Mul oli kaks aastat tagasi ametiauto Opel Astra (umbes aasta vana auto). Uue auto kohta oli paras saan küll, no comments. Õnneks vahetati see ruttu välja ja anti asemele Toyota Prius. Viimane oli suht pull auto kuigi tutikat Priust never ise ei ostaks. Kreekas rentisin aasta tagasi Opel Corsa - mäest saime üles nii, et pidi jalaga hoogu lükkama. Samas alternatiivid mida pakuti (Fiat Panda ja mingi pesukott) tundusid veel vähem usaldusväärsed.
Opeli sitaks suur eelis on see, et ta on nii odav ja ta ülalpidamine on ni ifaking odav. Mida rohkem mugavust seda rohkem vidinaid ja seda suurem kulu.
(a'la parkimis andurid, käid kuskil pesemas, mingi tohman laseb 10cm pealt surveveega parkimisandurile otse peale, no obv nad läehevad katki ja ca 2k on tükk neil). Pärast lähed küsid, mis toimus, mina ei tea midagi.
Insignia on suht hea välimusega auto (ega Opelid ei näe üldiselt üldsegi kehvad välja) aga mina näiteks ei usaldaks teda mingil juhul tutikana osta. Ma kardan, et temaga tekib sama efekt, mis näiteks Ford Mondeoga - auto näeb küll hea välja, kuid ei suuda hinda hoida. Kui auto kaotab viie aastaga oma väärtusest 3 korda või rohkem, siis on sellise auto omamine minu mõistes liigne luksus ja viis aastat vana Opeli, Fordi vms. omamine tähendab juba seda, et liiga sageli tuleb teeninduste ja romulate vahel joosta. Insigniaga suht samas hinnaklassis on näiteks Toyota Avensis (tuleb ka peagi uus mudel), Honda Accord, Mazda 6 vms - need masinad ei kaota oma hinnast never nii palju ning vähemalt kaks esimest on ülimalt töö- ja lollikindlad. On veel mitmeid valikuid (sh. kasvõi näiteks Korea autod, mille kvaliteet on viimasel ajal kõvasti tõusnud) kuid üsna tõenäoliselt ma välistaks auto valikul Opeli, Fordi, prantslased, Fiatid, Seatid jms. Praktilise inimese jaoks ongi 3-5 aastat vana Toyota/Honda minu arvates parim valik ning kui teenid kuus 100K+ (mitte pokkeri-, müügitöö- ega ehituse alal) siis võid alles hakata uut S-klassi või A8 vaatama (kuigi nende kvaliteet on kahjuks viimastel aastatel jälle tugevasti langenud).
P.S. Kusjuures mulle meeldisid kunagi 95-00 Omegad. Suur ja mugav auto ning sai suhtelisel odavalt kätte. Vectra ka ok. Juppe pidi kõvasti minema, aga samas ei olnud need kuigi kallid.
Insignia on suht hea välimusega auto (ega Opelid ei näe üldiselt üldsegi kehvad välja) aga mina näiteks ei usaldaks teda mingil juhul tutikana osta. Ma kardan, et temaga tekib sama efekt, mis näiteks Ford Mondeoga - auto näeb küll hea välja, kuid ei suuda hinda hoida. Kui auto kaotab viie aastaga oma väärtusest 3 korda või rohkem, siis on sellise auto omamine minu mõistes liigne luksus ja viis aastat vana Opeli, Fordi vms. omamine tähendab juba seda, et liiga sageli tuleb teeninduste ja romulate vahel joosta. Insigniaga suht samas hinnaklassis on näiteks Toyota Avensis (tuleb ka peagi uus mudel), Honda Accord, Mazda 6 vms - need masinad ei kaota oma hinnast never nii palju ning vähemalt kaks esimest on ülimalt töö- ja lollikindlad. On veel mitmeid valikuid (sh. kasvõi näiteks Korea autod, mille kvaliteet on viimasel ajal kõvasti tõusnud) kuid üsna tõenäoliselt ma välistaks auto valikul Opeli, Fordi, prantslased, Fiatid, Seatid jms. Praktilise inimese jaoks ongi 3-5 aastat vana Toyota/Honda minu arvates parim valik ning kui teenid kuus 100K+ (mitte pokkeri-, müügitöö- ega ehituse alal) siis võid alles hakata uut S-klassi või A8 vaatama (kuigi nende kvaliteet on kahjuks viimastel aastatel jälle tugevasti langenud).
P.S. Kusjuures mulle meeldisid kunagi 95-00 Omegad. Suur ja mugav auto ning sai suhtelisel odavalt kätte. Vectra ka ok. Juppe pidi kõvasti minema, aga samas ei olnud need kuigi kallid.
võibolla on asi ka kasutajas, mul pole oma opelitega kunagi probleeme olnud ja ainukesed kulud on olnud regulaarsed hooldused, kummid, õlivahetus jne. mis sinna juurde kuulub. aga ma olen suht rahulik juht kah, kiirust ei ületa, talda ei vajuta jne.
samas jutud opeli kohta ei tule ka õhust.
näiteks kui mul oli vectra2000, kui käisin 2. kursusel(vist?), siis enne seda autot ei teadnud ma auto mootorist, varuosadest, parandamisest jne jne mitte midagi. peale seda autot oleksin võinud juba kuskile remonditöökotta vabalt praktikale minna. kõik sai selgeks. aga ikkagi ta meeldis mulle.
Kas pole mitte vale arusaam, et Opeli jupid on odavad, minumeelest olen kuulnud, et jupid ikka siga kallid. Minumeelest üks tuttav vahetas ratta laagreid ja kui ma ei eksi 1 ratta laager maksab Omegale 800 eeku.
Kas pole mitte vale arusaam, et Opeli jupid on odavad, minumeelest olen kuulnud, et jupid ikka siga kallid. Minumeelest üks tuttav vahetas ratta laagreid ja kui ma ei eksi 1 ratta laager maksab Omegale 800 eeku.
tõenäoliselt on seal nagu ka arvutijuppidega, et mingist hetkest hakavad vanemad originaaljupid maksma rohkem kui uute autode omad.
Comment