pokkerihai
            • Oct 2008
            • 2547

            #110
            Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

            Algselt postitas Ghost0


            Kui saladus pole siis mis massilisajat võtad? Mis proteiini ja süsikate suhe on? :) Ise ostan proteiini ja eraldi juurde glükoosi ehk viinamarjasuhkurt(ca. 20-25 eeku kg). Tuleb mingi 3-4 korda odavam kui valmis massilisajat osta ja toime täpselt sama...

            Võtan Serious Massi. http://shop.fitness.ee/product_info....roducts_id=635

            Ning ehk tuleb veel mingit head nõu kuidas kergemate vahenditega ikkagi saaks enda massi kuidagi suurendada.

            Comment

            • rrrr
              Grinder
              • Nov 2008
              • 904

              #111
              Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

              Rudil oli väga hästi lahti seletatud alguses.

              Toonitan üle, et igaühel on oma individuaalne pulsitase, mis vastab anaeroobse läve ültamisele. See sõltub nii sinu treenituse tasemest kui ealisest ja geneetilisest iseärasustest. Mõni vend laseb rahulikult rattaga mägedes 10km tõusu pulsiga 170 ca pool tundi jutti teine vend ei suuda parimagi tahtmise juures taolist pulssi üldse kätte saada. Näited on ekstreemsed kuid elust enesest. Pulsikella pealt ainult numbreid lugeda on sama hea kui HEMi kasutada ainult oma graafiku vaatamiseks. Kes tahab teada oma pulsi vahemikke peaks laskma testida kas oma hapnikutarbimist või mõõtma vere laktaadisisaldust. Mõlemad eeldavad meditsiiniasutuses trenazöri piinamist ja juhtmed-londid küljes vere andmist iga x-aja tagant. Perearst seda ei tee.

              Muidugi saab ka koduste vahenditega. Mõõdad endale väikse ringi ja hakkad selle peal liduma. Alguses kõndimise tempoga ja iga paari minuti pärast tõstad tempot. Pulsikella pealt fikseerid ära kuidas pulss reageerib. Jooksed/sõidad/aerutad seni kuni enam ei jaksa kiirust tõsta. Siis paned oma pulsist kokku graafiku ja see jõnks graafikul, kus pulss hakkab väga kiires tempos tõusma peakski tähistama sinu anaeroobset läve.

              Kuna kõik on ajas muutuv, siis korraliku treeningu-toitumise-puhkamisega on su anaeroobne lävi nihkunud. Jõnks tuleb sisse kõrgema pulsi juures + loomulikult liikumise kiiruse rakeback. Treeningu eesmärk peakski olema seda punkti edasi nihutada ja suurendada vastupidavust anaeroobses faasis. Sest kui tahhomeeter on punasel, siis enam inimene kaua vastu ei pea (paar minti) ja siis ta lihtsalt kukub rajale maha või kukub tempo märgatavalt.

              Soovitav on ülesehitusfaasis teha 1/4 treeningutest anaeroobse iseloomuga. Võistlusperioodil aga 1:1 aeroobne:anaeroobne. Võistlus ise läheb ka anaeroobse alla. Seega kes teeb nädalas mitu võistlust, see ärgu enam anaeroobset tehku.
              Aeroobne treening on eelduseks sellele, et saaks teha anaeroobset treeningut. Aeroobne treening ainult on minimaalse arendusefektiga - see on rohkem põhja ladumine ja taseme hoidmine ning taastumine anaeroobsest. Kui tahad tunda powerit enda sees või võistlustel osaleda, siis PEAD tegema kiireid lõike või panema enda võimekuse proovile kangiga seeriaid tehes - mitte uimaselt vaid ikka möirgega nii, et sapsud pärast värisevad ja peer käriseb.

              Iga liigutamine sobib aeroobseks treeninguks - peaasi, et tunned end hästi ja ei pinguta üle. Kui vees hingata ei oska, siis aeroobse treeninguna ujumist ei soovita. Sama on pallimänguga - kui märkamatult oled end rihmaks jooksnud, siis unusta see.

              Comment

              • Uniquest
                Grinder
                • Oct 2008
                • 615

                #112
                Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                Algselt postitas rrrr
                Rudil oli väga hästi lahti seletatud alguses.

                Toonitan üle, et igaühel on oma individuaalne pulsitase, mis vastab anaeroobse läve ültamisele. See sõltub nii sinu treenituse tasemest kui ealisest ja geneetilisest iseärasustest. Mõni vend laseb rahulikult rattaga mägedes 10km tõusu pulsiga 170 ca pool tundi jutti teine vend ei suuda parimagi tahtmise juures taolist pulssi üldse kätte saada. Näited on ekstreemsed kuid elust enesest. Pulsikella pealt ainult numbreid lugeda on sama hea kui HEMi kasutada ainult oma graafiku vaatamiseks. Kes tahab teada oma pulsi vahemikke peaks laskma testida kas oma hapnikutarbimist või mõõtma vere laktaadisisaldust. Mõlemad eeldavad meditsiiniasutuses trenazöri piinamist ja juhtmed-londid küljes vere andmist iga x-aja tagant. Perearst seda ei tee.

                Muidugi saab ka koduste vahenditega. Mõõdad endale väikse ringi ja hakkad selle peal liduma. Alguses kõndimise tempoga ja iga paari minuti pärast tõstad tempot. Pulsikella pealt fikseerid ära kuidas pulss reageerib. Jooksed/sõidad/aerutad seni kuni enam ei jaksa kiirust tõsta. Siis paned oma pulsist kokku graafiku ja see jõnks graafikul, kus pulss hakkab väga kiires tempos tõusma peakski tähistama sinu anaeroobset läve.

                Kuna kõik on ajas muutuv, siis korraliku treeningu-toitumise-puhkamisega on su anaeroobne lävi nihkunud. Jõnks tuleb sisse kõrgema pulsi juures + loomulikult liikumise kiiruse rakeback. Treeningu eesmärk peakski olema seda punkti edasi nihutada ja suurendada vastupidavust anaeroobses faasis. Sest kui tahhomeeter on punasel, siis enam inimene kaua vastu ei pea (paar minti) ja siis ta lihtsalt kukub rajale maha või kukub tempo märgatavalt.

                Soovitav on ülesehitusfaasis teha 1/4 treeningutest anaeroobse iseloomuga. Võistlusperioodil aga 1:1 aeroobne:anaeroobne. Võistlus ise läheb ka anaeroobse alla. Seega kes teeb nädalas mitu võistlust, see ärgu enam anaeroobset tehku.
                Aeroobne treening on eelduseks sellele, et saaks teha anaeroobset treeningut. Aeroobne treening ainult on minimaalse arendusefektiga - see on rohkem põhja ladumine ja taseme hoidmine ning taastumine anaeroobsest. Kui tahad tunda powerit enda sees või võistlustel osaleda, siis PEAD tegema kiireid lõike või panema enda võimekuse proovile kangiga seeriaid tehes - mitte uimaselt vaid ikka möirgega nii, et sapsud pärast värisevad ja peer käriseb.

                Iga liigutamine sobib aeroobseks treeninguks - peaasi, et tunned end hästi ja ei pinguta üle. Kui vees hingata ei oska, siis aeroobse treeninguna ujumist ei soovita. Sama on pallimänguga - kui märkamatult oled end rihmaks jooksnud, siis unusta see.
                TY, väga kasulik jutt. Selle aeroobse/anaeroobse suhte kohta polnud kuulnud varem. Tahaks ise varsti ujumas käima hakata. Sain õigesti aru, et kui ma kala pole, siis ujumine on anaeroobne treening? ;D
                Tegelt keegi võiks rääkida, mida see õige hingamine tähendab. Lihtsalt piisavalt tihti peab suu veest väljas käima või on midagi olulist/tehnilist veel?

                Comment

                • ranka
                  Miljon Põhjust Kodus Olla
                  • Sep 2008
                  • 36444

                  #113
                  Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                  Algselt postitas McFoldberg




                  Mmmm, nämma... Kas seda süües saan ma ka endale suured musklid? :o
                  Jörgen andis mulle seda korra maitsta. Päris hea asi oli aga lihaste kohta ei oska midagi öelda ning puhtalt söögi pealt sul küll ükski lihas ei kasva...

                  Comment

                  • jrgn hell
                    Klubi Liige
                    • Oct 2008
                    • 3328

                    #114
                    Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                    Algselt postitas Ghost0
                    WOW, see on küll nuts :o :)
                    Proovin kindlasti ära lähipäevil.

                    E: Hmm, mis see 7s punkt seal on? Ei saa aru:/

                    See on see, et määri see taldrik toiduõliga kergelt kokku, enne kui möksi peale panedja vormimia hakkad, sest kogu see möga tuleb väga kleepuv ja kui külmas ära seisab, siis jube sitt lahti saada taldriku pealt. Õli aitab ennetada

                    Comment

                    • rrrr
                      Grinder
                      • Nov 2008
                      • 904

                      #115
                      Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                      Algselt postitas Uniquest
                      TY, väga kasulik jutt. Selle aeroobse/anaeroobse suhte kohta polnud kuulnud varem. Tahaks ise varsti ujumas käima hakata. Sain õigesti aru, et kui ma kala pole, siis ujumine on anaeroobne treening? ;D
                      Tegelt keegi võiks rääkida, mida see õige hingamine tähendab. Lihtsalt piisavalt tihti peab suu veest väljas käima või on midagi olulist/tehnilist veel?
                      Oluline on, et ei tekiks lisaks pingutusele veel hapnikuvõlga tänu sellele, et pea on vahepeal vees. Soovitan välja hingata vette nii, et väljahingamine lõpeb samal ajal kui nägu veest välja tuleb. Peaasi on ennast hästi ja lõdvalt tunda. Ujumine on väga bro kui ainult viitsiks ennast hommikuti enne tööd veekeskusesse vedada.

                      Comment

                      • leits
                        Hundinui
                        • Apr 2009
                        • 9562

                        #116
                        Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                        Algselt postitas rrrr
                        Oluline on, et ei tekiks lisaks pingutusele veel hapnikuvõlga tänu sellele, et pea on vahepeal vees. Soovitan välja hingata vette nii, et väljahingamine lõpeb samal ajal kui nägu veest välja tuleb. Peaasi on ennast hästi ja lõdvalt tunda. Ujumine on väga bro kui ainult viitsiks ennast hommikuti enne tööd veekeskusesse vedada.
                        Selles kogu ujumise kunst ongi .. kui hingamist korda ei saa nii kaua ei jõua sittagi ujuda ka .. ise ujun seda rinnuliujumis stiili vms ta ongi ... Pea vee peal, hingad sisse, vee all siis hingad välja .. ning nii ta l2heb ... kunagi ujusin nii, et kui veepeal siis hingan v2lja ja sisse ... nii ei jõudnud kuhugile :D

                        Comment

                        • ranka
                          Miljon Põhjust Kodus Olla
                          • Sep 2008
                          • 36444

                          #117
                          Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                          Ma ei tea kas see on kokkusattumus aga peale ujumas käimist oli joosta ka lihtsam ning peale selle kadus pistmine, mis mind iga jooksu aeg vaevas.

                          Comment

                          • bounce
                            Klubi Liige
                            • Oct 2008
                            • 865

                            #118
                            Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                            Algselt postitas leits
                            Selles kogu ujumise kunst ongi .. kui hingamist korda ei saa nii kaua ei jõua sittagi ujuda ka .. ise ujun seda rinnuliujumis stiili vms ta ongi ... Pea vee peal, hingad sisse, vee all siis hingad välja .. ning nii ta l2heb ... kunagi ujusin nii, et kui veepeal siis hingan v2lja ja sisse ... nii ei jõudnud kuhugile :D

                            pmst jõuab, aga kael jäi kangeks, pidi kah selle vee all välja hingamise selgeks õppima.

                            Comment

                            • jrgn hell
                              Klubi Liige
                              • Oct 2008
                              • 3328

                              #119
                              Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                              Ruditurbo mingi ujumise spets. Räägi sellist asja, kas selle piiri pushimine, kaua ilma hingamata saab olla, on ka mingit kasu. Pole uurinud, aga enda lõbuks teen tavaliselt lisaks veeall mingit pingiviini moodi asja 25 meetri kaupa ja kaugemale pole jõudnud, kui pööre ja äratõuge.
                              Ja siis lampi paar kuud, kui üle päeva käisin, siis arendasin pinnal krooli ujumist ilma hingamata ja selle pushisin 50m ehk 2e otsa peale lõpuks ja see tuli stabiilselt ära. Nüüd jälle raskus, et lõpuni saada. Adre lööb enne lõppu nii üles ja keha tahab vägisi hingama hakata ja pulss lendab lakke. Kõva tunne oli, kui piir järjest nihkus, aga kas mingi tegelik kasu ja võib-olla ka võiamlik kahju on asjal.

                              Comment

                              • leits
                                Hundinui
                                • Apr 2009
                                • 9562

                                #120
                                Re: Spordipoisse on? Kui jah siis rääkige "aeroobsest" treeningust - mida, tihti jne

                                Imo see on pigem halb kui hea.... mida kauem oled ilma hapnikuta, seda halvem ju ajule ... ma ei näe kyll mingit head asja selles.... + koed jms jäävad hapniku nälga

                                Comment

                                Working...