Lemmik söögikohad.

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • k2snakalle
    Pokkerihai
    • Dec 2008
    • 2545

    #316
    Re: Lemmik söögikohad.

    mustmäel sõpruse kohvik. Hinnad odavad, toidud keskpärased, portsud normaalsed (mina saan väiksest praest kõhu täis..maksab 3.5€) Asub linna poolt minnes täpselt enne Magistrali keskust.

    Comment

    • hotcocacola
      HTCCACLA
      • Oct 2008
      • 14473

      #317
      Re: Lemmik söögikohad.

      Käisin just Werneris (Tartus). Teenindus hea, eel- ja põhiroad normid, ainult et medium veise sisefilee oli liiga rare. Werneri suurimaks trumbiks on aga soodsad hinnad. Miinuseks mage ja liiga vana interjöör koos eriti kitsaste toolidega :(

      10p süsteemis annaks hindeks 6,5.

      Comment

      • bauss
        Grinder
        • Sep 2009
        • 737

        #318
        Re: Lemmik söögikohad.

        Algselt postitas hotcocacola Vaata postitust
        Käisin just Werneris (Tartus). Teenindus hea, eel- ja põhiroad normid, ainult et medium veise sisefilee oli liiga rare. Werneri suurimaks trumbiks on aga soodsad hinnad. Miinuseks mage ja liiga vana interjöör koos eriti kitsaste toolidega :(

        10p süsteemis annaks hindeks 6,5.
        siis peab katsetama, eestlaste põhikeiss on, et kardetakse sitaks rare teha kui tellid, medium-rare on ka pigem mediumplus

        Comment

        • pastilaa
          kuum poiss
          • Apr 2009
          • 7518

          #319
          Re: Lemmik söögikohad.

          hea ja värske filee ei saa kunagi liiga rare olla. bauss õigel teel - eesti kotleti- ja grillikultuuri tõttu ei osatagi õiget liha hinnata/nautida. kui korra ikka verivärske (verise) veise filee kerge meresoolaga minimaalselt küpsetatult oled ära maitsnud, siis minu meelest sellest paremini seda looma teha ei anna. muidugi sellist head värsket liha peab teadma, kus pakutakse.

          Comment

          • trippin567
            Julm Donk
            • Mar 2010
            • 65

            #320
            Re: Lemmik söögikohad.

            Taco Express.

            Comment

            • KristjanLaas
              Pokkeritark
              • Oct 2009
              • 6450

              #321
              Re: Lemmik söögikohad.

              Algselt postitas trippin567 Vaata postitust
              Taco Express.
              Pole käinud, aga kõlab absoluutselt kohutavalt tbh. ja mitte isegi salmonelloosi tõttu, mis saab.

              A la nagu türKebab vms.

              Comment

              • qbj0hn
                Auk on auk. FAKT!
                • Nov 2008
                • 7091

                #322
                Re: Lemmik söögikohad.

                Algselt postitas KristjanLaas Vaata postitust
                Pole käinud
                Poh, et kui kunagi donkamenti käisime mängimas lümpsis ja hiljem vanalinna siis lõpetasime seal. Andres jms, imo olid sa ka.

                Comment

                • Ecuador13
                  🎮🟣 twitch.tv/s3ndlocation
                  • Aug 2009
                  • 730

                  #323
                  Re: Lemmik söögikohad.

                  Algselt postitas pastilaa Vaata postitust
                  hea ja värske filee ei saa kunagi liiga rare olla. bauss õigel teel - eesti kotleti- ja grillikultuuri tõttu ei osatagi õiget liha hinnata/nautida. kui korra ikka verivärske (verise) veise filee kerge meresoolaga minimaalselt küpsetatult oled ära maitsnud, siis minu meelest sellest paremini seda looma teha ei anna. muidugi sellist head värsket liha peab teadma, kus pakutakse.
                  Kust saab siis? Polegi kunagi rare veise fileed saanud..

                  Comment

                  • pastilaa
                    kuum poiss
                    • Apr 2009
                    • 7518

                    #324
                    Re: Lemmik söögikohad.

                    eestis olen saanud in vino veritases, controventos ja boccas. igapäevaselt ei hakka siiski hammas peale ja tegemist tähtpäevadega. kõige paremat ja eriti verist aga baskimaal - pamplonas, kus neid loomi tuntakse ja austatakse.

                    Comment

                    • KristjanLaas
                      Pokkeritark
                      • Oct 2009
                      • 6450

                      #325
                      Re: Lemmik söögikohad.

                      Algselt postitas qbj0hn Vaata postitust
                      Poh, et kui kunagi donkamenti käisime mängimas lümpsis ja hiljem vanalinna siis lõpetasime seal. Andres jms, imo olid sa ka.
                      Mõtetes ilmselt siis ainult. Tean seda päeva, aga mind ei olnud. Lugesin veel pokernewsist update kuidas te mõlemad top2 stackid olite ja 5min hiljem bustis vist.

                      Comment

                      • tolmuahv
                        Klubi Liige
                        • Feb 2009
                        • 2502

                        #326
                        Re: Lemmik söögikohad.

                        Algselt postitas Ecuador13 Vaata postitust
                        Kust saab siis? Polegi kunagi rare veise fileed saanud..
                        Rare - harvaesinev.
                        Raw - toores.

                        Kaugelt kõige paremat steaki saab Eestis Pärnu mnt Argentina restoranis. Kõige parem tükk on Filet Mignon, kuigi de Lomo on ka seal väga hea. Soovitaks alatuseks võtta medium või medium-raw, mitte päris raw. Muidu võib ootamatult nii juhtuda: http://www.youtube.com/watch?v=ShLpsNpKy5I

                        Comment

                        • pastilaa
                          kuum poiss
                          • Apr 2009
                          • 7518

                          #327
                          Re: Lemmik söögikohad.

                          Algselt postitas tolmuahv Vaata postitust
                          Rare - harvaesinev.
                          Raw - toores.
                          Erinevad lihade küpsusastmed, mida kasutatakse eelkõige veiseliha puhul

                          Küps (welldone) – läbiküpsenud lihalõik, pealt pruunistatud ja ka keskelt täiesti küps, liha sisetemperatuur vähemalt +71°C.
                          Poolküps (medium) – keskmiselt küpsenud lihalõik, pealt pruunistatud, keskmine osa pooltoores (punakas kuni roosa), liha sisetemperatuur +60…+65°C.
                          Pooltoores (rare) – pealt kergelt pruunistatud lihalõik, keskmine osa toores (punane), liha sisetemperatuur +50…+55°C.

                          Comment

                          • tolmuahv
                            Klubi Liige
                            • Feb 2009
                            • 2502

                            #328
                            Re: Lemmik söögikohad.

                            Haa, googeldasin korra - täiesti korrektne. Toores on tõepoolest pigem "rare" kui "raw". Google search results 20m vs 16m (medium rare/raw 4.5m vs 0.8m). Aga kõik viisakamad kohad nimetavad seda siiski rare steak. Ma olen eluaeg valesti teadnud, tänud harimast :)

                            Comment

                            • Ecuador13
                              🎮🟣 twitch.tv/s3ndlocation
                              • Aug 2009
                              • 730

                              #329
                              Re: Lemmik söögikohad.

                              (Klõpsa sisu nägemiseks / peitmiseks)

                              rofl, aga tänud, lähen katsetan selle Argentina resto ära

                              Comment

                              • hotcocacola
                                HTCCACLA
                                • Oct 2008
                                • 14473

                                #330
                                Re: Lemmik söögikohad.

                                Ma pole nt kuulnudki,et restoranis öeldaks raw :)

                                Comment

                                Working...