Maailma vapustavad sündmused

Collapse
X
 
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts
  • erplander
    ekrelander
    • Oct 2008
    • 1029

    #196
    Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

    Algselt postitas janek174 Vaata postitust
    Tead ep, kui sa ühes postis ütled, et akadeemik on loll ja järgmises postis viitad mingitele PM komentaaridele (mis Sinu arvates peaks absoluutset tõde esindama), siis ei ole sa ise kohe kindlasti kõige teravama pliiats karbis. Ja võiks siiski selle hüsteeria ära lõpetada. Nagu ma aru saan, on probleem siiski tõsine u. 100km raadiuses, mis on maailma mõistes ikka VÄGA lokaalne probleem.

    Edit: Ja muideks, reede hommikul oligi mu telekas CNN-i peal, mitte ei vahtinud ma kanal2-st multikaid.
    Jah, ütlen keerutamata, et on loll, kui ta tõesti on loll, hoolimata tema teaduslikust kraadist. Mida on märganud ka enamus teisi mõtlevaid inimesi, mitte pimesi uskujaid, mida mingi isehakanud valveekspert arvab. Miks sa nüüd jälle vägisi tahad panna mind arvama, nagu oleks mingi kindla saidi kommentaarid absoluutne tõde. Ei ole, jälgin erinevate saitide artikleid ja kommentaare. Ja kust sa selle hüsteeria välja lugesid, mis hüsteeriast sa üldse räägid? Sinu arvates on siis kogu maailma hüsteerias, ainult eestlased ei peaks huvi tundma, sest tegu ju "VÄGA lokaalse, 100 km raadiuses probleemiga". Kui ignorantne ja naiivne annab olla?

    Edit2: Ja mida me urgastest välja tulles siis nägema peaks? Räägi midagi konkreetset, olulist, põhjapanevat, mitte ära häma niisama jehoovatunnistajate kombel, et maailmalõpp on tulemas....
    Täpselt seda ma ju teengi, jehoovakesed ja maailmalõpu tõid antud juhul mängu sina.

    Comment

    • Spewmonkey
      Seina Augustaja
      • Oct 2008
      • 2293

      #197
      Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.


      "The Japanese, from a young age, are socialized to put group interest ahead of individual interest. Many criticize them for deference to authority, abundant rules and conformity, but this is the fabric of social cohesion that keeps Japan together,"

      Midagi sulle erplander. Täiesti hämmastav rahvus ja mitte halvas mõttes.

      Comment

      • janek174
        Vana Tegija
        • Mar 2009
        • 1078

        #198
        Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

        Tuletan selle peale ainult ühte vanasõna meelde. ''Katsu sa seale selgeks teha, et ta siga on, tema tuhnib ikka oma mättas edasi''. Sinuga on ikka päris mõtetu vaielda, korrutad seda, mida sa juba öelnud oled või seda, mida teised öelnud on. Ühtegi informatiivset posti sinu suust pole siiani siia foorumisse jõudnud... Kirjutad pika jutu maha, ilma mitte midagi ütlemata...

        Comment

        • erplander
          ekrelander
          • Oct 2008
          • 1029

          #199
          Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

          Algselt postitas Codecci Vaata postitust
          Erplanderi elufilosoofia: ükskõik mis teemal NEVER-EVER-EVER olla nõus "meinstriim" seisukohaga ja otsida alternatiive (vandenõuteooriaid). Huvitav, kas sellisel mindsetil on mingisugune nimetus ka?
          See on sinusuguste pimesi teadusesse uskujate (skeptik.ee jm taoline seltskond) katse pöörata kõik asjad kohe mingiteks vandenõuteooriateks.

          Comment

          • erplander
            ekrelander
            • Oct 2008
            • 1029

            #200
            Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

            Algselt postitas janek174 Vaata postitust
            Tuletan selle peale ainult ühte vanasõna meelde. ''Katsu sa seale selgeks teha, et ta siga on, tema tuhnib ikka oma mättas edasi''. Sinuga on ikka päris mõtetu vaielda, korrutad seda, mida sa juba öelnud oled või seda, mida teised öelnud on. Ühtegi informatiivset posti sinu suust pole siiani siia foorumisse jõudnud... Kirjutad pika jutu maha, ilma mitte midagi ütlemata...
            Jõudu sullegi mättas edasi tuhnimisel.

            Algselt postitas Simka11 Vaata postitust
            olen jõudnud täpselt samale arvamusele
            Näedsa, Janek leidiski kamraadi tuhnimiseks, koos ikka lõbusam :)
            Last edited by erplander; 17.03.11, 15:14.

            Comment

            • Simka11
              Julm Donk
              • Mar 2009
              • 61

              #201
              Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

              Algselt postitas janek174 Vaata postitust
              Tuletan selle peale ainult ühte vanasõna meelde. ''Katsu sa seale selgeks teha, et ta siga on, tema tuhnib ikka oma mättas edasi''. Sinuga on ikka päris mõtetu vaielda, korrutad seda, mida sa juba öelnud oled või seda, mida teised öelnud on. Ühtegi informatiivset posti sinu suust pole siiani siia foorumisse jõudnud... Kirjutad pika jutu maha, ilma mitte midagi ütlemata...
              olen jõudnud täpselt samale arvamusele

              Comment

              • erplander
                ekrelander
                • Oct 2008
                • 1029

                #202
                Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                Ma tean aatomienergiast samapalju kui ESTPatrick foldimisest aga väga suure tõenäosusega hetkel probleemsete tuumaenergija jaamade tollaaegse projekteerimise/ehitamisel kõvemad pead kokku saanud ja arutandu, et kuhu on õigem ehitada. Meil kui algajatel on täiesti mõttetu neid maha teha.
                Täiesti nõus, seetõttu juhtisingi tähelepanu, et kui sul pole täit infot nende jaamade kohta, siis ei maksa hakata mingit puru silma ajama, a la Raukas.

                Algselt postitas ranka Vaata postitust
                Sama on ka nende probleemsete tuumaelektrijaamadega - nad on ehitatud maksimaalselt hästi ja võimalikult heasse kohta. Kui oleks nad ehitatud mujale siis ehk praeguseks hetkeks oleks tõesti tshernobõl vol. 2...

                Ükski riik ei ehitaks selliseid ehitisi läbimõtlemata v.a. Iraak või Afganistan vms. riigid kui nad saakseid omale territooriumi või ühe osariigi USA pinnale :)
                Vaat Jaapaniga on paraku selline lugu, et seal pole mitte ükski koht ohutu. Seismiliselt üliaktiivse piirkonnana on kõrge katastroofioht neis jaamades ja seetõttu on ekstra kummastav, et nii ülikõrge tehnoloogilise tasemega riik pole tegelikult vaevunud juurutama absoluutselt mitte mingeid tõsiseltvõetavaid avariisüsteeme. Eriti nii kõrge tiheasustusega riik. Samuti pole mingeid kiireid evakuatsiooniplaane, mitte midagi. Loodetakse jumalale, keisrile või mingile ei tea mis ilmaõnnistusele.

                Comment

                • alaska
                  forever
                  • Oct 2008
                  • 6599

                  #203
                  Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                  Päriselt kah ei ole või? Kõlab uskumatuna. Majad ehitati ju küll eriti maavärinakindlaks.

                  Comment

                  • janek174
                    Vana Tegija
                    • Mar 2009
                    • 1078

                    #204
                    Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                    Algselt postitas erplander Vaata postitust
                    Seismiliselt üliaktiivse piirkonnana on kõrge katastroofioht neis jaamades ja seetõttu on ekstra kummastav, et nii ülikõrge tehnoloogilise tasemega riik pole tegelikult vaevunud juurutama absoluutselt mitte mingeid tõsiseltvõetavaid avariisüsteeme.
                    Paluks ka neid viiteid, kust Sa selliseid geniaalseid teadmisi endale ammutad.

                    Comment

                    • erplander
                      ekrelander
                      • Oct 2008
                      • 1029

                      #205
                      Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                      Algselt postitas alaska Vaata postitust
                      Päriselt kah ei ole või? Kõlab uskumatuna. Majad ehitati ju küll eriti maavärinakindlaks.
                      Uskumatu tõesti. Seepärast tekkiski täielik deja vu aastaga 1986, nagu ka mitmelgi teisel:

                      e.õun
                      17.03.2011 13:57
                      jaapani valitsuse käitumine on äravahetamiseni sarnane n.liiduga tshernobõli aegu. infosulg ja vassimine, enesetapjad tuld kustutama


                      Seoses pideva kriitikaga, et Jaapani valitsus ei edasta piisavalt täpset infot Fukushima tuumajaamas toimuva kohta, teatas valitsuse pressiesindaja Yukio Edano, et võimud ei hoia infot tegeliku olukorra kohta saladuses.

                      Comment

                      • erplander
                        ekrelander
                        • Oct 2008
                        • 1029

                        #206
                        Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                        Algselt postitas janek174 Vaata postitust
                        Paluks ka neid viiteid, kust Sa selliseid geniaalseid teadmisi endale ammutad.
                        Geograafiatundidest, ja -loengutest, meediast, internetist.

                        Comment

                        • janek174
                          Vana Tegija
                          • Mar 2009
                          • 1078

                          #207
                          Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                          ---Internetikommenteerimine on teatavasti nagu paraolümpia - sa võid võita, ent päeva lõpuks oled sa ikkagi väärakas.---

                          See tsitaat peaks ka siia hästi sobima, kui juba PM komentaariumi siia postitamine mingi näitaja on.

                          Comment

                          • erplander
                            ekrelander
                            • Oct 2008
                            • 1029

                            #208
                            Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                            Algselt postitas janek174 Vaata postitust
                            ---Internetikommenteerimine on teatavasti nagu paraolümpia - sa võid võita, ent päeva lõpuks oled sa ikkagi väärakas.---

                            See tsitaat peaks ka siia hästi sobima, kui juba PM komentaariumi siia postitamine mingi näitaja on.
                            Ok, sinu võit!

                            Comment

                            • mihkel88
                              Jube Noob
                              • Oct 2008
                              • 140

                              #209
                              Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                              Anonüümseid kommentaare üldiselt ei ole mõtet esile tuua mujal kui kommentaariumis endas, see lihtsalt ei anna midagi ja kipub argumendi, märkuse, kirjelduse või muu esitajat lihtsalt natuke rumalana kujutama.

                              imo

                              Comment

                              • janek174
                                Vana Tegija
                                • Mar 2009
                                • 1078

                                #210
                                Re: 8.9M maavärin tabas Jaapanit.

                                Krt seleta mulle lahti, kuidas mingi geograafiatund või meedia on sulle ära seletanud, kuidas konkreetses tuumajaamas pole absoluutselt midagi ette võetud tuumakatastroofi vältimiseks. Krt, ma ei saa üldse aru, kuidas nii jabura jutu peale saab endast välja minna...

                                Comment

                                Working...